Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Obcy i tym podobne

Zaczęty przez LelekPL, 28 Luty 2012, 23:19:24

LelekPL

#45
Proszę Cię, popracuj nad swoimi postami! Spacja przed dwukropkiem jest niepotrzebna. Same dwukropki w tych zdaniach również. Mała/duża litera szaleje u Ciebie. Kontroluj to trochę bardziej.

No i wypisywanie w ilu X-Menach wystąpił Michael Fassbender też nie jest konieczne ;) Forum służy raczej do wymiany opinii, a nie faktów na temat tego kto grał gdzie, albo o czym była fabuła poprzedniego filmu. To są rzeczy, które większość z nas albo bardzo dobrze już wie, albo można sobie spokojnie samodzielnie sprawdzić. ;)

LelekPL


Leon Kennedy

O cholera! Będzie gorąco!! A to już był jakiś trailer, kiedy??

LelekPL

Nie było. Rzeczywiście mogłem napisać "pierwszy trailer", a nie "nowy". ;)

Night_Wing [usunięty]

Oglądałem obcy Vs predator wszystkie części i predator 2 i podpisuję się po wątkiem poruszanym dość często: kto wygrałby starcie dwóch kosmicznych drapieżników: ksenomorf, który swoją przerażającą chudą, obślizgłą sylwetką i smukłymi gadzimi szczękami przyprawił niejedną osobę o apopleksję i gęsią skórkę czy wywodzący się z wojowniczej rasy predatorów stwór, który polując na człowieka wtedy gdy zachodzi potrzeba, traktuje go jak równego sobie.
Oglądając pierwszy Alien vs Predator bardzo uważnie notowałem sobie, kto by wygrał tą kosmiczną batalię o naszą planetę. Prowadziłem tabelkę, a w niej po jednej stronie umieszczałem atuty Aliena a po drugiej atuty Predatora.  Nie pamiętam bardzo dokładnie wszystkich zapisanych porównań, a wiem, że tą kartkę mam gdzieś schowaną w szafie , ale generalnie z tej mojej burzy mózgów   wynikło, że to ksenomorf wygrałby rezultatem 4:2. Jego atutem są np: zwinność, szybkość, żrąca jak kwas wydzielina ciała i chyba zmiennocieplność, co powoduje, że predator nie zawsze może użyć swojego skaneru wykrywającego źródła ciepła.

Też niecierpliwie czekam na kolejną część z cyklu ,,Alien"

Jolly_Roger

Tak szczerze mówiąc, to AvP nie jest uznawany przez fanów Aliena za film "w cyklu". Jest to słabe nawiązanie do dwóch charakternych "postaci" filmowych i nie łapie się na określenie "kultowy". Dużo cudzysłowów mi wyszło, ale wiadomo o co chodzi :)

Night_Wing [usunięty]

Cytat: Jolly_Roger w 23 Grudzień  2016, 22:36:29
Tak szczerze mówiąc, to AvP nie jest uznawany przez fanów Aliena za film "w cyklu".
Moje Deliberacje odnośnie filmu AvP, czyli kreacji dwóch potężnych drapieżców i ich pojedynku, z którego ma wyniknąć, kto zwycięży, kto jest lepszy i kto w końcu wygra Batalię o dominację nad ludźmi i Ziemią - sprowadzają się do określenia ich. siły, mocy , zakresu możliwości itd.

Może zmyliło cię moje ostatnie zdanie,  w poprzednim poście w którym napisałem, że czekam z niecierpliwością na kolejny film z cyklu o ,,Alienie". Może kontekst całego poprzedniego postu i właśnie umieszczona pod nim ta krótka wypowiedź nakierowały Cię, na to, że chodzi mi o ,, moje czekanie na kolejny tom AvP z cyklu" i logiczne, że mogłeś pomyśleć, że uważam ,,AvP" za kultową produkcję. A tak ostatecznie to chodziło mi o moje zniecierpliwienie i wyczekiwanie z tęsknotą na ,,Obcy przymierze" który pojawi się w 2017 roku!

Nie uważam AvP za coś kultowego, raczej za historię poboczną od  założeń Kanonu ,,Obcego" i ,,Predatora". Myślę, że powyższa produkcja jest próbą połączenia ,,Obcego" i ,,Predatora" w celu kreacji jakiegoś nowego cyklu czy Kanonu, który może sporo rzeczy wniósł i dodał kilka ciekawych smaczków, ale było to raczej coś co średnio wyszło Reżyserom i Scenarzystom : nie rozumiem zupełnie skrzyżowania Obcego z Predatorem i dołożenia do tego Predatora który z tym stworem walczy  >:( >:( >:( Chociaż muszę sięgnąć po komiksy z Predatorem w roli głównej. Bo widziałem ,,Batman vs Predator" - taka komiksowa zagwozdka, którą muszę przestudiować!  ??? ??? ???

Też używam w tym poście sporo cudzysłowów, ale w celu podkreślenia Nazwy danego dzieła, produkcji czy myśli - by to jakoś wydzielić w całym zdaniu. Nie robię tego raczej by pokazać jakieś ironiczne znaczenie danej kwestii, filmu, osoby , czy jak to się mówi o czymś ,, w cudzysłowiu":D

a tak poza tym!
WESOłYCH ŚWIĄT! :D

LelekPL

https://www.youtube.com/watch?v=H0VW6sg50Pk

Trailer wypada po prostu słabo. Wraz z Dunkirk, Nolana, jest to najbardziej rozczarowujący teaser tego pełnego teaserów grudnia.

Największy smutek jest taki, że wizualnie wygląda jak standardowy film sci-fi, który pomija kina i idzie prosto na rynek DVD. Kamera i scenografia kompletnie nieimponujące, a to była największa zaleta Prometeusza i Obcego.

Porównując teaser Prometeusza do tego to niebo, a ziemia.

Pozostaje mieć nadzieję, że film chociaż będzie straszny. Bo tego akurat w Prometeuszu brakowało, poza dwoma scenami.

Johnny Napalm

Prometeusz w ogóle z czasem zyskał sporo w moich oczach. Co najmniej dobry film, teraz tak myślę.
CytatPozostaje mieć nadzieję, że film chociaż będzie straszny. Bo tego akurat w Prometeuszu brakowało, poza dwoma scenami.
Możesz powiedzieć o które sceny tobie chodzi?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Cesarka i wąż w rękawie

Night_Wing [usunięty]

Cytat: LelekPL w 25 Grudzień  2016, 12:28:19
Kamera i scenografia kompletnie nieimponuj?ce, a to by?a najwi?ksza zaleta Prometeusza i Obcego.
W oczekiwaniu na II cz??? Trylogii prequela do Aliena, która sko?czy si? pewnie dos?ownie zaraz przed rozpocz?ciem ,,Obcy Ósmy Pasa?er Nostromo" albo rozpocznie si? podobnie (mo?e nawet z jakimi? zremastertowanymi uj?ciami z Nostromo) pokusi?em si? o przeczytanie ksi??ki ,,Obcy Ósmy Pasa?er Nostromo". Chcia?em zobaczy? jak ksi??ka autorstwa Alana Deana Fostera, który napisa? ,,Star Wars Przebudzenie Mocy" wp?ynie na mój odbiór tego co widzia?em w telewizji. Tak si? wtedy zastanawia?em Czy ksi??ka nie b?dzie czasami przepisaniem Scenariusza z jakimi? dodatkowymi w?tkami lub rozleglejszymi opisami Statku b?d? relacji mi?dzy Siódemk? Za?ogi? By?em pe?ny uprzedze? i obaw, ale si? myli?em. Ksi??ka wypad?a ?wietnie i budzi?a tak? sam? konsternacj? i poczucie klaustrofobicznego l?ku tych ciasnych ale w?skich korytarzy Statku Handlowego gdzie za ka?dym rogiem co? mo?e czyha? na twoje ?ycie jak Film ,,Obcy Ósmy Pasa?er Nostromo". Niesamowicie szczegó?owe i bardzo bardzo drobiazgowe i obrzydliwe by?y opisy wygl?du tej przypominaj?cej ludzk? r?k?, ob?lizg?ej kreatury wyskakuj?cej z Jaja-Inkubatora, której zabarwienie przypomina?o kolor nierozwini?tego p?odu oraz zobrazowanie sceny w której z piersi Kane'a nagle eksploduje 2-ga ju? co raz szybciej ewoluuj?ca trupioblada forma Ksenomorfa. Taki film tylko d?u?ej trwaj?cy - czytanie kilka godzin ??cznie to na pewno lekko zaj??o + powrót do niektórych cytatów i ogarni?cie tego raz jeszcze by przyswoi? sobie te ?wietne klimatyczne ,,l?kogenne" cytaty. :D

W ksi??ce ,,Obcy Ósmy Pasa?er Nostromo" by? nieziemski smaczek: Ash Naukowiec a pó?niej Android na us?ugach Korporacji stwierdzi?, ?e Sygna? Ostrzegawczy nadany na ogromnej 1200km planetoidzie musia? pochodzi? od Istot Wy?szych od Ludzi i du?o Inteligentniejszych ni? nasz gatunek..Ale? mi zaje?d?a filmem,,Prometeusz"

:o :o :o :o

LelekPL

Poza tym, że Twój post jak zwykle czyta się fatalnie, to co miała Twoja odpowiedź wspólnego z cytowanym tekstem?

Naprawdę, zacznij pisać mniej rozwlekłymi zdaniami i trzymaj się tematu! Ostrzegam za "trollowanie" na tym forum.

Jolly_Roger

Cytat: LelekPL w 04 Styczeń  2017, 21:42:09
Poza tym, że Twój post jak zwykle czyta się fatalnie, to co miała Twoja odpowiedź wspólnego z cytowanym tekstem?

Naprawdę, zacznij pisać mniej rozwlekłymi zdaniami i trzymaj się tematu! Ostrzegam za "trollowanie" na tym forum.
Dickens? ;)

Night_Wing [usunięty]

Alana Dean'a Fostera zna?em do tej pory z ksi??ki : ,,Star Wars - Przebudzenie Mocy", któr? uwa?am, nie za przepisany scenariusz do filmu o tej samej nazwie, lecz za jego uzupe?nienie, rozszerzenie m.in. rozmowy Bena Solo - Kylo Ren'a z Snoke'em, fantastyczne wr?cz przeniesienie scen Walk w Przestrzeni Kosmicznej - z ekranu na bia?y papier. Mówi?c krótko: ta ksi??ka to taka, swoista wyd?u?ona projekcja filmu w naszej wyobra?ni.

Na literack? wersj? Obcego natrafi?em przypadkiem. Nawet nie wiedzia?em, ?e istnieje, a najlepsze, i? nie mia?em kompletnie poj?cia, ?e stworzy? j? Alan Dean Foster. A, ?e jestem fanem Ksenomorfa - gadziej ohydnej, kreatury o wyd?u?onym pysku i bazaltowym odcieniu cia?a, piranich ostrych z?bkach oraz o chitynowo krzemianowej skórze, tak twardej jak kilkuwarstwowy pancerz - to t? tematyk?, postanowi?em przypomnie? sobie jeszcze raz i to w?a?nie za po?rednictwem ksi??ek, po których zawsze ogl?da?em film by zobaczy? jakie s? ró?nice pomi?dzy tym sposobem przedstawienia ca?ej historii o Obcym.

O Obcym Ósmym Pasa?erze Nostromo, o ró?nicach pomi?dzy  ksi??k? o tym samym tytule, która mo?e by? rozszerzeniem co? jak ,,director's cut" filmu a kinow? wersj? pisa? nie b?d? ze wzgl?du na to, i?
to dzie?o pisane od filmowego prawie wcale niczym si? nie ró?ni?, a mam na my?li fakty naukowe, w?tki nazwy miejsc, kreacj? ,,twarzo?apa" - pierwszej formy rozwojowej ksenomorfa, która eksplodowa?a  z Jaja z?o?onego przez organizm Matki ,,Obcego" umieszczonego na Acheronie LV 426 we wn?trzach gigantycznego statku jaki? istot.


Obcy -  Decyduj?ce Starcie :

Ró?nice pomi?dzy filmem a wersj? ksi??kow? wyst?puj?, i to nawet spore.
W powie?ci A.D.Fostera: Burke wys?annik Towarzystwa Weyland-Yutani informuje Ripley o ?mierci jej córki, która zmar?a w wieku 66 lat, dwa lata przed wybudzeniem Ripley z hibernatora znalezionego w okolicach uk?adu planetarnego, do którego nale?a? Acheron. Dziecko Ellen nazywa?o si? Amanda Ripley-McClaren.
Z tego co pami?tam  a film ogl?da?em uwa?nie - nie zauwa?y?em by wspominano w nim za po?rednictwem Burke'a czy kogokolwiek z Towarzystwie o Amandzie  córce Ripley.

Amanda jest te? bohaterk? popularnej gry horror sci-fi : Alien Isolation. Odgrywaj?c w niej g?ówn? rol? dziewczyna musi odnale?? matk? oraz  pozosta?ych 6-ciu cz?onków za?ogi frachtowca handlowego Nostromo, którzy z niewyja?nionych przyczyn przepadli bez wie?ci i nie daj? o sobie zna?. Co? si? musia?o sta?, wi?c kobieta ta zostaje wys?ana (prawdopodobnie przez Weyaland Yutani) w celu wyja?nienia tego problemu.

W filmie jasno i wyra?nie pokazane by?o  jak Burke wraz z Gormanem - porucznikiem piechoty kolonialnej  pukaj? do Kabiny Ripley i prosz? j? o pomoc w odnalezieniu kolonistów Acheronu - terraformowanego Cia?a Niebieskiego. To ona prze?y?a kontakt z Ksenomorfem i  ma do?wiadczenie z  nieprzyjazn? powierzchni? LV 426 i z tym co tam napotka?a. W ksi??ce Fostera wcale nie by?o tego a? tak wida?, by pro?ba o pomoc wysz?a od ,,Towarzystwa".

Obcy 3 (1992)

W 3-ciej ju? ksi??ce A.D.Fostera, autor ten - albo to by? b??d albo nie - nazwa? cz??? kopalnio - rafinerii rud platynowców, w której si? rozgrywa?a akcja: FURY 361, a nie tak jak w przypadku filmu: FURY 161.

W dziele pisanym forma paj?kowaty ,,twarzo?ap" wprowadzi? embrion do cia?a Wo?u - jakiego? lokalnego , planetarnego zwierz?cia. Natomiast w filmie ?ywicielem dla ostatecznej formy rozwojowej Ksenomorfa by? zwyczajny pies.

W filmie nie zaprezentowano porzuconej w brudnych i wilgotnych od?ogach koloni karnej: wylinia?ej skorupy Obcego. To przez jej zdj?cie ten maszkaron ci?gle ewoluowa?. Przeobrazi? si? i pokry?  now? warstw?, czego? jak zewn?trzna skóra i pow?oka krzemianowa. Sta? si? wi?kszy silniejszy bardziej wytrzyma?y na ogie? i skrajne temperatury. Ow? przemian? bardzo dok?adnie zaprezentowano w ksi??ce A.D.Fostera.

Zastanawiam si? czemu pomi?dzy powie?ciami A.D.Fostera a takimi samymi filmami o Obcym o tych samych  tytu?ach co  ksi??ki , wyst?puj? a? takie ró?nice? Czy to ma by? rozszerzenie, które specjalnie stworzono dla fanów Ksenomorfa? Wi?cej wiedzy oraz faktów, co powoduje, ?e dzie?o filmowe a pisane nawzajem si? uzupe?niaj??  Co wy na to?

Znacie jakie? niesamowite fakty o Obcym, co? czego ani nie by?o w filmie a ni w powie?ciach?

Night_Wing [usunięty]

"Obcy 4", a dokładniej "Obcy - Przebudzenie" z 1997r., to ostatni z wielkiej ,,czwórki" sagi "Alien". Wielu krytyków, otwarty na wrażenia i rozbudowanie świata fandom, skrytykował "Alien Resurrection" za zbyt nierealne i zupełnie inne od tego co wyrosło w Kanonie produkcji na przestrzeni 18 lat. Fantastyka naukowa w "Obcym Przebudzeniu" byłaby do zaakceptowania gdyby nie fakt, że "Obcy 3" kończył się poświęceniem Ripley, która skoczyła w bulgoczącą kipiel rozgrzanych hutniczych kotłów, ginąc wraz embrionem xenomorpha dojrzewającym w jej ciele. Florina 161 ocalała, lecz 200 lat później Ripley zostaje przywrócona do życia. Żyje , powiedzmy jako...klon, lecz z zarodkiem "Obcego", którego potem się wydobywa i izoluje. To iście nieprawdopodobny zbieg okoliczności, ciężki proceder medyczny, by wyekstrahować materiał genetyczny Ellen i ją sklonować. Scenarzystom 4-tej odsłony "Alien" było znaczenie łatwiej i  lepiej zastosować takie rozwiązanie w czasach,  w których obraz ten ma miejsce. Zaawansowana technologia;nauka i medycyna. Eksplorująca galaktykę ludzkość. Pocałunek Ellen z  xenomorphicznym maszkaronem mogę już darować.




Dziś powtarzam sobie " Obcy - Przebudzenie". Dobrze, że film mam w edycji rozszerzonej na blu-rayu. Od razu włączę reżyserkę z alternatywnymi zakończeniami.