Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

"Batman: Mystery of the Batwoman"

Zaczęty przez Leon Kennedy, 12 Grudzień 2009, 21:54:19

Leon Kennedy

W koncu i to zostalo zaliczone... Chodz trzeba zaznaczyz, ze najdluzej dane mi bylo czekac na ogladniecie tego przedstawienia, a czy warto bylo?. Tak. Produkcja oparta jest na tym samym silniku co TNBA i pomimo, ze patrzac przez pryzmat czasu troche drazni animacja i brak chociaz o ciut mocniejszych akcentow i zwlaszcza krwi, to jednak milo sie ja ogladalo :). Zwlaszcza dzieki dobremu i ciekawemu scenariuszowi, ktory opowiada o trojce Batwoman... Tak dobrze widzicie, trojce. Na poczatku troche sie tego obawialem, ale i ciekawy bylem rezultatu wprowadzeniu ich az trzech... Jednak wszystko ladnie gra i splata sie w jedna logiczna calosc, a i nawet motywy trzech pan stoja na dobrym dogodnym poziomie, jakie to powody, to juz sami zobaczcie ;). Slow kilka o glownych czrnych charakterach, ktorych rowniez jest trzech, a co by se darowali :P. Pingwin, Thorne i Carlton Duquens. Z tej milej brygady RR najlepiej wypada ten ostatni i milo rowniez zerknac na Pingwina w tej chociaz jednej pelnometrazowce. No, ale teraz czas o nim, bo nasza trojka dosc szybko przemienia sie w wesola czworke... Pewnie jez wiecie o kogo chodzi, Bane :). Bylem mile zaskoczony wprowadzenia tej postaci, bo chodz robi za miesnie, to jednak jest to jego najlepszy wystep po TAS i pamietnym sennym koszmarze w TNBA, a jego walka z Gackeim na lodzi to cos calkiem milego dla oka... Jesli idzie o male wpadki. Statek na ktorym walcza Bane i Gacek powiniem pojsc na dno pod wplywem takiej ilosci wybuchow, a nie spokojnie zacumowac do portu. Tim jest starszy niz w TNBA i chyba juz po tym wszystkim co bylo nam dane zobaczyc w "Return of the Joker"... W koncu tam wiekiem idealnie odpowiada do tego z TNBA, a za tem dlaczego nic ponim nie widac, kompletnie nic, a przeciez drogi Btaman i Robina wlasnie po tym incydencie zaczely sie rozchodzic, a Tim nigdy juz nie byl taki sam. Reasumujac. Warta ta produkcja ogladniecia i to chyba jej debiut na forum :P


Posted on: 08 Grudzień  2009, 18:37:14

 Mała poprawka Pingwin pojawił się jeszcze w Batman vs Dracula... Wyleciała mi ta produkcja z głowy.

PS?: Widzę, ze nikt tego nie oglądał, albo oglądał, ale nie ma ochoty się wypowiedzieć...

heros65

Może mało ludzi obejrzało tą produkcje z powodu głupoty naszego kraju który nie wydał tego filmu.

Leon Kennedy

#2
A co to za problem... Zwłaszcza patrząc w jakich czasach jakich żyjemy!

Anarky

Na pocz?tku musz? powiedzie? ?e podoba mi si? w tym filmie animowanym sama scena rozpoczynaj?ca, nowy gracz który przybra? symbol Nietoperza pojawia w Gotham City i to niepokoi Batmana. Potem pojawiaj? si? napisy i ciekawa muzyka, nadaj?ca tajemniczo?ci. Je?li chodzi o fabu??, przewija si? tu sporo kobiet i widz w miar? rozwoju wydarze? zastanawia si? która to Batwoman. Wynik okazuje si? zaskakuj?cy, to trzy kobiety a nie jedna. W samym filmie sporo si? dzieje, wielu bandytów dostaje w ko??. Skoro ju? jeste?my przy czarnych charakterach, Pingwin tak ?rednio mi si? podoba?. Za to Bane by? ?wietny, scena z metalowym workiem treningowym czy jego walka z Batmanem to potwierdza. I warto doda? ?e sam Bane w tym filmie swój wyst?p nie ogranicza tylko do u?ywania mi??ni, ma klika fajnych dialogów np ''Bon voyage senior Batman''. Musz? jednak przyzna? ze scena w której wspina si? na statku wbijaj?c palce w ?cian?, jest mocno naci?gana. Reasmuj?c i podsumowuj?c Batman: Mystery of the Batwoman to mo?e nie Batman: Mask of the Phantasm, ale obejrze? zdecydowanie warto.



Ja wam pokażę!

Cowboy

Tak naprawdę wszystko co warto powiedzieć, napisał już Anarky. Pozostaje mi tylko dodać że film to raczej średniak, ale na poziomie. Tłumacząć to dziwne określenie - jest kilka mocno naciąganych wątków, nie podoba mi się pomysł na kilka Batwoman. Powinna być jedna konkretna osoba. Jak napisał Anarky - pojawił się nowy gracz spod znaku nietoperza, i to jest intrygujące. Bane pokazany wyśmienicie, prowadzi ciekawe dialogi, i sposób jego treningu jest wspaniały - metalowy worek treningowy :).
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Leon Kennedy

Cytatnie podoba mi się pomysł na kilka Batwoman. Powinna być jedna konkretna osoba.

Mnie się podobał taki zabieg. Wszystkie trzy to twarde laski z dobrze pomyślanym motywem i Gacek również musiał trochę pokombinować przy nich :P

JaRo II

 ?redni film, w gruncie rzeczy ogl?da si? przyjemnie, scenariusz jest wci?gaj?cy, ale po seansie odczuwa si? wyra?ny niedosyt. Podoba mi si? dobór czarnych charakterów- Pingwin, Ruphert Thorne i Bane. Dla Bane'a to jak na razie jedyny film, w którym w miar? godnie go przedstawiono. Film jest niez?y, ale mog?o by? du?o lepiej (w trakcie napisów ko?cowych leci bardzo fajna muza :) ).

Moja ocena: 6/ 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

XIII

Tyle że ni w ząb pasuje ona do klimatów mrocznego rycerza.

JaRo II

 Fakt, może nie jest ona całkowicie w stylu Batmana, ale jest bardzo przyjemna dla ucha, poza tym ten film nie miał w sobie nic z mroku. Nie była to produkcja, w której można nazwać Batmana "Mrocznym", więc w gruncie rzeczy ta piosenka niczego nie psuje.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

franek



Show Must Go On!!!

pingoo42

#10
Mi osobiście Pingwin się bardzo podobał. Milo zobaczyć go jako biznesmana, handlarza bronią .Ta wersja jest bardziej komiksowa.
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Juby

#11
Jedna z moich największych zaległości w filmografii Batmana (była to jedyna animacja z Mrocznym Rycerzem, której nie widziałem, gdy przed 2007 rokiem odkryłem BatCave). W końcu, w ubiegłym roku (konkretnie 8 kwietnia), po tylu latach udało mi się ją znaleźć w sieci (wersja z napisami) i wygospodarować odrobinę czasu na obejrzenie. Najwyraźniej również o tym zapomniałem napisać.



Niby nic wielkiego, to po prostu dłuższy odcinek serialu animowanego, ale naprawdę fajny, z chęcią obejrzałbym wersję aktorską. Solidna historia, z niezłym twistem. Wprawdzie przewidziałem rozwiązanie już w połowie, ale bardzo lubię Batmanowe historie, w których główny bohater prowadzi śledztwo, mamy jakąś tajemnicę, itd. Do tego niezła galeria złoczyńców (Pingwin, Bane) i klasycznie świetny voice-acting.

Co najmniej 6/10 i wielka szkoda, że film nigdy nie został wydany na polskim rynku.

XIII

Zgadzam się z oceną tej produkcji. Polecam także krótkometrażówkę "Chase me" która była dodana na dvd do tego filmu. Sam film u nas nie  wyszedł  pewnie dlatego , że marka była w zawieszeniu  bo nie było w okolicach żadnego filmu kinowego. Na vhs kreskówki z  batsem wychodziły u nas jak  były Schumachery, a na dvd  jak na kinowych ekranach mogliśmy oglądać  trylogię Nolana.

Ja posiadam ten film kupiony okazyjnie na allegro 5 pak dvd, chodzi o te wydanie
https://www.amazon.co.uk/Batman-Animated-Box-Set-DVD/dp/B007V3OT1U