Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker (Todd Phillips)

Zaczęty przez Q, 23 Sierpień 2017, 01:16:25

Q

Popatrz Alec Baldwin zapewne dowiedzia? si?, ?e jego udzia? w tym projekcie nie robi na Tobie wra?enie i zrezygnowa?.  8)

Nie wiadomo wi?c kto zagra Thomasa Wayne'a, ale bior?c po uwag?, ?e wcze?niej podobno nie przyj?? jej Viggo Mortensen, to nale?y oczekiwa? kogo? znanego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Prawie ca?e ?ycie jestem fanem Batmana, fanem DC, fanem komiksów w ogóle. Ale cho?bym nie wiem jak si? stara?, nie potrafi? nawet odrobin? zainteresowa? si? tym projektem i zacz?? na niego cho?by w najmniejszym stopniu czeka?. Czemu?

1. Nie widz? sensu w tworzeniu filmów o czarnych charakterach, bez udzia?u ich arch nemesis (w tym wypadku Batmana). O niektórych pewnie da?oby si? to nakr?ci? (np. tragiczna historia Mr. Freeze'a rodem z TAS), ale Joker? Nope, nope i jeszcze raz nope.

2. Na co ?wiatu film o originie Jokera tocz?cy si? w latach 80-tych, maj?cy by? kinem lekko gangsterskim, skoro w 1989 roku Tim Burton stworzy? Batmana, w którym mieli?my: mafi? + origin Jokera + troch? 80s?

3. Czemu znowu Joker? By? w filmie z lat 60-tych, by? w serii 1989-1997, by? w trylogii Nolana, jest ju? w DCEU, widzieli?my go w kinach zaledwie 2 lata temu + szykowany jest o nim jego kolejny film. Na choler? mi kolejna wersja tej samej, zjechanej ju? przez kino (i nie tylko) do cna postaci, w erze kiedy powstaje uniwersum DC, gdzie te? jest Joker? Bez sensu.


Tak wi?c sorry, zainteresowanie z mojej strony wynosi obecnie okr?g?e zero. Nie wiem kto musia?by si? wzi?? za re?yseri? tego projektu i kto zagra? Jokera, ?eby mnie zainteresowa?, ale za stary wg mnie do tej roli Phoenix i Todd Phillips to nie to. Wci?? licz?, ?e to wszystko tylko plotki i tak poroniony pomys? na film nie powstaje. :P

Q

Nie znamy jeszcze konkretnego opisu filmu, dopiero wtedy b?dzie mo?na powiedzie?, czy twórcy rzeczywi?cie maj? pomys? na film o z?oczy?cy.

A czemu Joker? Dla osób nieobeznanych z komiksami jest to pewnie najbardziej rozpoznawalny z?oczy?ca. Nawet do "Gotham" pewn? jego wersje dodali. Dlatego te? tyle razy wracano m.in. do Lexa Luthora. Dla producentów stworzenie filmu o Jokerze jest bezpieczniejsze ni? chocia?by o Deathstroke'a, który i tak by?by mylony z Deadpoolem.

To ju? zdecydowanie nie plotki, a jako ?e nie ma ?adnego strajku na horyzoncie i bud?et stosunkowo ma?y, to nie b?dzie powtórki z "JL: Mortal".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Może mają pomysł, a może nie. W każdym razie, Joker to ostatni czarny charakter, który potrzebuje kolejnego filmu.

Gotham to kolejny przykład, że postać została już wyeksploatowana wszędzie: w filmach, serialach, animacjach, grach, komiksach, nawet tam gdzie nie miało go być, okazywało się że był. Do porzygu. Rozumiałbym taki projekt, gdyby od śmierci Heatha Ledgera nikt tej postaci nie ruszał, albo chociaż od śmierci Hamilla w Arkham City. Ale nie, Joker musiał okazać się głównym wrogiem zamiast Black Maska w Arkham Origins, musiał powrócić z zaświatów w Arkham Knight, musi być w prawie każdej animacji, jest w DCEU, gdzie wprowadzono go zaledwie 2 lata temu i planują z nim - równocześnie z filmem Todda Phillipsa - kolejne filmy. Robić dziś, w tych czasach, jeszcze jedną jego wersję, to absurd. Totalna abstrakcja IMO.

Wiem, że to już nie są plotki  i ten film powstaje. Nie rozumiem tylko po co, dlaczego i dla kogo? Dopóki nie zobaczę jakiegoś genialnego trailer, moje zainteresowanie to...


... i żaden news w ostatnich miesiąch nie potrafił tego zmienić. :P

Leon Kennedy

Faktycznie Joker nie potrzebuje kolejnego filmu, bo on dostaje swój pierwszy film. A jaki nie wiem, nie mam pojęcia, tak naprawdę. To z czym się zgadzam z Tobą Juby, to trochę dziwne, że dostaniemy film o Jokerze bez Gacka... Fajnie by było, aby na końcu przeszedł pełną przemianę i pokazano nam to klasycznie, tyle że Gacek spowity mrokiem, bez twarzy, że tak to ujmę. Wtedy kupuję to na 100%. A Baldwin niech spada w otchłań piekła  ;D

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 30 Sierpień  2018, 19:20:55
A Baldwin niech spada w otchłań piekła  ;D
Mój boże... a jeszcze dzień wcześniej pisałeś to:
Cytat: Leon Kennedy w 29 Sierpień  2018, 00:46:13
Cień zagra ojca tatusia Batmana, mi to pasuje!
DC can do no wrong :P

Leon Kennedy

Widzisz jak to jest  ;D Człowiek zmienny jest, co widać po samym Baldwinie :P Tak czy siak nic do niego nie mam, a z tą otchłani, to taki żart. Nie chcę to niech nie gra, ale mógł to przemyśleć i najlepiej w ogóle roli nie przyjmować.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 31 Sierpień  2018, 12:59:09
Widzisz jak to jest  ;D Człowiek zmienny jest, co widać po samym Baldwinie :P Tak czy siak nic do niego nie mam, a z tą otchłani, to taki żart. Nie chcę to niech nie gra, ale mógł to przemyśleć i najlepiej w ogóle roli nie przyjmować.
Z tego co ja czytałem to on nigdy tej roli nie przyjął, a jedynie był w dyskusjach ze studiem. Po prostu dziennikarze przedwcześnie sprzedali newsa.

Leon Kennedy

No jeśli jest tak jak mówisz, to tym bardziej bez urazy, ale szkoda...

Q

Znamy już członków głównej obsady:
Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz ("Deadpool 2"), Bill Camp ("Red Sparrow", "Molly's Game"), Frances Conroy ("American Horror Story", "Castle Rock" Hulu), Brett Cullen ("42, "Narcos"), Glenn Fleshler ("Billions", "Barry"), Douglas Hodge ("Red Sparrow", "Penny Dreadful" ), Marc Maron ("Maron", "GLOW"), Josh Pais ("Motherless Brooklyn", "Going in Style") i Shea Whigham ("First Man", "Kong: Skull Island").


oraz ekipy:  operator Lawrence Sher ("Godzilla: Król potworów", "The Hangover"), scenograf Mark Friedberg ("Selma", "The Amazing Spider-Man 2"), montażysta Jeff Groth ("War Dogs", "The Hangover Part III") oraz nagrodzony Oscarem kostiumograf Mark Bridges ("Phantom Thread", "The Artist").


Opis filmu

"Joker" skupia się na kultowym nemezis i jest oryginalną, niezależną historią, której nie widziano wcześniej na dużym ekranie. Odkrywanie przez Phillipsa Arthura Flecka (Phoenix), człowieka, którego nie uwzględnia społeczeństwo, to nie tylko groteskowe studium postaci, ale także szersza przestroga.


Jak widać podkreślają fakt, że jest to niezależna historii nie będąca żadnym wstępem do czegoś innego. Po prostu samodzielny film, który prawdopodobne będzie miał kategorię wiekową "R". Opis sugeruje też, że nie będzie to bynajmniej typowa produkcja z komiksowymi bohaterami.

Za nie wiele ponad rok, przekonamy się czy warto było robić film o Jokerze i czy będzie to rzeczywiście świeże podejście.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Cytat: LelekPL w 23 Sierpień  2017, 09:47:48
Jednak jako Elseworld mo?e to by? naprawd? ciekawy pomys?, zw?aszcza w taki spsób jak to opisuj?. Oby to by?o bardziej powa?ne podej?cie ni? "Batman zagania Jokera to toksycznego kwasu" i b?dzie to bardziej film psychologiczny bez komiksowo?ci. Co? jak Logan dla Wolverine'a, tylko to by?by Taksówkarz w wydaniu Jokera. Podoba mi si? taki pomys?.

Jestem ju? zainteresowany tym filmem. Z otrzymanych wiadomo?ci wnioskuj?, ?e b?dzie to film o wiele bardziej g??boki ni? typowy blockbuster czy to ze stajni DC czy te? Marvela. To b?dzie zupe?nie inny film ni? te które otrzymali?my dotychczas. Nie ma sensu porównywa? go do ostatnich dzie? z DCEU.
Taksówkarz w wykonaniu Jokera? To ju? mi si? podoba.  ;D

Cytat: Juby w 30 Sierpień  2018, 14:27:13
1. Nie widz? sensu w tworzeniu filmów o czarnych charakterach, bez udzia?u ich arch nemesis (w tym wypadku Batmana). O niektórych pewnie da?oby si? to nakr?ci? (np. tragiczna historia Mr. Freeze'a rodem z TAS), ale Joker? Nope, nope i jeszcze raz nope.

Juby, to b?dzie raczej film psychologiczny, a nie akcji tylko dlatego, ?e jest o postaci z komiksu. Raczej tu nie b?dzie konfrontacji Jokera z Batmanem, tylko konflikt wewn?trzny g?ównego anty/bohatera przedstawiony na tle jakich? wydarze?. Daj mu szans?, z tego mo?e wyj?? co? naprawd? dobrego, a przynajmniej zupe?nie nowego. Nowe spojrzenie na tak mainstreamow? posta? jak? jest Joker.
Je?li film b?dzie czerpa? sporo z albumów takich jak Joker Azzarello lub Killing Joke Moore'a to by?bym bardzo zadowolony.

Póki co, jest wi?cej ni? interesuj?ca obsada, niez?y re?yser i bardzo dobry kostiumograf. Trzeba czeka? na trailer.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Nightcrawler z Jake'm Gyllenhaalem by? mo?e b?dziedobrym porównaniem dla tego filmu i to by?oby fantastyczne.

Leon Kennedy

Mamy obsadzonych i Alfreda ( Douglas Hodge ) i Bruce'a ( Pereira-Olson) , co raczej nikogo nie dziwi, ale z drugiej strony fajnie mie? pewno?? ich obecno?ci w filmie. Wiek m?odego Wayne'a co prawda jest ciut za ma?y, ale co tam  ;D

Johnny Napalm

Dlaczego za mały? Wydaję mi się, że Joker był zawsze sporo starszy od Batmana. Miał więcej tzw. mądrości życiowej i po prostu zwyczajniej więcej przeżył. Dlatego tak wspaniale go dręczył.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

Ró?nica wieku pomi?dzy Jokerem i Bruce'em mo?e si? zgadza?, ale Thomas Wayne  b?dzie ju? znacznie starszy.

Jednak twórcy mog? zaskoczy? i mo?e w tej wersji Bruce nie b?dzie sierot?.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)