Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

XIII

 W nowym tomie jest pewna pokrewna wada do tej z czeskiego extremiss. W sekcji dodatki wieksza cześć grafik ozdobnych na 20-30% danej grafik znajduje sie szary pasek zamiast resztki obrazka nie jest to aż tak drastyczne jak w Ironie czeskim ale jednak.

Kujaw

Ano, racja. Kupiłem Zimnego Wojaka cz.II i rzeczywiście są błędy drukarskie, ale nie rażą jakoś straszliwie. Grunt, że w samym komiksie żaden kadr nie jest spieprzony, poza okładkami zeszytów, które na samym dole mają cienki pasek.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Kwiatek


kelen

Ha, to będzie świetne. Dobry komentarz Spider-Mana co do kształt głów Fineasza i Ferba :P
No i aż Ferb się odezwał na końcu.

XIII


Jak opowiedziałem o tych błędach Hachette i egmontu koledze który zbiera mangi to zaśmiał się gromkim śmiechem z tego braku profesjonalizmu , który nigdy się nie zdarza oficynom jak JPF, Waneko, Hanami. Nigdy nie spotkał sie ani z dublowaniem stron kosztem innych ani takimi gafami jakie wystepowały w tej kolekcji.

franek

Wydaje mi się że mangę jest łatwiej wydrukować, nie bawią się tam w jakieś super wydania, nie ma koloru itp. ale to tylko moja opinia.


Show Must Go On!!!

Nightrain

#306
Cytat: franek w 07 Czerwiec  2013, 15:27:31Wydaje mi si? ?e mang? jest ?atwiej wydrukowa?, nie bawi? si? tam w jakie? super wydania, nie ma koloru itp.
Je?li chodzi o wydanie, to rzeczywi?cie nie ma tam twardych ok?adek, ani kredowego papieru, ale brak koloru nie jest ?adnym u?atwieniem je?li chodzi o druk, mo?e wydanie jest ?atwiejsze, bo mniej kasy si? wydaje ;)
Cytat: XIII w 07 Czerwiec  2013, 14:59:54braku profesjonalizmu , który nigdy si? nie zdarza oficynom jak JPF, Waneko, Hanami
That's bullshit! Mam inne zdanie co do tych wydawnictw przyjacielu
Mi zdarzy? si? ogromny b??d drukarski w One Piece #15 [JPF] i to nie mam poj?cia jak mog?o do niego doj??... Nie do??, ?e zdublowano kilkana?cie [nie jedn?!] stron to jeszcze te ''duble'' wsadzono je w ?rodek [normalnie znajdowa?y si? gdzie? na 150. stronie]
Mangi w ogóle s? u nas kiepsko wydawane :P

Mo?esz mie? odmienn? opini?, ale nie pisz mi tu wi?cej do inego u?ytkownika "that's bullshit".

Valar Morghulis

kelen

Mangi są u nas bardzo dobrze wydawane, szczególnie porównując do Japonii. Wydania Hanami są bardzo dobre.
Nie ważne czy to druk kolorowy czy czanrobiały, winę za błędy ponosi tylko i wyłącznie drukarnia, nie ma tu innych czynników, chyba że wydawca podał złe pliki.
Jeśli chodzi o JPF, to przypomnę tylko o tym, jak wydali bodaj 20 tom "Fullmetal Alchemist". Czytelnicy wielcy oburzeni, że i tak bardzo tanie mangi miały wzrosnąć o złotówkę, to wydawca powiedział - ok, chcecie bez podwyżek, to macie na jakość tomiku, jaką możemy wam dać obecnie za tą cenę. Czytelnicy szybko zmienili zdanie a przez ich głupotę mamy taki odstający wyjątek od reszty.

Nightrain

Spójrz chocia?by na Axis Power Hetalia - papier ?ó?ty, szorstki, jak z recyklingu, a tom i tak kosztuje 30z?. Ok?adki s? za to bardzo dobre :P No i rysunki to jakie? bazgro?y, wi?c jak dla mnie manga nie warta swojej ceny.
JPF to dobre wydawnictwo [nie licz?c tamtego?] chocia?by ze wzgl?du na ?liskie ok?adki, ale ta folia, to niestety folia i strasznie ?atwo oddzieli? j? od reszty ;/ Chyba tak jak z ka?dym tomem SC normalnego komiksu, ale to wci?? minus. Poza tym tomiki serii nie s? równej wysoko?ci i szeroko?ci. Troch? mnie to wkurza?o...
Waneko chyba jest moim wydawnictwem namber ?an - minusem jest ok?adka pod ok?adk? :D Pomijaj?c fakt, ?e ró?ni si? od tej ''nak?adanej' i mnie kompletnie nie bawi, to jest kiepskiej jako?ci. Jest matowa, ma to wi?ksze ''tarcie'' ale ?atwo si? gniecie, papier kiepskiej jako?ci i ?atwo z niej zedrze? kolory. Ale ma najciekawsze tytu?y ;)
Nie czyta?em jak na razie ?adnej mangi Hanami [i ju? tego nie zrobi??] wi?c wypowiada? si? nie b?d?.
Zabawna sytuacja z tym JPF... I tak mieli najta?sze mangi...

Spam si? zrobi?, wi?c ''Co piszcza?o w drugiej cz??ci Zimowego ?o?nierza?''
Okaza?o si? te? niedawno, ?e kupi?em lipny tom Astonishingów. Tak, dopiero niedawno to odkry?em, bo historia by?a mi znana, wi?c odczeka?em troch? ?eby co nie co zapomnie?. Niektóre strony maj? pewne plamki, takie odbarwienia, w dodatku s? szorstkie i ''za?nie?one''

Valar Morghulis

XIII

Następne tomy to Iron man 5 koszmarów , CA New Deal i w końcu Daredevil Millera . Zmuła z 2 Punisherem wprawdzie i tak bym nie kupił bo mam od Mandry ale szkoda tych którzy będą musieli czekać na zakończenie tej historii.

Zatrakus

@XIII: A mógłbyś dać link do źródła? Albo chociaż wyjaśnić drugi tytuł, bo skrót nic mi nie mówi.
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

franek

Chodziło mu o Captain America - New Deal. Przeczytał to na blogu polskiego geeka, czekam tylko do 28 sierpnia na DareDevil - Odrodzony :D


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Co oni tak lansują Kapitana? Kto to czyta? Czy taki gościu rzeczywiście jest aż tak interesujący dla ludzi z innego kręgu kulturalnego, szczególnie takiego jak ten polski?  :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

A może to po prostu dobry komiks???


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Nie wiem, nie wydaję mi się. Czy np Zimowy Żołdak był aż taki super? Scenariusz był mi bardzo obojętny, jedynie rysunki były poprawne, lecz też nie wywoływały mojego zachwytu - typowe współczesne rzemiosło, nic więcej.
Ciekawe czy w USA chwalą tak samo polskiego Kapitana Żbika z komiksariatu*? ???

* mam już chyba nazwę dla wyimaginowanego sklepu z komiksami, który powstanie jak wygram w lotka. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...