Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bat-kostiumy

Zaczęty przez MJ, 20 Marzec 2008, 22:12:43

kelen

W Prodigalu i Troice był ten taki czarny pancerz? Słyszałem, że był wzorowany na kostiumie z filmów Burtona.

Corso

W Prodigalu forma stroju pozostała bez zmian, zmienił się jak już mówiłem kolor na ciemno-szary, by w Troice stać się jeszcze bardziej mroczny (z detali to pozostały tylko gatki, buty i rękawice były połączone z całym strojem). Co do Prodigala, to mogą trochę zmylić rysunki Paula Jimeneza, gdzie kostium posiada wystające rogi nad ramionami.
PS. Dla tych co nie znają Prodigala, pelerynę przez całą część nosi nikt inny jak Dick Grayson. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


kelen

No tak, pomyliło mi się, miałem na myśli Troike.



Kostium bardzo fajny, mam nawet komiks z tą okładką, gdzie pewne elementy (w tym Batman) były wypukłe. Fajna sprawa.

Corso

Tak fajny pomysł, ta wypukła odładka była w Batmanie 515 i shadov Of The Bat 35 (zdjęcie powyżej).
Brakuje mi ciężko dostępnych Robina 14 i Detective Comics 682 które kończyły to wydarzenie. Apropos wydarzeń, jestem ciekaw co następnego planuje Q, bo Bruce Wayne Murderer i Fugitive już skończył, może Knightfall, Prodigal, Troika! :D
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Guyver87pl

Apropos kostiumów:

Jaki? czas temu zdarzy?o mi si? czyta? Elseworld "Batman: Knight Gallery", czyli komiks maj?cy formu?? notesu Bruce'a, gdzie znajduj? si? odrzucone projekty jego kostiumu, z komentarzami autora. Trzeba przyzna?, ?e niektóre z nich s? naprawd? dziwne...



Wi?kszo?? kostiumów z "Knight Gallery" zosta?a wykorzystana w Elseworldach "Batman - Brotherhood of the Bat" i jego kontynuacji "League of Batmen". Swoj? drog? w tym drugim komiksie pojawia si? idea mi?dzynarodowej organizacji "Batmanów" dzia?aj?cych w miastach na terenie ca?ego ?wiata... Hmm, czemu to brzmi tak znajomo?

Zainteresowanych zapraszam tu, mo?na obejrze? spor? cz??? designów z "Knight Gallery":

http://charactermodel.tumblr.com/post/4931694934/batman-knight-gallery-elseworlds-by-various

Corso

Te są całkiem niezłe. :D



"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Mick Knight

Wasze posty przedstawiają takie zajebiaszcze kostiumy, że aż.... mnie bierze. CHCĘ TAKI!!!!
A mój ulubony to ten różowy z okładki Detective Comics 241.XDD. Robin na okładce tego komiksu twierdzi że rózowy strój jest czerwony :O Daltonista :-)

Johnny Napalm

Że co? Skąd taki pomysł na to, żeby Batman paradował w różowym wdzianku? Ktoś z Was czytał ten komiks i mógłby przedstawić to co się w nim działo?

A z tego co pokazał Guyver87pl, to ten czerwony strój, jak i jeden powyżej i dwa poniżej niego, wyglądają jak żywcem wyciągnięte z Dragon Balla. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Guyver87pl

Z Dragon Balla? A czemu niby?

A z dziwnych kostiumów Batmana, jeszcze kilka wariantów, z Elseworldów:

1. Batman-Anarchista, walczący z komunistycznym reżimem Supermana z "Superman: Red Son":



2. Pastor Bruce Wayne z "Batman: Holy Terror"



3. Agent Bat, walczący z agentami nazistów w "JSA: Liberty Files".



4. Kapitan Leatherwing, pirat występujący w "Batman:Leatherwing".


Johnny Napalm

Hmm... tak mi się zwyczajnie kojarzą te kostiumy ze światem Dragon Balla, m.in. z Piccolo - przez te długie szaty przybierające różne kształty, naogół z ostrymi krawędziami. No i takie odbajerowane stroje kojarzą mi sie z tymi gostkami z kosmosu, którzy przewineli sie przez serial, a których imion nie będę wymieniał, bo nie jestem specem w dziedzinie Dragon Balla i pewnie cos przekręce.

Kurde, chyba czytasz w moich myślach, bo juz chciałem się zapytać z jakiego komiksu pochodzi ten wizerunek Batmana, swoją drogą zarąbisty:
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Na tym obrazku Batman wygląda jak ruski sołdat z okresu II Wojny Światowej. Dać mu pistolet maszynowy PPSz i Uraaaaaa na Gotham :P Gdyby zdjąc mu tą czapkę uszatkę to ten kostium byłby dużo lepszy od tradycyjnego.

Leon Kennedy

CytatA według was jak jest lepiej -gdy w komiksach strój Batmana jest niemal cały czarny, czy szary, jak to miało miejsce w starszych numerach?

W komiksach bardziej preferuję ciemne tonacje, ale do szarości zbytnio nic nie mam ;)



Dla mnie bomba :D

Guyver87pl

I jeszcze kilka, bo uwielbiam Elseworldy:

1. Batman-Psychopata, z "Catwoman - Guardian of Gotham".



2. Batman z czasów I Wojny Światowej, obecny w "JLA: Age of Wonder".



3. Agent Bruce Wayne z "JLA - Secret Society of Super Heroes"



4. Batman z historii "Batman: Citizen Wayne"



5. Batman lat 60-tych, z "Batman - Thrillkiller 62"



6. Batman z "Planetary/JLA: Terra Oculta".




Leon Kennedy

Psychopata całkiem niezły, zaś czwarty i szósty okropny.

Funky



Jak nienawidzę komiksowo-animowanego kostiumu Batmana, tak ten jest naprawdę bardzo dobry. :o Oczywiście lepsza byłaby czerń, ale przynajmniej wygląda to na zbroję a nie żadną piżamę. No i najważniejsze jest to że nie ma tych tandentnych gaci!. Tak właśnie powinien wyglądać Batman w komiksie, niby jest ta szarość (black, black!) ale jest to zbroja przed którą czuć respekt. Zdecydowanie najlepszy tradycyjny strój Batka. Ha i nawet Superman wygląda troszeczkę lepiej bez tych strasznych majtek. Oczywiście i tak wszystko psują barwy i ten beznadziejny znak "S". Ale jednak jest jakaś poprawa ;)