Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

kelen

Zerówka "Batmana" była dla mnie ... średnia. Spodziewałem się nie wiadomo czego po zapowiedziach i nic takiego nie dostałem. Co najwyżej tease tego, co może nas czekać w 2013 roku. Dużo bardziej podobała mi się dodatkowa historyjka. Albo zerówka "Detective Comics".
A propos tego drugiego tytułu, to nowy team od razu mi udowodnił, że nie mam o co się martwić o ten tytuł od teraz. 13 zeszyt jest poprawny, a porównaniu do twórczości Daniela wręcz genialny :P

Ched

Mnie strasznie średnio leży Joker w tej chwili.
Żądna atencji primadonna, zamiast w blasku fleszy i z możliwie dużą ilością świadków), niczym Gacek zaczyna wykorzystywać ciemność i mrok. I chyba brał korki u Crane`a, to całe siedzenie pod łóżkiem i straszenie to domena Scarecrowa.

A potem jeszcze wypowiedź Gordona, przez którą zaczęłam szukać w spisie autorów Millera, bo w kółko powtarzał to samo >.>

Za to bardzo mi się podoba okładka 17 zeszytu, którą puścili w ramach promocji - >http://media.comicvine.com/uploads/11/115059/2640258-a43ricfcqaanirb.jpg_large.jpg
To już jest w Jokerowym tonie.
Worlds grow old and suns grow cold
And death we never can doubt.
Time's cold wind, wailing down the past,
Reminds us that all flesh is grass
And history's lamps blow out.
_
Hope Eyrie

Bless

Okładka #17 wypas ale puki co nie mogę się doczekać aż zdobędę #13 ! :D

Yazeva

Ja jako "nowa" nie będę się za bardzo rozpisywać (tak już jest, kiedy dopiero po kilku miesiącach wpadnie się na to, że na batcave może być forum). Zaznaczę tylko swoją obecność, mówiąc, że mnie osobiście Joker bardzo leży. Jest teraz jak esencja wszystkich tych strasznych klaunów, których ludzie się boją, a przy tym nadal sprawia, że się uśmiecham. I ten ukłon w stronę potworów spod łóżka, moim zdaniem świetny. A na okładkę Batmana #17 nie mogę przestać się gapić odkąd się ukazała. Joker w smokingu i walc angielski... mindgasm  ;) Jeszcze na koniec - strasznie podobało mi się odniesienie do Piotrusia Pana.
"I tried so hard to act nice like a lady. You taught me that it was good to be crazy."

Rado

Ja na razie nie czytam tego eventu z Jokerem, poczekam a? kilka numerów si? uzbiera i wtedy zasi?d?. Póki co przeczyta?em numery zerowe, które moim zdaniem wypad?y do?? dobrze. "Batman" - podoba?a mi si? ta konspiracja Bruce'a, te jego przebieranki i wnikni?cie w szeregi gangu. Podoba?a mi si? te? spostrzegawczo?? lidera Red Hoodów, który wykry? to ca?e przedstawienie. Natomiast nie podoba?o mi si?, ?e ta historia z gangiem b?dzie si? jeszcze toczy? w 2013 roku. My?la?em, ?e te numery zerowe s? jakim? specjalnym one shootem wyró?niaj?cym si? z t?umu. Nie mam, póki co, ochoty ?ledzi? jakiego? kolejnego w?tku w niesko?czono??. Fajny Gordon i Alfred. Druga cz??? komiksu ju? troch? gorzej mi si? podoba?a ze wzgl?du na wysyp Robinów, chocia? fajny by? schemat z symbolem nietoperza.

"Detective Comics" - pierwsza cz??? bardzo dobra imo. Uwielbiam czyta? o szkoleniu Bruce'a. Ko?cówka ?wietna, naprawd? nie spodziewa?em si? takiego obrotu sprawy. I ten ostatni kadr ukazuj?cy mrok na twarzy Bruce'a - dobre. Druga cze?? ca?kiem niez?a, zaniedbany Alfred jednak wci?? z nadziej?, ?e panicz powróci. No i powróci?. I tyle.

kelen

Zastanawia mnie, czy Death of the Family będzie tym, o czym myśli większość czytelników - eventem, który uśmierci Alfreda.
Spoiler
Zresztą, cliffhanger pierwszego numeru może to trochę implikować
[Zamknij]
. To by było mocne uderzenie, ale wolałbym być jednak zaskoczony. Nadal jestem też ciekaw jak zostanie wyjaśniony powód zmiany u Jokera. No i
Spoiler
skąd wie o tożsamości Batmana. Czyżby Snyder nie zapomniał o tym, co się działo w runie Morrisona? Byłoby fajnie, gdyby się do tego odniósł, bo to wciąż niedociągnięta sprawa do końca
[Zamknij]
.

W każdym bądź razie, pierwsza część historii mnie zachwyciła. Na coś takiego właśnie czekałem. "Dialog" na komisariacie był genialny.

LelekPL

Miało to by sens w odniesieniu do nazwy eventu... Alfred scala całą Bat-rodzinę, więc jego śmierć mogłaby doprowadzić do jej końca (bądź paradoksalnie do zaciśnięcia więzi między bohaterami w walce z Jokerem). Naturalnie nie chciałbym takiego obrotu spraw, ale jeśli miałoby to być dobrze zrobione to czemu nie. Alfred żyć w nieskończoność nie będzie... a poza tym w komiksach nic tak naprawdę nie ginie. Mam tylko nadzieję, że jeśli to się wydarzy to na sam koniec eventu, a nie na samym jego początku.

nighty

joker w batman #14 jest rewelacyjny, połączenie tego, jak snyder go pisze i tego, jak capullo rysuje to mieszanka idealna, nie przypominam sobie, żeby wcześniej kiedykolwiek AŻ TAK mi się podobała kreacja tej postaci *o*

kelen

Ja jeszcze będę musiał trochę poczekać niestety (w najgorszym przypadku do przyszłej środy) zanim sam się przekonam. Ale już nie mogę się doczekać.

nighty

warto czekać;
Spoiler
scena jak bruce odsłuchuje nagranie ;; no spotkanie z jokerem, ahhh ♥
[Zamknij]

Bless

Zgadzam się z nighty, warto czekać. Ten komiks to 10/10. Dostałem go w piątek i jestem nim zachwycony. Zapowiada się na najlepszą serię od dawna :D

kelen

Sceną, gdzie
Spoiler
Bruce odsłuchuje nagranie od Jokera
[Zamknij]
Snyder w końcu mnie przekonał do "znienawidzenia" Jokera. I jestem też ciekaw, co też
Spoiler
kryje ten zapisek, który znalazł clown
[Zamknij]
.

nighty

ja bardziej jestem ciekawa,
Spoiler
czemu nightwing zawsze tak dobrze pachnie >DD
[Zamknij]

kelen

Niestety, nowy zeszyt Batmana przeczytam dopiero po nowym roku. Za to jestem po DC #15, gdzie wygląda na to, że mamy nowego szefa gangu.

nighty

nie był to tak dobry zeszyt jak poprzedni imo, chociaż nie powiem,
Spoiler
rodzinka w komplecie cieszy :D nawet jeśli tak masakrycznie pochrzanili wzrosty chłopaków ;;
[Zamknij]