Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

8azyliszek

@UP
Jaki Kaczor Howard? Znowu się nie znasz. :) ;)

To na razie są tylko życzenia ludzi prowadzących fanpage, a także ekspertów z forum Gildi.pl i Avalonu. Ja osobiście jestem teraz na stanowisku, by Hachette u nas, w drugiej 60-tce, wydało dokładnie te same tytuły co w Anglii. Apotem wydało trzecią 60-tkę z resztą brakujących wielkich pozycji.

http://www.graphicnovelcollection.com/titles.html

Leon Kennedy

Nigdy nie wydam kasy na Kaczora.

Cytatw drugiej 60-tce

Z ilu tomów ta kolekcja ma się składać? Myślałem, że koło 60-70.

The Dream

No ale o co chodzi z tym Kaczorem? ;D Znaczy tego, nigdy go nie czytałem to nie wiem. Oglądałem film ale bardzo dawno temu. Z tego co przeczytałem w Niezwykłej historii Marvel Comics wynika, że to całkiem interesująca, inteligentna pozycja. Jakąś jedną wybraną historię bym przeczytał.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

8azyliszek

@Leon Kennedy

Brytyjskie Hachette zaczęło wydawać Wielką Kolekcję Komiksów Marvela pod koniec 2011 roku. Sprzedaż okazała się dobra, że kolejne europejskie oddziały Hachette zaczęły wydawać edycje dla poszczególnych krajów (Niemcy, Francja, Holandia, Czechy, nawet Rosja). U nas regularna dystrybucja (po wakacyjnym okresie testowym) zaczęła się pod koniec 2012 roku. Polska seria miała, tak jak za granicą, liczyć 60 tomów. Ale w międzyczasie brytyjska sprzedaż była tak dobra, że ogłoszono przedłużenie Kolekcji o kolejne 60 tomów. Po złamaniu duopolu Muchy i Egmontu, okazało, że dobrze sprzedaje się też w Polsce. Że ludzie są spragnieni komiksów Marvela (DC pewnie też) w niższych cenach. Dlatego Hachette Polska także przedłuża wydawanie Kolekcji Marvela z 60 do 120 tomów.

Kliknij w link z mojego poprzedniego posta, tam jest pełna lista 120 tytułów. Poniżej jest lista chronologicznego ukazywania się WKKM w Wielkiej Brytani. Polska wersja jest zgodna w ponad 90%. Mam nadzieję, że zrozumiale ci wytłumaczyłem. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

@The Dream
Z Kaczorem Howardem jest u mnie jak z Modą na Sukces - nie muszę oglądać, by wiedzieć, że mi się nie spodoba. :) Ale wolałbym by u nas go nie było, gdyż miałbym dziurę w obrazku grzbietowym Kolekcji.

The Dream

No to musisz się w końcu zdecydować, czy chcesz żeby w Polsce ukazały się te same tomy co w UK czy nie, bo w UK Kaczor będzie. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

8azyliszek

@UP

W brytyjskiej pierwszej 60-tce był tom "Captain Britain: Crooked World". Ale u nas go nie było. Dostaliśmy w zamian aż dwa tomy (zamiast jednego) "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz". Na tej samej zasadzie chciałbym wymiany "Kaczora Howarda" na Punishera, Deadpoola czy coś równie fajnego. Pozostałe 59 tytułów mi pasuje.

Zrozumiałeś teraz?

Leon Kennedy

Dzięki 8azyliszek :) Wszystko jest w pełni jasne. W taki razie czeka nas jeszcze sporo tomów... Ahh, DC musi jeszcze trochę poczekać :-X

The Dream

Cytat: 8azyliszek w 18 Wrzesień  2014, 18:39:37
Zrozumiałeś teraz?
Tak, tato. :p

A serio jest brane pod uwagę zwiększenie liczebności tomów do 180 czy to tylko takie Twoje marzenia z tą trzecią 60-tką?
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

8azyliszek

@UP
Na razie marzenia. Ale nie zapominajmy, że w Wielkiej Brytanii Hachette wydaje oprócz WKKM także drugą serię komiksów - Marvel Mightest Heroes, która jest dość podobna i w tematyce i w wydaniu, tylko skupia się bardziej na poszczególnych postaciach. Jeśli sprzedaż w Polsce dalej będzie na dobrym poziomie, nie widzę przeszkód, by wydano także drugą serię w polskiej wersji językowej.

http://www.mightiestcollection.com/index.html

RemiRose

A czy ta kolekcja nie utknęła czasami na fazie testów? Z tego co wiem, to większość historii, które miały się ukazać w Marvel Mightest Heroes, ukaże się w drugiej 60-tce WKKM. I raczej nie sądzę, aby Hachette chciało się dublować.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

8azyliszek

@UP

Nie wiem, dawno nie byłem na Wyspach. :) Ale nie o to chodzi. Ważne na razie jest to, że w lutym 2015 WKKM nie przestanie być u nas wydawana. Że dostaniemy kolejne 60 numerów (nawet jak dalej będą miały źle dobrane grzbiety, to nieważne). I jeśli to dalej dobrze będzie się sprzedawać, to wcale nie musi się zakończyć tylko na 120 numerach. Ale to już będzie problem na 2017 rok. Wtedy zobaczymy. Na razie kupujemy i kupujemy by Hachette rosło w siłę, a komiksiarzom żyło się dostatniej. I modlimy się o to by Eaglemoss Polska wydało podobną Kolekcję, tylko o komiksach DC.

8azyliszek

Mamy wreszcie doko?czenie Spider-Man Powrót do domu w WKKM. Jak dla mnie Straczynski jest dalej w dobrej formie. Mi Revelations bardzo si? spodoba?o, zw?aszcza fragmenty z Dr Strange'em i Octopusem. Tak?e rysunki Romity Jr by?y ok, cho? nie wiem czemu, wiele osób nie lubi tego artysty.

The Dream

Jak ju? mowa o Spider-Manie to mam dwa pytania do znawców tematu. W tym nowym tomie WKKM ciocia May ?yje i ma si? dobrze, podobnie jak Doc Ock, chocia? umarli w trakcie sagi klonów. Akurat wyja?nienie tego znam; ta ciocia May która zmar?a po wyj?ciu ze ?pi?czki bodaj?e w ASM #400 to by?a jaka? aktorka nas?ana przez Normana Osborne'a a Octopus zabity przez Kaine'a to by? chyba klon albo kto? taki. Natomiast ciekawi mnie, co dok?adnie si? sta?o z tym dzieckiem Petera i Mary Jane. No i kto by? prawdziwym Peterem: Peter czy Ben? W którym? odcinku okaza?o si?, ?e prawdziwy jest Ben ale chyba to pó?niej odkr?cili, w ka?dym razie w nowszych komiksach ze Spiderem które czyta?em nie ma ?adnych wzmianek o tym co si? dzia?o w trakcie sagi klonów, jakby zosta?a anulowana. :)

A Romita Jr najlepszy jest w Kick-Assie. :D
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Shadow of the Bat

#538
Odpowiedź nr 1.

Spoiler
W historii "Revelations" (tak nazywa się tak samo jak późniejsza Straczyńskiego z ostatniego WKKM) okazało się, że za całą sagą klonów stał Norman Osborn, który wcale nie zginął przebity własnym ślizgaczem (w TASM #122) ponieważ uratowała go zdolność samoleczenia którą pozyskał jako efekt uboczny zażywania mikstury która zmieniła go w Green Goblina. Przez długie lata obserwował wszystko z ukrycia. We wspomnianej historii Spider-Man (Peter Parker) oraz Spider-Man (Ben Reilly) walczą z Green Goblinem. Ben zasłania Petera własnym ciałem i ginie. Po śmierci jego ciało rozpada się tak jak ciała innych klonów pokazująć, że to Peter był przez cały czas prawdziwy.
[Zamknij]

Odpowiedź nr 2.

Spoiler

W tej samej historii ludzie podstawieni przez Normana Osborna odebrali poród Mary Jane i wywieźli dziecko w nieznanym kierunku. Mary Jane powiedziano, że je straciła podczas porodu.
[Zamknij]

The Dream

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. :) Frapujące to z tym dzieckiem. Po tylu tragediach i aferze z klonami Peter powinien mieć niezły bajzel w mózgu. :>
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.