Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC vs MARVEL

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Maj 2008, 17:56:55

(A)nonim

Co do Vertigo i zamknietych powieści graficznych to Grim ma racje pod wzgledem sztuki DC bije Marvela na leb. Jednak patrząc na te bardziej komercyjne przedsiewziecia, czyli stale serie, to tutaj wygrywa Marvel, który ma o wiele lepsze pomysly. Bo Civil War, ujawnienie tozsamości Spidermana, czy śmierc Kapitana Ameryki jest chyba ciekawsza i lepiej zrobiona niz jakieś One Year Later, czy Countdown.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Ta, tu sie zgodze, Civil war byl bardzo fajnym i ciekawym wydarzeniem z fajnymi zwrotami akcji. Jedynym wielkim nie porozumieniem bylo One More Day i Brand New Day, ktore skreslilo ciekawe historie z Spideyem w trakcie i po wojnie domowej :/

Grim Knight

No cóz, DC niegdyś zafundowalo nam Knightfall, Śmierc Supermana i Reigns of Supermen, ale to bylo cale wieki temu.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mihcim

Marvel to bardziej SUPERHERO
moce,czlowiek ogien itp.
Najleprzym z Marvela jest Wolverine
DC tez ma Superherosow ale wezmy Batmana
To cos jak Kryminal
Nie ma tam gosciu ktory umie latac
Najleprzym z DC jest Batman i Joker :)

Grim Knight

Superman nie umie latac? No patrz, oszukiwalem sie przez cale zycie.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mr.G

Grim, przeciez wszyscy wiedzą, ze Clark Kent ma helikopter...

Grim Knight

#21
Mihcim, odpowiesz mi na proste pytanie?

Ile komiksów przeczytaleś w zyciu?

I które uwazasz za " najleprze"?
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Firm

HI I'm Marvel....
I'm Batman
I'm Spider-man
I'm Batman

W sumie DC zawsze o wiele bardziej mnie do siebie przyciągalo i chyba za sprawą Gacka. Paleta genialnych przeciwników, komiksy mający naprawde mroczny i umyslowy charakter. Fakt faktem, ze Superman mnie zasze draznil ale mimo wszystko stawiając go obok Batmana mamy genialny zestaw odmiennych charakterów.
Za to z Marvela chyba zaskoczeniem nie bedzie gdy powiem, ze najciekawszy jest Pająk...

Grim Knight

Ja za najciekawsze postaci z Marvela uwazam Punishera, Spidera i Rosomaka, a takze Alice'a Coopera :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Gieferg

DC czy Marvel?
Cóz, wole Marvela nawet pomimo tego, ze to DC ma mojego ulubionego komiksowego bohatera (wiadomo kogo), ale poza nim... jest Superman, ale jego niespecjalnie lubie, jest niby Green Lantern, Flash czy Wonder Woman ( o której wiem tyle, ze jest) ale to za malo. Marvel wygrywa ostatnimi czasy min tym, ze powstaje o wiele wiecej filmów podczas gdy DC zdaje sie inwestowac tylko w Batmana i Supermana w dodatku ten ostatni dostal taki film ze lepiej zeby sie juz wiecej nie pokazywal.

Marvel ma natomiast Spider-Mana, X-Men i Punishera, poza tym mniej mi znanych Iron Mana (i calą ekipe Avengers), Fantastyczną Czwórke (tych akurat nie lubie, film mnie zrazil), Hulka, Ghost Ridera (jeszcze sie zrazic nie zdązylem bo filmu nie widzialem) .

Takze krótko mówiąc - Marvel wins.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Firm

Tak, jezeli patrzymy na to z tego punktu widzenia to masz racje w obecnych czasach Marvel ofiaruje wiecej i ciekawiej. Teraz DC przydalaby sie naprawde baaaardzo mocna historia, która w kazdym numerze bylaby idealna...nie wiem moze taka jest ale w ostatnim czasie nie jestaem na czasie ;] z Batmanem ani DC wynikającym z braku czasu :D. WIem tyle, ze jest Rip, który ponoc jest średni. Ale na przestrzeni lat to jednak DC niszczy Marvela...

Grim Knight

Marvel rządzi w klimatach superhero i regularnych serii.
DC rządzi w komiksach ambitnych, nowelach i powieściach graficznych.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mel

I jak narazie w malo udanych produkcjach filmowych...

Grim Knight

A to o kim bylo? O DC, Marvelu, czy obydwu?
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mel

Bardziej DC...Trza przyznac, ze od 1992 roku nie wyszlo nic co by moglo sie wznieśc ponad norme.