Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

kelen

No tak, wydawca sam wybiera drukarnię, ale wydawca musi wiedzieć, że coś jest nie tak. A jak ludzie wolą narzekać na necie i pluć ogniem zamiast iść i zareklamować towar to skąd mogą mieć o tym pojęcie? Koniecznie trzeba informować wydawcę w takich wypadkach.

Bless

Damn ja dziś otrzymałem swój egzemplarz, jeszcze go nie otwierałem ale mam nadzieje, że nie będę mieć takiego pecha ! :D

efpe

Chciałbym wrócić jeszcze do błędów w wydaniu "Trybunału sów". Znana jest już sytuacja ze stronami w języku fińskim (w moim przypadku jest to ostatnia strona komiksu plus trzy strony dodatków). Ponadto cztery strony (kolejne po poziomo zorientowanych, gdzie Bruce spotyka rodziców w labiryncie) są odwrócone. Zapewne głupio to zabrzmi, ale czy jest to zamierzony efekt, czy jednak należy to traktować jako kolejny błąd w druku/złożeniu albumu? :)

Początkowo planowałem zachować egzemplarz (jako ciekawostkę plus ewentualny "biały kruk" za ileśtam lat), ale mimo wszystko będę chciał jednak reklamować to u wydawcy.

kelen

Jeśli masz po fińsku, reklamuj od razu. Im więcej wydawca dostanie takich egzemplarzy, tym bardziej ich to przekona do zmiany drukarni albo przynajmniej ich opieprzenia...

Jak jeden z moich znajomych słuszni zauważył, białym krukiem to nie będzie, biorąc pod uwagę jak bardzo wielka część nakładu ma ten błąd.

I po raz 12931240 - tak, te odwrócone do góry nogami strony to zamierzony efekt.

Johnny Napalm

Strony po fińsku to chyba jednak tylko i wyłącznie błąd wydawnictwa a nie drukarni.
Skąd bowiem drukarnia wzięłaby te teksty - radosna twórczość? Pamiętam, z czasów Arka +ski, że my Polacy mieliśmy drukowane komiksy na Węgrzech i właśnie w Finlandii. To by wyjaśniało jakoś ten błąd z Suomi. Jednak teraz to chyba Białostockie Zakłady Graficzne drukują egmontowe rzeczy, nie?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Jeśli dobrze to rozumiem, to Egmont drukuje w drukarni komiksy w koprodukcji, czyli że w jednym miejscu drukowanych jest kilka wersji językowych. Dlatego coś w drukarni musiało się im spieprzyć.

efpe

Cytat: kelen w 13 Kwiecień  2013, 12:18:33

I po raz 12931240 - tak, te odwrócone do góry nogami strony to zamierzony efekt.

Nie wiem, czy po raz 12931240, czy może 19845607, ale w tym temacie nie widzę wzmianki w poruszonej kwestii, stąd pytanie. I jako polski czytelnik mam prawo wykazać się ignorancją, bez konieczności szukania czy oryginał też został tak opublikowany.

kelen

Cytat: efpe w 13 Kwiecień  2013, 13:44:19
Nie wiem, czy po raz 12931240, czy może 19845607, ale w tym temacie nie widzę wzmianki w poruszonej kwestii, stąd pytanie. I jako polski czytelnik mam prawo wykazać się ignorancją, bez konieczności szukania czy oryginał też został tak opublikowany.

Spoko, to nie było pisane na poważnie. Ten temat był już wałkowany na tylu forach, byłem pewien, że tutaj też. Wybacz.

Leon Kennedy

Ten motyw z odwróconymi stronami bardzo fajny, idealnie potęgujący to co właśnie działo się z Gackiem :).

PS: DC dopiero w środę :-[

Johnny Napalm

Po browarze tak się zakręciłem, że zacząłem czytać komiks z powrotem w przeciwnym kierunku, idąc do początku. Dopiero moment porwania Gacka przez Szpona powiedział mi - "halo, coś chyba jest tu nie tak". :D
Detective pewnie kupię gdzieś po poniedziałku.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

HUDY

Hehe ja ,,nie latam gdy piję,, a swoją drogą po alku nigdy nie podchodziłem do czytania komiksów ;p DC szału nie zrobił ale wątek  Dollmaker  był całkiem całkiem. Ferajna Pingwina dość  kiczowata jak na nowy wiek(pasowali by mi bardziej do serialu z Adamem Westem).

Leon Kennedy

W końcu ( dokładnie w środę ), dostałem w swoje ręce "Oblicza Śmierci" :). Tym razem postanowiłem, że zamówię go z małej księgarni koło domku. Wszystko było cacy,  musiałem tylko poczekać do środy, bo w ten dzień mają dostawę ( zrządzenie losu ;D ), ale po tygodniu czekania... okazało się, że nie mają  na stanie... Pomyślałem, że to jakiś żart i jak w przypadku "Trybunału Sów" zamówiłem raz jeszcze z allegro. Kolejny tydzień oczekiwania i mogę cieszyć oko. Czytać zaczynam dziś :D

FunnyGuy

Mam pytanie do posiadaczy
Batman Oblicza Śmierci jak to jest po głównym wątku jest historia z Pingwinem potem ta nowelka "Rosyjska ruletka" a potem dokończenie wątku z pingwinem ?

kelen

Jeśli dobrze pamiętam ,to właśnie ta krótka historia "Rosyjska ruletka" jest właśnie tak w środek włożona.

Anonimowy Grzybiarz

"Miasto sów" przeczytane. Uczucia mieszane. Z jednej strony to porządna historia, ze świetnym początkiem w jaskini, z drugiej im dalej tym gorzej i finalnie jest słabiej niż w "Trybunale Sów". Zakończenie jakby na siłę kontrowersyjne, zupełnie niepotrzebnie. Natomiast historia z annuala całkiem przyjemna, lubię historie z Batmanem, gdzie ten pojawia się tylko w tle. Czekam na kolejne zbiorcze wydanie i Jokera.