Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Begins

Zaczęty przez Mariano, 04 Luty 2008, 23:02:18

Kujaw

Ja osobi?cie ch?tnie zobaczy?bym Ra'sa w nowej ods?onie, bli?szej orygina?owi. Mo?e w ewentualnym filmie o JL?

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Ra's jest chyba za s?abym pionkiem jak na ca?? JL. Nawet ze swoim lig? zabójców.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Za słabym pionkiem? Tower of Babel się kłania

Leon Kennedy

Piąkiem to on nigdy nie był i nie będzie. Gdyby chciał zaszedł by całej lidze porządnie za skórę. Zresztą już to zrobił :P :P

Johnny Napalm

Przyznaje, nie czyta?em historii w której Ra's zmierzy?by si? z ca?? Lig?. Dla JL, jako wroga, widzia?bym raczej kogo? z kosmosu. Mo?e kogos w stylu Darkseida.
Od czapy mo?na by da? dodatkowo takiego Mr. Mxyzptlk. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

jakura

BB - wg. mnie najlepszy Batman ze wszystkich dotychczasowych. Wady i potknięcia giną w oceanie zalet;P Gdybym miał oceniać na punkty, to lepszy od TDK o 1-2 oczka.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

lady_ozzy

Nie chce si? narazi? na 'burz? z piorunami' z waszej strony... ale ró?ne rzeczy chodz? po g?owie podczas d?ugiej jazdy samochodem. Tak sobie pomy?la?am czy tytu? 'The Dark Knight Begins' nie by?by odpowiedniejszy do 'Nolanowskiej' wizji ? Re?yser tak bardzo trzyma si? tego Mrocznego Rycerza w tytu?ach... tylko w pierwszej cz??ci- Batman.
To tylko lu?na dyskusja, bo wiadomo, ?e nie b?dziemy pisa? listów do wytwórni WB, ?eby zmienili tytu? =)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

LelekPL

No pewnie by to bardziej pasowało do całej serii, ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jak kręcili BB nie wiedzieli jeszcze czy będą jakiekolwiek kontynuacje. Liczyli na nie - scena z kartą - ale nie mogli mieć pewności, remaki nie były wtedy tak popularne, a poprzedni film był tragedią. Poza tym musieli użyć nazwy Batman, aby lepiej sprzedać film, wtedy Nolan jeszcze nie był takim nazwiskiem i jedynie Batman był tym co miało przyciągać widzów.

Swoją drogą, WB mocno zaryzykowało z Nolanem. Pozwolili mu zrobić swój film już za pierwszym razem, a po jego sukcesie, wiedząc, że coś takiego się sprzedaje, dali mu już absolutnie wolną rękę przy TDK. Naprawdę dobry ruch, a dziwne jest jedynie to, że nie zdecydowali się na to w przypadku innych bohaterów lub po prostu innych filmów.

Johnny Napalm

Fajnie, że się na to wszystko odważyli... dodatkowo, reżyserem filmu o kultowym bohaterze amerykańskiej popkultury miał być Angol... no w połowie, ale zawsze Angol. Nie wiem czy to tylko moja opinia, ale uważam, że Angole jednak mają ciekawe i świeże pomysły na Batmana, potrafią zrobić z nim świetne rzeczy - Grant to chyba też Angol, nie? Alan Moore... no comments. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Konrad

"Batman - Poczatek" ponownie w TVN-ie - 24 sierpnia, 20:00.


jakura

W przeciągu 2 tyg widziałem już 2 razy, teraz czas na 3 :P Jestem maniakiem tego filmu i dobrze mi z tym!
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Funky

Zastanawiam się nad jedno rzeczę a propos tego filmu. Batman nie ratuje Ra`s Al Ghula w kolejce. Co prawda nie zabija go ale zostawia go na pewną śmierć. Rozumiem że Bruce był wkurzony zachowaniem lidera Ligi Cieni (ocalił go w górach a ten rewanżuje mu się tym że chce zgładzić Gotham w panice i chaosie) ale czy to zachowanie nie łamało kodeksu Batmana że nie zabija?

kelen

Sprawa dyskusyjna. Batman nie doprowadzi? do tego, ?e Ra's znalaz? si? w poci?gu (w odró?nieniu do spadaj?cego Jokera, ale to znowu inny przypadek), który w?a?nie chcia? wykolei? i ... nie musia? go ratowa?. Zreszt?, to jedna z lepszych scen w tym filmie. Na miejscu Bruce'a tak?e nie ryzykowa?bym z przywódc? najgro?niejszej organizacji na ?wiecie.

Rado

Też się nad tym zastanawiałem kiedyś. Ja zawsze tę scenę będę odbierał właśnie jako złamanie kodeksu. Moim zdaniem powinien go uratować. Wiadomo, że nie z jego winy Ras znalazł się w pociągu, ale kiedy Batman widzi zagrożenie życia dla kogokolwiek, w jakichkolwiek okolicznościach i ma możliwość pomóc to powinien przynajmniej spróbować coś zrobić. Tak ja zawsze odbierałem Batmana i jego kodeks.

vincent

Czy wy jeszcze nie rozumiecie, ?e Batman z komiksów to NIE jest Batman Nolana?
Bruce u Chrisa jest moim zdaniem du?o bardziej ludzki i bardzo mnie to cieszy. Ma swój w?asny kodeks, sam okre?la na co mo?e sobie pozwoli?.
Cz?sto jest emocjonalny i daje si? ponie?? temu, co czuje - z?o?ci, nienawi?ci. To w?a?nie w nim lubi?. Ra's spali? mu chat? i praktycznie rozerwa? na kawa?ki miasto. Zas?u?y?. A ?e Batman nie musia? go mordowa? w?asnor?cznie i by?a okazja by si? go pozby?, to czemu nie skorzysta??
Nikt Ra'sa nie zaprasza? do Gotham, ani do kolejki.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA