Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Daredevil

Zaczęty przez Hunter, 29 Marzec 2008, 10:08:06

Gieferg

Kolejnym po Hulkach i Ghost Riderze filmem ze stajni Marvela po jaki sięgnąłem w ramach uzupełniania zaległości był Daredevil. O ile nastawiony byłem raczej sceptycznie bo z opiniami spotykałem się raczej złymi tak film okazał się całkiem niezły. Zdecydowanie lepszy niż GR, nieco lepszy od obu Hulków. Dodam tylko że glądałem wersję reżyserską (30 minut dłuższą, wersji kinowej nie widziałem i nie mam zamiaru oglądać). Akcji jest tyle ile trzeba, widać co prawda dośc mocne wływy matrixa, ale jest tez klimat chwilami kojarzący się z Krukiem, no i pewne podobieństwo do Batmana.

Ogółem - mocne 7/10 - w najbliższym czasie zaopatrzę się w DVD.

EDIT:

Juz zamówiłem :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Filer

Ale zamówiłeś skądś? Bo w Polsce DC nie ma.

isild87

Daredevil to slabizna. Sorry.ale podczas calego seansu chcialo mi sie tylko smiac z "popisowej" roli pana Bena Afflecka.Co jak co,ale dla mnie to jeden z najbardziej drewnianych aktorow,w kazdym filmie ma niemal ciagle ten sam nadety wyraz twarzy i tyle brawury co stojak na ubrania  :P

Gieferg

Cytat: Isild87Daredevil to slabizna.

Też tak słyszałem więc nieco się zdziwiłem :P Ale oglądałeś dir cut, czy wersję kinową?
Bo zdaje się, że to jak dwa różne filmy.

CytatAle zamówiłeś skądś? Bo w Polsce DC nie ma.

HMV. Ale bez polskiej wersji językowej.

Posted on: 02 Kwiecień  2009, 10:13:12

 Obejrzałem ostatnio po raz drugi i tak prawde mówiąc to nie wiem czy jest jakiś lepszy marvelowski film od Daredevila w wersji Dir Cut. Tylko Iron Man i pierwsze dwa X-Meny mogą podskoczyć, ale nie wiem czy podskakują dośc wysoko, sam w każdym razie po drugim seansie stwierdzam, że bardziej lubię DD.

aktualna ocena: 8/10
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

A cóż takiego mamy w tej wersji Dir Cut, bo wiesz mi to kinowa wersja nawet się podobała to, co będzie w takim razie z tą skoro taka dobra ;)

Gieferg

30 minut więcej, dodatkowy wątek śledztwa w sprawie zabójstwa prostytutki, więcej mordobicia, brak sceny łóżkowej, R-ka.

Porównanie (niestety po niemiecku ale są fotki):
http://www.schnittberichte.com/schnittbericht.php?ID=1879
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

No to nie ma rady... Muszę to zobaczyć.

Miss_Quinn

Wiem, że ten wątek bardziej dotyczy filmu niż serialu. Ale jak wspomniałam innym wątku, tutaj napiszę ogólnie co myślę o filmie jak i serialu ( mam nadzieje, że nikt nie będzie mi miał za złe że tutaj wspomnę też o serialu.Bo nie widzę sensu, żeby o nim zakładać osobnego wątku i robić przy okazji bałagan)
Pierwszeństwo oddaje filmowi:
Oglądałam obie wersje filmu( kinowa i reżyserska) i w obu miałam to samo zdanie. Film jest słaby, bo najgorszy jeszcze nie był w planach( Fantastyczna Czwórka z 2015 roku). Fabuła jest prosta, niewidomy prawnik który za dnia walczy o sprawiedliwość w sądzie w nocy lubi wymierzać sprawiedliwość w inny bardziej brutalny sposób. Tak mogę w bardzo wielkim skrócie powiedzieć o czym jest film.
Więc co mogło pójść nie tak?
Scenariusz- Historia, była bez zarzutów.
Obsada- No cóż, też źle nie było.
Muzyka- Bring me to life , My immortal, The man without fear, Hang On <3
Efekty Specjalne- wiem, że nie powinnam ich komentować. Ale one w niektórych scenach psuły efekt( nawet nie będę wymieniać w jakich scenach, sprawiły że owe sceny wyglądały absurdalnie)
Teraz pora na serial:
I tu już jest inna bajka, jak to mówię.
Sceny Walki- jedne z najlepszych jakie były w którymkolwiek serialu.
Największą pochwałę zasługują tutaj zdjęcia, ujęcia nagrane jedną kamerą <3 .
Obsada: Charlie Cox, mam nadzieje że nikt się nie obrazi jak nazwę go najlepszym Daredevilem. Nie wyobrażam sobie innego aktora w tej roli niż on. Pozostali aktorzy, również dobrze się spisali.
Muzyka: nie mam tutaj co dodawać
Efekty: im mniej tym lepiej, tutaj bardziej bym nakładany nacisk na walkę.
Oczywiście przypadku serialu, były sezony które super się oglądało a niektóre nie.
Według mnie najlepszy jest 1 sezon, potem 3 a na końcu pierwsza połowa 2( tam, gdzie już pojawia się Electra nie był dobry)
Wnioski:
Co ja bardziej wole, serial czy film?
Tutaj nie ma zaskoczenia, że bardziej wole adaptacje serialową niż filmową.
Ona bardziej przypadła mi do gustu niż film, co widać po tym którego aktora bardziej wole w tej roli.
Ben Affleck, cóż na pocieszenie lepiej wypadł według mnie w roli Batmana niż Daredevila.
Zatem jak wygląda moja ocena:
Film: 5/10
Serial: 9/10

"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Leon Kennedy

Cytat: Leon Kennedy w 26 Styczeń  2010, 22:37:38No to nie ma rady... Muszę to zobaczyć.

Boże drogi... Pisałem to 13 lat temu i dalej tego nie zobaczyłem!!! Masakra.