Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co nowego przyniesie nam kino?

Zaczęty przez Leon Kennedy, 28 Styczeń 2008, 20:48:16

Q

Wraz z nowym zwiastunem "Logana" poznaliśmy też polski tytuł: "Logan: Wolverine".

! No longer available

! No longer available

Dodatkowo dystrybutor ogłosił, że film będzie również w wersji z dubbingiem. Tym samym zaczynają już dubbingować nawet filmy komiksowe, które mają kategorię wiekową "R".

https://naekranie.pl/aktualnosci/logan-tez-z-dubbingiem-w-kinach-poznaj-polski-tytul-1582399
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kubala102

A co to za problem  że film ma mieć polski dubbing , wbrew stereotypom dubbing wcale nie jest dla dzieci w innych krajach dubbinguje się każdy film bez wyjątku i dopóki dają nam wybór w jakiej wersji chcemy oglądać dany film to nie widzę żadnego problemu ( sam oczywiście preferuję napisy ) :)   

LelekPL

Każdy kto wybierze dubbing na ten film powinien zostać rozstrzelany :P

Rozumiem jak ludzie idą z dziećmi na filmy z dubbingiem, ale żeby tak niszczyć sobie film dobrowolnie, to powinna być sroga kara.

Co nie znaczy, że winię dystrybutora. Filmy z dubbingiem łączą się z większą ilością seansów i ekranów na których film jest wyświetlany, więc ma to sens finansowy dla nich.

Q

W jednych krają dubbingują a w innych, ale w innych dają tylko z napisami.

Problem jest w jakości dubbingu. Wybór niby jest, ale już później na Blu-ray/DVD nie będzie wersji z lektorem, tylko dubbing i napisy (a przecież mogliby dać też lektora jak przy "Batman i Robin"), nawet podczas emisji w TV może się zdarzyć, że nie od razu będzie dostępna wersja lektorska, a skoro później dla TV ja przygotowują, to raczej niektóre filmy widzowie wolą oglądać w innej opcji niż napisy lub dubbing.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kubala102

Lektorem jest taki problem że jest on dość unikalny poza naszym krajem nigdzie nie spotkasz się z niczym podobnym sam osobiście go nie znoszę  , bo co tego że słyszę jakiś tam pierwiastek prawdziwego głosu aktora skoro lektor zagłusza mi całą otoczkę włącznie z muzyką , wypowiadając drętwie bez żadnych emocji czytane zdania niestety polski widz jest już do niego tak przyzwyczajony  że musi minąć jeszcze kilka pokoleń zanim on całkowicie  zniknie

Q

Unikalność, to coś wyjątkowego, więc nie warto z tego rezygnować.

Lektor i dubbing mają swoje wady, ale w niewielu przypadkach jeśli chodzi o filmy aktorskie polski dubbing się sprawdza. Niestety chociaż ostatnio co raz więcej dubbingują, to jakość z tego co słyszałem wypada co najwyżej tak sobie, a przecież kilka dekad temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Night_Wing [usunięty]

http://pcelite.pl/resident-evil-vendetta-zwiastun-filmu-animowanego/

Powyżej wrzuciłem linka do Jakiegoś w miarę ogarniętego info o filmie animowanym, ba!, raczej animacji komputerowej Biohazard Vendetta (2017) . Premiera tej produkcji właśnie już się odbyła i to zaledwie kilka dni temu. Generalnie,fabuła w niej, będzie skupiać się na wydarzeniach mających miejsce bezpośrednio po Grze Resident Evil 6 i scali ze sobą losy  Chrisa Redfielda, Leona S. Kennedy'ego i Rebeci Chambers. - czyli najbardziej kultowych i niesamowitych postaci z serii o zainfekowanych wirusem C, wygłodniałych monstrach.



Osobiście, czekam na wersję Blu-ray , gdyż interesuje mnie jak największa rozdzielczość animacji, ilość detali, a chcę doświadczyć technologicznego cudu silników graficznych tworzących tą produkcję - czyli jednym słowem obejrzeć jak daleko do przodu poszła kreacja animacji tak żywych i rzeczywistych jak postacie w klasycznym ,,nie komputerowym" filmie..

Leon Kennedy

Ja już widziałem. Trochę szkoda, bo Leon już nie jest na samym przodzie, a trochę z tylu. Prym wiedzie Chris, ale i Leona trochę jest i wątek picia rozwinęli :D. Ogólnie dwójka podobała mi się trochę bardziej, ale i ta jest naprawdę niezła! Leon wyczyniający cuda ala John Wick jest przekozacki. Szkoda, że czasem trafiają się babole jak z początku gdy Zombie chowają się za łóżkiem, i oddziały idące do piachu, a Leon i Chris za każdym razem przeżyją, ale co tam tak to już jest. Polecam.

PS: Tak się robi końcową walkę z bestią!!

Q

David Harbour jako Hellboy.



Wygląda naprawdę dobrze i nawet trochę podobny do wersji z Ronem Perlmanem.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Night_Wing [usunięty]

Leon muszę Ci powiedzieć, że jestem kilkanaście dni po seansie Resident Evil: Vendetta, który z tego co dobrze rozumiem, przedstawia wydarzenia po Resident Evil 6, a przed Resident Evil Biohazard, który nie wiem jak się ma do reszty, gdyż w niego nie grałem i co za tym idzie,nie wiem o co chodzi. Gdy RE: Vendetta rusza z pierwszymi momentami, to robi to z jajem i arcy-porażającym jak w prosektoryjnym klimacie chłodem. Ba! Od owej kostnicy się zaczyna. Przymglone, zimne powietrze okalające rzędy
wykonanych z nierdzewnej stali półek wita wchodzącego do sali pełnej sztywnych ciał Leona. Krótkie, genialne zbliżenie na jego kroczące, powoli stawiające swe pierwsze ślady trapery.Bez żadnego dźwięku, tylko stukot buciorów. Do tego ogarnięte spazmami, zamknięte w prosektoryjnym kokonie ludzkie zwłoki, rzeczywiście mogły przestraszyć niejednego oglądającego. Mogłoby to być do przewidzenia, ale w moim przypadku skończyło się zwiększonym pulsem i rozlaną kawą.Finalne Monstrum było potężne, a wirus w formie gazowej mgiełki atakujący "swe ofiary" i od razu zamieniający je w agresywne cmentarno-blade bestie był dla mnie nowością w RE i niesamowicie skuteczną bronią biologiczną.Grafika ultra-realistyczna. Oglądać w Full Hd!


Leon Kennedy

Taki poziom mogły i powinny mieć filmowe RE.   Jeden z moich ulubionych momentów to rozmowa Chrisa i Rebecci z Leonem w tej knajpie/restauracji, uśmiałem się. Również Leon w akcji ala John Wick był kozacki. Capcom brawo, bo dostarczyliście nam solidną trylogię! Do RE 7 chyba nie ma żadnych odwołań, ale może coś przegapiłem.

Night_Wing [usunięty]

"Biohazard: Vendetta" graficznie, fabularnie i porażająco iście prawdziwym horrorem, zmiotło pod dywan wcześniejsze produkcje animacji komputerowych spod znaku Resident Evil, a mam na myśli : Degenerację z 2008r. oraz Potępienie z 2012r. By poczuć graficzną, technologiczną przepaść w kreacji najdrobniejszych elementów produkcji między Vendettą, a wcześniejszymi obrazami to trzeba obejrzeć je w jakości Full Hd i to jak najlepszej. Jeśli ktoś ma Netflixa to powyższe filmy z lat 2008 i 2012 są dostępne na tej platformie, a niedawną odsłonę: Vendettę, można dostać w sieci. Krąży gdzieś już w przyzwoitych formatach i przepustowości obrazu i dźwięku.



Resident Evil: Vendetta
mogła trochę podrażnić widza kreacją Glenna Ariasa. Najemnik, z sercem zostawionym przy zmarłej żonie wzbudzał lekką konsternację. Jego działania, które znamy z większości fabuły filmu były tym bardziej chaotyczne im większą Arias miał obsesję na punkcie ukochanej, której już nie było.
Biały garnitur, szrama biegnąca przez lewe oko i smutek pomieszany z duszonym w sobie żalem. Nie spodziewałbym się, że aż takie  będzie z niego bezwzględne "ziółko". Dzieło to samym klimatem, tym wyzierającym zewsząd mrokiem idzie w stronę Resident Evil : Biohazard, w którego dotąd nie grałem, a po gameplayach i screenach widać jaką "moc" strachu i otchłani ma w sobie ta gra.


Q

Pierwszy zwiastun nowego "Tomb Raidera":

! No longer available

Fabularnie wydaje się zbytnio przypominać pierwszą ekranizację, ale całość wygląda obiecująca. Jest akcja są sceny przypominające gry. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy czy otrzymamy dobre kino przygodowe, którego tak nie wiele jest ostatnio.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Och Lara! Liczę na dobre kino przygowe! Rise of Tomb Raider to świetna kontynuacja, to tak na marginesie.

Night_Wing [usunięty]

O Premierze "Star Wars - The Last Jedi" mówi si? tak g?o?no i spojleruje si? nawet pierwszymi s?owami z tego filmu, a jest to totalnie niepotrzebne, ?e zaczyna si? ju? spekulowa? odno?nie fabu?y nowej, czwartej trylogii "Gwiezdnych Wojen" i spin-offów. Graj?ca Rey Daisy Ridley zaprzeczy?a plotkom jakoby mia?a rozstawa? si? z sylwetk? Rey po zako?czeniu epizodu IX-ego "Star Wars". Aktorka oznajmi?a, ?e ,,zbieraczka z?omu" z Jakku to tak silna osobowo??, ?e je?li b?dzie taka mo?liwo??, to wcieli si? w ni? jeszcze raz lub tyle razy ile trzeba. Sugeruje to pomys? na trylogi?, w której ile? lat po cz.IX Rey ,tak jak np. w cz.IV-VI Luke by? nadziej? i odrodzeniem dla Jedi, tak tu Rey by?aby oznak? budowy nowej si?y, która ostatecznie pokona?aby mrok. ?mia?e hipotezy, które tak na serio mo?naby budowa? dopiero za dwa lata, po finale epizodu IX.

Co do spin-offów, to Denis Villeneuve - twórca Blade Runnera 2049 by?by zainteresowany wyre?yserowaniem jakiego? dzie?a z Sagi "Gwiezdnych Wojen". Najlepiej czu?by si? re?yseruj?c wa?n? histori? poboczn? pokroju "Rogue One". Mówi si? o filmie o Obi-Wanie, i rzekomym wprowadzeniu w?tku wi???cego go z krewnymi Rey. Mia?oby to ??czy? ca?o?? "Gwiezdnych Wojen" w jedn? spójn? opowie??.



Je?li Rian Johnson mia?by stworzy? tryptyk, który rozgrywa?by si? w czasach na d?ugo przed Epizodem I, to takie "Kenobi - Star Wars Story" Villeneuve'y wpasowa?oby si? kanoniczne i idealnie.