Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Kujaw

Widzisz, odrotnie niż u mnie. Venom zanudził mnie straszliwie. Moim zdaniem najlepsza pozycja z 5-ciu wydanych to "Extremis".  ciekawe, co wydadzą po X-Menach? Nigdzie ani słychu, a na forum  Gildii (kur*a, co tam się nie dzieje!) juz wieszczą upadek kolekcji...

Cytat: kelen w 02 Luty  2013, 21:38:16
Ufasz bardziej empikowi, gdzie przechodzi przez niego masa ludzi, czyta komiksy/książki na miejscu i ich nie kupuje? :P

Trza brać egzemplarz z głębi. Ja kupiłem numery 4 i 5  w Empiku na Rynku Głównym w Krakowie, a tam wiary się przewala niemało.
A tak przy okazji, szarpnął się ktoś na prenumeratę?

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Nightrain

Cytat: Kujaw w 06 Luty  2013, 16:13:21
Widzisz, odrotnie niż u mnie. Venom zanudził mnie straszliwie. Moim zdaniem najlepsza pozycja z 5-ciu wydanych to "Extremis". Może względu na rysunki? W końcu to komiks z poprzedniego wieku... Widziało się 3. część Spider-Mana [tą starą] to historia raczej bliska. Niedługo w moje ręce wpadnie Extremis i Venom, they say film ma być na podstawie Extremisa, ale kolega mówi, że raczej się nie zanosi. Chociaż z thrillera mało można wywnioskować. Nie ważne, w każdym razie chyba sobie dużo nie zaspoileruję.
ciekawe, co wydadzą po X-Menach? Nigdzie ani słychu, a na forum  Gildii (kur*a, co tam się nie dzieje!) juz wieszczą upadek kolekcji... Może dlatego Venom nie miał tektury z tyłu? Nie chcieli nic zapowiadać żeby tak sobie upadnąć... Ale wgl z tym Venomem to beznadziejny pomysł. Okłądka się rysuje, a tego nie zdzierżę.
Trza brać egzemplarz z głębi. Ja kupiłem numery 4 i 5  w Empiku na Rynku Głównym w Krakowie, a tam wiary się przewala niemało. Ja zawsze biorę ten ze środka. Dlaczego? No bo które tkomiksy są najbardziej narażone przy przenoszeniu? Pierwszy i ostatni. Poza tym komiksy otaczające tego w środku tworzą swojego rodzaju zbroję i się znacznie mniej niszczy.
Co się tyczy Wolverina... Przeczytałem dwa rozdziały i oddałem koledze... Jednak mnie te rysunki zbyt odrzucają... A historia? Wolverine zakochany, czego w superbohaterach nie lubię i to bardzo. Bardziej nie lubię u takich badassów jak on. Co innego Gwen czy Mary Jane...
Druga sprawa to Japonia. Rasista myślicie? Cóż chodzi o coś innego. Miałbym jedną radę dla twórców komiksów - ZOSTAWCIE TĄ CHOLERNĄ JAPONIĘ. Aranżowane małżeństwa, ryż, dupa, dupa, dupa. Japończycy mają swoją mangę itd, więc nie ma sensu robić komiksy, których akcja toczy się w Japonii... Tak, oni umią walczyć. No ale kurde, to jest nudne... Każdy superbohater ma z tą Japonią coś wspólnego. Już w dużej części serii filmowych akcja toczy się w Japonii. Sigal grał w filmie, też w Japonii... Szybcy i wściekli...? I teraz film na podstawie tego komiksu... GŁĘBOKO W CZTERECH LITERACH MAM TO, ŻE DZIEWCZYNA WOLVERINA BYŁA BITA. Japonia, koniec, po co o tym pisać? Wiem co się potem stało, kolega mi opowiedział. Tak więc średnio.

Valar Morghulis

kelen

Nie wierzę w to co przeczytałem.

Rado

Cytat: Kujaw w 06 Luty  2013, 16:13:21
A tak przy okazji, szarpnął się ktoś na prenumeratę?

Nein. Ja kupować komiksy z kioska i lubić to uczucia.


Japonia? To tam gdzie mieszka Godzilla?

Kujaw

CytatMoże względu na rysunki? W końcu to komiks z poprzedniego wieku...
Nie po prostu historia jest nudna według mnie. Rysunki Rona Frenza faktycznie mi się nie podobają. Nie dlatego, że są stare. Uwiebiam rysunki Adamsa i Novicka z lat 70-tych, więc to tylko kwestia rysownika.

CytatMoże dlatego Venom nie miał tektury z tyłu? Nie chcieli nic zapowiadać żeby tak sobie upadnąć..
Bardziej miałem na myśli to, że wielu użytkowników tego forum wpadło w wyolbrzymioną panikę. Choć w sumie tekturka była do tej pory jedyną informacją o kolejnych numerach... Panikarzy nie brakuje.

CytatCo się tyczy Wolverina...

.....stary, dobry jesteś! Zapowietrzyłem się po przeczytaniu Tego posta....


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Deuce

Również nabyłem Venoma. Zrobiłem to jedynie ze względu na "wejście do gry" mojej ulubionej postaci od Marvela, czyli Eddiego Brocka. Mój brat zawsze kłócił się ze mną o to, jak Brock wszedł w posiadanie swojego, pierwszego symbiotu. Teraz też mam dowód, że ja miałem rację  :P .
Komiksu jeszcze nie czytałem, bo DC, z wiadomych względów, ma u mnie pierwszeństwo, a mam do przeczytania jeszcze trzy zbiorcze i jeden zeszyt.
Przejrzałem jedynie rysunki i wiem jedno: zupełnie nie podoba mi się Eddie, a w zasadzie jego twarz, która wygląda, jak by był w jakimś ciągu alkoholowym. Zdecydowanie wolę jego z sympatyczną buźką, np. taką:

Spoiler
[Zamknij]

Oczywiście po przeczytaniu napiszę, co sądzę o komiksie. Będzie to mój pierwszy Spider-Man po polsku od grudnia 1998 roku.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

JaRo II

 Takie pytanko- czy komiks "Narodziny Venoma" to jest to ta sama historia, któr? na pocz?tku lat '90tych wyda?o TM- SEMIC w pojedynczych zeszytach, czy jest to mo?e inna wersja jeszcze dot?d nie prezentowana w Polsce?
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Kujaw

To samo, z tym, że zarówno TM-Semic jak i Hachette wydali tę historie okrojoną. Nie czytałem wydania TM-Semica, więc nie wiem, które zeszyty się pokrywają....

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

XIII

Tekst pochodzi z forum Gildi
Cytat
Amazing Spider-Man #252 (ok?adka + ca?y zeszyt) - powrót na Ziemi? po Secret Wars
Amazing Spider-Man #256 (ok?adka + ca?y zeszyt) - Spidey kontra Puma
Amazing Spider-Man #257 (ok?adka + ca?y zeszyt) - Spidey i Black Cat kontra Puma
Amazing Spider-Man #258 (ok?adka + ca?y zeszyt) - Reed Richards odkrywa, ?e kostium Spider-Mana jest ?ywy
Amazing Spider-Man #259 (ok?adka + ca?y zeszyt) - Mary Jane opowiada Peterowi o swojej przesz?o?ci
Fantastic Four #274 (dwie ostatnie strony) - symbiont ucieka z siedziby Fantastic Four
Web of Spider-Man #1 (ok?adka + ca?y zeszyt) - Spidey kontra Vulturions; Spidey kontra symbiont na dzwonnicy Tm semic nr 5/91
Amazing Spider-Man #298 (ostatnia strona) - cameo Venoma Tm Semic  3/91
Amazing Spider-Man #299 (ostatnie dwie strony) - Mary Jane zaskoczona przez Venoma Tm Semic  3/91
Amazing Spider-Man #300 (ok?adka + ca?y 40-stronicowy zeszyt) - Spidey kontra Venom Tm Semic  4/91
Dodatki w wydaniu Hachette:
"Pocz?tki" - jak wymy?lono Venoma i jego dalsza historia w komiksach (3 strony)
"Scenarzysta" - Tom DeFalco
"Galeria" - 6 alternatywnych kostiumów Spider-Mana (2 strony)
"Polecane" - w brytyjskim wydaniu ujawniono 3 dalsze tomy - "Spider-Man: Blue", "Kraven's Last Hunt" oraz "Thor: The Last Viking" (ok?adka Thor #338 z Beta Ray Billem czyli to pewnie pocz?tek runu Waltera Simonsona)

Autorzy w wydaniu Hachette:
ASM #252, 256-259 - scen. Tom DeFalco, rys. Ron Frenz
FF #274 - scen i rys. John Byrne
WoS #1 - scen. Louise Simonson, rys. Greg LaRocque (ok?adka: Charles Vess)
ASM #298-300 - scen. David Michelinie, rys. Todd McFarlane


Johnny Napalm

Ja tam jestem pod wra?eniem zakupionego Wolverine'a. Komiks mnie urzek?, super w?tek przewodni plus niedr?twe dialogi - to jest to. Co prawda rysunki miejscami nie by?y rewelacyjne, ale te? dawa?y rad?. Ja tam wol? przeczyta? co? ciekawego w tre?ci, nawet przy odrobin? s?abszych rysunkach, ni? co? oczojebnego, rozpierdzielaj?cego pod ka?dym wzgl?dem swoj? warstw? graficzn?, co z kolei jest lipne w tre?ci - np. Hush, którym rzygam od chwili zakupu. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

#205
Różnice w tłumaczeniach tomu 5:
TASM 3/91-Ta ciemność jest niczym wobec tej która roztacza wokół mnie człowiek pająk.
Cholera jak ja nie lubię zakupów.
Hachette -Ciemność spowijająca to miasto nic nie znaczy, nic! Nie może się równać całunowi który zaciągnął nade mną Spider-man .
A niech to! Zakupy zwykle poprawiąją mi humor.

Hachette-Wkrótce całe miasto dowiedziało się że Sin Eaterem był policjant stan carter. A mój artykuł bazował na wyssanych z palca przechwałkach szaleńca.
TASM 4/91-Był to policjant Stan Carter A moje artykuły zostały uznane za brednie!

Wszystkie teksty w wydaniu Tm-Semic były krótsze niż w wydaniu Hachette.

Nagi Wonrz

Tymczasem w Czechach (cały nakład):

Johnny Napalm

Cytat: XIII w 08 Luty  2013, 17:52:53
Wszystkie teksty w wydaniu Tm-Semic były krótsze niż w wydaniu Hachette.
Fakt, ale to pewnie wina zamaszystego odręcznego stylu pisania w Tm-semic. Teraz wszystko jest pisane na kompie, więc zawsze można coś podjustować, poprawić.
Przymierzam się do kupienia Birth of Venom. Będzie to mój trzeci album od Hachette.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Nagi Wonrz


blackout

Ja mam krótkie pytanie :P
Zastanawiam się czy nie kupić sobie OLD MAN LOGAN. Historia w miarę fajna jak czytam... skany :P ale...
Jak to jest możliwe, że Hawkeye mimo, że jest ślepy to zachowuje się jakby widział????  Co on jest Daredevil ??? nie sądzę. Najbardziej mnie rozwaliła scena gdzie strzałami rozwalił ciuli na motorach. WTF????