Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batmobile

Zaczęty przez Anarky, 08 Marzec 2010, 17:00:21

RafBat

To dopiero bat-bryka:

...chyba prosto ze szrotu. ;)

RafBat

CytatWiadomo, czy ten kole? co to zrobi? nie stanie si? Batmanem?
Ha, "Batmobil" ju? ma, i jak wida? w tle na zdj?ciu... zdaje si?, ?e tak?e wszed? w posiadanie... "rezydencji Wayne'ów." :)

Anarky

Szczerze mówiąc jeśli jesteśmy już przy ekstrawagancji i egzotyce
Ja wam pokażę!

RafBat

Z jakiego to komiksu Anarky? I czy dobrze zauważyłem, że Batman (bo to chyba jednak on?) ma "mysie" uszy?

Anarky

JLA Elseworlds League of Justice
Ja wam pokażę!

RafBat

 Dzięki za odpowiedź... hmm...bardzo mnie zaciekawiła ta historia, już po tej jednej ilustracji można się spodziewać "mega wyczesanego komiksu" (czyli czegoś co bardzo lubię...heh). Postaram się go (w jakiejś) formie zdobyć.

BD96

Mój ulubiony Batmobile to ten który pokazał na poczatku Anarky. Jest on pierwszym pojazdem Mrocznego Rycerza który poznałem jeszcze zaczynając swoją przygodę z Batmanem z wydawnictwem TM-Semic. Norm Breyfogle odwalił naprawdę kawał niezłej roboty, pojazd wygląda nieźle. Jest praktyczny, sportowy, i co najważniejsze skuteczniejszy niż nieporadny czołg ala Batman Begins i The Dark Knight Returns.



Na drugim miejscu stawiam równocześnie pojazd stworzony przez Tima Burtona w filmie Batman i Batman Returns, i Batmobile z serialu Batman The Animated Series. Oba auta są naprawdę klimatyczne, interesujące, z klasą, naprawdę pasuję do Gotham City i BatCave.





Dla wszystkich zainteresowanych historią pojazdów Mrocznego Rycerza polecam tą stronę:

http://www.batmobilehistory.com/index.php
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

RafBat

 Batmobil w wykonaniu Norma rzeczywiście wygląda bardzo dobrze, chociaż nie jest on zbyt "przekombinowany". Z jednej strony jest to zaletą (w prostocie jest pewien urok), a z drugiej można się dopatrzeć (na siłę... ;) ) "pójścia na łatwiznę" ze strony Norma-tak aby później "szybko" "śmigać" rysunki z tym pojazdem. Ale podsumowując... podoba mi się ten wóz. ;D

Anarky

#23
To pójcie na ?atwizn? to chyba inspiracja Lamborghini Countach (o czym ju? wspomnia?em wcze?niej w tym temacie), jednak taki Batmobil staje si? wówczas bardziej rzeczywisty i realny. Batman w swoim doboku posiada? nie jeden Batmobil, by?y to pojazdy o ró?nych kszta?tach cz?sto nafaszerowane gad?etami i systemami. A tu Norm Breyfogle stworzy? prosty pojazd, nie przekombinowany. 
Posted on: 12 Wrzesie?  2010, 16:04:32

 ''Stare ale jare'' z Batman Official Movie Souvenir Magazine

Ja wam pokażę!

RafBat

 "Gdyby Batman poruszał się na rowerze":

Już po raz drugi spotkałem się w mediach z tego typu reklamą, pokazanego powyżej wehikułu (wartego "jedyne" 35 tys. dolarów)-"Gdyby Batman nie był postacią fikcyjną, miałby taki jeden w swoim garażu- to tylko jedna z opinii na temat modelu." :P

Rado

Fajny artykulik o historii Batmobila http://autos.sympatico.ca/retrospectives/13181/batmobile-retrospective

Od siebie jeszcze bym dodał, że bardzo podobała mi się wersja Matta Wagnera w komiksie "Batman and the Monster Men". Poniekąd zapewne wzorowana na Batmobilu Nolana.


Johnny Napalm

#26
Fajna bryka, ta powyżej. Z kolei z batmobilów, które wywołały największy u mnie niesmak, prym wiedzie czołg, którym Batman poruszał się w Powrocie Mrocznego Rycerza. Niby to było uzasadnione scenariuszem, ale Batman mógł postarać się o coś bardziej eleganckiego nie rezygnując z obronności pojazdu. Nawet pierwsza bryka, chociaż czerwona -w kolorze niebatmanowym- prezentowała wysoką klase. No i miała zewnętrzne strony opon w kolorze białym -te akurat kojarzą mi się z samochodami z wyższej klasy z lat 20/30-tych, co nieco współtworzy gangstersko-kryminalny klimat pierwszych komiksów. Tylko po co ten czerwony?  :-\
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Corso

Dla mnie chyba już na zawsze ideałem będzie Burtonowski Batmobil. :) Komiksowa wersja zaś to chyba ta z "Batman Child Of Dreams". Jeszcze jakaś mi się podobała, ale już nie pamiętam w którym to komiksie było. Wersji Breyfogla do dziś nie mogę przełknąć. ;)

Oto Batmobil z "Child Of Dreams".






"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Juby

Cytat: BD96 w 12 Wrzesień  2010, 10:28:41
Jest praktyczny, sportowy, i co najważniejsze skuteczniejszy niż nieporadny czołg ala Batman Begins i The Dark Knight Returns.

Niby to w jakiej scenie batmobil z BB i The Dark Knight RISES jest nieporadny? :P

Corso

#29
Nie wiem czy się zorientowałeś, ale zacytowałeś tekst sprzed 1,5 roku. BD96 nie udziela się od bardzo dawna, więc nie uzyskasz odpowiedzi. ;)
PS. W Red Hood - Lost Days był Burtonowski batmobil.



Bardzo fajny jest również ten z The New Adventures of Batman & Robin.



W Black&White pokazano ciekawy koncept, nie pamietam tylko w której części.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."