Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman nie zabija?

Zaczęty przez Picard, 01 Maj 2010, 13:13:16

Rado

Mój błąd wtedy. Zmylił mnie opis na ostatniej stronie. "Batman ostatecznie pokonuje Jokera", jak ostatecznie to ostatecznie kurde. Do tego Morrison pisał ten komiks, więc byłem w stanie uwierzyć, że on naprawdę pozbył się tej postaci.

bart-allen

#46
Todd nie umarł powstał i prowadzi Outlaws a Batman jedyne plusy z Batman i Robin to tylko rysunki bo sam Bruce nie jest brutalny a Damiana usprawiedliwiam dlatego że ćwiczył go sam Nobody a to skubaniec olbrzymi
A do twojego Radku(masz tak na imię?)Posta to nigdy nie wież temu Batman i Robin bo to nawet dobre ale zachwyciłem się tylko Born to kill a reszta idzie spać z rybami
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

darkside

Ostatnio przypomnia?em sobie 'Batman Begins' i zastanawia mnie, czy Batman nie post?pi? wbrew swoim zasadom zostawiaj?c Ducarda w p?dz?cym ku zniszczeniu poci?gu? w komiksach i serialach Batman nie raz podawa? r?k? Jokerowi ?eby ten nie zgin??, Luthorowi, masie innych zbrodniarzy, zawsze by? w stanie 'pomóc' przest?pcom, bo móg? potem wsadzi? ich za kratki zgodnie ze swoimi zasadami. W tej scenie w BB, Batman zachowa? si? bardziej jak M?ciciel który za?atwia swoje porachunki, a nie bohater. Bo przecie? pozwalaj?c komu? umrze?, mog?c go uratowa?, przyczyniamy si? do morderstwa.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Megaloman

Oczywiście że tak, np. Azrael był słabym Batmanem właśnie dlatego, że pozwolił komuś umrzeć - własnoręcznie wtedy nikogo nie zabił. Moim zdaniem ta scena fajnie wygląda ale nie powinna mieć miejsca, tak jak ryzykowanie życia policjantów i innych ludzi w scenie pościgu w BB. Zastanawiam się czy twórcy filmu nie doszli do tego samego wniosku i (spolier nt. TDKR)
Spoiler
w TDKR Talia mówi do Batmana, że zamordował jej ojca
[Zamknij]

darkside

No w?a?nie, czyli mo?emy doj?? do wniosku ?e Nolan podobnie jak Burton wzorowa? si? na Batmanie z lat 30' gdzie te? pozwala? umiera? swoim przeciwnikom. Tylko w takim razie czemu Batman uratowa? Jokera przed upadkiem? Joker zabi? jego mi?o?? i zniszczy? Harvey'a, teoretycznie wyrz?dzi? wi?ksze krzywdy ni? Ra's. Reasumuj?c, Batman mia? wi?ksze powody ?eby m?ci? si? na Mr. J. Albo to jest fabularna wpadka, albo b??d mojej interpretacji.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

blueflower

oczywiscie ze batman zabija,malo ludzi przezyloby cios lokciem okutym w kevlar w skron.a w trylogii nolana ciosow takich bylo z 500 :)

John Blake

#51
To nie jest ?aden dowód ?e Batman zabija, to tylko niedoci?gni?cie filmowe. Przecie? wyra?nie Batman daje do zrozumienia Catwoman w jednej ze scen ?e nie zabija. Ba, on nie daje jej tego do zrozumienia, on to mówi wprost. Jedyn? problematyczn? scen? jest ta z BB, gdzie zostawi? Ra's Al Ghula w poci?gu. Bo niby nie mia? obowi?zku go ratowa?, ale czy pozostawienie go na ?mier? to nie jest te? morderstwo?

LelekPL

Cytat: John Blake w 07 Sierpień  2012, 10:11:12
Bo niby nie miał obowiązku go ratować, ale czy pozostawienie go na śmierć to nie jest też morderstwo?

Nie... nie można skazać kogoś o morderstwo bo nie zdecydował się kogoś ratować. To nie to samo.

vincent

Najwyżej masz proces o nieudzielenie pomocy :P
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Leon Kennedy

W ogóle z tym nie zabijaniem u Nolana jest ró?nie, bo pod czas ucieczki od Ra's Al Ghula wysadza mu ca?? chat? i niech mi teraz kto? powie, ?e tam wszyscy prze?yli... Oczywisto?ci? jest, ?e Bruce nie mia? wyboru i musia? post?pi? tak jak post?pi?, aby nie ?ci?? g?owy temu niby przest?pcy. Co do sceny w poci?gu, to on tylko i a? nie udziela pomocy G?owie Demona... i nie dziwi? mu si?. Zreszt? jak dla mnie to s? detale, bo Gacek jednak nie zabija.

XIII

Przykład z pociągiem jest za słaby by stwierdzić że Batman jest mordercą. Wg strony zajmującej się  liczeniem
filmowych trupów jedynie Gordon odpowiada za śmierć Duckarda. A w scenie w klasztorze jeszcze nie był Batmanem .
http://www.allouttabubblegum.com/main/?p=4118

camel

Joker by? wariatem który wykorzystywa? Gotham do zabawy z Batmanem, jednostka dla niego nic nie znaczy?a, ale jej zgn?bienie nie by?o jego celem. Natomias Ra's my?la? totalnie, on chcia? zniszczy? Gotham. I nie oszukujmy si?- Ra's ani w Arkham, ani w Blackgate by d?ugo nie poby?. Gac naprawi? swój b??d z siedziby Ligi Cieni, która by?a zagro?eniem dla tego co kocha?. Ja to tak widze.

kelen

Fragment wywiadu z książki ze scenariuszami do Batmanów Nolana, gdzie reżyser mówi kilka rzeczy na temat zabijania przez Batmana (wychodzi na to, że dopóki Goyer mu nie powiedział, to sądził, że on zabija):


LelekPL

Jaki jest tytuł książki i czy jest dostępna w polskich empikach?

kelen

Na stronie empiku tego nie ma, jest natomiast tutaj -  http://www.kulturopolis.pl/2432,the-dark-knight-trilogy.html
Dokładny tytuł to The Dark Knight Trilogy: The Complete Screenplays