Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Książki, przynajmniej pół godziny dziennie, codziennie...

Zaczęty przez EL-Kal, 03 Maj 2009, 13:29:47

Anonimowy Grzybiarz

Mam na liście, podejrzewam, że najpewniej w wakacje, bo ostatnio mało czasu na czytanie i pisanie "dla przyjemności" ;)

Polecasz coś szczególnego na początek? Czy jego książki trzeba czytać w odpowiedniej kolejności, czy łączy je tylko bohater?

Funky

Najbardziej polecam ci "Ścigając umarłych" jest to debiut Weavera w którym poznajemy głównego bohatera Davida Rakera i jak przeżywa śmierć żony czy zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Liz. Co prawda następne dwie powieści nie są ze sobą bezpośrednio powiązane to jednak Raker wspomina co przytrafiło mu się w pierwszej sprawie i jak rozwija się jego znajomość z Elizabeth.

RemiRose

Biedronka ponownie przykuła moją uwage i wprowadziła do swojej oferty kilka książek, które mnie zainteresowały. Chciałbym poznać kilka opinie o poszczególnych książkach; "Podpalaczka", "Rose Madder", "Park Jurajski", "House of Cards". 
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Johnny Napalm

Zastanawiam się poważnie czy nie zakupić książki pt. Siła, autorstwa Rhondy Byrne. Czy ktoś z Was czytał ten tytuł i może mi coś na jego temat powiedzieć? Nie chcę polegać tylko i wyłącznie na opiniach znajdujących się na stronach księgarni internetowych, te bowiem z założenia służą tylko podniesieniu sprzedaży.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

W październiku wychodzi czwarta książka Tima Weavera "Zniknęli na zawsze" i na mojej liście prezentów urodzinowych zajmuje pierwsze miejsce ;)



Po ostatniej sprawie, w której omal nie zginął, David Raker – prywatny detektyw, spec od szukania zaginionych – przenosi się na angielską wieś i myśli o zmianie zawodu. Kiedy jednak o pomoc zwraca się do niego Emily, była sympatia sprzed lat, Raker nie może jej odmówić.

Sprawa jest wielce nietypowa – cała czteroosobowa rodzina zniknęła nagle, w trakcie szykowania kolacji blisko rok temu, i wszelki ślad po niej zaginął. Raker szybko ustala, że ma to związek z tajemniczą fotografią i że wszyscy, którzy ją widzieli, giną w podejrzanych okolicznościach.

W tym samym czasie na miejscową plażę morze wyrzuca zamrożone zwłoki starca. Czy mają one coś wspólnego z zaginięciem rodziny? Śledztwa nie ułatwia fakt, że przeciwnicy Rakera najwyraźniej mają w kieszeni policję po obu stronach Atlantyku.

Tropy wiodą Rakera z deszczowego południowego Devonu do skwarnego Las Vegas i każą mu się cofnąć do najczarniejszych kart drugiej wojny światowej. Do karty – a raczej fotografii – tak czarnej, że pewni ludzie są gotowi zabijać bez końca, byleby nie wyszły na jaw ich brudne sprawki z przeszłości.

Kurczę to może być najlepsza powieść o Rakerze, nie mogę się już doczekać.

Johnny Napalm

Moim planem na nowy rok jest zakup tzw. MUSISZMIEĆ książki Krzysztofa Karonia – "HISTORIA ANTYKULTURY".

Nie wiem jak będzie wyglądało to z czasem odbioru, bowiem jest to wydanie własnym nakładem. Już pierwszy rzut kilkutysięczny skończył się na początku grudnia. W sumie to dobrze, bo to znak, że rozchodzi się to jak ciepłe bułeczki. Dodatkowo kolejnych 500 osób, które najdłużej oczekiwały na swoją książkę otrzymało ją z autografem autora. Sam bym chciał mieć taki egzemplarz.

Książka kosztuje niecałe 60 zł, co przy ponad 500 stronach i twardej oprawie jest ceną śmieszną. Jednak jest ten haczyk z wolnymi dodrukami. Cena na allegro to ponad 200 zł, a widziałem – co jest skandalem – ofertę za 400 zł. To zaczyna wyglądać tak jak niegdyś z Azylem Arkham. Wielki popyt a mała podaż.


Krótki opis: ANTYKULTURA to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm - ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i ideologii gender.

Historia antykultury to pierwsza próba uzupełnienia i uporządkowania podstawowej wiedzy o mechanizmach życia społecznego, historii kultury i historii antykulturowego marksizmu.

Książka ta daje podstawy wiedzy społecznej, tj. wiedzy o życiu społecznym, jaką powinien dysponować każdy człowiek osiągając wiek dojrzałości, otrzymując dowód osobisty i prawo wyborcze, czyli prawo do współdecydowania o zasadach życia społecznego. Bez tej bowiem wiedzy nie można świadomie podejmować wyborów, których skutki dotyczą całego społeczeństwa.


THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...