Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC... W Polsce!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Lipiec 2016, 01:44:27

8azyliszek

Ogólnie jak na ostatni-ostatni tom historia Hawkmana nie powala rozmachem, za to cieszy jakością. To kolejna prezentacja mniej znanego bohatera (jak wcześniej np. Plastic Man) z premierowym polskim wydaniem. Z dobrym i solidnym scenariuszem. Aż i tylko tyle. Na razie nie dane nam będzie ponowne zajrzenie w historie DC z czasów mojej młodości czyli lata 1985-2011. Więcej nie dostaniemy. Kolekcji Batmana też na razie nie widać. Na razie niestety jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę monopolisty, co moim zdaniem jest chorą sytuacją. Możemy tylko patrzeć w niebo i mieć nadzieję.

Juby

Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics zakończyła się 9 miesięcy temu. Napisałem więc ostatnio do Eaglemoss Polska maila z zapytaniem, czy planują kolekcję dotyczącą samego Batmana, którą Eaglemoss wydaje już od ponad dwóch lat we Francji, UK oraz za naszą zachodnią granicą. Oto odpowiedź jaką dziś otrzymałem:

Cytat: undefinedDzień dobry Panu!

Pięknie dziękujemy za zainteresowanie, to dla nas bardzo miłe :) Niestety, na ten moment nie ma decyzji wydawcy w sprawie kolejnych kolekcji. Jeśli tylko cokolwiek się zmieni, na pewno będziemy o tym informować.

Pozdrawiam serdecznie,
...

Tak, jak nie lubię tego typu kolekcji, tak tę akurat bym zbierał. Szkoda... :(

Leon Kennedy

Pewnie każdy tutaj by takową kolekcję przyjął z otwartymi ramionami. Może kiedyś, może kiedyś...

Juby

No i wywiad z Panem Tomaszem z dzisiaj. Wygląda na to, że kolekcja naprawdę była (jest?) rozważana, choć pandemia na pewno nie pomogła.


Jeśli kolekcja nie dojdzie do skutku, to może w przyszłym roku (premiera filmu Matta Reevesa) będzie dobrą okazją, aby wydać kilka kultowych historii z Batmanem sprzed lat w wydaniach specjalnych Egmontu.

Rado

Zgadzam się z osobą, która pisała pod filmem, że takie kolekcje ciężko uzbierać. Szczególnie ludziom, którzy i tak przez lata kolekcjonują komiksy z Batmanem. Kupowanie dubli nie ma dla mnie sensu. Jedynie jakieś tam wybiórcze tomy bym kupował, których jeszcze nie mam. Dużo na pewno by się powtarzało. Natomiast dla ludzi, którzy dużo komiksów nie posiadają, to taka kolekcja jest jak najbardziej w porządku. No i pewnie jakaś fajna panorama by się utworzyła z grzbietów.

Juby

Panorama wygląda tak


Ja akurat mam spore zaległości komiksowe, więc zebrałbym całość, z kilku powodów:

1. W kolekcji znajdują się komiksy, które są u nas już wyprzedane, jak Człowiek, który się śmieje, Batman tomy 3-6, Wieczny Batman tom 1 i Detective Comics tomy 4-5 z The New52 (ciężko będzie je zdobyć z rynku wtórnego). Tutaj pełna lista dotychczasowych 68 tomów z UK:
https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_%E2%80%93_The_Legend_of_Batman

2. Akurat duble przy niektórych wydaniach też by mi się przydały, bo nie niszczyłbym sobie np. Mrocznego zwycięstwa od Muchy, tylko gdybym chciał sięgnąć po tę historię jeszcze raz, sięgnąłbym po gorsze wydanie. Taki tańszy backup. :)

3. Jeśli kolekcja była planowana i przez nią Egmont wykreślił ze swojej ramówki głównie tytuły z Batmanem sprzed restartu z 2012 roku (tak twierdzi redaktor naczelny), to chociażby z tego względu kupowałbym ją, bo na wydanie Knightfall, czy No Man's Land od Egmontu może przyjść nam czekać kolejne lata o ile w ogóle wyjdą. Jeśli mam wybór jakieś wydanie (nawet gorszej jakości z kolekcji kioskowej, z niepełnym materiałem), a żadne, to wolę jakieś.

Nigdy nie zbierałem tego typu kolekcji, właśnie przez to, że nie interesowały mnie wszystkie numery, a bez nich taka mozaika z grzbietów wyglądałaby brzydko na półce (między innymi dlatego olałem kolekcję DC + młodszy brat zaczął ją zbierać i jakość była marna, najfajniejsze w niej były historie dodatkowe). Jednak kolekcja wyłącznie z Batmanem to coś, na co czekałem wiele lat i nadal czekam. Liczę, że jeśli sytuacja z pandemią się uspokoi, pootwierają wszystkie kioski / empiki, to ruszą z nią na jesieni tak, jak do było z WKKDC w 2016. Trzymam kciuki, bo inaczej - mamy strasznie słabe 2-3 lata pod względem komiksów z Mrocznym Rycerzem w naszym kraju (może nie ilościowo, bo wychodzi ich dużo, ale to głównie nowości wątpliwej jakości).

LelekPL

Kupowania dubla, żeby nie ruszać lepszej wersji przypomina mi odcinek Laboratorium Dextera: "NNWP! NNWP! NNWP!" :P

Juby

To tylko poboczny powód. Głównym byłaby chęć zebrania całej kolekcji, aby grzbiety lepiej prezentowały się na półce. Z tego co widzę po tytułach z Wikipedii, jeśli ruszyliby z kolekcją teraz (bo wiedziałbym, żeby nie kupować już nic, co wchodzi w jej skład) to mam 7 z 79 komiksów, które by mi się powtarzały. Byłbym gotów kupić te 7 komiksów drugi raz, co innego gdybym posiadał 1/4 lub więcej z kolekcji.

Leon Kennedy

Ja kiedyś przegrywałem oryginalne kasety i słuchałem kopii żeby tamtej nie zniszczyć. Szczeniakiem byłem 😆 Jeśli do kolekcji kiedyś dojdzie, to raczej nie będę dublował już posiadanych historii.

Q

Kolekcja z samym Batmanem na pewno wiele tytułów by mnie zainteresowały. Ale też nie dublowałbym już posiadanych komiksów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Rado

Przejrzałem tą listę z Wikipedii. Za dużo Snydera moim zdaniem i sporo historii z runu, w którym Bruce współpracował z Damianem - nie wiem jaki poziom one prezentują. Jak dla mnie, taka kolekcja to dobra okazja, żeby dać jakieś starsze klasyczne tytuły, a Snyder to w miarę nowy jest i łatwo dostępny. Tak na szybko to brakowało mi np. Venom, The Cult, coś z Granta i Breyfogle'a, więcej z Legends of the Dark Knight czy Batman vs Predator - aczkolwiek to ostatnie wymaga pewnie praw od wydawnictwa Dark Horse. Nie wiem też co tam dokładnie wyszło w ogólnej kolekcji DC, bo pewnie nie chcą dublować tytułów, ale tych pozycji, które wymieniłem chyba nie było.

Juby

W pierwszej kolejności też zwróciłem uwagę na zbyt dużą ilość runu Snydera i nowszych historii, ale potem przypomniałem sobie, że z The New52 mam tylko Trybunał i Miasto sów, więc akurat dla mnie kolekcja byłaby okazją do nadrobienia historii z Batman i Detective Comics wydawanych od 2012 roku. A tytuły o których piszesz, Venom, więcej Norma Breyfogle'a, itd. mogą się jeszcze ukazać, bo nie wiadomo czy kolekcja nie zostanie przedłużona w UK do 100, albo 120 numerów.

Juby

#177
Być może (podkreślam, bo na razie chyba nie ma co się napalać) w Polsce wystartuje nowa kolekcja z bohaterami DC od Hachette.



https://filmozercy.com/wpis/hachette-szykuje-kolejna-kolekcje-komiksow-tym-razem-padlo-na-dc-comics-bohaterowie-i-zloczyncy

Leon Kennedy

I fajnie i nie fajnie, można by napisać 😅 Zobaczymy co im z tego wyjdzie.

Juby

#179
To na razie "plotka". Jeśli się potwierdzi założę dla nowej kolekcji osobny temat. A co z niej wyjdzie? Trudno powiedzieć, bo z tego co czytałem w różnych krajach wygląda inaczej, zarówno wizualnie (okładki, panorama na grzbiecie), jak i zawartością komiksów, u nas może być jeszcze zmieniona. Na pewno wolałbym osobną kolekcję z Batmanem, bo o "DC ogólnie" nie mam zamiaru zbierać w całości.