Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman & Mr. Freeze: SubZero

Zaczęty przez Juby, 30 Czerwiec 2009, 14:12:24

Leon Kennedy

CytatCzy tylko ja odnios?em wra?enie ?e Dick'owi w tym filmie bli?ej do Nightwing'a ni? do Robin'a?

Czy ja wiem... Dla mnie nadal przypomina? Cudownego Ch?opca.

BD96

#16
Film jest niezły, ale jednak daleko mu do takiego Batman: Mask of the Phantasm. Mr. Freeze z Batman TAS jest z pewnością bardziej dopracowaną i ciekawszą postacią niż komiksowy oryginał, a jego kreacja w tym filmie jest lepsza niż aktorską rolę Arnolda Schwarzeneggera. Klimat chłodu i zimna typowy dla Pana Mroza ewidentnie dotknął film i to dla mnie idzie na plus, bowiem nie zapominajmy że główna postacią w filmie oprócz Batman jest Mr. Freeze. Jakość filmu jest również bardzo dobra, idzie za tym technika komputerowa. Bądź co bądź film jest momentami słabo rozbudowany, i strasznie krótki. Mimo wszystko do plusów mogę jeszcze dodać muzykę z filmów Tima Burtona co dodało tylko klimatu, i wyszło na plus.

Ocena: 7+/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Jednak co my porównujemy, kreacj? z filmu animowanego z kreacj? aktorsk? do filmu fabularnego ? no prosz? bez ?artów. Muzyka z filmów Tima Burtona w Batman & Mr. Freeze: SubZero ? where ? bo jako? jej nie s?ysza?em i nie zwróci?a mej uwagi. I prosz? cie BD96 popraw pisownie, bo kto? pomy?li ?e ''niez?a akrorka'' z tego Arnolda Schwarzeneggera
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Kreacji aktorskie z filmu fabularnego i animowanego ciężko porównać, co innego jakość tych produkcji.

CytatMuzyka z filmów Tima Burtona w Batman & Mr. Freeze: SubZero ?

Z tego co pamiętam, to była przynajmniej podobna muza ;)

Cytatproszę cie BD96 popraw pisownie

Zdałoby się.

JaRo II

 Szczerze mówi?c animowane pe?nometra?owe produkcje z Batmanem jako? mi nie podchodz?. Tak przez wszystkich wychwalana "Maska Batmana" zupe?nie mnie nie zachwyca, zreszt? podobnie jak i równie chwalony "Batman Przysz?o?ci: Powrót Jokera".
Animowane przygody Gacka to raczej przeci?tne i ma?o ciekawe historyjki. Jednak?e w?a?nie "Subzero" jest tym jednym, który w miar? mi si? spodoba?. Zdecydowanie ten film zaliczam jako najlepszy animowany wyst?p Bata. Mr. Freeze zawsze obok Dwóch Twarzy by? moim ulubionym ?otrem, dlatego te? film tak mi si? podoba. Historia Victora jest zgrabnie opowiedziana i wci?gaj?ca. Do tego jest dobra muzyka i genialne zako?czenie (scena wie?cz?ca film jest wr?cz ?wietna). Mimo wszystko czego? brakuje w tej produkcji. Jest troch? ma?o w?tków, akcja dosy? s?abo rozbudowana, ale jako film opowiadaj?cy histori? Mr. Freeze'a ten film prezentuje si? naprawd? dobrze. Film powstawa? w tym samym czasie co kinowy "Batman i Robin" i trzeba przyzna?, ?e w tej animowanej historyjce du?o lepiej przedstawiono posta? Victora.
Podsumowuj?c dobry film, nie ?adna rewelacja, ale i tak jest w porz?dku.

Moja ocena: 7/ 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Deuce

Ju? na pocz?tku wida?, ?e film jest stary. Dzi? ju? animacja tak nie wygl?da. Mi si? jednak podoba?a, szczególnie pokazanie przera?enia na twarzach. By?o te? kilka elementów komputerowych. ?wietna by?a muzyka. Pasowa?a klimatycznie idealnie. Nie wiem kto podk?ada? g?os pod Batmana, ale znam go z innej produkcji. Ten sam lektor czyta? kwestie Gambita i Archangela w serialu X-Men. Bardzo przyjemny do s?uchania.
Kiedy Freeze próbowa? porwa? Barbar?, zdziwi?em si?, ?e Dick nie mia? jakiego? nadajnika, którym natychmiastowo zaalarmowa?by Bruce'a.
Film ten jest przyk?adem, ?e nie wszyscy przeciwnicy Batmana s? ?li dla samego z?a. Wielu z nich jest po prostu nierozumianych i robi? to co robi? z bezsilno?ci.
By? to drugi film na podstawie The Animated Series, ale nieco s?abszy od Maski Batmana.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

Dobrze poznałeś aktora, to Andrzej Ferenc.

Night_Wing [usunięty]

"Batman kontra Mr. Freeze" (1998) to animacja, któr? przypomnia?em sobie wczoraj, po roku czasu kiedy ostatni raz j? obejrza?em. To by?o co? innego, jednocze?nie próbuj?cego zachowa? klimat tajemnicy, któr?  umiej?tnie dope?nia ba?niowa muzyka, jak i co? z nowym pomys?em, mo?liwe, ?e nawet z prób? adaptacji filmu powsta?ego rok wcze?niej "Batman i Robin" (1997), który to widzia?em w wersji z dubbingiem i przypominam sobie g?os Andrzeja Ferenca jako Bruce'a Wayne'a i jego alter ego.

Muzyka w animacji: ?wietna, wyborowa, winszuj?ca "Batman Theme" z 1989r. Danny'ego Elfmana. Victor Fries w tej realizacji wypad? na ,,altruistycznego" ?otrzyka, który zrobi wszystko, w tym porwie Barbar? Gordon - aka Batwoman, by uratowa? swoj? ukochan? Nor? Fries, zamro?on?, lecz potrzebuj?c? pilnej transfuzji krwi. Od kiedy pami?tam posta? ta nigdy nie by?a 100%-owym  z?oczy?c?, a lekko nostalgiczny koniec animacji ciekawie zako?czy?, jak i to potwierdzi?: w?tek ?wiadomego wyboru zej?cia na z?? drog? Victora, która zacz??a si? wtedy, gdy Amerykanie przez przypadek swym okr?tem podwodnym wynurzyli si? w lodowej ,,tajnej" grocie Friesa.
Moja ocena : 8/10

XIII

Taka ciekawostka polska zapowiedź wydania vhs

LelekPL

#24
"Reklama BAJKI" Kelen pewnie umiera w środku :D

Pewnie tak samo jak ja gdy usłyszałem "Batman kontra Mister Frizi" :P

Juby

Miałem oryginalne kasety z Batman & Mr. Freeze: SubZero, Batman/Superman (1998) oraz Batman: Nowy Bohater - Powrót Jokera (ostatecznie ostały mi się same okładki). Na Mr. Freeze była zapowiedź Batmana i Supermana, a na Batmanie i Supermanie powyższa zapowiedź filmu z Mr. Freezem. Dziękuję XIII, widziałem to dziesiątki razy, ale ostatni co najmniej 10 lat temu, miło było do tego wrócić. :D

Juby

#26
Powtórka po kilkunastu latach (pewnie co najmniej trzynastu), po raz pierwszy na Blu-ray. W przeciwieństwie do Maski Batmana, Batman & Mr. Freeze: SubZero odrestaurowano z należytą starannością i w fullHD prezentuje się bardzo dobrze. Cieszę się też że zostawiono oryginalny aspect-ratio, bo obawiałem się, że wykadrują go do 16:9, aby pasował do pierwszego filmu.



W dzieciństwie była to moja ulubiona animacja z Batmanem (z czterech, jakie posiadałem na VHS), więc darzę ją niemałym sentymentem. Po latach dostrzegam jednak jaka przepaść dzieli ją z serialem i Mask of the Phantasm. Problemem bynajmniej nie jest zdecydowanie lżejszy ton filmu, brak mrocznych obrazów i mniej dojrzałe treści oraz dialogi (o ile poprzedniemu filmowi dziś na pewno przyznano by kategorie wiekową PG-13, tak SubZero nie wahałbym się puścić dziecku w wieku 4-5 lat). Największą jego wadą jest drugoplanowa rola Batmana, czego w młodości nie dostrzegałem. To przede wszystkim historia Mr. Freeze'a próbującego odzyskać umierającą żonę oraz historia Dicka i Barbary, która zostaje uprowadzona, a jej chłopak stara się ją odzyskać. Batman tutaj po prostu jest. Jest jedną z pięciu głównych postaci, ma sporo czasu ekranowego, ale nie otrzymał żadnego wątku dla siebie, żadnej motywacji, żadnego świetnego momentu, w którym by zabłysnął. Najlepiej to podkreśla moja ulubiona scena akcji z filmu, czyli pościg Dicka za furgonem Mr. Freeze'a - występują tu trzy pierwszoplanowe postacie, ale nie Batman.

Wspomniany pościg bardzo zyskuje na dynamice dzięki animacji 3D (pod względem płynności kładzie na łopatki sceny akcji ze wszystkich animacji z Batmanem w ostatnich latach), jednak samo łączenie technik często rzuca się w oczy, nie pasuje do siebie, a CGI bardzo brzydko się zestarzało (zwłaszcza Batwing i łódź podwodna w czołówce). Kreskówkowa animacja z kolei wciąż trzyma się bardzo dobrze. Za muzykę odpowiadał Michael McCuistion i jest to zupełnie niezapadający w pamięci soundtrack, w którym nawet raz nie pojawia się kultowy motyw Shirley Walker z serialu (Batman niby otrzymał krótki nowy theme, który powtarza się kilka razy, ale już dziś nie potrafiłbym go zanucić). Na plus zaliczam wykorzystany w czołówce z logo Mrocznego Rycerza motyw Danny'ego Elfmana z 1989 roku.

Podczas wczorajszej powtórki mocno doskwierał mi brak dubbingu. Polską ścieżkę dźwiękową z Andrzejem Ferencem w roli Batmana wspominam bardzo dobrze (do dziś pamiętam niektóre teksty bohaterów), przez co pierwszy kontakt z oryginalnym audio nie był dla mnie łatwy. Ostatecznie się przestawiłem, bo uwielbiam Conroya i resztę głosów z serialu. Kiepsko wypada jedynie Barbara, którą dubbingowała nowa osoba (Mary Kay Bergman) i która kompletnie nie brzmiała jak 20-latka. :P

Mam jeszcze kilka drobnych uwag, jak Montoya w zwykłym mundurze policjanta (?? przecież w serialu była już detektywem!), czy blond włosy Veronici Vreeland (w serialu była ruda, ale zakładam że przefarbowano ją, aby młodsi widzowie nie mylili jej z Barbarą), jednak co bym nie marudził - wciąż lubię ten film. Choć to półka niżej od serialu i Mask of the Phantasm, wciąż sprawia mi sporo frajdy. <nostalgia>

Dwa lata temu użytkownik XIII wrzucał tutaj zapowiedź polskiego wydania VHS filmu. Widzę że link wygasł, więc poratuję działającym ;)