Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman versus Robin

Zaczęty przez LelekPL, 27 Lipiec 2014, 11:04:51

LelekPL

Batman versus Robin!? WTF!!?

Nie mam pojęcia czemu taki jest tytuł nowej animacji DC i WB, będącej adaptacją Court of Owls, w której to Robin praktycznie nie miał żadnej roli! Nightwing jakiś tam mały wątek fabularny posiadał, ale też nie jest konieczny w adaptacji.

Rozumiem, że marketingowo brzmi to dużo lepiej niż raczej enigmatyczne dla większości osób Court of Owls, ale automatycznie wprowadza zbyt duże zmiany do materiału źródłowego, który tak bardzo polubiłem GŁÓWNIE za to, że jest historią Batmana i właściwie głównie tylko jego. Żaden pomocnik nie był tam specjalnie istotny. I wyszedł z tego najlepszy komiks o gacku od dobrych kilku lat.

Bless

Hehehe załamałem się jak zobaczyłem ten tytuł heheh ! Tak samo nie rozumiem po co ten robin tam ? On nie miał żadnej roli ! Nightwing miał ale nie robin ! Jak zrobią z tego kolejnego Son of Batman to ja dziękuje i dobranoc

BlackBat

Umieram z tej nazwy, teraz pewnie fanboye mają miliard teorii spiskowych.

Nie wiem jak ma się tytuł do Court of Owls- ALE OKEJ MOŻE MY O CZYMŚ NIE WIEMY.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Doctus

Ten film nie jest żadną adaptacją Court of the Owls.

Rado

Ta, wyjaśniło się. Z Comic Conu doszły błędne informacje. Ciężko było w sumie uwierzyć, że taki tytuł będzie nosić historia o Sowach, jednak u nich to wszystko jest możliwe. Dobrze, że Trybunał będzie mieć porządną adaptację (miejmy nadzieję...)

Anonimowy Grzybiarz

Co sądzicie po zobaczeniu zwiastuna?

https://www.youtube.com/watch?v=qtdJl6ccK18

Wygląda nieźle, boję się trochę wymuszonego humoru i przeładowania akcją. Oby fabuła dała radę.

kelen

W sumie nie wiem, co powiedzie?. Ostatecznie dostaniemy lu?n? adaptacj? w?tku z komiksów, dostosowan? pod pomys? twórców animacji. Nie bardzo jestem przekonany trafno?ci tytu?u (no, spoko, wiemy, o co chodzi, ale, ee, strasznie kiepsko to brzmi). Konflikt Bruce'a i Damiana mo?e by? fajny, je?li b?dzie dobrze poprowadzony.

LelekPL

Wygląda podobnie do strasznie marnego "Son of Batman" i sądzę, że zobaczymy równie idiotyczne sceny jak parowania ciosów dorosłej osoby przez 10-latka. Bardzo jestem niezadowolony w jakim kierunku idzie ten film.

Leon Kennedy

 Mam nadzieję, ze poziomem będzie o niebo lepiej niż w nieszczęsnym "Son of Batman". Sam zwiastun ani nie odstrasza, ani specjalnie nie przyciąga, chodź wiadomo, ze i tak się oglądnie.

Johnny Napalm

Przecież to jest kompletna głupota, produkować filmy o Robinie, w dodatku takim młodym i kurde małym. Nie lubię takich bredni jak jakiś młodociany karateka. Słusznie piszecie, że już "Son of Batman" był irytujący, a tutaj bez zmian – tylko ROBIN, Robin, Robin, itd.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Według mnie temat relacji Batmana z Robinem ma naprawdę spory potencjał na historię. To, że twórcy nie potrafią go dobrze wykorzystać, to już inna sprawa :P


Show Must Go On!!!

LelekPL

#11
Ja pierd... Brak mi s?ów jak bardzo zniszczono orygina? w tej historii. Nawet nie chodzi o to, ze fabu?a jest ca?kowicie inna. To bym prze?kn??... Ale jest po prostu ?LE!

Wszystkie obawy, które mia?em si? spe?ni?y, Trybuna? jest pozbawiony kompletnie upiorno?ci, film pozbawiony klimatu. Robin, jak w pozosta?ych animacjach ?amie wszystkie mo?liwe prawa fizyki, a kto przy produkcji filmu, my?la?, ze walka Robina i Batmana na dachu wypad?a dobrze i przekonuj?co... prawdopodobnie powinien zosta? zwolniony. Na dodatek nadal jest postaci? absolutnie nie do zniesienia. Na dodatek wrzucili jeszcze do tego w?tek Dollmakera niepotrzebnie i na szybko. Momenty, którym powinno da? czasu s? robione na szybko, ?eby zrobi? miejsce na setki bezemocjonalnych walk z zombie. By? jeden fajny moment, jak Batman jest otruty (nieco wyj?ty z komiksu)... ale trwa za krótko... i niepotrzebnie mamy kolejn? scen? zabójstwa Wayne'ów w nich. ZNOWU!!!

I kto? mo?e powie "to by?a opowie?? o problemach ojca i syna"... Super, ale po pierwsze, buntowniczy syn, to jest najbardziej irytuj?ce mnie stereotyp w filmie, a po drugie jest to tak absurdalna relacja, ?e nie mo?na tego prze?kn??. Jeden chce zabija?, a drugi wystawia swojego 10-letniego :P syna, jakichkolwiek magicznych si? by nie mia?, w kolorowy strój zwalczaj?c przest?pstwo.

Szczerze, jest gorzej ni? Son of Batman. Tam przynajmniej materia? by? od razu s?aby. Tutaj mog?o by? tak dobrze... 2/10

Bless

Widzialem i da sie to obejrzec choc jest bez szalu. Faktycznie historie mieli na tacy a i tak to spaprali. Tak czy siak uwazam ze Son of Batman jest wciaz 10 x gorszy :P

LelekPL

No to mamy dwie nieco inne, choć też raczej mało pozytywne opinie. Jestem ciekaw co powiedzą pozostali jak obejrzą. Być może ma lepsze momenty (ja ich w prawdzie nie zauważyłem) od Son of Batman, który był kompletnie nijaki, choć ostatecznie nieszkodliwy... Ale pod względem oczekiwań i możliwości, ten zostawił znacznie większy niesmak i niezadowolenie i być może dlatego oglądało mi się go ZNACZNIE gorzej.

Leon Kennedy

Wiadomo, ?e komiks jest du?o lepszy, ale równie? wiadomo by?o, ?e to tylko lu?na adaptacja z mocno wplecionym Damianem... I wiecie co z takim podej?ciem bawi?em si? jednak dobrze. Wiadomo, ?e z fabu?? ró?nie to w animacjach bywa, ale nie uwa?am, aby by?a krety?ska. Retrospekcje ?mierci rodziców Bruce'a zawsze przyjmuje z otwartymi ramionami, bardzo podoba?a mi si? równie? scena halucynacji Batmana ze sprowadzeniem potwora na ten ?wiat :). Fajnie, ?e równie? Dick si? pojawi?, bat zbroja ;) i ogólnie ?wietne sceny akcji, nawet Damian mnie ju? tak nie dra?ni?, ani podczas walki, jak i ca?ej reszty. A ogl mia?em wra?enie, ?e jest du?o lepiej ni? w "Son of Batman"! Dla mnie takie 6, mo?e 6.5/10. Po ponownym ogl?dni?ciu wyrobie sobie w pe?ni opinie :P