Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Funky

Zdjęcia z serialu napawają mnie ogromnym optymizmem. Świetnie wygląda Bullock (twardy bad-ass) Gordon dobrze że nie ma wąsów (jeszcze zdąży zapuścić ;) ) a nastoletnie Catwoman wydaje mi się że jest wzorowana na tej z "TDKR" (mam na myśli strój). Ale największa niespodzianka to Pingwin!, z grubaska w cylindrze mamy eleganckiego gościa w lenonkach. No i sama panorama miasta (logo) przypomina mi to brudne Gotham z "Batman Begins". Pod względem wizualnym jest lepiej niż... świetnie :)

Q

Pierwszy zwiastun

Official Extended Trailer | GOTHAM | FOX BROADCASTING

Z jednej strony twórcy starają się pokazać, że nie zabraknie miejsca dla słynnych łotrów, a raczej ich młodych wersji, a z drugiej widzimy jak Gordon próbuje się odnaleźć.

Niepokojące jest, że pewne elementy pokazane w zwiastunie pokrywają się z nieprzychylną recenzją opartą na jednej z wersji scenariusza pierwszego odcinka  - http://www.batcave.com.pl/2014/02/potencjalne-spoilery-z-pierwszego-odcinka-gotham/

Postać dziewczynki z kwiatami, która w przyszłości zostanie Poison Ivy, naprawdę jest zbędna. Jeśli będzie za dużo tego typu aluzji, to na dalszy plan może zejść Gordon. Niemniej jednak pierwsze odczucia po zwiastunie zawierającym fragmenty wyłącznie pierwszego odcinka są pozytywne. Jest klimat, brutalność serial ma potencjał.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Nie wygl?da to najlepiej, ale my?la?em, ?e to zwiastun ca?ego sezonu, a tu widz?, ?e to tylko pierwszy odcinek. Mo?e zrobi si? ciekawie pó?niej.

Póki co, po zwiastunie nie wiem o czym ten serial ma do ko?ca by?. Jest zbyt chaotyczny. Jest ma?o Gordona, du?o niepotrzebnie jeszcze wprowadzanych przysz?ych wrogów Batmana, zabójstwo Wayne'ów przez zamaskowanego zbira. Rozumiem, ?e w du?ej cz??ci b?dzie o zabójstwie Wayne'ów, ale mam nadziej?, ?e nie tylko o tym. Na razie po prostu nie widz? wystarczaj?cej ilo?ci interesuj?cych w?tków. Obawiam si?, ?e w ka?dym odcinku b?dziemy poznawali bardziej przysz?ych z?oczy?ców, ale to dla fanów Batmana mo?e szybko zrobi? si? nudne, bo wszystko ju? o nich wiemy, a ogl?danie tego w do??, no nie ukrywajmy, tanio zrobionym serialu zbyt ekscytuj?ce nie b?dzie.

Oczywi?cie nie oceniam produkcji, po prostu sam zwiastun, który prezentuje si? tak jak wspomnia?em chaotycznie, ma?o interesuj?co, bez ?adnych nowo?ci i niestety tanio (fatalne zdj?cia, marna kamera - widzia?em fanowskie produkcje o zbli?onej, a nawet lepszej jako?ci).

Rado

Jedno słowo: niemaperełnaszyiMarthywtfnoob?

A tak serio, to panorama miasta w tych ujęciach jest spoko. Bullock i Jada Pinkett prezentują się "w akcji" całkiem nieźle. Te duże oczy McKenziego... Gordon trochę wygląda jakby był przestraszony wszystkiego naokoło. No nic, zobaczy się na jesieni. Na trailerze ciary miałem. Szczególnie w momencie gdy widniał napis "Before Batman" i młody Bruce podnosi wzrok.

Leon Kennedy

Trailer całkiem fajny, a raczej trailer pierwszego epizodu, który ze względu na sprawę jaką Gordon będzie prowadził zapowiada się interesująco.

CytatNiepokojące jest, że pewne elementy pokazane w zwiastunie pokrywają się z nieprzychylną recenzją opartą na jednej z wersji scenariusza pierwszego odcinka  - http://www.batcave.com.pl/2014/02/potencjalne-spoilery-z-pierwszego-odcinka-gotham/

Postać dziewczynki z kwiatami, która w przyszłości zostanie Poison Ivy, naprawdę jest zbędna. Jeśli będzie za dużo tego typu aluzji, to na dalszy plan może zejść Gordon.

Niestety muszę się zgodzić... Nie mam ochoty, aby co chwilę serial mówił, że ta dziewczynka to Ivy, albo ten kolo to przyszły Zagadka.

LelekPL

https://www.youtube.com/watch?v=iHO7w5e5VQ0

Opinia po obejrzeniu Gotham... nienajlepsza. Po zwiastunie sam zachwycony nie jestem, mam nadzieję, że coś z tego jeszcze wycisną, ale mam wiele obaw. A największą obawę potwierdzają w tym filmiku - za dużo nawiązań do różnych postaci, albo easter eggów.

Bless

#66
Przesadzacie wedlug mnie.... Serial jeszcze dobrze nie wystartowal a wy juz wrozycie wszystko co zle. Identycznie bylo z Arrow'em a wedlug mnie jest to puki co najlepszy serial o tematyce DC. Gotham sie pojawi, pujdzie kilka odc i wtedy bedziemy wiedziec na czym stoi, ja osobiscie uwazam ze zapowiada sie dobrze; wiadomo ze zawsze cos tam moze nie pasic no ale coz to jest ich czesto nowa wizja pewnych rzeczy i juz. Co do bohaterow to puki co najlepiej sie prezentuje Bullock i to nie bez powodu bo aktora dobrali mu swietnego(gosc ma doswiadczenie w graniu takich typkow), Gordon jest tez super a wasy mu urosna z czasem :D, wizja Pingwina rowniez mi sie podoba. Puki co jedynie nie pasi mi Poison Ivy jako dziecko(licze ze mnie pozytywnie zaskoczac to wizja) no i w sumie jeszcze Catwoman wolalbym jako sexowna kobitke bo wtedy mozna by z nia tworzyc jakies fajne historie troche dla doroslych (if you know what i mean :D) a tak to pozostaje zlodziejka tylko :P

PS : + mamy mamuske ( nie taka jak myslicie zboczuchy :P)
http://batman-news.com/2014/07/02/carol-kane-is-penguins-mom-in-gotham/

pingoo42

Cytat: Bless w 03 Lipiec  2014, 11:23:02
PS : + mamy mamuske ( nie taka jak myslicie zboczuchy :P)
http://batman-news.com/2014/07/02/carol-kane-is-penguins-mom-in-gotham/

Dla mnie to bardzo dobre wieści! Jest szansa, że zrobią relacje Pingwina z matką, podobną jak w serii Penguin: Pain and Prejudice. To by było zarąbiste! :D
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

pingoo42

https://m.youtube.com/watch?v=yV2RUFJIT4k

Po tym trailerze, to napaliłem się na ten serial jak szczerbaty na suchary :D
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Bless

Pokladam wielkie nadzieje w ten serial i licze, ze bedzie tak dobry albo i lepszy jeszcze od Arrow'a :D

pingoo42

https://m.youtube.com/watch?v=O2kFn-FPgLM
Obejrzałem sobie jeszcze raz ten trailer i dopiero teraz zobaczyłem, ze serial daje nam wyraźny znak na pojawienie się Jokera. W momencie kiedy Bullock pokazuje Gordonowi zwłoki, na materiale, z krwi formuje sie tak jakby uśmiech i szlyszymy w tle bardzo charakterystyczny śmiech (wiadomo kogo). Oby tylko nie pokazali originu Jokera, bo to by zepsuło cała koncepcje. Niech czekają az Batman sie pojawi.
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

pingoo42

Widzieliście nowy teaser Gotham?
https://m.youtube.com/watch?v=PzuvSEJ-9o8
Po tym co zobaczyłem, tak się napaliłem na ten serial, że ja nie mogę! :D To może być jedno z najlepszych przedstawień postaci Pingwina, albo aby być bardziej dokładny, Oswalda Cobblepota, jaki widziałem na ekranie. I z tego co słyszałem, Robin Lord Taylor odwala naprawdę dobrą robotę. Ten serial może być jego drogą do kariery. Naprawdę, czekam z niecierpliwością na premierę :D.
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

LelekPL

Mi się nadal nie podoba to co widzę... jakość wykonania jest zdecydowanie poniżej przeciętnej, nawet przeciętnej telewizyjnej. To nie znaczy, ze serial będzie od razu całkowicie do kitu, ale na pewno już wiem, że ciężko się to będzie oglądać

pingoo42

Ale Lelek, co ci się nie podoba? Klimat miasta? Ja uważam za wspaniały. Taki trochę Burtonowski klimat, ale z domieszką Nolana. Postacie? Cóż, nie ma się co wypowiadać, bo premiery jeszcze nie było, ale zapowiadają się ciekawie. I mój Pingwin :D. Wspaniałe się zapowiada. Ale reszta postaci też zdaje się dawać radę. Bardzo mnie interesuje jeszcze Bullock, chcę sobie zrobić jego porównanie, do wersji z TAS-u. A co do historii..., cóż, czekamy na premierę :D
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

LelekPL

Już napisałem wcześniej - o jakość. Jakość zdjęć i scenerii. Wygląda to zwyczajnie amatorsko. Widziałem fan-filmy na youtubie z lepszą wartością produkcyjną.

O reszcie nie ma sensu się jeszcze wypowiadać bo trzeba poczekać przynajmniej na pilot. O klimacie nie ma tu co mówić bo ja jeszcze żadnego nie widzę, tak samo konwencji. O tym jak dobrze zrealizowano postacie również nam niewiele wiadomo. Ja mam tylko nadzieję, że przyłożono większą uwagę do tych rzeczy niż do walorów estetycznych