Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Mucha Comics & Batman

Zaczęty przez Rado, 23 Marzec 2013, 09:17:49

Rado

To już oficjalne. Mucha Comics, wydawnictwo które zajmowało się głównie Marvelem, wyda u nas w kraju komiks(y) z Batmanem. Na razie nie wiadomo ile, na razie nie wiadomo co. Świetna informacja dla Nas. Jeszcze niedawno był tylko jeden Batman rocznie, a teraz sam Egmont w tym roku wydaje aż trzy, plus jeden właśnie od Muchy. Zakładam, że w tym roku Muszka się wyrobi.

Nie wiadomo czy Mucha zajmie się wydaniem New52 (np. BATMAN & ROBIN?), które teraz jest ewidentnie u nas na fali, czy może raczej skupi się na wcześniejszych rzeczach. Mnie osobiście, w rodzimym języku, marzą się mega klasyczne albumy jak np. BIRTH OF THE DEMON. Zobaczymy.


PS. Dotychczasowy dorobek Muchy, jakby ktoś nie jeszcze nie znał. http://www.muchacomics.com/listprod.php?kat=1

Kujaw

Też jestem za klasykami. Dużo z nich nie pokazało się u nas, a powinno. Wydawanie New52 niech zostawią Egmontowi. Generalnie, zaczyna robić się coraz ciekawiej na naszym rynku. Trochę szkoda, że w co ciekawsze i bardziej pożądane przeze mnie pozycje zdążyłem się już obkupić w oryginałach, wiec nawet nie umiem wskazać, jaka pozycję od Muchy najbardziej chciałbym dostać.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Hm... ciężko powiedzieć z czym powinni wystartować, żeby zdobyć klientów, a nie konkurować bez żadnego sensu z Egmontem. Myślę, że klasyki, pokazane po raz pierwszy w Polsce, wydane w twardej oprawie, znajdą chętnych. Przy okazji mam nadzieję, że będą one dopieszczone przynajmniej takimi skromnymi dodatkami jak WKKM od Hachette, bo w końcu Mucha to edytuje. :) Krótkie biosy twórców, opisanie samej idei powstania danego komiksu, no i krótka galeria - przynajmniej okładek - to rzeczy, które chciałbym znaleźć w takim albumie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Mucha Comis wprawdzie minimalnie ale i tak jest gorsza cenowo od Egmontu na którego tak narzekamy.>Przykłady
Trybunał Sów (176 stron) 75zł a New Avengers 4 (160 stron) 79zł
Powrót Mrocznego Rycerza (208 stron) 89zł a Ród M (208 stron) 99zł

Nagi Wonrz

"Okazuje się, że choć Batman pojawia we wszystkich planowanych przez Muchę komiksach z DC, nie zawsze pojawia się on w ich tytule." Mam nadzieję na Gotham Central.

LelekPL

Ja sądzę że chodzi po prostu o Detective Comics

Nightrain

Ale... Przecie? ju? to wydaj?... No licencja, kurde. Shadows of the bat? Tak szczelam sobie... Chcia?bym przeczyta? Black Mirror, bo do tej pory czeka?em ?eby zamówi? na multiversum. Tylko z tymi funduiszami to tak... Nie chcia?bym niczego starego chyba... No tak mi si? wydaje, ?e by?by to kiepski sposób na przyci?gni?cie klientów. W ''The Dark Knight'' si? przecie? nie pojawia Batman :O O ja g?upi ;P

Valar Morghulis

LelekPL

Egmont wydaje nowe, z new 52. Starych z tego co wiem to chyba nikt w tej chwili nie wydaje, ale mogę się mylić, bo bazuję na tym, że nigdzie ich nie widzę...

Rado

#8
Det. Comics raczej nie, bo słówko "Batman" tam też występuje w tytule. Pierwsze co mi się nasuwa to oczywiście Justice League, ale może tu też chodzić np. o któregoś z kryzysów, jak choćby Identity Crisis.

kelen

W związku z tym, że wydawca przed chwilą ogłosił, to mogę w końcu odezwać się w tej sprawie.
Mucha Comis wyda "Batman: The Long Halloween" oraz "Batman: Dark Victory". TLH być może w październiku na MFKiG. DV w 2014 roku.
Za tydzień ogłoszenie trzeciego albumu :)

Johnny Napalm

Nieee... to? To chyba jakiś kolejny żart. Naprawdę jest wiele innych tytułów, które zasługują na pojawienie się po raz pierwszy w Polsce.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

Ja za to uważam, że to właśnie te tytuły zasługują na to jak żadne inne.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Rado

Ja też tak uważam. Generalnie świetna wiadomość. Długo odwlekałem kupno oryginału TLH i nie żałuje, bo będę miał teraz okazję kupić ten album w języku polskim. Co innego z DV, ale to jeszcze zobaczę.

Tanie nie będą. Tak ze 150 trzeba na pewno liczyć.

HUDY

Batman: The Long Halloween mam w originale ale i tak kupie ;] Dark Victory to będzie nowosć. Ciekawi mnie 3tytuł DC może JUSTICE albo Superek??? Tak czy siak jesli ma to być raz na pół roku to takie 400stronicowe giganty jak najbardziej mile widziane ;]

franek

Hmmm, ciekawe że akurat 1 kwietnia te 2 tytuły a następny potem... Wg mnie TLH i DV to żart.


Show Must Go On!!!