Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Rado

"Tales of the Demon" (tego nie ma w trylogii Demona od Egmontu) , "Ra's al Ghul Year One", "The Chalice", "Trinity" (b?dzie po polski nied?ugo).


Deuce

Cytat: Soontir w 12 Wrzesień  2015, 16:00:34A polecisz mi mo?e jeszcze jakie? dobre komiksy z Tali? i Ras`em?

Mog? poleci? mini seri? Bane Of The Demon. Co prawda, to Zguba jest centraln? postaci? w tej historii, ale Al Ghulowie odgrywaj? tu do?? prominentne role i na pewno nie stanowi? tylko t?a.
Za bezpo?redni? kontynuacj? mo?na uzna? histori? pt. Legacy, gdzie Ra's i Talia równie? s? g?ównymi antagonistami. Niestety, z dost?pno?ci? tej opowie?ci jest s?abo, ale nie wiem czy w 2016 roku nie ma by? wznowienia. Gdzie? czyta?em, ?e s? takie plany.

"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

Tak, na mrzec 2016 jest zapowiedziane "Batman: Legacy/Contagion".

Ja od siebie mo?e wspomn? o Red Robinie, w którym Tim Dra... Tim Wayne musia? si? pom?czy? z Ra'sem. Dla mnie by?o ca?kiem ciekawe. Ale te? jest problem obecnie z dost?pno?ci?.

Soontir

Dzięki za propozycje. Jak się Wam coś jeszcze przypomni to piszcie tu, albo na maila. Mam nadzieję, że będą wznawiać Tales of the Demon, bo teraz jest ciężko dostać (jedyne wydanie jest z `91). A co do Bane of the Demon, to też jest problem. Nawet wydanie Batman versus Bane z 2012 jest już niedostępne nowe w sklepach. Jedyna opcja to jakieś ebaye i inne. Liczę na dodruk. Dobrze, że Eaglemoss w swojej kolekcji wydał Tower of Babel, bo też już jest słabo z dostępnością.

Rado

Pamiętaj jeszcze o takiej opcji jak "zamówienie specjalnie" np. z Atom Comics. Napisanie maila z prośbą o dany tytuł nic nie kosztuje. Szybko Ci odpiszą i podadzą cenę za jaką ewentualnie mogą komiks sprowadzić.

Soontir

Wiem, wiem  :) Niejednokrotnie korzystałem z niej na Atomie.  Moje komiksowe wydatki we wrześniu i tak już przekroczyły normę, więc  jeszcze trochę się wstrzymam.  Batman vs Bane mógłby wydać Egmont w ramach linii Deluxe. Myślę, że ta historia byłaby tego warta...

kelen

JLA jest wznawiane w nowych edycjach, więc "Tower of Babel" znajdziesz w 4 tomie JLA New Edition.

Soontir

Coraz więcej osób pyta Egmont o wznowienie Tower of Babel w ramach DC Deluxe. I dobrze. Zdecydowanie zasługuje na hardcover.

Rado

Pewnie wydadzą "Wieżę Babel", ale jak już, to dobrze by było, żeby dołączone było "JLA Secret Files and Origins nr 3" - tak jak zrobili to w starym amerykańskim tpb. To nowsze "JLA New Edition" już tego nie posiada i moim zdaniem cała historia na tym dużo traci.

Gothamite

Na zachodzie Eaglemoss wydaje DC Comics Graphic Novel Collection i ciekawi mnie czy ta kolekcja dotrze i do nas jak komiksy z kolekcji Marvela. Wśród pierwszych numerów pochodzących z tej kolekcji znajduje się również wspomniany komiks Tower of Babel.

https://en.wikipedia.org/wiki/DC_Comics_Graphic_Novel_Collection

https://www.youtube.com/watch?v=UsL64gFqKeU
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

kelen

Egmont ma wyłączność na DC, więc jeśli liczy się to też wobec edycji w formie takich kolekcji, to nie ma szans.

Ememek

Mam pytanko w grudniowym pre-orderze jest Batgirl tom1 Kellyey Puckett i Scott'a Peterson'a czy to w?a?nie w tej serii zadebiutowa?a Stephani Brown?

kelen

Nie, to jest pierwszy wolumin Batgirl, czyli ten z Cassandrą Cain. Autorem serii z Steph jest Bryan Q. Miller.

Soontir

Siemaneczko.
Kupiłem już większość komiksów z Ra`sem, które wymieniliście wcześniej. Wiecie może, z jakiego komiksu jest ten kadr? http://www.batcave.com.pl/old/grafa/batman/postacie/talia/talia_19.jpg

Post Merge: 26 Wrzesień  2015, 20:46:36

To chyba Ressurection of Ra`s?

Hitmyn

Soontir chyba tak. "Batman: The Resurrection of Ra`s Al Ghul" Granta Morrisona i Dini'ego.