Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

LelekPL

#180
:o

O czym Ty mówisz? Sportowcy? Co ma piernik do wiatraka? Po pierwsze sportowiec wydaje miliony bo musi nie tylko rozwijać swoje ciało, ale głównie UTRZYMYWAĆ je w formie, walczyć z kontuzjami, na opiekę medyczną, żeby wytrzymać cały sezon bádź regenerować się między walkami.

Aktor tego nie potrzebuje. I teraz po drugie, nie pierdziel, że w 89 nie mieli PIENIĘDZY na trening Keatona. Mieli ich w nadmiarze... gdyby były potrzebne. Mogli nie mieć takich metod jak teraz, takich wyedukowanych dietetyków, ale Warner Brothers nie brakowało pieniędzy na trenera i dietetyka dla Keatona :P Bo, choć to zależy od indywidualnych kontraktów, to studio w przypadku tak dużych produkcji, w komunikacji z reżyserem, opłaca te dodatkowe szkolenia w konkretnej roli.

Logan

O tym pierdziele, że aktorzy w pół roku przygotowań do roli dochodzą do formy pozwalającej im się kwalifikować do zawodów trojbojowych dzięki trenigom, diecie i sterydom. Poczytaj sobie o jackmanie, hemsworthcie i cavillu jakie wyniki silowe osiągali w trakcie przygotowan, szczególnie jackman. I tak jest porównanie, bo goście w tym czasie są pod 24 godzinna opieka trenerów personalnych (często również przygotowujących siły specjalne i sportowców), których wymagania finansowe również liczone są w dziesiątkach tysięcy dolkow miesięcznie.

LelekPL

Powtórzę większymi literami: Bo, choć to zależy od indywidualnych kontraktów, to studio w przypadku tak dużych produkcji, w komunikacji z reżyserem, opłaca te dodatkowe szkolenia w konkretnej roli.

Więc po raz ostatni, pieniądze nie mają tu nic do rzeczy.

--------------------------------------

Ok, żeby skończyć ten bezsensowny offtopic o pakowaniu (kolejna odpowiedź w tym temacie idzie do oddzielnego tematu!), spójrzmy na to:
Cytat: undefined

Czy tylko mi to przypomina:

:P

Juby

Przynajmniej Colin Farrell spasł się do roli Pingwina. Z tego możesz być zadowolony, Logan. ;)


Logan

Wiesz co podkreślenie tekstu dużymi literami i argument typu: "nie bo ja tak powiedziałem!" średnio do mnie trafiają, ale szanuję. Nikt przecież nie powiedział, że musimy się zgadzać.

Juby

W dniach 16-20 marca ekipa przeniesie się do Liverpoolu, gdzie będą kręcić sceny pogrzebu oraz imprezy Halloweenowej.
https://tinyurl.com/rq46whu

A tutaj trochę nowych fotek z planu z być-może naramiennikiem z kostiumu Batmana i zaniedbanym Wayne Manor.
Spoiler
[Zamknij]

Q

Kostium Batman w pełnej okazałości na zdjęciach z planu.




Szpiczaste uszy i jakby zasłonięte oczy. Jak na fotki z planu wygląda dobrze.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby



Sorry, ale nie podoba mi się. O ile Matt Reeves nie obrał konwencji ala Kick-Ass, czyli bohater sam zrobił sobie kostium, tak tego nie kupię. Ten pancerz, te różki, wyglądają dość, żenująco. Od szyi w dół jeszcze może być okej, ale maska - nie wiem kto to zaakceptował. ???

Tutaj więcej zdjęć:


LelekPL

#188
Maska wygląda bardzo słabo, po symbolu liczyłem trochę na uszy trochę jak w DC#27, a to są jakieś takie... bardzo wąskie stożki. Ogólnie maska przypomina Gotham by Gaslight jak jej się bardziej przyjrzeć.

Poza tym dziwi brak peleryny. Mam nadzieję, że w tej sekwencji po prostu jej nie ma, bo ta w BvS i SS była widocznie CGI i mało ciekawie się prezentowała.

Reszta jak najbardziej na plus. Podoba mi się zbroja, pas i tym bardziej motor.

No i pamiętajmy, że to tylko zdjęcia z planu. Zobaczymy jak będzie wyglądał okiem operatora i reżysera zdjęć.

Q

Cytat: Juby w 21 Luty  2020, 19:24:48O ile Matt Reeves nie obrał konwencji ala Kick-Ass, czyli bohater sam zrobił sobie kostium, tak tego nie kupię. Ten pancerz, te różki, wyglądają dość, żenująco.[/img]

Różne plotki mówiły, że Bruce sam zrobił sobie kostium. "Różczki" dodaje mu coś z samuraja - mi się podoba

Cytat: LelekPL w 21 Luty  2020, 19:27:50Poza tym dziwi brak peleryny. Mam nadzieję, że w tej sekwencji po prostu jej nie ma, bo ta w BvS i SS była widocznie CGI i mało ciekawie się prezentowała.
Wydaje mi się, że na potrzeby sceny na motorze nie będą kręcić z peleryną, gdyż za duże ryzyko, że zaplącze się w koła.

Po tym wycieku powinni ujawnić oficjalne fotki  kostiumu i Batmobila, bo zaraz pewnie też wycieknie coś nowego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#190
Christopher Nolan w materiałach dodatkowych do Batman Begins powiedział, że "kostium musi być przerażający, inaczej nie miałby sensu. Musi budzić lęk i podziw" (pisałem z pamięci). Nie wiem jakie oświetlenie pomoże tej masce, aby budziła podziw, a przestępcy mieliby się jej bać. Póki co wygląda głupiutko. :P



W sieci krążą też już nagrania i nie prezentuje się to lepiej.

Nie podobają mi się te punktory na twarzy kaskadera. Naprawdę ktoś dostrzegłby w trakcie scen akcji, że to nie Pattinson? A nawet jeśli to - who cares? O wiele bardziej widać CGI-ingerencję w twarz, aniżeli dublera (patrz, scena otwierająca Spectre i nie-Craig walczący na helikopterze).

Logan

Ok. Rzeczywiście to może być nie do końca film superhero, którego się spodziewałem. Kostium, jak zauważył Lelek, przypomina ten z Gotham by Gaslight. Nie wiem dlaczego, ale mi się to podoba. Patrząc na pierwsze zdjęcia scenerii i kostiumu można odnieść wrażenie, że film będzie w klimacie Noir. Jeżeli pojawi się batfamily to może stworzą coś na podobieństwo Thrillkillera. Batman Afflecka bardzo przypadł mi do gustu i trochę mi było szkoda kiedy dowiedziałem się, że z niego rezygnują, ale jak narazie nie wygląda to tak źle.

Funky

Maska z tymi soczewkami i cieniutkimi uszkami prezentuje się fatalnie. Za to jestem pozytywnie zaskoczony pancerzem, wygląda bardzo potężnie i estetycznie (gdyby tylko zlikwidowano ten kołnierz). Pas i ochraniacze na przedramiona wyglądają tak jak trzeba. Mam nadzieję że soczewki będą ochraniaczami na oczy tylko podczas sceny pościgu na motorze (nie ma tragedii ale Bat-pod prezentował się duuuużo lepiej) a uszka trzeba będzie jakoś przeboleć.

Mr.G

Zwykle zdjęcia z planów są tymi, które trzeba przeboleć w oczekiwaniu na wersje po nałożeniu efektów, ale w tym wypadku wyobraźnia już zaczęła mi pracować, co uznaję na duży plus. Człowiek pod taką zbroją to nie miliarder, który miał farta znaleźć idealny kostium w szufladzie własnej firmy, lecz napędzany misją wojownik, komponujący swoje wyposażenie element po elemencie, tworzący wszystko od zera w jakimś zapomnianym warsztacie. Będzie musiał przyjąć na siebie wiele ciosów, więc przyda mu się porządna zbroja. Będzie musiał pomieścić sporo sprzętu, więc niezbędny będzie mocny pas, kabura na udzie i rękawice naszpikowane... tym czymś. Jest przede wszystkim praktyczny i niebezpieczny, nie chciałbyś stanąć mu na drodze. Ale nie jest przecież tylko bojówkarzem. Jest Nietoperzem. Więc przetapia broń zabójcy swoich rodziców jako symbol i szyje dziwną maskę - niedoskonałą, fakt, ale przecież zrobił ją sam zamiast zamówić gdzieś gotowca, a to tylko dodaje jej charakteru. To bardzo wiarygodny Batman. Postawmy go we właściwym świetle, nadajmy mu odpowiedni głos i myślę, że może prezentować się wspaniale.
Jak to mówił Alfred: That is a man who fights with the power of belief.

Na plus również motocykl. Mocny, z charakterem, lekko tylko stylizowany bat-uszami. Jeżeli w filmie pojawi się Batmobil, jestem przekonany, że - zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami - będzie to również jakiś przerobiony muscle car. To by pasowało.

Fajnie zestawiają się również lokacje. Jak dotąd sceny kręcone są w gotyckich kościołach, zrujnowanych psychiatrykach, sierocińcach i na cmentarzu. Bardzo ponuro, bardzo mrocznie, bardzo batmańsko.

Juby

Wygląda na to, że to Zoe Kravitz (Selina Kyle) jeździ na motorze obok Batmana. Tutaj więcej zdjęć, w tym lepsze spojrzenie na motor gacka.

https://www.instagram.com/p/B85Y05-gmUr/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B84dDwTgbrv/?utm_source=ig_embed