Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Literia

I chyba w wypadku Batman - Returns także :)
www.literia.pl - mój sklep internetowy

Leon Kennedy

Skoro dalej się w to bawimy... To moim zdaniem BR zasłużył na tak wysoką ocenę :). Chodźby dla tego, że wtedy ze świecą trza było szukać dobrej kontynuacji, a jeśli w pewnym stopniu przewyższyła ona pierwowzór, to już w ogóle odjazd na maksa ;).

Roy_v_beck

Jeszcze kilka lat temu powiedziałbym, że Batman jest lepszy, ale jednak z biegiem czasu, to Returns się nie zestarzał i teraz potrafi zachwycić bardziej niż swój poprzednik. Z tą całą swoją mrocznością, charakteryzacją i dekoracjami jest o wiele bardziej współczesny.

Filer

Co prawda nie udzielam już się na forum, ale że obejrzałem sobie ostatnio wszystkie baty znowu, to postanowiłem napisać... Szczególnie, że jest kilka sympatycznych zmian :].

Batman [89] - 8/10
Batman Returns - 9+/10 - mnie samego smuci ten spadek
Batman Forever - 6/10
Batman & Robin - 3/10

Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 5/10

kelen

Nie rozumiem jak Begins może być lepszy od TDK :P
A tak swoją drogą, czekaj teraz na rage fanboyów.
A tak swoją drogą nr 2, odwiedzaj nas częściej.

Filer

Ja też nie rozumiałem, ale teraz rozumiem. Batman Begins to prosty, ale cholernie dobrze zrobiony blockbuster - blockbuster wręcz idealny. TDK z drugiej strony wyraźnie miał być hiperrealistyczny, głęboki i poważny. Niestety niemal cały czas atakuje nas głupotami tak wielkimi, że przy obranej konwencji staje się nieoglądalny. W filmie broni się tylko kreacja Heatha Ledgera, który niestety zamknięty w klatce pt. "PG-13" nie mógł rozwinąć skrzydeł (w sensie jego postać) i zakończenie - ofiara Mrocznego Rycerza (też z resztą schrzaniona rozmową Gordon - synalek Gordona).

Roy_v_beck


Filer


Leon Kennedy

Filer nie przekonujesz mnie. TDK to pod każdym względem lepsza produkcja niż poprzednik. Lepsze kreacje, lepszy scenariusz, lepsze efekty ( ok stoją na tym samym poziomie), większe napięcie i jest uwaga... ostrzejszy, tak czy siak ;D

Filer

W którym miejscu jest ten scenariusz lepszy? Napaćkane 10 tys. wątków, dziury (np. skąd Batek wiedział, gdzie Dent "torturuje" świra od Jokera? - tak z brzegu), brak logiki.

Kreacje? Tytułowa rola (Bale) zagrana zdecydowanie gorzej aniżeli w poprzedniku. Reszta bez większych zmian. Wiadomo, Heath wymiótł (tego nie neguje).

Napięcie? Napięcie jest, ale wobec braku logiki itp. (patrz wyżej) te napięcie jakoś spada. Za to w BB? Do tej pory mam ciarki, gdy Bruce zamyka drzwi za Rachel udającą się do Arkham i szybko przygotowuje się do akcji.

Ostrzejszy? Trudno porównywać, bo BB ostry nie był... Za to TDK - heh, bezszelestna śmierć Gambola spowodowana - uwaga! - rozcięciem policzka, ZUPEŁNY brak krwi.

BB rządzi.

PS Wiem, że kiedyś byłem oczarowany TDK... Tak jakby ktoś chciał mi wypomnieć ;).

Roy_v_beck

Jezu, no i w jednym ujęciu były na chodniku rozwalone płytki, a przecież w Gotham służba miejska zawsze naprawia pęknięte chodniki, przez co takowe nie występują. . .

A aktorsko to o wiele lepszy jest. Bale lepiej zagrał. Jim Gordon miał większą rolę, przez co Oldman mógł się wykazać. No i nie ma Holmes.
Do tego wątek romantyczny, trójkąt miłosny, zakończony w niekonwencjonalny sposób. Batman skupia się na walce z organizacją, a nie z pojedynczym przeciwnikiem jak to zawsze w filmach o superbohaterach ma miejsce.

Efekty też lepsze, bo jest wybuch szpitalu chociażby. I jedyny minus to ta techno-głupota w stylu sonaru z komórek, ale w BB była maszyna zmieniająca masę wody w gaz, więc się wyrównuje.
Nie zgadzam się co do Interu z Leonem, ale w przypadku TDK mogę mu przyznać całkowitą rację, tyle że ja bym z większą ilością wulgaryzmów to ujął.

Filer

BALE. GRA. LEPIEJ?! ; D
I co z tego, że nie ma Holmes? Jakby ta.. jak jej tam... zagrała jakąś świetną rolę.

Skupia się na walce z organizacją? Jakoś mało skutecznie skoro mafijnych szefów załatwia a to Joker a to Dent, podczas, gdy Gacek ugania się za Jokerem, który zabija 3 osoby na krzyż :].

Efekty? Naprawdę jesteście tak zdesperowani, żeby sięgać po efekty? ;). Za to miło, że wyciągnąłeś sonar i maszynę. Widzisz, maszyna moim zdaniem świetnie wpisuje się w konwencje BB - komiksowy realizm. Zaś TDK, z którego Nolan widocznie chciał zrobić wielką grecką tragedię.. No cóż, tu sonar przez komórki wypada żenująco (śmieszy mnie też, że Morgan Freeman akurat zaprojektował kostium z "sonarowymi oczami" :D).

Gieferg

#387
Cytat: Leon KennedyTDK to pod ka?dym wzgl?dem lepsza produkcja ni? poprzednik.

Kij z tym czy lepsza ni? poprzednik (na pewno nie pod ka?dym wzgl?dem bo Begins ma i lepiej przedstawionego Batmana i wi?cej z klimatu komiksów, no i ma jaskini? i rezydencj? Wayne'ów :P) ale for fuck's sake:

CytatBatman Forever - 6/10

The Dark Knight - 5/10



Cytatzamkni?ty w klatce pt. "PG-13"
pranie mózgu by Mental & co przynios?o efekty...Co ten KMF robi z lud?mi, zastanawiam si?, czy jakby mnie dwa lata temu nie zbanowali by?bym ju? dzisiaj R-rated Mann-o-Zombim :P

CytatTDK z drugiej strony wyra?nie mia? by? hiperrealistyczny, g??boki i powa?ny.

Ma by? hiperrealistyczny? Nolan ci to powiedzia??  
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Filer

Cytat: Gieferg w 09 Maj  2010, 17:48:15

Pozostawię to bez komentarza, chyba że Ty masz zamiar skomentować moje oceny na poziomie...
Cytatpranie mózgu by Mental & co przyniosło efekty...Co ten KMF robi z ludźmi, zastanawiam się, czy jakby mnie dwa lata temu nie zbanowali byłbym już dzisiaj R-rated Mann-o-Zombim :P
Dosyć to żenujące odwoływanie się do innego forum i ludzi, którzy na TYM forum się nie wypowiadają, także odpowiem Ci twoją bronią: nie takie dwa lata, jeszcze później wróciłeś do znienawidzonego KMF pod innym nickiem....
CytatMa być hiperrealistyczny? Nolan ci to powiedział?
Czy Farrelly musiał Ci powiedzieć, że "Głupi i Głupszy" to komedia, żebyś to wiedział?

Gieferg

#389
CytatCi twoją bronią: nie takie dwa lata, jeszcze później wróciłeś do znienawidzonego KMF pod innym nickiem....

Jak się człowiek zanudza na smierć w robocie to różne dziwne rzeczy robi :P

Cytatchyba że Ty masz zamiar skomentować moje oceny na poziomie...

Miałem najpierw napisać "OMGWTFLOL" ale jednak Double Facepalm oddaje najlepiej wszelakie odczucia jakie się nasuwają po przeczytaniu czegoś takiego.  
6 dla Forever przy 5 dla TDK, sorry, I cant argue with that, zreszą nie wiem po co, wiem co ty sądzisz na ten temat, ty wiesz co ja sądzę ma tem temat, a ja mam gdzieś co ty sądzisz o tym co ja sądzę, a domniemywam, że i ty masz gdzieś to co ja sądzę o tym co ty sądzisz a co za tym idzie - case closed  ;D  

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.