Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Uwagi na temat strony i forum

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:24:40

Q

Linki do stron typu YT automatycznie zamieniana są w kod, który wyświetla dany filmik, w przypadku postów jest to wygodne. Jednak, jeśli chcesz wrzucić tego typu link na shout, czy post i nie chcesz by wyświetlał się filmik, to link musi by częścią zdania, czyli jeśli jakiś tekst jest przez linkiem, to już nie wyświetli filmiku, tylko będzie sam link.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby


Johnny Napalm

Panie Marszałku Q, wysoka Izbo Forum Batcave:

Patrząc na komiksowe TOP 5 na stronie głównej Batcave dochodzę do wniosku, że ten ranking potrzebuje pewnej reformy, na którą jak mam nadzieje zgodzą się administratorzy strony.
Z jednej strony cieszę się, że jest tam parę zrecenzowanych przeze mnie komiksów, jednak umówmy się - kilka z nich nie jest aż tak rewelacyjnych żeby znaleźć się w pierwszej piątce najlepszych komiksów o Batmanie.  Mają one jednak wyższą średnią ocen od kilku znacznie bardziej na to zasługujących. Ta lista ma za zadanie sugerować Batfanom co przeczytać w pierwszej kolejności.
Ok, są różne gusta, ale myślę, że wysokie miejsce kilku tytułów jest spowodowane jedynie tym, że dostały one dobre oceny przy w sumie niskiej liczbie oddanych głosów. Najbardziej znane tytuły są najczęściej oceniane, wzbudzają więcej kontrowersji, częściej się o nich dyskutuje i dlatego dostają czasem też gorsze oceny w niektórych kategoriach co wpływa na ich średnią.
Oto kształt proponowanej reformy: na liście TOP 5 powinny znajdować się tylko te historie, na które oddano przynajmniej 15 głosów. Nad minimalną liczbą głosów można oczywiście podyskutować, nie powinna być jednak zbyt niska, jak również zbyt wysoka - mając na uwadze zapał forumowiczów do brania udziału w różnych ankietach/głosowaniach.

Na tym kończę swoje wystąpienie, bo czas mi się już kończy. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Ta dziwność tego rankingu wynika z tego, że jest mało komiksów do oceny przez użytkowników. Od roku 2010 w tył już nie można oceniać albumów wydanych w Polsce. Ocenianie najnowszych zeszytówek jest ok, ale przydałaby się możliwość oceny starszych wydań (wszystkich recenzji dostępnych na stronie) zarówno polskich jak i amerykańskich. Być może wtedy ta lista inaczej by wyglądała.

Q

#499
TOP 5 nie wygląda tak jak zakładano i ogólnie jest mało głosujących więc w przypadku limitu 5 głosów wybór ograniczyłby się praktycznie do 7 komiksów.

Tego typu rankingi psute są niestety przez osobniki, które z nieznanych powodów wystawiają seryjnie oceny 1 niektórym komiksom, o których nie można z całą pewnością stwierdzić, że są aż tak beznadziejne np. "Batman #14", a ze względu na małą ilość głosów negatywna ocena sprawia, że ów nowość godna przeczytania nie znajduje się w rankingu.

Obecnie w rankingu brane są pod uwagę komiksy, które mają co najmniej 2 oceny i które były ocenione w w ostatnich 30 dniach.

Dla przypomnienia wszystkie oceny komiksów jak i seriali animowanych, czy filmów znaleźć można tutaj - www.batcave.com.pl/ranking/

Macie jakieś propozycje na zmiany?

Oceniać można tylko tytuły, które są dodane pod nową wersją BC - z tego powodu brak starszych polskich tytułów, ale jeśli dodawane będą ich nowe recenzje to ów tytuły będzie można oceniać. To samo dotyczy wydań zbiorczych. Co do oceny szczytówek przed New DCU, to w najbliższej przyszłości nie ma szans by zostały te wszystkie materiały przeniesione na nową wersję. Po za tym na nowe tytułu w tym popularnego "Batmana" Snydera też nie wiele osób głosuje. (w założeniu ranking miał dotyczyć głównie nowych wydań).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Rado

CytatOceniać można tylko tytuły, które są dodane pod nową wersją BC

Rozumiem, że nie można starszych recenzji, podczas pisania ich na nowo na nowej wersji BC, po prostu skopiować? Mam na myśli głównie wydania zbiorcze i nowele graficzne. Jeśli nie, to trochę lipa, bo wtedy chyba jedynym wyjściem jest pisanie ich na nowo.

Btw. w recenzji wydania zbiorczego BATMAN VOL. 1: THE COURT OF OWLS jest napisane, że okładkę narysował Kelley Jones.

Q

Wszystko można przenieść, ale nikt nie ma na to czasu. Ewentualne przeniesienie mogłoby przyśpieszyć sytuacja, w której pojawiłyby się nowe recenzje wydań zbiorczych, wtedy wraz z dodawaniem nowej, cała strona na temat danego wydania byłaby odświeżana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Ostatnio mam mało czasu i coraz rzadziej zaglądam na BatCave, jednak wczoraj wszedłem zobaczyć co się dzieje nowego w działach filmowych i przeczyłem kilka zachwytów z małymi zgrzytami (dlatego piszę o tym w tym temacie).

Najpierw zajrzałem do działu Batmana z 1989 roku, aby sprawdzić, czy Woland opublikował coś nowego od czasu efektów specjalnych (przeczytanie tego tekstu musiałem rozłożyć na trzy dni - taki jest obszerny - i za to składam pokłon przed autorem). Dostrzegłem że wyszedł nowy dział o ciekawostkach, z którego dowiedziałem się kilku wcześniej nie znanych informacji... Ale szkoda, że opublikowana została tylko jego połowa (czekam na resztę).

Dalej kliknąłem w dział BB aby sprawdzić, czy na nowo otwarte zostały starszee działy, i ku mojemu rozczarowaniu nowy dostęp jest tylko do galerii. Jednak po chwili zobaczyłem, że owa galeria jest zaktualizowana i szczególnie za tę fotkę autorowi bardzo dziękuję (już szykuję ją na awatar). ;)

Następnie przeszedłem do działu TDK, gdzie sporo się zmieniło. Druga zakładka w plakatach dalej się nie otwiera, ale zaktualizowane zostały inne działy. Pierwsza zmiana to aż 528 screenów z filmu w nowej galerii (że też chciało się komuś ich tyle zrobić). Druga (której kompletnie się nie spodziewałem, bo Woland twierdził, że jest dość fotek i nie ma zamiaru tego na razie aktualizować) to zaktualizowana galeria fotek z filmu, których jest teraz aż 612! I tutaj wystąpi moja pierwsza uwaga...


Kiedyś spytałem, czemu powyższa fotka przy ostatnim update nie trafiła do galerii (był to rok 2008, a może już 2009). Wtedy użytkownik Crane (aka Mierzwiak) oświecił mnie, że to tylko cocept art, z inną niż filmowa połową twarzy Denta i że dobrze postąpił Woland ją pomijając. Absolutnie się z tamtym stanowiskiem zgadzam i nie rozumiem, czemu teraz ten concept trafił do galerii. Nie można go zastąpić jakąś inną fotką?

Następnie dostrzegłem zalążek nowo otwartego działu sceny usunięte, oraz wielki update w nagrodach, w których z tego co pamiętam były tylko Oscary, Globy, i nagrody jeszcze sprzed premiery filmu (teraz są absolutnie wszystkie). Do tego doszło jeszcze kilka ciekawostek = wszystko na PLUS.  :)

Na koniec zajrzałem do działu TDKR. Pierwsza większa różnica w jego stanie od czasu kiedy ostatnio tam zaglądałem, to zaktualizowane galerie, z rozbudowaniem fotek z filmu na czele. Nie miałem zielonego pojęcia, że opublikowano już ponad 350 zdjęć z TDKR, ale i w tej galerii nie obyło się bez wpadki:


To zdjęcie ewidentnie przedstawia Batmana w starym kostiumie, a biorąc pod uwagę krople na masce, pochodzi ono ze sceny na Narrows z Batman Begins.

Poza tym bardzo fajnie prezentuje się nowy dział o scenach usuniętych, otwarte też zostały nagrody, i ciekawostki, w których też znajduje się mała wpadka (3 i 7 od końca są takie same). W ostatnim otwartym dziale (a właściwie w jego demo) błędy i pomyłki dostrzegłem ostatnią już - czwartą uwagę z mojej strony.

"Podczas pościgu po napadzie na giełdę Batman i Bane miją się na motorach, po czym oglądają do tyłu. Batman zamiast w lewą odwraca głowę z prawą stronę, chociaż mija się z przeciwnikiem od swojej lewej." - To nie jest ani wpadka montażowa, ani techniczna, ani żaden błąd. Odwracając głowę z drugiej strony, też można dostrzec mijający pojazd i dziwne zachowania postaci nie powinny trafiać do takich działów.

Poza tym, coś dziwnego dzieje się na pasku działowym TDKR, w różnych działach.
To tyle ode mnie i od mojego czepialstwa. ;)

Woland

Dzięki za uwagi, zwłaszcza w przypadku tej nieszczęsnej fotki do BB i z TDK (tak, to concept art o którym sobie zapomniałem). Błędy są nieuniknione, dobrze że ktoś je sygnalizuje. Tak jeszcze po krótce:

- wymienionych nagród TDK nie ma wszystkich, ale są te najważniejsze;
- jesli chodzi o błąd przy TDK, to może miałbyś racje, gdyby mijali się na piechotę albo na rowerach;), ale nie przy takiej prędkości i nie po lini prostej;) poza tym widac, że obaj jaką po tej samej stronie drogi; ewidentny błąd podczas zdjęć, nawet jeśli mało istotny;
- galeria do TDKR nie jest kompletna (np brakuje jeszcze około 100 fotek z filmu)
- screeny do TDK są już na stronie od paru dobrych miesięcy; tak na marginesie do ich robienia można wykorzystać funkcje niektórych programów, nie trzeba robić tego "ręcznie";

You're in for a show tonight, son.

Konrad

Cytat: Juby w 02 Styczeń  2013, 10:48:55
oraz wielki update w nagrodach, w których z tego co pamiętam były tylko Oscary, Globy, i nagrody jeszcze sprzed premiery filmu
Cytat: Woland w 02 Styczeń  2013, 13:36:44
- wymienionych nagród TDK nie ma wszystkich, ale są te najważniejsze
http://www.batcave.com.pl/old/indextdk.php?id=thedarkknight_nagrody - "Najlepszy Film Roku" w rubryce Amerykańskiego Instytutu Filmowego (AFI).

2000-2009 to "AFI MOVIES OF THE YEAR – OFFICIAL SELECTIONS".
2010-2012 to "AFI MOVIES OF THE YEAR" już bez "OFFICIAL SELECTIONS"
2001 - Tylko w tym rozdaniu oprócz "AFI MOVIES OF THE YEAR – OFFICIAL SELECTIONS" wybierano m. in. jeden najlepszy film roku - http://www.afi.com/afiawards/AFIAwards01.aspx
"Mroczny Rycerz" jest w "AFI MOVIES OF THE YEAR – OFFICIAL SELECTIONS" 2008 roku(nie w 2009 roku jak można przeczytać na batcave.com.pl) - http://www.afi.com/afiawards/AFIAwards08.aspx

Nie wiem czy nie należałoby poprawić na "oficjalna selekcja do filmu roku"(etc.) skoro w edycji 2001 "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" był filmem roku spośród 10 tytułów "AFI MOVIES OF THE YEAR – OFFICIAL SELECTIONS".

Woland

Niestety strona IMDB, którą się wspomagałem, często przesuwa daty, stad ten błąd. Według AFI TDK jest filmem roku, co prawda ex aequo z pozostałymi dziewięcioma, ale jednak;) Myślę, że dla sprostowania wystarczy dodać poniżej ten fakt.

You're in for a show tonight, son.

Konrad

Cytat: Woland w 03 Styczeń  2013, 11:50:07
IMDB
http://www.batcave.com.pl/old/indextdk.php?id=thedarkknight_nagrody - "The Dark Knight w różnych podsumowaniach i rankingach"

Można byłoby coś napisać o "Mrocznym Rycerzu" na imdb.com :
- http://top250.info/movie/?0468569 np. "film zadebiutował w rankingu IMDb Top 250 16 lipca 2008 roku na czwartym miejscu, dwa dni później przesunął się na pierwsze miejsce, które zajmował od 18 lipca do 8 sierpnia 2008 roku."
- http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=61839 (w rankingu zanalazł się również "Batman - Początek", koniec 2009 roku)
- http://www.portalfilmowy.pl/wydarzenia,96,4816,1,1,IMDB-Pro-typuje-10-Top-filmow-i-gwiazd-dekady.html , http://hatak.pl/news/18812/Najpopularniejsze_produkcje_dekady_wedlug_IMDB (początek 2012 roku)

Woland

Podsumowania i rankingi będa jeszcze porządnie zaktualizowane. Póki co potraktowalem je pobieżnie. Rankingi IMDB to akurat niezła papka, więc nie przywiązywałbym do nich szczególnej uwagi, chociaż też zostaną odnotowane.

You're in for a show tonight, son.

Vespertilio

Wybaczcie moje pytanie, ale czasami, a nawet do?? cz?sto kiedy wchodz? na forum lub serwis to bardzo wolno si? ?aduje. Czy ''ten typ tak ma'', czy te? mo?e to co? u mnie, bo np. mam za du?o zak?adek w przegl?darce? Akurat dzisiaj forum dzia?a szybko, ale od kiedy si? tu zarejestrowa?am naprawd? ci??ko by?o co? napisa?, bo bardzo wolno si? wszystkie w?tki ?adowa?y.

Johnny Napalm

Hm... Jak skończył się konkurs w którym do wygrania były "Sowy"? Czy są już wyniki, bo to chyba już tydzień po ostatecznym terminie wpływania odpowiedzi?   ???
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...