Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

El Cornetto

Żartujesz? Christian Bale nie udźwignął by tak skomplikowanej roli :]. Toć to aktor na jedno kopyto :]

LelekPL

nie żartuję, bo widziałem z nim wszystkie filmy i wiem, że raz jest najbardziej wiarygodnym aktorem w kinie akcji, dwa ma wielki potencjał co udowodnił nie jedną rolą. Właściwie fan kina może śmiało stwierdzić, że jest przykładem subtelnych zmian charakteru, a takie będą potrzebne do grania ról na pierwszy rzut oka bardzo podobnych, ale z małymi różnicami.

EL-Kal

"Mechanik", "Operacja świt", "American Psycho" i "Maria, matka Jezusa" - te cztery role są naprawdę całkowicie inne.

Lubi? rzodkiewki

LelekPL

raczej Tajny Agent - Dzieci Swinga - Gazeciarze - Mechanik - American Psycho - Batman-Begins - Idol...
Chyba najbardziej różnorodne role jakie można wybrać: upośledzony chłopak - nazista - śpiewający gazeciarz - anorektyczny schizofrenik - psychopatyczny morderca - psychopatyczny bohater :) - onanizujący się gej...
I nie wymieniłem bodajże jego pięciu najlepszych ról w Imperium Słońca, 3:10 do Yumy, Ciężkie Czasy, Na Wzgórzach Hollywood i Operacji Świt (a są jeszcze te bardziej znane Prestiż, Shaft, czy mała ale świetna rólka Dylana w I'm Not There). Także nie, Bale nie jestem jednowymiarowym aktorem. Ale jak mówiłem u niego najbardziej imponują małe różnice, kiedy gra podobne postacie,ale jeśli bardziej się przyjrzysz widzisz niezwykle subtelne różnice w charakterze - zaleta metody i wtapiania się w postać (chociaż nie wiem czy Bale stosuje metodę, ale na to wygląda).

Juby

Pierwsze 20 stron komiksu "Terminator Salvation" na podstawie filmu. SPOILERY (ja nie czytam, ale jakby ktoś chciał)
http://www.filmweb.pl/topic/1122072/Co+o+tym+s%C4%85dzicie+S%C4%85+to+pierwsze+20+minut+filmu+w+formie+komiksu.html

Mihcim

Haha Psychopatyczny Superbohater ; )
W jakim on filmie gral Geja?

LelekPL

W Idolu, inaczej znanym jako Velvet Goldmine... naprawdę dobry film, taki pół-musical, o glam rocku, ma tam dość mocną scenę z Evanem McGregorem. Film stanowczo polecam, zwłaszcza miłośnikom Bowiego i wczesnego Eltona Johna.

Corso

"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Kadaver

Beznadziejny to bardzo łagodnie powiedziane.

Mr.G

Fakt, pomysł na poziomie 'mega' produkcji jakich dziś nie brakuje, a to przecież nie jakiś film robiony dla efektów specjalnych, ale Terminator - amerykańska legenda.
I tak względem tej legendy ciekaw jestem, patrząc na spoty, czy "Salvation" będzie tego godzien. Ale to było jednak mało by ocenić, są fajne efekty, co prawda szczególna klimatyczna krótka scenka jak HunterKiller leci nocą tuż nad powierzchnią jakiegoś morza, ale głównie to wybuchy, maszyna rozbijająca się na skałach, a to trochę za mało.

Kadaver

Na Aintcool pojawiła się pierwsza recenzja,która jest raczej entuzjastyczna.Wg niej Arnold się pojawia,chociaż na krótko.

LelekPL

Nie wierzyłbym tej recenzji, tak jak ludzie na terminatorfiles.com... podobno nie było jeszcze test-screenings, a w recenzji nie ma nic czego byśmy nie wiedzieli. W ogóle ja bym czekał z czytaniem recenzji na ten 21 maja, czy tam 17sty kiedy ma być prapremiera, bo tyle fałszywych wyszło do tej pory, że głowa mała... Zastanawiam się komu się chce takie rzeczy wymyślać - ŻAL.

Co do "fabuły" T5 to no cóż... delikatnie mówiąc nie brzmi to najlepiej - mam nadzieję, że to McG zachowuje się jak McG i żartuje sobie z plotek krążących po sieci. Bo rzeczywiście brzmi to bardziej jak farsa niż poważna fabuła, chociaż nie powinno się oceniać dopóki się nie zobaczy filmu... póki co Connor może nawet zginąć w T4 i nie musi być bohaterem w T5 - nie znamy zakończenia Salvation, więc różnie to może być. Najchętniej chciałbym usłyszeć jak McG mówi o 5tce i czy rzeczywiście jest poważny.
Posted on: 07 Maj  2009, 22:36:15

 Film był jednak pokazany wczoraj prasie i magazynowi Total Film jak najbardziej się podobało. Zachwalają Worthingtona, Bale jest solidny jak zawsze, Yelchin dobrze oddał Kyle Reese'a mimo niewielkiego czasu na ekranie. Ogólnie postacie są podobno porządnie rozbudowane, ale największe oklaski zbierają sceny akcji, scenografia i cameo Arnolda Schwarzeneggera (CGI podobno wygląda fantastycznie)!!!
http://www.totalfilm.com/features/11-things-we-love-about-terminator-salvation

Jest też sporo skinięć w kierunku dawnych filmów - mi najbardziej podobała się informacja, że w scenie pościgu Connora i Mototerminatorów leci słynne z T2 (i rewelacyjne) "You Could Be Mine" Guns'n'Roses. Po cichu liczyłem, że wraz z powstaniem T4 i wydania Chinese Democracy jakiś kawałek Gunsów trafi na soundtrack. No i proszę, kawałek może nie nowy, ale tym bardziej nie zawiodłem się :) Za to McG ma wielkiego plusa u mnie

Juby

WOW! Nowy zwiastun, jak do tej pory najlepszy i mimo, że nadal giga terminator i motory mi się nie podobają, to na prawdę jestem dobrej myśli. A jeżeli recenzja Total Film się sprawdzi to zapowiada się największy hit wakacji.
http://www.filmweb.pl/Zapieraj%C4%85ce+dech+4+minuty+zwiastuna+%22Terminatora+Ocalenie%22,News,id=51281

LelekPL


Juby

I czas filmu wynosi tylko 108 minut, czyli McG poleciał sobie z nami w chuja z tym rzekomo ponad dwugodzinnym filmem (jak jeszcze wcześniej twierdził). Mamy zobaczyć wojnę między maszynami, a ludźmi, a on tak rozbudowaną historię upycha w najkrótszej części. A się z Wolverine'a śmiali, że trwa 107', żeby jak najwięcej pokazów mogli jego dać, i aby jak najwięcej zarobił. :P Oby film jednak spełnił moje oczekiwania.