Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC vs MARVEL

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Maj 2008, 17:56:55

Huntersky

Widze, ze forum przyciąga coraz wiecej ludzi. :) Dobrze, dobrze, jeszcze Corna i Phila brakuje :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

(A)nonim

CytatTo zalezy kiedy, ale ogólnie cześcią Marvelowskiego "emploi" bylo zawsze to, ze moc bohatera to takze jego przekle?stwo (przede wszystkim wlaśnie Hulk czy The Thing).
No jako świetny przyklad podaleś Rogue.
CytatW Ultimate moc powoduje problemy, których w normalnych świecie szybko niktby nie mial (tj. znajdujesz sie na radarze SHIELD)
Normalnego czyli mainstreamu, tak?
Patrząc na istnienie róznych organizacji rządowych, podejrzewam ze gdyby w naszym świecie istnialy supermoce to istnialoby równiez takie Ulitmate SHIELD.
CytatMoon Knight to jak najbardziej wyra?na odpowied? na Batmana, chociaz jest wystarczająco rózny (w sposobie dzialania oraz w samej osobowości) od niego, by spokojnie uznawac go za prawdziwą, osobną postac. Osobowości posiadal tez w oryginale, o ile sie nie myle.
No pierwsza rzecz Moon Knight jest "nadnaturalny". I chyba mial jedną osobowośc ale slabo znam tą postac. Na pewno nie mial osobowości Ronina. ;D
CytatA Daredevil nie jest zrzynką z Batmana - zwyczajnie pó?niej nadano mu bardziej powazny i realistyczny ton (zresztą chyba nawet wcześniej niz Batmanowi, bo Miller najpierw pisal i Daredevila).
Jakieś skojarzenia są, tym bardziej ze pracują na podobnym poziomie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Crov

Cytat: (A)nonim w 27 Sierpień  2008, 12:13:02
Normalnego czyli mainstreamu, tak?
Patrząc na istnienie róznych organizacji rządowych, podejrzewam ze gdyby w naszym świecie istnialy supermoce to istnialoby równiez takie Ulitmate SHIELD.
Nie, nie, mówie o naszym świecie. Ogólnie wady w 616 i Ultimate są raczej podobne, czyli bardziej związane wykreowanym światem Marvela niz prawdziwym światem. Tyle, ze w 616 juz mase urządze? powymyślali, ze pewnie skutki uboczne niektórych mocy moznaby bylo zlikwidowac, a w Ultimate jest to bardziej realny świat.

CytatNo pierwsza rzecz Moon Knight jest "nadnaturalny". I chyba mial jedną osobowośc ale slabo znam tą postac. Na pewno nie mial osobowości Ronina. ;DJakieś skojarzenia są, tym bardziej ze pracują na podobnym poziomie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Moon_Knight#Character_analysis tutaj Huston calkiem dobrze mówi o róznicach. Podobie?stwo to glównie wynika z tego, ze Moon Knight mial kase i sprzet, podobnie jak Batman, no i dzialal raczej na ulicach (w przypadku Batmana to akurat róznie). Zdaje sie, ze jednak oryginalny Moon mial problemy z osobnymi osobowościami. Tak czy siak, sek w tym ze w historii pisanej przez Hustona jest znacznie ciekawszy niz Batman.

(A)nonim

CytatTyle, ze w 616 juz mase urządze? powymyślali, ze pewnie skutki uboczne niektórych mocy moznaby bylo zlikwidowac, a w Ultimate jest to bardziej realny świat.
Lekarstwo na OZ podobno wymyślili FF, ale
1. Gobliny i inne takie są przydatne (a wlaściwie byly) do bada? dla SHIELD.
2. Co widac po MJ nie do ko?ca to lekarstwo dziala. I dobrze moze byc to fajny motyw fabularny.
CytatTak czy siak, sek w tym ze w historii pisanej przez Hustona jest znacznie ciekawszy niz Batman.
Czemu?
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Altair

Bardzo lubie Batmana, ale równocześnie uwielbiam Ghost Ridera i Spidermana.Marvel jest bardziej rozpoznawalny w Polsce.Dlaczego? Nie mam pojecia moze dlatego ze ostatnio ekranizowano wiele komiksów o herosach Marvela?
Marvel:
Ironman(świetny)
Spiderman 3 (świetny)
Ghost Rider(b.dobry)
Incredible Hulk(dobry)

DC:
Mroczny Rycerz(świetny, a wrecz genialny)
Batman Początek(dobry)
Superman powrót (moglo byc lepiej)

Wiec myśle ze dlatego Marvel ma plusy.

Huntersky

Marvel przede wszystkim ma wiec ekranizacji na koncie. Ale czy jest bardziej znany? Tak naprawde tylko Spider-Mana zna wieksza ilośc osób. Gdyby zrobic ankiete na najbardziej znaną postac pewnie wygralby  Batman i Superman.
CytatSpiderman 3 (świetny)
Ghost Rider(b.dobry)
Polemizowalbym :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

(A)nonim

CytatSpiderman 3 (świetny)
Spiderman 3 to jest film dadaistyczny ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Huntersky

...i troszeczke zalosny :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Firm

Jak mozna ocenic SPider-mana 3 lepiej od Batmana Begins albo nawet TIH...

Crov

Cytat: (A)nonim w 28 Sierpień  2008, 12:23:40Czemu?
Poniewaz zwyczajnie jest ciekawiej napisany. Caly motyw szale?stwa jest świetny, tak samo jak desperacja glównego bohatera i zmaganie sie z wlasnymi demonami, znacznie lepiej przedstawiona niz w Batmanach (po cześci ze wzgledu na to, ze Batman jest bardziej znanym i powszechnym bohaterem). Oprócz tego to kawal bad-assa. :)

(A)nonim

To powiem tylko ze mam odmienne zdanie. Znacznie. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Man-Bat

Najlepsze postacie z DC to: Batman, Superman,Zielona Latarnia

Najlepsze postacie z MARVEL to : Spider-Man,Hulk,Iron-Man

: 29 Sierpie?  2008, 11:06:54

 Dla mnie wygrywa DC  ;D    Chociaz minimalnie wygrywa ze Spider-Manem Gdyby nie Batman Marvel by wygral  ;)
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

(A)nonim

Ok stwierdzam Crov ze troche sie glupio zachowalem i najpierw musze poznac lepiej Moon Knighta made by Huston zeby go ocenic. ;)
Ale patrząc na Moon Knighta i jego pierwsza wlasną serie, no to cóz, przyjemne to jest, ale... Oryginalnośc? O innych wadach nie mówie.
No i wiadomo co z tymi osobowościami, Spector stworzyl sobie tozsamośc Granta zeby lepiej sie zakamuflowac, nie ma problemów psychicznych (chyba ze bylo to gdzieś indziej).
: 29 Sierpie?  2008, 17:17:58

 Mam nadzieje ze Crov to przeczyta.
Przeczytalem "Bottom" Hustona.
Pierwszy numer zaczyna sie nie?le. Moon Knight ironicznie mówi o tym ze przypadają mu do zwalczania szumowiny spoleczne.
I
To jest tym dla Moon Knighta, czym "Powrót Mrocznego Rycerza" jest dla Batmana. I tak to jest zrzyna. Historia jest bardzo dobra, ciekawa, miejscami teksty i przemyślenia świetne. To jest dobra zrzyna. Ale nadal zrzyna.
Osamotniony bohater który wcześniej byl jednak chyba malo powazną postacią (patrząc na Moon Knight #1) dostaje silny zastrzyk realizmu tak jak i wszystkie postaci z nim związane. Totez Frenchie nie ma nóg i do tego jest gejem. Marlene go opuścila. On sam cpa jakieś leki, pije morze alkoholu i nie moze normalnie chodzic. Do tego dochodzi Bushman, jego nemezis (patrz Joker i Killing Joke, skojarzenia zbyt wyra?ne). No i Khonshu, tak jak u Bruce'a Nietoperz. Marc nie potrafi przed nim uciec. I nie moze.
Sam motyw krwawego boga zemsty i jego sarkastycznych rozmów z Marciem jest genialny. A to jak mówi "alez ty jesteś mną, jesteś avatarem" (mniej wiecej ;)), miód.
I co moge powiedziec? Huston powinien sie wziąc za Batmana. To niezla seria. Ale wole TDKR. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Crov

Dla mnie to nie jest zrzyna. I tyleśmy sobie podyskutowali. :P Jedyne podobie?stwo jakie moze sie rzucic w oczy to, ze bohater "powraca". Inna sprawa, ze w tym wypadku mówimy o regularnej, kanonicznej serii (Moon Knight) i elseworldzie (DKR) - stąd dla mnie ciekawszy jest regularny Moon Knight od regularnego Batmana. Chociaz juz od paru numerów zaniedbalem czytanie, poniewaz Huston i Finch odeszli od pisania, takze nie wiem jak jest w tym momencie. Moon Knight ma o tyle przewage nad Batmanem jako seria, ze jest mniej znaną postacią i moze byc traktowany powazniej, a Batman jest w 153 seriach, 237 kryzysach, filmie kinowym i kreskówce, wiec ma wiecej ograniczej.

"Spector stworzyl sobie tozsamośc Granta zeby lepiej sie zakamuflowac, nie ma problemów psychicznych"
Z tego co wyczytalem na wikipedii to stworzyl sobie osobne tozsamości, co z biegiem czasu spowodowalo u niego zaburzenia, ale glowy oczywiście za to nie dam.

(A)nonim

CytatJedyne podobie?stwo jakie moze sie rzucic w oczy to, ze bohater "powraca". Inna sprawa, ze w tym wypadku mówimy o regularnej, kanonicznej serii (Moon Knight) i elseworldzie (DKR) - stąd dla mnie ciekawszy jest regularny Moon Knight od regularnego Batmana.
No i wlaśnie patrząc na starego Moon Knighta i tą nową ponurą/realistyczną/przygnebiającą interpretacje mozna powiedziec ze to troche taki Moon Knight "elseworldowy". I hej, Batman tez mial lepszych i gorszych twórców w regularnej serii. A niektóre skojarzenia podalem, ja juz od wstepu nie moglem sie ich pozbyc. O np. jeszcze straszenie ludzi "nosze biel, zeby mnie widzieli zeby sie bali" tekst świetny ale krzyczy TDKR'owskim Batmanem i jego "masz prawo masz wiele praw, czasami je wyliczam zeby poczuc szale?stwo" itp. na kilometr.
CytatMoon Knight ma o tyle przewage nad Batmanem jako seria, ze jest mniej znaną postacią i moze byc traktowany powazniej, a Batman jest w 153 seriach, 237 kryzysach, filmie kinowym i kreskówce, wiec ma wiecej ograniczej.
Argument typu coś jest mniej znane, to jest lepsze jest IMHO glupawy (z drugiej strony argument coś jest bardziej znane to jest lepsze, jest krety?stwem totalnym), masz jednak racje ze z Batmanem jest trudniej stworzyc coś świezego. Ale TDKR chociazby pokazuje ze juz niejedną postac tak ponuro przedstawiono. Nic nowego.
Cytat"Spector stworzyl sobie tozsamośc Granta zeby lepiej sie zakamuflowac, nie ma problemów psychicznych"
Z tego co wyczytalem na wikipedii to stworzyl sobie osobne tozsamości, co z biegiem czasu spowodowalo u niego zaburzenia, ale glowy oczywiście za to nie dam.
Na pewno mial problem miejscami z polapaniem sie. ;D
No i jako zaburzenia psychiczne mozna uznac jego wizje Khonshu.
A jak coś to przeciez mamy wersje Ultimate w której te zaburzenia są jedną z glównych cześci postaci. :D

W kazdym razie bardzo fajnie mi sie tą serie czytalo i lepiej sie z tą postacią zapoznam.

No i tutaj mamy przyklad ze regularne serie Marvela miazdzą totalnie te DC.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.