Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Uncharted

Zaczęty przez Leon Kennedy, 06 Sierpień 2012, 10:39:23

Leon Kennedy

Świetna, świetna seria :). Naughty Dog wyrósł jak spod ziemi i wszystkich zaskoczył :D. Pierwsza część to był swoisty powiew świeżości, świetna przygoda, niezła akcja, fajne postacie, bardzo częsta zmiana otoczenia z zapierającymi widokami i terenami oraz rzecz jasna zarąbista grafika! Każda część trzymała równy czyt. wysoki poziom i wciągała od samego początku. Moja ulubiona część to zdecydowanie ta ostatnia, ale zarówna jak genialna dwójka tak i jedyneczka tylko i wyłącznie zachwyca :D. Nathan Drake to jeden z moich ulubieńców z gier konsolowych! A jakie jest wasze zdanie?

Uncharted 9/10

Uncharted 2 9.5/10

Uncharted 3 10/10

Altair

Uncharted to najlepsza seria obecnie na konsol? Sony. W trójk? niestety jeszcze nie gra?em,ale przeszed?em Golden Abyss na PS Vit? (genialna gra, grafika jak na stacjonarnej konsolce - zapiera dech w piersiach), Drake's Fortune i Among Thieves. Co mog? powiedzie?? To ?wietna seria - pi?kna grafika, dreszczyk przygody, no i Nathan Drake, absolutnie jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci ever made! ;)

Uncharted: Golden Abyss - 8+/10
Uncharted: Drake's Fortune - 9/10
Uncharted: Among Thieves - 10/10

Leon Kennedy

U prawie nikt nie grał, ciekawe... Swoją drogą jak myślicie doczekamy się czwartej części na konsolkę czy Naughty już całkowicie to zakończyło?

Altair

Zakładam, że ND pójdzie niedługo śladami Respawn En. i przeniesie na konsole stacjonarne tytuł z Vity - Golden Abyss, tak jak to zrobili z God of War z PSP. ;) Ale na tym się chyba skończy - ND zajmują się teraz nowym, smakowitym IP - The last of us. ;) Jak 4 część to może na konsolki nowej generacji z nowym bohaterem i Natem mentorem. :)

Leon Kennedy

A co my?lisz o w?tku z trzeciej cz??ci? Jest tu mowa o pobycie w wi?zieniu przez Drake'a. My?l?, ?e mo?na by to spróbowa? ukaza? :) Musia? mie? wtedy niez?e akcje z Salim.

Rafalinda

CytatNaughty Dog wyrósł jak spod ziemi i wszystkich zaskoczył
Co masz na myśli pisząc, że wyrośli jak spod ziemi?
To studio istnieje od kilkunastu lat a dzięki ich grom SONY potrafi utrzymać się na rynku. ;)

Leon Kennedy

#6
CytatCo masz na myśli pisząc, że wyrośli jak spod ziemi?
To studio istnieje od kilkunastu lat a dzięki ich grom SONY potrafi utrzymać się na rynku.

Myślę, że Altair jak i ja nie słyszał zbytnio o Naughty Dog, co nie oznacza, że nie mieli jakiś osiągnięć ;). Jednak dopiero po Uncharted było wielkie bum i wszyscy poznali to studio :).

kelen

Jak to nie mieli żadnych osiągnięć? A jedna z najlepszych serii platformówek na PSX to co? Nie mówcie, że nie znacie Crasha Bandicoota (ale tylko do CTR, późniejsze części już nie były robione przez Naughty Dog).

Altair

Podejrzewam, ?e Leon mia? na my?li to, ?e wyro?li w tej generacji z bardzo dobrego dewelopera na... My?l?, ?e ?mia?o mo?na powiedzie? - najlepszych artystów, nie rzemie?lników. Bo ich poprzednie gry, cho? ?wietne, nie da?y tak mocnego kopa jak Uncharted, które pokaza?o ile drzemie w PS3. :)

Leon, w?a?nie jeszcze nie gra?em w Uncharted 3, widzia?em tylko demo na Hyperze i mniej-wiecej wiem, ?e chodzi tutaj bezpo?rednio o Drake'a i jego przesz?o??. Musz? nadgoni? zako?czenie serii. :)

Leon Kennedy

CytatCo masz na my?li pisz?c, ?e wyro?li jak spod ziemi?
To studio istnieje od kilkunastu lat a dzi?ki ich grom SONY potrafi utrzyma? si? na rynku.

Ups odnosisz si? do moich s?ów, a nie Altaira :P
Cytat
Jak to nie mieli ?adnych osi?gni??? A jedna z najlepszych serii platformówek na PSX to co? Nie mówcie, ?e nie znacie Crasha Bandicoota (ale tylko do CTR, pó?niejsze cz??ci ju? nie by?y robione przez Naughty Dog).

W Crasha oczywi?cie gra?em, ale by?o to lata temu i st?d pewnie ca?kowicie zapomnienie, ?e to Oni.

CytatPodejrzewam, ?e Leon mia? na my?li to, ?e wyro?li w tej generacji z bardzo dobrego dewelopera na... My?l?, ?e ?mia?o mo?na powiedzie? - najlepszych artystów, nie rzemie?lników.

W pewnym sensie tak. Wcze?niej co? tam by?o o nich s?ycha? w jakie? ich gry si? ciupa?o, ale z czasem wylecia?o to z g?owy, po Uncharted nie ma szans na powtórk?.

CytatLeon, w?a?nie jeszcze nie gra?em w Uncharted 3, widzia?em tylko demo na Hyperze i mniej-wiecej wiem, ?e chodzi tutaj bezpo?rednio o Drake'a i jego przesz?o??. Musz? nadgoni? zako?czenie serii

Oj musisz, musisz. Powtarzam ?wietna gra :). Po obczajeniu ca?ej trylogii par? dni temu po raz drugi, uwa?am z czystym sumieniem, ?e cz??? 1 jest zdecydowanie najs?absza i chyba pójdzie pod m?otek, ale 2 i 3 za ?adne skarby :)

Rafalinda

CytatBo ich poprzednie gry, choć świetne, nie dały tak mocnego kopa jak Uncharted
WRONG! :D
Crash był tak znany i kochany, że stał się nieoficjalną maskotką PSX.
Po pierwszej części "Jak and Dexter" wiadomo było, że jest to jeden z najlepszych zespołów, które SONY dzierży w swoich łapach. Ja do teraz wszystkim mówię, że jest to najlepszy "platformer" w jakiego kiedykolwiek grałem.

Tekst pt: "Wyrośli spod ziemi" nijak ma się do ich statusu.
NG rządzi od lat, a "Uncharted" to tylko jakiś tam kolejny krok w ich rozwoju. ;)

Leon Kennedy

Crash oczywiście był znany i kochany, ale to już symfonia przeszłości, "Jack and Dexter" pierwsze słyszę... Tak, dla mnie Naughty Dog dopiero od Uncharted utkwił w pamięci ;)

Altair

ND rządzi tak jak mówisz na PlayStation od wielu lat, Rafał, ale no właśnie... Przed Uncharted ND oscylowało tylko w regionach marki Sony. Nikt nie kojarzył ich jeżeli nie posiadał PSX,PS2. Dopiero Uncharted poszerzyło ich horyzonty i teraz już nie ma gracza, który by ND nie znał. ;)

JaRo II

Cytat: JaRo II w 03 Maj  2012, 17:55:23
No, Leon masz rację, seria "Uncharted" to chyba jedna z najlepszych pozycji ostatnich lat. Też ostatnio grałem.

"Uncharted" - bardzo dobra gra przygodowa. Świetny, wciągający scenariusz, bardzo ciekawe postaci, mistrzowska grafika. Gra praktycznie spełnia warunki naprawdę dobrego filmu przygodowego. Do czego można się przyczepić? Mnie po pewnym czasie zaczęła już męczyć scenografia, jest zbyt jednostajna, zbyt mało zwiedzamy nowych miejsc i denerwuje mnie też to, że nasz bohater skacze po ścianach niczym Spider- man. Mimo pewnego niedosytu jest to naprawdę solidna produkcja.
Moja ocena:  9 / 12.

"Uncharted II"- kontynuacja przebija część pierwszą pod każdym względem. Jeszcze więcej akcji, więcej przygód, więcej ciekawych postaci i jeszcze lepsza grafika. Często zmieniamy miejsce pobytu, przez co nie mamy odczucia lekkiego znużenia jak to było w części pierwszej. Na dodatkowy plus to co lubię najbardziej, czyli czarne charaktery- Zoran Lazarevic jest świetny. Już dawno nie grałem w tak genialną i wciągającą grę.
  Moja ocena:  10 / 12.

W trzecią część jeszcze nie grałem, ale dwie wcześniejsze pozycje gorąco polecam.


Pozwoliłem sobie zacytować moją wypowiedź z innego tematu, odnoszącą się do tej serii gier. W trzecią część nadal nie grałem (choć mam to w niedalekim planie), a serię bardzo polecam, jedna z najlepszych w jakie grałem.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Rafalinda

CytatPrzed Uncharted ND oscylowało tylko w regionach marki Sony. Nikt nie kojarzył ich jeżeli nie posiadał PSX,PS2. Dopiero Uncharted poszerzyło ich horyzonty i teraz już nie ma gracza, który by ND nie znał.

Ja myślę, że wszystko co piszecie umniejsza zasługi Naughty Dog. Wyciągam wniosek, że marki nikt nie kojarzył, bo Crash nie był tak znany. Uważam, że jest to błędne założenie. Większość osób, które grają, czytają również pisma branżowe takie jak "PSX Extreme" więc doskonale orientują się, co się dzieje  w innych obozach. Crasha kojarzyli i "Nintendowcy" i "Segowcy", bo każdy chciał wiedzieć co jest  maskotką SONY. (niestety nieoficjalną, a szkoda). Zatem Team Naughty Dog był już im dobrze znany tak jak Sega czy Nintendo.
Zakładam, że jesteście z młodszego pokolenia graczy, którzy prawdziwą przygodę z grami na konsolach zaczęli dopiero od PS3. No bo, żeby nie kojarzyć "Jak and Dexter" z PS2 to trochę niepojęte, zwłaszcza, że były 3 części. Ale mniejsza z tym.

Wracając do tematu. Zakładacie, że więcej osób kojarzy Uncharted niż Crasha. Lub Więcej osób identyfikuje firmę dzięki danej grze. W takim razie niech zadecydują wyniki sprzedaży i ilość osób, które dany tytuł posiada i kojarzy. Niestety ale Ucharted zarówno część druga jak i trzecia przegrywają z Crashem -->  z kretesem.

1. Uncharted 2 - 3,8 mln
2. Uncharted 3 - 3,8 mln

1. Crash    - 6,82 mln
2. Crash 3 - 7,13 mln

Źródła:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_PlayStation_video_games
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games#PlayStation_3

My możemy się tu sprzeczać o indywidualne postrzeganie firmy. Wy jej nie kojarzyliście przed Uncharted, jak z kolei kojarzyłem ją  doskonale na przestrzeni lat.
Uncharted jest na pewno wspaniałą grą (niedługo nawet to sam sprawdzę), ale daleko mu jeszcze do poprzednich sukcesów tej firmy.

Użycie sformułowania "Wyrośli jak spod ziemi" jest tu kompletnie od czapy oraz jest nieco krzywdzące dla firmy. Dlatego nie ma co się więcej tłumaczyć i należy zaakceptować fakt, że Naughty Dog to solidna marka z tradycją, a nie artysta znany dopiero po trzecim albumie :D