Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Blade Runner / Blade Runner 2049

Zaczęty przez LelekPL, 20 Grudzień 2016, 21:43:45

LelekPL

Wyszedł zwiastun do nowego Łowcy Androidów

https://www.youtube.com/watch?v=haXvp8M9Cog

Mam parę własnych uwag:
- Szkoda, że kręcili na cyfrowej kamerze bo jednak brakuje filmowego ziarna. Początek zwiastuna wygląda dobrze, ale potem jest mało klimatu i LA wydaje się mniejsze i mniej epickie.

- świat wydaje się mniejszy i mniej ekscytujący bo film pewnie będzie miał drugie dno związane z globalnym ociepleniem i zmianą klimatu i jakimś naturalnym kataklizmem.

- Gosling super, że jest, Ford również. Mam nadzieję, że Olmos też się pojawi.

- jestem bardzo ciekaw jaka będzie muzyka do filmu i czy będzie utrzymana w klimacie oryginału i zwiastuna

Leon Kennedy

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jedynkę widziałem daawno temu i w sumie chyba jakiegoś niesamowitego wrażenia na mnie nie zrobiła, ale dwójkę chętnie ogl, bo w sumie uwielbiam takie klimaty!

Johnny Napalm

CytatJedynkę widziałem daawno temu i w sumie chyba jakiegoś niesamowitego wrażenia na mnie nie zrobiła
Hmm...
Cytatw sumie uwielbiam takie klimaty!
Czyli wrażenia nie robi, ale uwielbiasz takie klimaty? Czegoś tu nie rozumiem, ale pewnie nie muszę.

Faktycznie, ten kultowy film nie dla każdego musi być kultowy, bo jest w sumie trudny w odbiorze. Takie filmy albo się od razu uwielbia, albo odrzuca. Rzadko daje się mu drugą szansę.

A nowy film zapowiada się znakomicie. Gosling może tu stworzyć jedną ze swoich najlepszych ról w całej karierze. Mam nadzieję.
Trochę szkoda mi Forda, bo ostatnio rozmienia się na drobne. Nie powinien wracać do dawnych ról, niech zostawi po sobie dobre wspomnienia.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

CytatCzyli wrażenia nie robi, ale uwielbiasz takie klimaty? Czegoś tu nie rozumiem, ale pewnie nie muszę.

Tak to czasem bywa, że nie każdy film z lubianego gatunku musi ci spasować, prawda?  ;)

CytatFaktycznie, ten kultowy film nie dla każdego musi być kultowy, bo jest w sumie trudny w odbiorze. Takie filmy albo się od razu uwielbia, albo odrzuca. Rzadko daje się mu drugą szansę.

Praktycznie to samo znajomy mi dziś powiedział  :D. Osobiście po prostu bedę musiał go jeszcze raz obejrzeć, bo naprawdę widziałem go całe lata temu i pamiętam tyle, że nic już z niego nie pamiętam, czyli nie oszalałem na jego punkcie ;D Ale, że uwielbiam takowy gatunek drugą szansę dostanie  :) Do premiery dwójki jeszcze trochę zostało. Więc chyba dam radę ogl przed nią  ;)

m2reily

Pierwszy wpis na forum po chyba czteroletniej nieobecności. Czuję się jak weteran wracający z wojny do domu. Ale PTSD mi nie grozi więc raczej powinienem da sobie radę.
Co do tematu. Zawsze fascynowała mnie atmosfera i klimat Łowcy Androidów, choć zarówno film jak książka rezonują w mojej pamięci. Kluczowe sceny jak śmierć postaci Rugthera Hovera (nie wiem czy dobrze zapisuję jego imię i nazwisko) wciąż potrafię przywołać. Więc jednak może tak jest, że niektóre filmy z nami zostają.
Co do zwiastuna to jest nieco inny od tego do czego mnie Hollywood przyzwyczaiło. Opowiada jakąś historię, a nie jest jedynie zbitką scen w akompaniamencie chóralnej muzyki. Zaraz po nim obejrzałem zwiastun do Johna Wicka 2 więc kontrast był dość wyraźny.
I jestem ciekaw czy uśmiercą kolejną legendarną postać graną prze Forda. Może to jego sposób na pożegnanie z karierą? Przekonamy się. 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

LelekPL

Cytat: Johnny Napalm w 21 Grudzień  2016, 09:02:15
Trochę szkoda mi Forda, bo ostatnio rozmienia się na drobne. Nie powinien wracać do dawnych ról, niech zostawi po sobie dobre wspomnienia.

Akurat zagranie Hana Solo to była jego najlepsza rola i decyzja od blisko dwudziestu lat (!) Gdybyś to napisał po ostatnim Indianie to bym się może zgodził, ale po tym co zrobił w SW, tylko i wyłącznie czekam na powrót Deckarda

LelekPL

S? pierwsze reakcje na mediach spo?eczno?ciowych od krytyków i... s? BARDZO pozytywne. Oczywi?cie takie wczesne reakcje, cz?sto mijaj? si? z tym jak filmie zostanie przyj?ty przez ogó?, ale przynajmniej wiemy, ?e pierwszej grupie si? podoba?o:
Cytat#BladeRunner2049 is a true sequel in tune with the mood, pacing, tone, contemplative nature, and stark visual splendor of the original. #BladeRunner2049 is real sci-fi filmmaking. It makes the new Star Wars films look like live action LEGO movies. #BladeRunner2049 is NOT some action blockbuster. It is a hard sci-fi detective drama. They didn't reshape this to fit the mainstream.#BladeRunner2049 is nearly 3 hours and kept me entranced, tense, and engaged the entire time. That speaks volumes. The time flew by. In terms of science fiction filmmaking and world-building, #BladeRunner2049 might be a masterpiece. I think I loved it. Want to see it again See #BladeRunner2049 on the biggest screen with the best sound possible. This is transportive filmmaking. It completely drew me in. #BladeRunner2049 is also a Denis Villeneuve movie through and through. Chilly, oppressive, gut-wrenchingly effective , and utterly human.

BLADE RUNNER 2049 is great. The third act is fire. Denis' run continues.

@colliderfrosty: Everyone bow down to Denis Villeneuve. He's done the impossible and delivered a huge home run with 'Blade Runner 2049'. Loved it. Blade Runner 2049 is absolutely loaded with spoilers. Even the plot of the film is a spoiler. If you are going to see it avoid reviews.

@jasonosia: BLADE RUNNER 2049: The thrill of mood and extensional joys of self-reflection. Villeneuve's slow-burn obsessions have never felt more SEEN. Unsurprisingly a powerful piece of personal perplexity. Felt like a museum that takes you a full week to explore and appreciate the grandeur Minor quibbles with a third-act reveal (NO SPOILERS, and not what you think), but besides that, Denis Villeneuve does his papi Scott proud.

Our own @JimmytotheO calls @bladerunner "Astonishing... More than just a visual wonder, it's a groundbreaking science fiction masterpiece."

I've seen #BladeRunner2049. I looks amazing, the characters and performances are strong, stays true to the original but it has some flaws.


W dodatku mamy ju? trzy filmy, które s?u?? jako prolog do BR2049. Dzisiaj wyszed? najnowszy i jest zdecydowanie najlepszy!
! No longer available

Funky

Lelku a wiesz coś więcej na temat soundtracku?. Na początku został zatrudniony Jóhann Jóhannsson następnie dołączyli Hans Zimmer i Benjamin Wallfisch (agent Islandczyka oświadczył we wrześniu że Jóhann nie jest już związany z filmem). Czy główny temat należy do Jóhannssona? i czy to on napisał większość ścieżki i Zimmer ze swoim przydupasem tylko dokończyli score?. Czy może to Hansu musiał zaczynać wszystko od początku?.

LelekPL

Takiej wiedzy nie mam. Oryginalny news od Variety mówił, że Johannson zachowa małą rolę przy komponowaniu, ale jego nazwisko ostatnio kompletnie zniknęło z materiałów promocyjnych. Gdyby jego pomysły były jeszcze w większości używane, to jego nazwisko musiałoby być uwzględnione. Skoro nie jest, to chyba Zimmer z Wallfischem zabrali się za to od nowa.

Leon Kennedy

Pozytywne opinie nastrajają na coś dobrego! Szkoda tylko, że dalej tej jedynki nie odświeżyłem... Jak myślicie czy brak wiedzy z pierwszej części będzie mocno odczuwalny pod czas seansu czy jednak nie bardzo?? Tak jak pisałem wyżej film kiedyś widziałem, ale było to baardzo dawno temu i nic nie pamiętam.

LelekPL

Obejrzyj chociażby dlatego że to arcydzieło. Mi też tyłka nie urwał za pierwszym razem, ale już za drugim tak! A teraz jest w moim top 10 wazechczasów

Juby

Ja 4 dni temu powtórzyłem oryginał. Jak dupy nie urywało, tak dalej nie urywa, bo to prościutka historia, strasznie ślamazarnie opowiedziana (może trochę usypiać). Ale pod względem audiowizualnym, owszem, arcydzieło, w dodatku mega klimatyczne. W piątek atakuje kino na sequel.

Leon Kennedy

Wczoraj był powtórkowy seans, a raczej pierwszy, bo ogl jakby nowy film, zero zapamiętałem. Jaka była takowa produkcja,?
Nawet fajna, co prawda fabuła dupy nie urwała, ale wizualnie świat prezentował się świetnie. Ford i Hauer również zagrali bardzo fajnie. Film ma trochę wolne tempo, ale jednak warto ogl, chodźby dla tego, że produkcja faktycznie wyprzedza swoje czasy.

LelekPL

#13
I really really enjoyed it although I don't buy the Oscar chants just yet (I need to see the competition). Technically it does look great but falls short on every level compared to the original. I get that BR is one of the toughest acts to follow but I also wouldn't even put it in Deakins' top 3. The shots are stagged briliantly but the atmosphere of a classic noir is gone. The shadows almost aren't a factor in this film. As for the music, it doesn't hold a candle to Vangelis. It's good for the most part but definitely too bombastic for my taste and at moments it suffers the same issues as Batman's theme in BvS where it's just "loud noises" (not Zimmer's best year). As for the visual effects, it's breathtaking how good they are! A lot of credit has to go to Dennis for his decision to use practical as much as possible but the CGI on Ana is also very classy and used great. When it comes to human CGI, I think they've made a couple of steps backwards. From the fantastic job they've done on Kurt Russell in Guardians 2, this is more like Princess Leia in Rogue One. Very creepy (though might have been intended that way, judging from the context of the scene)

Thematically I feel it is very rich. Storywise, it's an improvement over the original, although I must agree with some critics that
Spoiler
[MINOR SPOILER]the twist is obvious from a mile away. To the point that I'm still questioning whether it was intended as a twist or not. Gosling's character journey seems to suggest that it is, but it's obviousness is pretty staggering.[MINOR SPOILER]
[Zamknij]

Acting-wise, though nobody reaches Hauer levels, a lot of the cast brought their A-game. Ford is great in the limited amount of screen time he has. Gosling has a stoic part and he does it ok. Sylvia Hoeks is the clear standout. She blows every other performer out of the water in this. Ana de Armas is another standout, while Mackenzie Davis also made her mark on the film. Jared Leto annoyed the fuck out of me again. I really enjoyed his performances in a couple of movies, like Dallas Buyers Club and especially Fight Club (where I enjoy watching his face bashed in), but most of the time I just can't stand the guy. I don't know what it is about him but I always feel like he's trying too much.

The film's strength, like I said, lies in its thematic richness, that not only is faithful to the original but also further develops and broadens it by adding characters like Joi and the major storyline. Maybe not as poetic, but definitely as intriguing and at times, hypnotising. The world of Blade Runner also was further developed and it's a fascinating place to revisit.

Ocena: 8/10

Juby

Nie wiem po co to wklejasz. Sam przeklejam na kilka forów swoje recenzje filmów, ale nigdy tekstu po angielsku na polskie forum. Sami mamy sobie to tłumaczyć? :P