Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Young Justice

Zaczęty przez kelen, 29 Listopad 2010, 17:32:40

Leon Kennedy

Mnie to tam nie przeszkadza, a że Robinem jest Dick, to kurczę inaczej być nie mogło :D

Rado

#76
Misplaced

Po dość długiej przerwie, serial powraca i to, moim zdaniem, w bardzo dobrym stylu. Po początkowo sztampowo wyglądającym odcinku, następuje nagle niespodziewany zwrot akcji. Bardzo fajny zabieg, którego nie spodziewałem się, po czytaniu zapowiedzi. Fajną rolę, w tym wszystkim, odegrał Kapitan Marvel. No i zwycięstwo bohaterów wcale nie jest takie oczywiste, ze względu na "utratę" jednego z nich. A ta cała potężna magiczna akcja, i tak była tylko dywersją. Scenarzyści "Young Justice" mają łeb na karku.

8azyliszek

Ja to się marudny robię. Odwracanie uwagi takimi numerami robi się już rutyną w świecie DC. No ale jakoś musi dojść do realizacji tego wielkiego planu. Natomiast główna akcja z porwaniem dzieci/dorosłych mi za bardzo przypominała odcinek Ligi Sprawiedliwości pt. "Dziecinada" gdzie Mordred zrobił bardzo podobny numer. No i beznadzieja, że Batman jest prawie bezradny wobec magii. W "Batman the Brave and the Bold" miał kastety z antymagicznego metalu i pokonywał czarujących wrogów. A tutaj daje się łatwo oplątać. Cieszy natomiast to, że Zatanna przyłącza się na stałe do ekipy.

Rado

CytatJa to się marudny robię. Odwracanie uwagi takimi numerami robi się już rutyną w świecie DC

Może, po prostu, za dużo i za często w tym siedzisz i trochę Ci już to zbrzydło. Tak to bywa nieraz.

CytatNo i beznadzieja, że Batman jest prawie bezradny wobec magii.

Ponoć to było pięciu największych magów na Ziemi, do tego wspomaganych jakimś super duper kryształem z piekła rodem. I Chuck Norris byłby bezradny.

CytatW "Batman the Brave and the Bold" miał kastety z antymagicznego metalu i pokonywał czarujących wrogów. A tutaj daje się łatwo oplątać.

Ja bym nie porównywał obu tych seriali. "Young Justice" trochę bardziej poważnie podchodzi do tematu, jeśli w ogóle można tak powiedzieć o magii. W "BTBATB" to co on tam nie robi...

8azyliszek

@UP
No właśnie o to chodzi. W tamtym serialu zawsze był przygotowany, wiedział co robić i zawsze miał asa w rękawie. Tak jak to śpiewał Music Maeister "He always got the answer, he makes we looks like fools" :). I to był prawdziwy Batman. A w Young Justice on i cała Justice League są tylko statystami i nie potrafią sobie poradzić z najprostszym problemem czy pierwszym lepszym łotrem. No ja wiem, że taka jest koncepcja serialu, bo inaczej młodzi nie mogliby się wyszumieć i działać, jeśli duzi zachowywaliby się jak powinni (bo prawdziwy Batman już dawno by wszystko zanalizował i domyślił się, że to jakaś grubsza afera i ktoś za tym stoi). I właśnie przez te uproszczenia tak bardzo brakuje oddzielnego serialu z gackiem albo nawet całą JL. Niech ten "Beware the Batman" przychodzi jak najszybciej.

Rado

#80
Oj "Beware..." to się obawiam, że będzie mierne i podzieli, u mnie, los ostatnich dwóch seriali stricte o Batmanie, czyli raczej nie oglądam, ewentualnie spojrzę.

Przygotowanie do walki z magami, poprzez posiadanie kastetów z antymagicznego metalu, to dla mnie jak przygotowanie do płacenia rachunków, poprzez posiadanie batkarty kredytowej...

8azyliszek

Niez?y jest ten odcinek 1x20, ca?kiem niez?y. Tyle, ?e znowu dym i lustra przykrywa sedno operacji. Który to ju? raz w tym serialu?? I ile tak mo?na?? Ale rozbudowanie postaci Kid Flasha jest naprawd? fajne, bo on ma du?o poczucia humoru i to mi si? podoba. No i pokazanie rosn?cych do niego uczu? Artemis - nice. I dobry by? te? Dzikos - prawie taki sam jak w JL:Doom. Tak?e Strange na ko?cu - wiadomo, ?e albo wypu?ci? na "przepustk?" lodowych ?otrów albo w celach to ju? nie s? oni tylko androidy/sobowtóry/hologramy. Tylko znowu brakuje tego, ?e Gacek odkrywa k?amstwo Strange'a (jak to by?o w "The Batman") i ?e to Kid Flash odkrywa spisek i sam zastawia pu?apk? na Vertigo - nie trzyma si? to kupy. No i Young Justice walczy w kamuflarzu a Batman wygl?da na ?niegu jak plama ropy - bez sensu. Ma przecie? ca?? szaf? kostiumów na ka?d? okazj?.

Rado

Nom, niez?y by?. Porz?dny odcinek na dobrym poziomie. Podoba?by mi si? bardziej, nawet bardziej od poprzedniego, gdyby Kidflashowi nie uda?o si? jednak uratowa? królowej. Da?em si? nabra?, ?e jednak zmar?a podczas operacji. Niestety musia?o mu si? uda? heh. Zgadza si?, ?e ta zasadzka Kidflasha, to troch? za m?dre jak na niego. Fajnie by by?o gdyby kto? z doros?ej Ligii mu to podpowiedzia?, nie przymierzaj?c Batman oczywi?cie, a skoro mia? czas dotrze? do tej prezenterki telewizyjnej aby ta przekaza?a fa?szywe wiadomo?ci, to mia?by czas na skontaktowanie si? z doros?a Lig?. Tak czy inaczej dobry odcinek.

CytatTak?e Strange na ko?cu - wiadomo, ?e albo wypu?ci? na "przepustk?" lodowych ?otrów albo w celach to ju? nie s? oni tylko androidy/sobowtóry/hologramy. Tylko znowu brakuje tego, ?e Gacek odkrywa k?amstwo Strange'a

By? mo?e, to nie Strange i lodowi ?otrzy za tym stoj?, tylko kto? inny, ale je?li to Strange, to faktycznie za ?atwo Batmana oszuka?. Chocia? z drugiej strony Strange dorównuje Batmanowi inteligencj?, jest w ko?cu "geniuszem", wi?c ma szans? go ok?ama?.

CytatNo i Young Justice walczy w kamuflarzu a Batman wygl?da na ?niegu jak plama ropy

To nie o kamufla? chodzi?o, tylko o stroje chroni?ce przed zimnem. Batman u?ywa stwierdzenia "polar stealth", ale przecie? to nie by?a ?adna tajna akcja wymagaj?ca ukrycia, tylko chodzi?o o rozwalenie tych pi?ciu stacji. A sam Batman ma ocieplane stroje, które niczym si? nie ró?ni? od standardowego. W sumie szkoda, nie mówi? ?e ma mie? bia?y strój, ale jakie? srebrne elementy gdzieniegdzie, to czemu nie.

HUDY

Jak macie to,zapodajcie link do napisów

8azyliszek

@UP
Zainstaluj Napi projekt. Mi już bez problemu znalazło napisy i do 1x19 i 1x20.

HUDY


Q

http://www.batcave.com.pl/2012/03/zapowiedz-young-justice-invasion/ - jeśli przegapiliście jakiś docinek, to ta zapowiedź 2. sezonu zawiera wszystkie najważniejsze momenty 1. sezonu.

BTW ciekawie  zapowiada się odcinek "Performance", w którym Robin będzie musiał się zmierzyć ze swoją przeszłością.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

8azyliszek

@UP
A jak? to straszn? przesz?o?? ma Robin? Je?li to jest Dick Greason to tylko ?mier? rodziców, która by?a ju? wa?kowana na wiele sposobów.

Coraz lepsze te odcinki s?. 1x21 rozwali? mnie swym pocz?tkiem z Czarnym Kanarkiem a potem "Helo Megan" :). Ale potem tylko jest ju? coraz bardziej ponuro, kiedy odkrywany jest dramatyczny sekret M'gann :(. Naprawd? mo?na jej wspó?czu?. Kiedy? J'ohn mówi? co? o tych bia?ych marsjaninach ale ju? nie pami?tam o co chodzi. Móg?by kto? to wyja?ni? o co ca?a afera (poza nieciekawym wygl?dem ofkoz)?? No i jak Marsjanin mo?e nie wiedzie?, ?e jego siostrzenica jest innej rasy ni? on sam??

Rado

Moim zdaniem Image równie? jest ?wietnym odcinkiem. Lepszy ni? poprzedni z KF-em. Fajne ukazane obawy m?odej Marsjanki, strach przed tym, w jaki sposób przyjmie j? grupa, a przede wszystkim Superboy. Praktycznie wszystko, w tym odcinku, mi si? podoba?o. Pocz?tek ?wietny, rozbawi? mnie Green Arrow, ciekawe by?y równie? te sceny z Brucem Waynem. Ko?cówka bardzo dobra, kiedy Miss Martian ok?ama?a grup? co do swojego wygl?du, no i ten szanta? na ko?cu. Wysoki poziom serialu utrzymany.

CytatKiedy? J'ohn mówi? co? o tych bia?ych marsjaninach ale ju? nie pami?tam o co chodzi. Móg?by kto? to wyja?ni? o co ca?a afera

Z tego co wiem to Biali Marsjanie s? ras? agresywnych zdobywców, nastawionych na podbój wszystkiego wokó?. Chc? by? panami itp. itd. W przeciwie?stwie do zielonych, którzy s? pokojowo nastawionymi filozofami. Na Marsie, swego czasu, by?a wojna domowa mi?dzy tymi dwiema rasami. Nie jestem teraz pewien, czy ta wojna w?a?nie, nie doprowadzi?a do zag?ady ca?ego Marsa. Pono? te? biali Marsjanie prowadzili genetyczne eksperymenty na prehistorycznym cz?owieku.

CytatNo i jak Marsjanin mo?e nie wiedzie?, ?e jego siostrzenica jest innej rasy ni? on sam??

Megan go ok?amuje, z tego co wiem to nie jest jego prawdziwa siostrzenica, a J'onn nie mo?e czyta? w my?lach innemu Marsjaninowi, albo te? w tym wypadku nie chce.

CytatA jak? to straszn? przesz?o?? ma Robin? Je?li to jest Dick Greason to tylko ?mier? rodziców, która by?a ju? wa?kowana na wiele sposobów.

To jest Dick i o ?mier? rodziców tam w?a?nie b?dzie chodzi?. Zgoda, ?e by?a ju? wa?kowana, ale Robin jako? ju? sobie zacz?? uk?ada? ?ycie po tej tragedii i nie chce do tego wraca? ani o tym my?le?. Okoliczno?ci zmusz? go, do ponownego wspominania rodziców i rozgrzebywania starych ran. Odcinek mo?e by? niez?y, by? mo?e b?dzie jaka? d?u?sza scena Batman plus Dick.

Ja osobi?cie du?o si? spodziewam po nast?pnym odcinku. Te cadmusowe klimaty z pierwszych epizodów bardzo mi si? podoba?y, by? mo?e dostaniemy w?a?nie co? w tym stylu.

Q

Cytat: 8azyliszek w 18 Marzec  2012, 23:37:09
A jaką to straszną przeszłość ma Robin? Jeśli to jest Dick Greason to tylko śmierć rodziców, która była już wałkowana na wiele sposobów.

W "Young Justice" o śmierci Graysonów jeszcze nic nie było, a twórcy serialu nie raz udowodnili, że mają ciekawe pomysły, tak więc i pewnie tym razem, do tego często wałkowanego tematu dodadzą coś nowego.

"Image" to zdecydowanie jeden z lepszych odcinków. Nie spodziewałem się, że twórcy pokażą taką odmienną stronę Miss Martian.

Co zaś tyczy się białych Marsjan, to w odcinek "Targets" Megan powiedziała, że jest to na Marsie mniejszość traktowana jak obywatele drugiej kategorii.

BTW zwróciliście uwagę komu zazieleniły się w odcinku oczy? Czyżby wkrótce miał się pojawić Beast Boy?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)