Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman w Polsce: Co warto przeczytać

Zaczęty przez Olek.b.10, 13 Kwiecień 2011, 10:53:35

Olek.b.10

Mam małą prośbę.
Postanowiłem kupić parę POLSKICH komiksów o batmanie, i prosiłbym byście doradzili mi które z nich warto kupić. Z góry dziękuje za odpowiedz.
PS Interesują mnie też informacje o komiksach po polsku o Supermanie.
PS2 Sorry jeżeli już był taki temat a ja nie zauważyłem.

kelen

BATMAN: ROK PIERWSZY
BATMAN: CO SIĘ STAŁO Z ZAMASKOWANYM KRZYŻOWCEM?
BATMAN: AZYL ARKHAM - POWAŻNY DOM NA POWAŻNEJ ZIEMI
BATMAN: GOTHAM W ŚWIETLE LAMP GAZOWYCH
BATMAN: EGO
BATMAN: BLACK AND WHITE II, CZ. 1
BATMAN: BLACK AND WHITE II, CZ. 2

To jeśli chodzi o Egmont.  Niestety, prawie każda z tych pozycji jest trudno dostępna/ za dużą cenę.

Z TM-Semicowych to na pewno Zabójczy Żart (1/91)

Kujaw

Z Egmontu to na pewno jeszcze :Powrót Mrocznego Rycerza", niestety też niełatwy do dostania oraz Hush (dwutomowe wydanie)
Z TM-Semica ja poleciłbym ich wydania Black & White (też 2 tomy, mozna niedrogo nabyć na Allegro, http://allegro.pl/batman-black-white-i-1-2-komplet-i1560585901.html ), Batman vs Predator (I część), też się znajdzie na Allegro, a z zeszytówek poleciłbym 8/91, 4/91, 1-2/94

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Leon Kennedy

Z zeszytówek polecam całą trylogię "Upadku Mrocznego Rycerza".

kelen

Z "Powrotem Mrocznego Rycerza" problem jest ten, że jest kiepsko przetłumaczony.
A "Husha" nie polecam jeśli nie zna się za dobrze postaci z uniwersum Batmana, bo łatwo się można pogubić. Poza tym, historia ma kiepściutkie zakończenie.

Kujaw

#5
Cytat: kelen w 13 Kwiecień  2011, 17:16:06
Z "Powrotem Mrocznego Rycerza" problem jest ten, że jest kiepsko przetłumaczony.
Ale JEST przetłumaczony. Fakt, trochę ubyło mu siły wyrazu, ale jeśli ktoś koniecznie chce to przeczytać po polsku to nie ma co rezygnować tylko z tego powodu (dużo gorzej tłumaczone były zeszyty u TM-Semica).
Co do Husha, to może i zakończenie nie powala, ale myślę, jako efekciarski sensacyjniak z rewelacyjną oprawą graficzną (i moim zdaniem niegłupią fabułą)  jest jak najbardziej godny polecenia, lecz faktycznie po uprzednim zapoznaniu się z uniwersum.
Ja osobiście nie polecałbym "Zamaskowanego Krzyżowca". Bez znajomości najważniejszych historii z Batmanem oraz ogólnej wiedzy na temat ewolucji tej postaci przez dekady, komiks może wydawać sie po prostu przeciętny. Ale to tylko moje przemyślenia.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Leon Kennedy

CytatJa osobiście nie polecałbym "Zamaskowanego Krzyżowca". Bez znajomości najważniejszych historii z Batmanem oraz ogólnej wiedzy na temat ewolucji tej postaci przez dekady, komiks może wydawać sie po prostu przeciętny. Ale to tylko moje przemyślenia.

I masz rację. Komiks ten dla tzw. niedzielnego czytelnika będzie bardzo niezrozumiały.

CytatCo do Husha, to może i zakończenie nie powala, ale myślę, jako efekciarski sensacyjniak z rewelacyjną oprawą graficzną (i moim zdaniem niegłupią fabułą)  jest jak najbardziej godny polecenia, lecz faktycznie po uprzednim zapoznaniu się z uniwersum.

Jeśli orientujesz się w universum w pełni polecam mimo paru wad ;)

Z TM - Semic polecam "Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta".

Roy_v_beck

Też coś. Nie wychodzi tego tyle, że trzeba by było specjalnie przebierać w komiksach. Wszystko, co Egmont wydał warto tam w jakiś sposób przeczytać.

No i tak w ogóle "Hush" rządzi!!! Podobnie jak "All Star" i "Kingdom Come".

Leon Kennedy

"Kingdom Come" niestety nie czytałem, ale "All Star" już i tak i polecam. Z TM-Semic jeszcze "Video-Ohyda, Prywatny pokaz" i "Śmieci, Demoni ulicy". Oczywiście to nie wszystko wartego uwagi ;)

Olek.b.10

Wielkie dzi?ki wszystkim.
A co powiecie o Knightfall'u?

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy