Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Kujaw

To prezent świąteczny, wiec nie wiem gdzie i za ile został kupiony. To obraz wydrukowany na materiale o fakturze płótna i  rozciągnięty na listwach. Wymiary zbliżone do A3

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Fajny prezent, chociaż ja jakbym dostał taki, to za bardzo nie wiedziałbym co z nim zrobić – raczej bym jednak nie powiesiłbym go na ścianie – brzydki nie jest, ale też jakoś specjalnie nie urzeka on swoją estetyką. Mimo wszystko gratuluje. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mel

Pop!

Ponownie pojawiam się na forum i nie mam zamiaru obiecywać, że zostanę na dłużej, bo wiadomo, jak to bywa z moimi obietnicami w zakresie userskiej lojalności - a to przeprowadzka, a to wzloty, upadki, zakręty, rajzy.

Anyway, wpadam, aby sie pochwalić ostatnim większym niż komiksy nabytkiem oraz szybką opinią. Być może jakiś rodak sie skusi wydać 115 - 125 dolców na to cudeńko (jak dla mnie, to absolutny Jokerowy "must have"):

The Killing Joke Joker.



Fakt, lepsze zdjęcia sa w internetach, ale tu o autentyczność chodziło. Każdym razie, statuetka jest warta (i tak niskiej, jak na owe standardy) swojej ceny! Jest imponująca (niemal 32cm, a podświetlenie od dołu optycznie dodaje jeszcze kilka centymetrów) i ma doskonałe proporcje.  Na moich zdjęciach tego tak nie widać, ale kolory są przyjemnie stonowane oraz nałożone z wysoką dokładnością. Co do ogólnego designu, to miłą niespodzianką jest dbałość o szczegóły, kórych nie da się zauważyć bez dokładniejszej lustracji: choćby spinki przy mankietach, czy też ogony od fraka ukryte pod płaszczem.
Oczywiście, są i dodatki, co częściowo mogą być modyfikowane: reflektor z sensorem ruchu, który można odłączyć od figurki lub też pobawić się lokacją źródła światła. Ten creepy henchman nie jest wyjątkiem i można wyeksponować statuetkę z nim lub bez niego, a na jego miejsce położyć reflektor, czy też laski dynamitu - pole do popisu nie jest za duże, ale ważne, że coś tam można zrobić po swojemu.

To tyle, bo przecież nie będę pisać tego samego, co w każdej review tej statuetki. Jedynie powiem, że każdy fan Jokera musi to mieć - nie tylko, bo jest świetnie wykonana, ale tez ponieważ jest to wymiarowa wersja okładki jednej z najlepszych historii z Jokerem. Prawdziwa Bollandowa ikona.


Oh, jeszcze tylko wrzuce zdjęcię uwłaczające mojej dojrzałości:



Koń, Joker, kot liżący łapy na kanapie, landscape Paryża z Notre Dame, poddasze - esencja Mel.

Johnny Napalm

CytatAnyway, wpadam, aby sie pochwalić ostatnim większym niż komiksy nabytkiem oraz szybką opinią. Być może jakiś rodak sie skusi wydać 115 - 125 dolców na to cudeńko (jak dla mnie, to absolutny Jokerowy "must have"):

The Killing Joke Joker.

Bardzo ładna rzecz – jeśli można tak powiedzieć o Jokerze. ??? No ale co się komu podoba. Mi się w tym wszystkim na pewno nie podoba cena. ;) Za tyle kasy to bym nakupił chyba z pół tony modeliny, a potem metodą prób i błędów, bo w końcu miałbym tą rezerwę materiału, no strugałbym sobie powoli coś łoryginalnego. A jak... ;D

Cytatzdjęcię uwłaczające mojej dojrzałości
Hm... liczysz na to, żebym mówił – nie, to zupełnie normalne – czy – coś jednak jest w tym szaleństwie ?  :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Mel

Cierpliwość godna podziwu, ale ja jednak wolę się poddać tej kolekcjonerskiej pasji i wywalać masę kasy w komksy oraz produkty na zlecenie DC Comics.
Brzydki i raczej pozbawiony głębszego sensu nawyk, ale cóż...

Johnny Napalm

Czy brzydki, to nie wiem, raczej nie, bo są w końcu gorsze nawyki. Zakup nowych książek dla niektórych też bywa pozbawiony głębszego sensu. Ale co tam, róbta co chceta i za ile chceta.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Duże zazdro. Fajnie, że zrealizowałaś to, co chciałaś.

Johnny Napalm

Melowa figurka jest rzeczywiście bardzo fajna. Może gdybym miał powielarkę banknotów...

U mnie wreszcie Miasto Sów. Jestem z tego komiksu bardzo zadowolony. Dotarłem już do momentu, kiedy dowiedziałem się kto był niby czyim bratem.  :) Hehe, i pomyśleć, że wahałem się czy kupić ten album, czy też Iron Mana. ::)  Nie ma porównania. Dobrze mi doradzili, jak zwykle, w CK.

Może po zakończonej lekturze spróbuję napisać krótką opinię na temat tego komiksu, ale nie obiecuję.  :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

HUDY

#953
Zbiory z ostatnich kilku miesięcy/fotki się powiększają po kliknięciu:
zakupy allegrowe:


Post Merge: 24 Styczeń  2014, 14:55:46



Post Merge: 24 Styczeń  2014, 14:57:46



Post Merge: 24 Styczeń  2014, 14:58:20



Post Merge: 24 Styczeń  2014, 14:59:21

filmy i figurki star warsz zielonogórskiej giełdy a komiksy z allegro:


Post Merge: 24 Styczeń  2014, 15:00:41

jedne z ważniejszych zakupów zeszłego roku:


Post Merge: 24 Styczeń  2014, 15:02:14

3D:


Post Merge: 24 Styczeń  2014, 15:03:01

Pierwsze zakupy w atomie, figurki i filmy z allegro:


Post Merge: 24 Styczeń  2014, 15:03:58

Batman z allegro zakupiony wraz z powyższym robinem s-m i pr:


Post Merge: 24 Styczeń  2014, 15:06:00

Nowe lokum nowe półki ,czyli filmowo figurko-wo, tak teraz nad tv ozdobiłem scianę(narożnik):


LelekPL

A ja mam pytanie. Czy kolekcja starych Batmanów została wydana w Polsce na blu-rayu? Znalazłem do kupienia DVD
http://www.kulturopolis.pl/212,batman-antologia.html
ale za cholerę nie widzę nigdzie wersji Blu-ray.

Juby

W Polsce na blu-ray wyszły tylko dwa filmy Burtona, z tego co kojarzę dostępne są już tylko w steelbookach.

LelekPL

Same filmy to wiem, nie o nie mi specjalnie chodzi, bo nie kupuję blu-ray dla samych filmów. Bardzej mi zależy na dodatkach które znajdują się w wersji zbiorowej. Rozumiem jednak, że u nas nie została ona wydana (oczywiście, bo po co :P ) ale wiesz może czy wersja blu-ray zawiera więcej dodatków niż polskie wydanie DVD?

kelen

Z tego co wiem, to Blu-raye mają takie same dodatki. Ale zaraz porównam, bo mam akurat i BR brytyjskie Batmana 89 i 2DVD polskie.

EDIT

No cóż, na polskim 2DVD brakuje w spisie tylko "theatrical trailer", ale pewnie to pominęli i uznali za oczywistą oczywistość.

LelekPL

Dzięki, ale chodziło mi bardziej o całą kolekcje blu-ray i DVD, bo wiem, że kolekcje mają znacznie więcej dodatków od pojedynczych wydań.

kelen

Znowu nie jestem pewien, ale zdaje mi się, że ta antologia Batmanowa nie ma więcej dodatków, niż osobno wydane filmy.