Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Tenet (2020) reż. Christopher Nolan

Zaczęty przez LelekPL, 22 Maj 2019, 18:43:47

LelekPL

Znowu przesunięty. Tym razem bez nowej daty.

Brzmi to strasznie, ale może skończyć się pozytywnie dla nas bo WB rozważa otwarcie filmu bez sztywnej daty premiery na cały świat, a jedynie wprowadzać film na rynki gdzie to jest bezpieczne. Z racji, że Polska już dawno otworzyła kina będziemy pewnie jednym z pierwszych rynków, który film obejrzy. Pewnie nie w sierpniu, bo WB i tak nie będzie chciało mieć tak dużej przerwy między premierą w Europie, a USA, ale wrzesień jest jak najbardziej realny, tym bardziej, że Wonder Woman nie została przesunięta.

Juby

Znowu wyjdę na czepiacza, ale nie "przesunięty". Bez nowej daty premiery = odwołany. :( Teraz film będzie czekał w próżni aż Warner wyznaczy mu nową datę premiery.

Sytuacja w USA jest tak zła, że nie zdziwi mnie 16 lipca 2021, żeby już się nie bawić i nie ryzykować.

LelekPL

News wyraźnie mówi, że będą się "bawić". Gdyby nie chcieli pomagać kinom to właśnie przenieśliby o rok. A tak czekają na dobry moment dla siebie i ich. Wydaje mi się, że w kinach w Europie zobaczymy go niedługo.

LelekPL

https://deadline.com/2020/07/tenet-sets-worldwide-release-dates-u-s-labor-day-weekend-1202995899/

Tenet na koniec sierpnia w Polsce... chyba, że wrócą większe obostrzenia z powodu ponownego zwiększenia przypadków u nas :P Dzisiaj nie było dużo, ale jak poluzujemy jak w Stanach będzie gorzej. Więc bądźcie ostrożni, żeby kina u nas przetrwały.

Juby

Tak jest, kapitanie! ;)

Być może przez ostatni tydzień sierpnia będę miał urlop, więc akurat 26 w dniu premiery wybiorę się na pierwszy seans, żeby mieć jak najmniej osób na sali. Trzymam kciuki, aby w końcu się udało utrzymać tę datę premiery, choć nauczony doświadczeniem - wątpię, aby się utrzymała. :P

Leon Kennedy

Wątpię żeby doszło do tej premiery, bo dziś już ponad 500 osób... Więc robi się co raz gorzej, a ludzie jeszcze do tego mają to gdzieś i nawet do sklepu nie założą maseczki.

Juby

Ruszyła sprzedaż biletów na film w całej Europie, w tym w polskich CinemaCity, Heliosach i Multikinach. Seans IMAX o 11:00 już 26 sieprnia w Łodzkiej Manufakturze. Akurat mam urlop i namówiłem dziewczynę na poranny seansik w środku tygodnia, żeby mieć jak najmniej ludzi na sali. 8)

Leon Kennedy

Również się wybieram 😎 I w sumie nie mogę się doczekać! W kinie ostatni raz byłem w lutym i nie powiem bardzo się stęskniłem za tym całym kinowym klimatem.

LelekPL

Ja prawdopodobnie też wybiorę poranny seans. Najbezpieczniejsza opcja.

Juby

#69
Ja już mam bilety kupione. :) Poza mną i moją dziewczyną wykupionych jest jeszcze tylko 10 miejsc. Jaram się niesamowicie, bo również nie byłem w kinie od lutego i stęskniłem się za wyjściami do Cinema. Oczywiście już 26-ego możecie spodziewać się mojej recenzji. ;)

EDIT:
Właśnie w robocie odrzucili mi wniosek urlopowy na przyszły tydzień! :( Muszę poprosić w CinemaCity o przebookowanie biletów na seans po 17stej, inaczej straciłem kasę (bilety kupione w przedsprzedaży nie podlegają zwrotom). :-\

LelekPL

Po początkowych recenzjach wygląda na to, że nasze obawy się potwierdzają i film jest mało ekscytujący. Zobaczymy, ale może rzeczywiście warto obniżyć oczekiwania.

Juby

Eh, recenzje i recenzenci. Ich opinie (poza kilkoma wyjątkami) nie mogłyby obchodzić mnie mniej. Na Interstellar też psioczyli, a film był super. Dunkierkę z kolei okrzyknęli arcydziełem i najlepszym filmem Nolana, a mi spodobał się najmniej (choć doceniłem przy powtórce).

Finałowy zwiastun do filmu z nową piosenką:

I sama piosenka:

Choć trwa tylko 3 minuty, nie byłem w stanie przesłuchać całości.

Udało mi się przebookować bilety. Mam seans w środę o 17:20, więc o ile nie będę chciał przespać się i przemyśleć co właśnie obejrzałem, mojej opinii możecie spodziewać się jeszcze w środę wieczorem.

LelekPL

Cytat: Juby w 22 Sierpień  2020, 09:46:35Eh, recenzje i recenzenci. Ich opinie (poza kilkoma wyjątkami) nie mogłyby obchodzić mnie mniej. Na Interstellar też psioczyli, a film był super. Dunkierkę z kolei okrzyknęli arcydziełem i najlepszym filmem Nolana, a mi spodobał się najmniej
To prawda, ale mnie nie martwią oceny, a raczej co piszą. Mówią, że filmowi brak spektakularnych scen akcji i to jest wrażenie, które miałem po zwiastunach. Brak emocjonalnego przywiązania i to, że film wydaje się jak Nolan robiący coś wtórnego i gorszą wersję Incepcji. Wszystkie te przemyślenia miałem po zwiastunach, ale liczyłem, że film coś skrywa. Ostatecznie przekonam się oczywiście w środę.

Zwiastunu już nie oglądam, ale piosenka jest ok. Nie wiem jaki masz z nią problem? Nie jest to nic spektakularnego, ale ma dobry beat.

Juby

Zwyczajnie nie mój typ muzyki, that's all. Zwiastunu też nie oglądam, nie muszę skoro i tak idę na film za 4 dni.

Ja z kolei przeczytałem jedną recenzję, w której bardzo chwalą emocjonujący trzeci akt.

Funky

Nie rozumiem krytyków którzy zarzucają Nolanowi nadmierną powagę. To thrillera sci-fi/film akcji a nie komedia kryminalna. Zawsze mnie to irytowało że jakiemuś filmowi wypominano brak ''humoru'' (który ma być na serio w swoim założeniu). Na seans chyba się nie wybiorę (odkładam na medale i książka do zapłaty :P) i nie chcę ryzykować z Koroną.