Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman TAS vs Spider-Man TAS

Zaczęty przez Maxie Zeus, 07 Czerwiec 2008, 22:39:18

Jakiego z?oczy?c?, oprócz Two-Face'a, chcieliby?cie zobaczy? w kontynuacji ''The Dark Knight''?

Jokera
9 (19.6%)
Ra's Al Ghul'a i Tali?
6 (13%)
Pingwina
6 (13%)
Czarn? Mask?
6 (13%)
Zagadk?
14 (30.4%)
?adnego z wy?ej wymienionych
5 (10.9%)

Głosów w sumie: 44

Maxie Zeus

Wiem, ze zrobiona przeze mnie ankieta wogóle nie nawiązuje do tematu tego wątku.
Chcialem po prostu ją przeprowadzic, a ze mam okazje - to ją wykorzystuje ;D

Batman TAS (1992 – 1995) i Spider-Man TAS (1994 – 1998) to niewątpliwie najlepsze seriale animowane, o przygodach Czlowieka Nietoperza i Czlowieka Pająka.
Osobiście, trudno mi stwierdzic który byl lepszy - oba mają swoje zalety i wady.
Co wy o nich sądzicie? Czym wg was jeden byl lepszy od drugiego? Czym gorszy? Co wam sie podobalo / nie podobalo w jednym i w drugim? Zapraszam do dyskusji ;D
 

Juby

Oczywiście Batman. Spider-Man jest tez fajny, ale ma gorsze obrazki, a te kombinowanie z Madame Web i przenoszeniem sie w wymiarach jest po prostu beznadziejne.

A co do ankiety to chcialbym zobaczyc ponownie, oczywiście,  Jokera ale, ze po śmierci Heatha to malo prawdopodobne, wiec zaglosuje na Pingwina.

kelen

Spider-Man TAS bylby dobry, gdyby nie ta cholerna cenzura. Laserowe pistolety, Carnage zamiast zabijac, porywa energie zyciowa jakims pucharem. Eh... Mimo wsztko, abrdzo lubie ta kreskowke, ale z Batmanem nie moze sie rownac. Imo

Maxie Zeus

#3
Oba seriale zostaly zrobione w tonie odpowiednim dla danego bohatera. 8)
Batman TAS - klimat mroczny, Batman pokazany jako detektyw i postrach przestepców; Gotham - brudne, przepelnione zbrodnią; zloczy?cy - przedstawieni w sposób tragiczny..
Spider-Man TAS - klimat lekko luzacki; bohater - typowy mlodzieniec popelniający bledy; Nowy York - niby wygląda na czasy wspólczesne, ale nowości techniczne (szczególnie cacka w dziedzinie genetyki i fizyki <np. teleporter miedzywymiarowy>) nadają miastu klimat lekko futurystyczny; zloczy?cy - tu jest róznie: albo zwykli ludzie, którzy są ofiarami nieudanego eksperymentu (Dr. Octopus, Green Goblin, Scorpion..); albo szefowie poteznych organizacji (Kingpin, Silvermane..) albo istoty nadnaturalne (np. Dormammu, czy Beyonder..)

Mr.G

Na pewno lepszy byl Batman TAS. Pod kazdym wzgledem... muzyka, klimat, obsada, fabula....... nawet do glowy by mi nie przyszlo zeby Spidey mógl sie z nim równac.

Co do ankiety to ja chcialbym zobaczyc Riddlera... bardzo fascynująca postac.

Maxie Zeus

Ja zaglosowalem na Czarną Maske - naprawde chetnie zobaczylbym tego bossa w Gotham ;D

CytatNa pewno lepszy byl Batman TAS. Pod kazdym wzgledem... muzyka, klimat, obsada, fabula
Sory G, ale nie moge sie z tobą zgodzic. Batman TAS to zdecydowanie perelka jeśli chodzi o świat Batmana, ale jak juz wcześniej wspomnialem, cudem graficznym nie byla. Ciezko porównywac te dwa światy - gdyz są one calkowicie rózne (podsumowalem to w moim ostatnim poście). Dla Batmana odpowiedni jest klimat mroczny, noir; a dla Spidy'ego - lekko humorystyczny i luzacki. I to plus dla tych seriali.
Muzyka?? - no tu zdecydowanie rządzi Batman  - ta charakterystyczna, mroczna ściezka d?wiekowa. U Spider-Man'a tez byla jako tako dobra - ale brak ''melodii przewodniej'' troche razil.
Odsadzie nic nie moge zarzucic. W przypadku obu seriali, aktorów dobrano starannie. Glosy bohaterów na dlugo pozostają w pamieci.
No i fabula... tu cóz... Przyznac trzeba, ze jeśli chodzi o akcje - Spider-Man TAS rządzi. Tu, w kazdym odcinku, az roilo sie od akcjii (mozna to tlumaczyc tym, ze Spidey i jego wrogowie mają nadludzkie moce - a wiec stac ich na te wszystkie ''pokazy kaskaderski''). Twórcy Batman TAS, natomiast skupili sie przede wszystkim na relacjach miedzy postaciami (glównie Batmana z jego wrogami) i nadaniu serialowi charakteru detektywistycznego. I to takze plus w przypadku obu seriali.
Podsumowując, uwazam, ze zarówno Batman jak i Spider-Man TAS byly serialami fenomenalnymi, godnymi uwagi, ale nadal ciezko mi jednoznacznie stwierdzic, który byl lepszy :P
Posted on: 08 Czerwiec  2008, 13:14:12

 Fabula Spider-Man TAS byla bardziej zlozona (odcinki czesto ko?czyly sie napisem ''To be continued...'') dlatego, ze pisali ją najlepsi twórcy komiksów (Marv Wolfman, Stan Lee, i wiele innych... ;D )
Praktycznie, począwszy od drugiego sezony, kazdy sezon stanowil osobną, ściśle związaną tematycznie miniserie-przygode Spidey'ego :P

Leon Kennedy

#6
Zdecydowanie lepszy jest Gacek, który całe szczeście miał mniejszą cenzurę... co daje nam równocześnie bardziej dojrzalsze opowieści. Jednak Pająka oglądałem z wielką przyjemnością. Chodź mialem wrażenie, że pewne sceny wybuchów itp były wykorzystywanie kilkakrotnie...

PS: Sorki zapomnialem Maxie... Zaglosowalem na Ra's Al Ghul'a i Talie.

Maxie Zeus

Leo, by the way - na kogo zaglosowaleś??

Funky

#8
Spider-Man TAS bardzo milo wspominam w pewnym czasie (2000-2001 rok) z wielką przyjemnością oglądalem ten serial na śp Fox Kids. Ale wole zdecydowanie bardziej serial animowany o Batmanie, po pierwsze bardziej jestem przywiązany do postaci "Gacka" a po drugie serial byl mroczniejszy i mial fajną gangsterka atmosfere. Do tego u Spider-Mana draznily mnie laserowe pistolety, nieudane komputerowe widoki NY czy przy róznych wybuchach te same scenki eksplozji. A w sondazu zaglosowalem na... zadnego z wyzej wymienionych, bo chcialbym Bane`a.

Firm

Batman TAS, klimat, mrok, Gangsterzy....to jednak co innego niz komputerowe miasto z średniej klasy animacją...owszem Spider ma momenty ale taki Spectacular Spiderman jest o niebo lepszy od SM TAS...fabula, powiązanie, logiczne pchanie fauly do przodu, animacja...

Wracając do BTAS to kazdy odcinek (no moze poza 5-6) byl świetny...nawet w TNBA uświadczymy doskonale opowiedzianych historii....

Co do ankiety wybieram Ridllera...dlaczego? Chce zobaczyc tą postac przedstawioną w naprawde dobry sposób, a nie kolejnego pajaca zmieniającego swój image co scene...

a

Zdecydowanie stawiam na Batman TAS. Najlepszym dowodem na to jest ,ze oglądam go po latach z taka sama przyjemnościa a nawet wiekszą niz w dzieci?stwie tego niestety nie moge powiedziec o Spidermanie.

Hunter

oczywiście ze batman spider-man tas to jakiś badziew choc czasem go oglądalem jest za dziecinny.

Hydro

Batman TAS. Niezapomniany klimat, Gangsterzy, przypominający lata 30. Na pewno lepszy od Spider-man TAS, lecz ten ma równiez swój klimat i milo sie go ogląda.

Batman TAS - 10/10
Spider-Man TAS - 7/10
It's a funny world we live in.

batboy

Ja tam bardziej wolę Batman TAS,gangsterski klimat,super muzyka,ale Spiderman TAS też jest dobry Batman TAS-10+/10
              Spiderman TAS-8/10
Posted on: 24 Marzec  2009, 17:57:55

 A głos oddałem na R?ddlera

Leon Kennedy

Cytatspider-man tas to jakiś badziew choc czasem go oglądalem jest za dziecinny.

Jednak parę odcinków było wręcz świetnych ( zwłaszcza te pierwsze i końcowe... u nas serial został przerwany na odcicku... ciąg dalszy nastąpi ), a i postacie należycie odzwierciedlone: Craven, Scorpion, Mysterio, Kingpin... Gdybym był fanem Pająka... to byłbym bardzo wdzięczny twórcą mimo pewnych wpadek i uproszczeń za tą animację ;).