Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

kelen

Przeczytałem "Batman #35" i na prawdę, jakkolwiek Snyder ma raczej słabe zakończenia, to znowu przeszedł samego siebie tworząc początek tej historii. Najbardziej mnie intryguje wspomnienie na temat
Spoiler
Trybunału Sów - już mieliśmy podpowiedzi, że pojawią się w Eternal, tutaj jest powiedziane, że jeszcze pozbywają się resztek - czyżby Hush swoimi poczynaniami przywoła Sowy? Chcę to zobaczyć!!!
[Zamknij]

Co do plot twistu z końca... niestety został mi zaspoilerowany. Ale nie szkodzi. Jestem ogromnie ciekaw, co tym razem dostaniemy. W końcu Snyder zapowiadał
Spoiler
historię o nienawiści w przeciwieństwie do opowiastki miłosnej w "Death of the Family"
[Zamknij]
.

LelekPL

Ja mam nadzieję, ze w kolejnym numerze skończy się udział ligi w tej historii. Niby fajnie się patrzy jak Batman potrafi albo skopać im tyłki, albo po prostu utrzymać się przy życiu, ale nie lubię takiego dodatku w jego własnych komiksach.

kelen

Mnie Liga w żadnym wypadku nie przeszkadza. Relacje Batmana z nimi mogą tu być ciekawie pokazane, na co liczę.

Jeśli chodzi o Detective Comics, to 35 zeszyt faktycznie jest bardzo dobry. Zapowiada się na bardzo fajną rzecz, choć na początku liczyłem, że będziemy mieć do czynienia z faktyczną zagadką a nie
Spoiler
atakiem choroby, którego powód od razu poznaliśmy
[Zamknij]

EDIT

No i mamy okładkę z nowych zapowiedzi do Batmana 38...

Spoiler


"Endgame" part 4. The Joker is back! This time, no more funny stuff.
[Zamknij]

Oj, będzie się działo. Nie mogę się doczekać!

LelekPL

#243
Ja wolę jak tego nie mieszają. Jak czytam Batmana to wolę nie myśleć o tych wszystkich kosmitach i amazonkach. Tak jakby Batman był zamkniętym w sobie światem.

Jestem ciekaw jak
Spoiler
Joker będzie wyglądał teraz. Chciałbym żeby wrócili do starego wzoru... albo nawet ok pomysł by był, gdyby skóra odrosła i teraz zaczął ją malować, fajne nawiązanie by to było do Ledgera. Niekoniecznie na stałe, ale przynajmniej na parę numerów
[Zamknij]

Co do DC#35 to zagdaka nadal istnieje bo nadal nie ma antidotum. Mam nadzieję, że zostanie to pociągnięte w drugim numerze (niestety ostatnim) Jeśli ten utrzyma poziom to będzie jedna z najlepszych historii Batmana w New 52. Na takie historie właśnie czekałem w Detective Comics i nie mam pojęcia czemu tak późno DC połapało się, że czytając komiks o tytule DETECTIVE Comics, odbiorcy chcieliby trochę intrygi i suspensu.

kelen

No cóż, jeśli dla kogoś na początku słowo "detective" kojarzyło się z czymś takim:



To trudno się dziwić, że tak długo musieli do tego dochodzić :P

LelekPL

Po pierwsze, Oblicza śmierci to naprawdę dobry tytuł. Po drugie, że to nie jest detektywistyczne? Prosto z CSI: Miami przecież wyjęte :D https://www.youtube.com/watch?v=mznsEcZlM2I

Chociaż mi się akurat najbardziej skojarzyło z tym kultowym tekstem: https://www.youtube.com/watch?v=3Jji78uEW14

kelen

Ok... zakończenie dwuczęsciowej historii może nie było zaskakujące, na dodatek dosyć szybko rozwiązane na kilku stronach, ale i tak czytało się dobrze. No i miłe zaskoczenie w postaci gościnnego udziału
Spoiler
Dicka :)
[Zamknij]

LelekPL

No mnie zawiodło zakończenie, tym bardziej te niepotrzebne cameo, ale i tak poczytałbym trochę więcej od tego scenarzysty.

Za to dość olbrzymie rzeczy wydarzyły się w kolejnym numerze Batmana... sam nie wiem co sądzić o ostatnich stronach. Z jednej strony jestem bardzo zadowolony ze względu na pewien powrót do korzeni, z drugiej strony nadal to wszystko wygląda... dziwnie. Snyder ma chyba fetysz z tą fryzurą - najpierw Bruce w Zero Year... teraz to.

akumaharadza

Cześć,

Zgodnie z Waszą propozycją w wątku: http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1046.60
Jestem świeżo po:
1. BATMAN, TOM 4: ROK ZEROWY – TAJEMNICZE MIASTO
2. BATMAN: DETECTIVE COMICS: OBLICZA ŚMIERCI

Przy okazji dodam, że mieliście rację! Mam prawie 30 na karku, a strasznie podjarałem się przy ponownym zetknięciu z komiksem  ::) , aktualnie mam już zamówiony Trybunał Sów i Miasto Sów, a podobno te są najlepsze?
Wspominaliście, że chronologia zostaje zachowana ale kolejne wydania nie są ze sobą powiązane, czy mogę liczyć na kontynuację wątków:
Spoiler
Dollmakera w kolejnym DC? Jak wiadomo uciekł i tyle w temacie, druga część wydania OŚ to już wątek z Pingwinem... Dodatkowo intryguje mnie kwestia obdarcia skóry twarzy u Jokera, czy w kolejnych tomach ten fakt będzie kontynuowany?[/spoiler
[Zamknij]

kelen

Jeśli chodzi o twarz Jokera, to odpowiedź na to pytanie znajdziesz w 3 tomie serii "Batman", tj w "Śmierci Rodziny" :)

LelekPL

Dollmaker jeszcze nie pojawił się ponownie w Detective Comics od tamtego czasu.

Joker wraca w Śmierci rodziny "Death of the Family" (naprawdę dobra historia z wielce rozczarowującym zakończeniem). Więc po Trybunale I Mieście Sów możesz od razu sięgnąć po ten tytuł.

Ważne jest też abyś dokończył "Rok Zerowy" jak zostanie już wydany w Polsce. Ewentualnie możesz już teraz kupić resztę, ale tylko po angielsku.

akumaharadza

Cytat: LelekPL w 18 Listopad  2014, 14:07:36

Ważne jest też abyś dokończył "Rok Zerowy" jak zostanie już wydany w Polsce. Ewentualnie możesz już teraz kupić resztę, ale tylko po angielsku.

Chętnie, pozostaje tylko kwestia czy zostanie wydany w PL? Czy jest znana przybliżona data wydania?

LelekPL

Będzie na pewno, tylko chyba nie było jeszcze zapowiedzi kiedy. Ogólnie na Rok Zerowy będą jeszcze dwa tomy: "Mroczne Miasto" i "Dzikie Miasto" (przynajmniej takie podejrzewam będzie tłumaczenie oryginalnych tytułów)

kelen

Dark City i Savage City są zebrane w jednym tomie.

LelekPL

O proszę, nie wiedziałem... a coś od Egmontu wiadomo kiedy można się tego spodziewać?