Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o Bat-Filmy

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:14:07

Man-Bat

Sorry, pomyliłem się w pośpiechu pisałem - a są na to jakies pewne źródła ?
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

Woland

Tak, są w postaci całego scenariusza;) i wielu wypowiedzi obu Twórców.


You're in for a show tonight, son.

Woland

#92
Aby rozrusza? temat wrzucam poni?ej kilka "ciekawych" pyta? dotycz?cych batma?skich filmide?, które powsta?y przy okazji zbli?aj?cego si? konkursu ?wi?tecznego na BC, a które jednak mog?yby okaza? si? za trudne dla wi?kszo?ci czytelników strony. Mi?ej zabawy;)

-Na kim w du?ej mierze w obu swoich filmach Tim Burton opar? posta? filmowego Alfreda, granego przez Michaela Gougha? Jak i w zwi?zku z jakimi okoliczno?ciami dosz?o do tego, ?e re?yser obsadzi? go w roli kamerdynera Batmana?

-Kto zaproponowa? obsadzi? w roli Batmana Michaela Keatona?

-Kto odpowiada? za budow? modeli makiet budynków przy pracach nad "Batmanem" z 1989 roku?

-Ile na pierwszym "Batmanie" zarobi? (w dolarach) producent Michael Uslan?

-Który ze znanych twórców z "Batmanów" z lat 1989-1992 i w jakim odcinku pojawi? si? w animowanej wersji w serialu "Batman: The Animated Series"?

-Ile wagonów kolejki metra w skali 1:1 wybudowano na potrzeby "Batman Begins"? Czy zewn?trzny wygl?d jaskini Batmana w filmie te? zosta? stworzony w naturalnej skali? Je?li nie, to w jakiej?

-Z my?l? o kim i przez kogo pisana by?a rola Riddlera jeszcze we wczesnej fazie tworzenia scenariusza do "Batman Forever"? Jak pierwotnie mia? nazywa? si? w filmie komiksowy Edward Nygma?

-Ile scen walk Batmana w "The Dark Knight" nie by?o wykonanych osobi?cie przez Christiana Bale'a, tylko jego dublera?

You're in for a show tonight, son.

Hydro

#93
Pytanie do tych, którzy posiadają na DVD Batman Forever oraz Batman & Robin (oba w wersji 2DVD) - czy na drugiej płycie wszystkie dodatki są przetłumaczone?

I jeszcze jedno - czy Batmany Burtona na Blu mają dodatki w wersji PL, czy tylko wybrane?
It's a funny world we live in.

Q

Na 2-płytowym wydaniu specjalnym  DVD "Batman Forever" napisy polskie mają:
Spróbuj zgadnąć: Dlaczego Batman jest na zawsze?
Cień nietoperza: animowana saga o Mrocznym Rycerzu, Część 5
Galeria Bohaterów i złoczyńców
Galeria reportaży o Batmanie - Wyjście z cienia: Jak powstał Batman Forever; Wiele twarzy Gotham City; Umiejętności Rycerza: Nieprawdopodobne wyczyny w filmie Batman Forever; Niezwykłe obrazy: Efekty wizualne w filmie Batman Forever; Muzyka z filmu Batman Forever
Sceny niewykorzystane w filmie

Czyli wszystkie dodatki są przetłumaczone oprócz teledysku - Kiss from a rose

Z wydaniem "Batman and Robin" powinno być tak samo.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Ciekawy czy ktoś chociaż spróbuje odpowiedzieć na pytania Wolanda... Odpowiedzi idzie znaleźć chodź by na wydaniach dwupłytowych ;). Nie wszystkie, ale zawsze to coś.

Juby

Na te pytania nie znajdziesz odpowiedzi w dodatkach, wiem o tym, bo ogl?da?em wszystkie po trzy razy. :P Ale spróbuje odpowiedzie? na cz???...

Cytat: Woland w 29 Listopad  2011, 23:36:43
-Kto zaproponowa? obsadzi? w roli Batmana Michaela Keatona?

Burton? Chyba Tim na to wpad? po Beetle Juice.

Cytat: Woland w 29 Listopad  2011, 23:36:43
-Ile wagonów kolejki metra w skali 1:1 wybudowano na potrzeby "Batman Begins"? Czy zewn?trzny wygl?d jaskini Batmana w filmie te? zosta? stworzony w naturalnej skali? Je?li NIE, to w jakiej?

Wagony by?y dwa. A co do drugiej cz??ci pytania, to poprawi?em ci?. ;) A odpowied? brzmi chyba TAK, w dodatkach widzimy drog? do wodospadu i wodospad w skali 1:1 (ale 100% pewno?ci nie mam).

Cytat: Woland w 29 Listopad  2011, 23:36:43
-Ile scen walk Batmana w "The Dark Knight" nie by?o wykonanych osobi?cie przez Christiana Bale'a, tylko jego dublera?

Z tego co wiem, we wszystkich bra? udzia? Bale (dublerzy mieli tylko wstawki).

Hydro

It's a funny world we live in.

Leon Kennedy

CytatNa te pytania nie znajdziesz odpowiedzi w dodatkach, wiem o tym, bo oglądałem wszystkie po trzy razy.

Cytat-Z myślą o kim i przez kogo pisana była rola Riddlera jeszcze we wczesnej fazie tworzenia scenariusza do "Batman Forever"? Jak pierwotnie miał nazywać się w filmie komiksowy Edward Nygma?

Dałbym se głowę uciąć, że to było poruszane w dodatkach.

Juby

Z tego co pamiętam w dodatkach mówią tylko o tym, że w pierwszym szkicu scenariusza miał on mieć szczura o imieniu... Jakoś na S (Stanley, Steve?).

Funky

A wiadomo ile zainkasował Christopher Nolan za wyreżyserowanie "Batman Begins" i "The Dark Knight"? (na pewno niemało ;) )

Mick Knight

Budżet wynosił 335 milionów $, więc pewnie będzie od 4-10 milionów. (na obu filmach)

Woland

Nolan zarobi? oooo wiele wi?ceeeej!:) Pami?tajcie o tym, ?e firma Syncopy nale??ca do ma??e?stwa Nolan-Thomas wspó?produkowa?a oba filmy. W samym 2010 roku Nolan zarobi? co? ok 71 mln dolarów. Mo?na wi?c przypuszcza?, ze za "TDK" jako wspó?producent, re?yser, scenarzysta zainkasowa? niewiele mniej. A jeszcze dochodz? pewnie procenty od zysku...

-Ile scen walk Batmana w "The Dark Knight" nie by?o wykonanych osobi?cie przez Christiana Bale'a, tylko jego dublera?
Zgadza si?, to Bale praktycznie wszystko wykonywa? sam:)

-Kto zaproponowa? obsadzi? w roli Batmana Michaela Keatona?
Nie by? to Tim Burton

-Ile wagonów kolejki metra w skali 1:1 wybudowano na potrzeby "Batman Begins"? Czy zewn?trzny wygl?d jaskini Batmana w filmie te? zosta? stworzony w naturalnej skali? Je?li NIE, to w jakiej?
Wagony by?y dwa, to si? zgadza.
W niczym mnie Juby nie poprawi?e?. To co widzimy w filmie - od momentu pojawienia si? Thumblera na prostej drodze do jaskini - to nie uj?cie w skali 1:1;) Natomiast uj?cia kr?cone w Anglii pokazane w dodatkach przyda?y si? tylko w drobnych wstawkach albo w wi?kszo?ci zosta?y wyci?te z pierwszej wersji re?yserskiej albo zast?pione.  ?eby nie zostawia? pytania w po?owie odpowiedzi: zewn?trzny wygl?d jaskini nie powsta? w naturalnej skali. Dla potrzeb filmu wybudowano ogromn? makiet? jaskini i wodospadu w sali 1:3. Podobnie post?piono ze scen? po?cigu po dachach. A

-Z my?l? o kim i przez kogo pisana by?a rola Riddlera jeszcze we wczesnej fazie tworzenia scenariusza do "Batman Forever"? Jak pierwotnie mia? nazywa? si? w filmie komiksowy Edward Nygma?
Na pewno znacie tego Pana:) Trudniej b?dzie z nazw? bohatera;)

You're in for a show tonight, son.

Juby

Cytat: Woland w 03 Luty  2012, 19:42:21
W niczym mnie Juby nie poprawiłeś.

Poprawiłem, poprawiłem. Przypatrz się, jak sformułowałeś zdanie, a co ja pogrubiłem. ;)

Cytat: Woland w 29 Listopad  2011, 23:36:43
Czy zewnętrzny wygląd jaskini Batmana w filmie też został stworzony w naturalnej skali? Jeśli tak, w jakiej?

Jeśli TAK, był stworzony w naturalnej skali, no to w odpowiedź brzmi 1:1. ;D

Woland


You're in for a show tonight, son.