Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

kelen

Zaległy update:



oraz update ze wczoraj:


franek

Najbardziej to zazdroszczę tych trzech odc. "Before Watchmen"


Show Must Go On!!!

Gregman

Gry:
LEGO Batman: The Video Game
Arkham Asylum - DEMO
Batman Toksyczny chłod
Batman Sprawiedliwość Ponad Wszystko
Wkrotce: Batman AC



Przepraszam że nie na temat, ale kelen, skąd ty bierzesz najnowsze komiksy?

kelen


Gregman


kelen

Nie, to są wydania oryginalne z USA. W Polsce nie wychodzą regularne serie. Te, które są w naszym języku wydaje jak na razie Egmont i w lipcu ukażą się trzy - "Powrót Mrocznego Rycerza", "Batman: Najlepsze Opowieści" oraz "Batman: Nawiedzony Rycerz".

Johnny Napalm

Wczoraj i dzisiaj dopracowa?em swoj? bat-kolekcje, kupuj?c 6 Semików - g?ównie z rocznika '93. Jest ju? naprawd? blisko... najpierw Europa, potem ca?y ?wiat... a powa?nie, jest ju? bardzo blisko, ?ebym móg? powiedzie?, ?e mam wszystkie Batmany w?a?nie od Tm-semic.  ;D Czuje si? jak zdobywca. :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Też planuje zebrać wszystkie zeszyty od TM-Semic, ale to przyjdzie jeszcze na to czas. A prawdziwym zdobywcą to jestem ja heh, bo kupiłem Dark Victory za 30 złotych. Fuck yeah!


Gregman

To gdzie można nabyć aktualne serie po polsku?

kelen


Gregman

Cytat: kelen w 26 Czerwiec  2012, 18:02:44
Nie, to są wydania oryginalne z USA. W Polsce nie wychodzą regularne serie. Te, które są w naszym języku wydaje jak na razie Egmont i w lipcu ukażą się trzy - "Powrót Mrocznego Rycerza", "Batman: Najlepsze Opowieści" oraz "Batman: Nawiedzony Rycerz".
To są serie czy jednorazowe komiksy?

kelen

To nie s? serie. "Powrót Mrocznego Rycerza" to wydanie zbiorcze mini serii z 1986, która mia?a bardzo mocny wp?yw na ukszta?towanie si? postaci Batmana w komiksach (i nie tylko). "Batman: Najlepsze Opowie?ci" to antologia, która zbiera pojedyncze historie z ró?nych komiksów na prze?omie lat (Batman #5, #62, #156, #250-251; Batman: Gotham Knights #32; Legends of the Dark Knight #79; DC Special Series #15, #21; Detective Comics #33, #439, #574). Z kolei "Batman: Nawiedzony Rycerz" zbiera trzy specjalne one-shoty napisane przez Loeba i narysowane przez Sale'a.

Johnny Napalm

Godai, w swoim tekście, pisał, że Batman: Najlepsze Opowieści będzie polską wersją tego ściętego komiksu z 2005 roku, a nie tego z 1988 r. Ścieli oryginalną wersję podobno - liczącą 350 stron - aż o 150 stron. Ciekawe, z tego co podałeś Kelen, Najlepsze Opowieści mają się składać z 12 komiksów, a licząc każdy z nich po 20 stron, wychodzi 240 stron. To i tak za dużo niż planowane przez Egmont. Zakładam więc, że albo te starsze historie miały dużo mniej niż te 20 stron, lub Egmont mocno je pociął.
Sorry za wynaturzanie się na temat hipotetycznej liczby stron tego właśnie komiksu. Po prostu napaliłem sie ostro na ten właśnie komiks. TDKR sobie na razie odpuszczę.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Nie, jest różnica. Egmont opiera się na "Batman: The Greatest Stories Ever Told", a nie na wydaniu z 1988, które nazywało się "The Greatest Batman Stories Ever Told". Egmont niczego nie ucina, po prostu nie wszystkie historie są w standardowej ilości stron.

Rafalinda

Ładne kolekcje mości panowie :D
Zawsze mnie fascynowała pojemność damskich torebek, w końcu doszedłem do wniosku, że one tak naprawdę nie mają dna. Podobnie chyba jak portfel Kelena, gdyż co chwilę jakieś nowe zeszyciki się pojawiają. I tym razem znów grubo. Gratuluje wszystkim udanych zakupów.

Zanim pokażę swój nowy Bat-nabytek muszę się wam pochwalić, iż dziś miałem obronę pracy licencjackiej. Wyszedłem z tego pojedynku z przybitą piątką :D YEY

Również dziś przeprowadziłem się z centrum na Piątkowo, więc do Plazy i IMAX Cinema City mam dwa kroki. Nowego batmana pewnie będę oglądał sobie raz na tydzień :D A już w tym tygodniu nowe przygody pająka YEY YEY :D

A żeby dzień był idealny to odebrałem dziś to:



YEY YEY YEY :D