Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nawiązania w TDK do komiksow, poprzednich filmow etc

Zaczęty przez kelen, 01 Lipiec 2008, 13:49:53

kelen

Jak w temacie; w innych tematach o TDK takie rzeczy sa porozrzucane, a warto je miec w jednym miejscu. Sam troche rzeczy nagromadzilem, ale nie jestem w stanie do kazdego dodac odpowiedniego zdjecia do porownania, wiec jak ktos moze, niech to zrobi.
Zacznijmy:
1. Batman: The Long Halloween - wiadomo, tutaj pokazano geneze Two-Face'a wiec z tego komiksu musieli sporo czerpac:
a) haslo "I believe in Harvey Dent" (jak i podobne) przewijalo sie przez komiks


b) sceny na dachu z Gordonem, Dentem i Batmanem

no i oczywiscie...

c) scena z plonacymi pieniedzmi - fajnie jakby ktos podrzucil zdjecie ze zwiastunu i z komikus (1 numer)
d) oczywiscie postac Maroniego, ktory oszpeca Denta
2. Batman #1 - stad tez sporo scen z Jokerem (niestety nie dysponuje skanami, wiec podam tylko odpowiednie fotki)
a)
Joker z identyczna poza pojawil sie w komiksie, tyle, ze siedzial w swojej kryjowce
b) http://batcave.stopklatka.pl/grafa/filmy/6/galeria/tdk_zfilmu_051.jpg (nie daje w img, bo niby spoielrowa fota, ale w galerii na BC jest) <- identyczna sytuacja pojawia sie w komiksie; Joker przebiera sie za postac z screena w celu przechytrzenia wszytkich i zabiciu swojej ofiary
c) Joker oglaszajacy w mediach, ze bedzie zabijal ludzi -> Joker w swoim pierwszym komiksie oglaszal swoje zbrodnie w radiu, zagluszajac normalny programt
3. Batman Tima Burtona
a)
   
i..
     
Pewnie nie jednemu sie to skojarzylo ogladajac trailer :)
b) Maxie Zeus i Philips ladnie zauwazyli jeszce pewna rzecz:


c) Rowniez scena z przemowieniem gangsetrow jest podobna, chociaz sa na zupelnie inne tematy, wiec to troche takie naciagane :)
4. Zabojczy Zart
a) coz... bez komentarza
(i wiele innych fotek z tego fragmentu)

b) :D



5. Inne
a) w jendej scenie z najnowszego trailera widac chyba, jak Joker leje kogos lomem (wiadomo co to moze przypominac), jesli jednak zle mi sie wydaje, to mnie poprawcie.
b)
I to bylo na tyle. Teraz wasza kolej - dajcie cos od siebie, porpawcie moje bledy etc :)

Maxie Zeus

Joker obraca glową w charakterystyczny sposób:




Batman wkurza sie na Jokera/ pseudo-Jokera:



Joker wystrzeliwuje w Batmana:



Podobny wyraz twarzy:




A BTW, to z innej beczki. Reakcja Jokera po przeczytaniu gazety:


Leon Kennedy

CytatJoker wystrzeliwuje w Batmana:

W tej scenie bodajze Joker wcale nie strzela do Gacka... On sam wpada na jego strzal ;)

Maxie Zeus

Mniejsza o to... w pierwszym przypadku Joker niszczy Batmobil, a w drugim - Batwing... ;)

Dezerter

Jak myślicie z jakich jeszcze komiksów mogą byc nawiązania w filmie? Przed seansem TDK w kinie chcialbym przeczytac wiekszośc prawdopodobnych pozycji. The Long Halloween juz sobie zamówilem i jest w drodze. W filmie moze byc wiecej nawiąza? do tego komiksu niz jest w tym temacie(podpowiada mi to np. motyw pól gnijącej dyni wykorzystany w marketingu wirusowym). Killing Joke juz posiadam.

W BB bylo sporo nawiąza? do Batman: Year One. W TDK licze na jeszcze wiecej nawiąza? do komiksów, stąd moja prośba, chce wszystko wylapac :)

kelen

Faktycznie, gnijaca dynia rowniez byla nawiazaniem do Long Halloween




Co do komiksow, koniecznie zapoznaj sie z pierwszymi wystepami Jokera (Batman #1 - niestety do przeczytania w wydaniach zbiorczych albo ekhmekhmskanachekhm :P)

Maxie Zeus

#6
Kolejne nawiązanie:




Juby


Maxie Zeus

A mi sie jakoś to skojarzylo... ten szale?czy, a zarazem gro?ny image Jokera + ta rozczuchrana fryzura... ;)






Grim Knight

"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Huntersky

<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

JaRo

 Ja tez mam skojarzenie z jedną ze scen. Chodzi mi o tekst Jokera- "Panie i panowie". Nie wiem jak Wam, ale mi sie to zawsze kojarzy z Dwiema Twarzami z "Batman Forever" podczas jego ataku na cyrk. Cechy podobne:

- obaj kryminaliści atakują huczne imprezy, na których przebywa Bruce Wayne,

- kryminaliści trzymają w reku bro?,

- wymawiając te slowa, w charakterystyczny sposób zmieniają swoją barwe glosu.

Wątpie, aby Nolan skladal jakiś drobny uklon w strone filmu Schumachera, nie mniej wygląda to podobnie, przynajmniej ze zwiastunu.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Huntersky

Jakby sie dobrze przyjrzec, to w cholere jest tych podobnych motywów:
- W B89 Batman ratuje ukochaną z rąk oprychów, ucieka Batmobilem i zawozi dziewczyne do jaskini. A jak mamy w BB?
- W B89 Joker zrzuca (ma zamiar) zrzucic z budynku ukochaną Batmana. To juz skojarzenie do TDK.
- Kiedy w TDK Joker przychodzi na przyjecie Wayne'a, az sie chce, zeby powiedzial coś w stylu ,,Nie mialem zaproszenia, wiec wszedlem na krzywy ryj" jak Penguin. :D
- Bedzie tez silą rzeczy aluzja do Two-Faca'a z BF, ale to jest spoiler.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Philips V38

#13
... a oto podsumowanie  ;D :


http://pl.youtube.com/watch?v=qCOl9v0b0zM

Duza dawka podobie?stw pomiedzy Batman 89, a The Dark Knihgt, kilka jest naprawde zdumiewających...

np :
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

kelen

Filmik jakis czas temu widzialem na gametraielrs, faktycznie swietny. Nie mowiac o koncowce, ktora sie rozni tylko reakcja Batmana :D