Forum BatCave

Inne => Offtopic => Wątek zaczęty przez: LelekPL w 24 kwiecień 2020, 08:55:42

Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 24 kwiecień 2020, 08:55:42
Może żeby rozruszać trochę forum, wejdziemy na kontrowersyjne tematy. Niektórzy mówią, że nie wypada mówić o polityce, ale jeśli z szacunkiem, to czemu nie?

Ja może zacznę od nowego Latarnika wyborczego, żeby nakreślić nasze poglądy polityczne. Wrzucam swoje odpowiedzi i zachęcam i Was żeby można było podyskutować bo nie wszystkie odpowiedzi są tak łatwe jak TAK lub NIE.
(https://i.imgur.com/VV1oKsK.png)
(https://i.imgur.com/mqnQLeF.png)
(https://i.imgur.com/bJXKI30.png)

Tutaj macie link do testu: https://latarnikwyborczy.pl/
Tytuł: Odp: Polityka
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 kwiecień 2020, 13:52:22
Ja jestem ciekaw  co sami myślicie o tej pandemii, która niszczy świat, albo zniszczy jak wróci na jesień, bądź nowy wirus zaraz się pojawi i nas pozabija, takie rzeczy czytam na wp, onecie itp. Dla mnie to tempe żerowanie na klikach i strachu, który się bardzo dobrze sprzedaje.
Tytuł: Odp: Polityka
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 24 kwiecień 2020, 14:21:23
Tematy tych postów to oczywiste żerowanie na strachu... "10 000 chorych!!!" "500 chorych każdego dnia!!!"

Jak ktoś sobie policzy procent z 40 milionów to nie wygląda to tak źle i radzimy sobie w kraju całkiem nieźle... ale dzięki tym obostrzeniom właśnie.

Zagrożenie chorobą nadal istnieje i będzie istniało do pojawienia się szczepionki lub leku. Trzeba uważać, trzeba siedzieć w domu, trzeba myśleć o swoich rodzicach i dziadkach.

Najstraszniejsze jest to, że ten koronawirus jeszcze nie jest taki straszny jaki mógłby być. Śmiertelność jest nadal w miarę niska, ale gdyby doszło do pandemii bardziej śmiercionośnego nowego wirusa bylibyśmy w tarapatach. Myślę, że te wielkie firmy, zwłaszcza te dotknięte przez kryzys, powinny teraz część swoich zysków przeznaczyć na badania nad uniwersalną szczepionką, aby takie problemy nas nie spotykały w przyszłości.
Tytuł: Odp: Polityka
Wiadomość wysłana przez: Juby w 24 kwiecień 2020, 14:41:59
Pogadać o wirusie - okej, bo to aktualnie temat nr 1 na świecie i naprawdę warto o nim rozmawiać

Pomysł na wątek - też bardzo okej, bo na pewno na forach dyskusyjnych takie są bardzo popularne. Może to rozrusza trochę towarzystwo.

Polityka - nie. Tak, jak w życiu prywatnym, tak i w sieci unikam rozmów o polityce. Na forum KMF wypowiadałem się przez kilka lat, wątek światopoglądowy o polityce, homofobii, itp. jest tam najpopularniejszym, a ja nie wypowiedziałem się w nim ani razu (nawet nie pamiętam czy kiedykolwiek tam zajrzałem). Więc w tym temacie na mnie nie liczcie. :)
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 24 kwiecień 2020, 15:08:50
Temat zmieniony, żeby troszkę rozszerzyć tematykę.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 kwiecień 2020, 08:00:08
WHO twierdzi, że moglibyśmy mieć szczepionkę już, albo wkrótce, ale wszystko rozbija się o jedno... A mianowicie kasa. Siedzieć w domu? Nie wykonalne. Pracuje w kolporterze i mam kontakt cały czas z ludźmi. Do sklepu trzeba wyjść, jakiś spacer po robocie również, chodźby co drugi dzień. Sam wirus oczywiście jest grozny, ale bardziej dla tego, że większość państw zamiast interweniować wcześniej olali temat, a Chinski rząd ukrywał wirusa ile tylko mogli, jakby to była ich życiowe zadanie. Druga rzecz, to fakt, że osoba zarazażona nie mająca żadnych objawów może zarazić nawet kilkadziesiąt innych osób. Zatem trzeba interweniować, ale można to było zrobić szybciej i chyba lepiej, gdy nie Chinski rząd.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 kwiecień 2020, 08:44:34
Spacerów unikam, jedynie te co muszę - wyjść z psem i zawieźć żonę do pracy, żeby nie jeździła komunikacją miejską. To nasz obowiązek, aby opiekować się starszymi. Wiem, że parki i lasy są niby otwarte, ale to nie znaczy, że powinniśmy sobie tak po prostu łazić. Jeśli możesz siedzieć w domu, gdy tylko możesz, to siedź. Myśl o innych, a nie tylko o sobie, "bo mi nudno, bo muszę się przejść, bo nie mogę tak siedzieć" i inne pierdoły pierwszego świata.

Szczepionkę na co? Na nowego koronawirusa? Tutaj WHO mówi jasno - potrzeba conajmniej roku, wcześniej się nie da. Nie ma tutaj teorii spiskowej bo wszyscy jej chcą aby ożywić gospodarkę. Jeśli chodziło Ci o uniwersalną szczepionkę to można tu szukać teorii spiskowej, że się nie opłaca koncernom farmaceutycznym, ale na ile to jest prawda, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że jeśli Amazon, Apple, Microsoft itp nie chcą kolejnych strat powinni sami zainwestować w prace nad czymś podobnym w takim razie. Nie dla zysków związanych ze szczepionką, ale żeby przeciwdziałać stratom. To się oczywiście nie stanie, bo każdy CEO powie "czemu my mamy to robić, a nie oni?" bo taki jest kapitalizm :P

Chiny ponoszą pewną odpowiedzialność. Zwłaszcza za poziom higieny żywności (wpierdalać nietoperze? Serio?). Ale to nie tyle co oni coś ukrywali, a co pozostałe kraje ignorowały zagrożenie. "Było SARS, była ebola w Afryce, były inne choroby w tych egzotycznych krajach, a nam się nic nie stało". Sam tak myślałem jeszcze w styczniu kiedy lekarze bili na alarm. I to co robili Włosi to jakiś dramat.

To jest skomplikowana sytuacja i nie da rady zwalić winy na jeden kraj. Właściwie to nie ma nawet co szukać winnych tylko skupić się na rozwiązaniu i zapobieganiu tej sytuacji w przyszłości - domagać się od swoich rządów kontroli prac nad uniwersalną szczepionką.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 kwiecień 2020, 08:59:24
Nie zwalam na jeden kraj, ale Chiny dały ciała, a kraje raczej olewaly temat, bo co się może stać. Co do tego siedzenia w domu. Słyszałem, że to wszystko może potrwać do końca roku, a i nawet dłużej, zatem powiedzmy, że przez półtorej roku mam siedzieć w domu w dwóch pokojach z dziewczyną, dzieckiem i psem, a inni mogą się przykładowo gromadzić i stać koło siebie, bo tam kaczka ze swoim stadem stoi i płaczę po tupolewie 10 lat później czy ile tam minęło. Ja wychodząc z dziewczyną i psem na spacer, mamy maseczki i rękawiczki jeśli idziemy jeszcze do sklepu, omijamy ludzi szeroki łukiem i ogólnie zachowujemy wszystkie standardy bezpieczeństwa. Co do tej szczepionki, to chodziło mi o uniwersalną, ale takowej się nie opłaca robić, bo wszystko co się robi, robi się dla kasy. Tak myślą firmy farmaceutyczne, po co pomoc raz, a dobrze i stracić część dochodowego interesu. Jeśli o te Chiny jeszcze idzie, to już pod koniec października były sygnały, sygnały które olano.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 kwiecień 2020, 09:09:27
Tak, powinniśmy siedzieć rok w domu jeśli to będzie konieczne i za każdym razem jak możliwe. "Bo inni wychodzą, a ja nie mogę. O jaki ja biedny jestem  :'( ". Nie patrz na innych tylko rób co w Twojej mocy, aby ochronić starszych i najbliższych. To jest bardzo proste. Zmianę świata zaczynamy od siebie. Czy Batman Cie niczego nie nauczył przez tyle lat czytania i oglądania? :P Niech se kaczor stoi i płacze, głupiego nie nauczysz. Ale można nie być egoistą, samemu świecić przykładem, zostać w domu i namawiać najbliższych do tego.

Jeśli chodzi o Chiny to jest nadal nieistotne. Oni może olali w październiku (źródło!), my w styczniu. Wszyscy zawalili. Nie ma sie co kurczowo pienić na te Chiny, bo to nikomu nie pomaga.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 kwiecień 2020, 09:48:04
No tak co król, to reszta poddanych nie może. A wiesz ile będzie samobójstw po tym przymusowym dwuletnim siedzeniu w domu, po tym jak ludzie wylecą z pracy i skończą im się pieniadzie... Do tego dochodzą absurdy jak odległość między osobami idącymi razem i mieszkającymi razem. Nie ma znaczenia, że mieszkamy razem, ma być dwa metry i kropka. I te wszystkie zostań w domu krzyczy jedna z drugą celebrytka, co wille mają i mogą się tam bunkrowac. A ja co?? Z domu mam nie wychodzić najlepiej w ogóle, ale do pracy już iść muszę, bo za coś trza żyć w tym domu. I parki zamknięty przy 300 chorych, otwarte przy 3x razy więcej zarażonych. Gdzie tu logika.? Do tego dochodzi zwykła grypa, która co roku zbiera żniwa, co roku, a w tewizjii jakoś przeważnie cisza. Popatrz ile osób na nią umarło w samych Niemczech w ostatnich latach. Nie podam teraz danych, bo po prostu nie pamiętam, ale było ich mnóstwo, a o epidemii cisza, zamykaniu wszystkiego i zabijaniu ludzia drzwi dechami żeby przypadkiem nie wyszli z domku. I żeby nie było jestem za tym żeby interweniować, robić coś, ale z głową. A nie kazac mi siedzieć w domu przez dwa lata.

PS: Temat do rozruchu forum się chyba sprawdza 😋
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 kwiecień 2020, 10:50:22
Pokolei...
1. Wzruszyła mnie twoja historia :P Boże jak niektórym nagle jest ciężko siedzieć na dupie. To naprawdę nie wymaga wysiłku ani wielkiego poświęcenia. Wytrzymasz dwa lat i mówię Ci to ja, osoba mieszkając w bloku, a nie Beyonce :P (chociaż skąd masz wiedzieć, może za klawiaturą to naprawdę siedzi Beyonce i chce Ci wcisnąć siedzenie w domu, żebyś łatwiej mógł się napromieniować 5G i zamienić w jaszczura jak ja :P ). A większość z tych "gwiazd" wcale nie ma wilii. Myślisz, że Rysiek z Klanu albo Karolak jeżdżą Ferrari i mieszkają w wielkich willach z polem golfowym? :P
2. Ludzie już wylatują z pracy. Szkoła w której pracowałem 7 lat została już ostatecznie zamknięta. System w którym żyjemy nie jest do tego dostosowany, okazał się strasznie kruchy ("szok") i długo się na taki kryzys zbierało. To nie wina obostrzeń jednak, które są KONIECZNE. Życie ludzi jest ważniejsze od gospodarki. Czy ratunkiem jest UBI? Pewnie nie teraz, zaraz po kryzysie, ale trzeba było o różnych zabiegach myśleć wcześniej i trzeba będzie o nich myśleć jak kryzys minie. Przeanalizować programy socjalne, przepisy BHP i docenić publiczną opiekę społeczną. Banda "kapitalistów" krytykowała klasę średnią, że nie potrafią sobie odłożyć pieniędzy tyle lat, a teraz się okazuje, że jak Januszom zamknęli biznes na miesiąc nagle trzeba firme zamykać :P Współczuję małym firmom i firmom rodzinnym, sam obawiam się o swoją pracę i zarobki, ale jeśli ktoś wcześniej chwalił sobie system w którym żyjemy, a teraz narzeka to sorry. Ten los sobie sami zgotowaliśmy wcześniej, a nie teraz.
3. Odległość między ludźmi mieszkającymi razem jest ułatwieniem kontrolowania obostrzeń. Owszem jest nielogiczne, ale osoby za to obostrzenie odpowiedzialne zdają sobie z tego sprawę. Chodzi o to, że łatwiej jest kontrolować wszystkich, aby przestrzegali odpowiedniej odległości i nie spotykali się jak pajace ze znajomymi potencjalnie roznosząc wirusa. W ten sposób policja nie musi podchodzić do każdej grupy i pytać się czy ze sobą mieszkają czy nie. I w czym problem? Ja chodzę dwa metry z dala od żony i jakoś żyję :P Korona Ci z głowy nie spadnie, a innym ułatwia prace.
4. Wiesz czemu z grypą nie biją na alarm? BO JEST SZCZEPIONKA! Ludzie umierają, bo się nie szczepią, ale jest ona dostępna i kwarantanna nie jest potrzebna. Poza tym umieralność na grypę jest póki co znacznie mniejsza niż na COVID-19. Ile? tego WHO nie jest w stanie jeszcze stwierdzić bo nie robimy wystarczającej ilości testów i na przypadki śmiertelne zapewne jest więcej chorych niż pokazują to obecne statystyki, ale póki co wskaźniki są dość straszne. Jednak jak już będzie szczepionka (niekoniecznie za dwa lata, może już za rok), albo chociaż lek (ten może być nawet wcześniej), to i o koronawirusie nikt nie będzie mówił. To jest logiczne.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 25 kwiecień 2020, 13:23:17
(https://files.tinypic.pl/i/01003/54szxt8ltycc.png)
(https://files.tinypic.pl/i/01003/mysqwdjzl739.png)
(https://files.tinypic.pl/i/01003/tn2xsbzqbs7c.png)

Mój światopogląd się zmienił od 2016 roku, dzięki Kai Godek i szur katolikom zobaczyłem czym jest skrajny konserwatyzm i jak jest niebezpieczny dla ludzkiej wolności. W kwestiach gospodarczych jestem socjaldemokratą i chciałbym sprawiedliwszego świata tak aby różne Bezosy, Trumpy troszkę się podzielili swoim bogactwem (dotyczy to też Bruce`a Wayne`a :P ) z resztą amerykańskiego społeczeństwa (gdzie tak wielu nie ma ubezpieczenia medycznego). To co mi pozostało po prawicy to patriotyzm (normalny nie w wersji nacjololo) i niechęć do pewnego rodzaju negatywnego multikulti gdzie dotyczy to religii bo nie liczy się dla mnie czy ktoś jest czarny, zółty, biały. W kwestiach światopoglądowych jak pokazał pewien test jestem w 70% lewicowy a w 30% prawicowy ;)
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 kwiecień 2020, 13:26:23
Wiesz ja mogę siedzieć w domu nawet i 5 lat, ale niech wprowadza stan wyjątkowy, a nie to co jest teraz, to bardzo proste. Będziesz mogl wyjść tylko i wyłącznie do pracy, gdzie ja mogę się lekko zarazić i do sklepu, koniec kropka. A teraz co mam siedzieć w domu, a oni parki otwierają? No coś tu chyba nie gra. A jeśli idzie o tych celbrytow, to większość ma więcej miejsca w domu niż dwa pokoje na trzy osoby i im z wiadomych powodów jest teraz mimo wszystko łatwiej, ale kij z nimi mam gdzieś ich majątek, tylko wkurza mnie to zostań w domu, nie wychodź nigdzie, a ja popykam do pracy autobusem i nie mam wyboru muszę pracowac i wychodzić dzień w dzień, dla tego z psem również sobie codziennie wychodzimy. A policja niech podchodzi i pyta nawet co 5 sekund czy mieszkamy razem, ich praca tak wygląda teraz, a nie inaczej. Co do grypy, to i ona zbiera swoje żniwa, tak czy siak. Powinny być obowiązkowe szczepienia, nie ma ich, umarło w Niemczech setki tysięcy osób, ogłaszamy epidemie, proste. Jeśli jeszcze idzie o korona to dane w całe nie są takie przerażające, są po prostu tak podane, bo nikt nie mówi, że my młodzi czyli tak do 49 roku życia mamy grubo i to grubo ponad 95% szans na wyleczenie, ale co tam lepiej straszyć. A i od 4 maja boiska dla 6 osób otwarte, no szok po prostu.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 kwiecień 2020, 17:44:54
Leon, jeśli inni skoczą z mostu to Ty też to zrobisz? Co z tego, że inni chodzą sobie po parkach, albo będą grali na boiskach. Można być ponad to. Owszem, pozwolenie rządu na wychodzenie do tych miejsc jest nierozważne i dlatego to obywatele powinni wziąć sprawy w swoje ręce i siedzieć w domu tak jak zalecają lekarze i WHO.

Jeśli musisz chodzić do pracy to trudno. Moja żona też musi i musi siedzieć w masce po 8 godzin dziennie, ale zawsze potem wracamy do domu i nigdzie nie wychodzimy. Co musimy zrobić to robimy, ale kiedy nie musimy to nie wychodzimy, żeby niepotrzebnie nie zwiększać ryzyka zarażenia siebie lub innych.

Policja ma więcej zmartwień niż pytać się czy ludzie ze sobą mieszkają. Tobie chodzenie 2 metry z dala od najbliższych krzywdy nie robi, więc naprawdę nie wiem w czym problem.

Po raz kolejny, epidemia grypy nie wymaga żadnych środków ekstremalnych bo jest szczepionka. Tyle w temacie.

A Twój ostatni argument o młodych ludziach jest totalnie odpychający. Co z tego, że młodzi i zdrowi mają małe szanse śmierci!? Na boga Leon, to nie ze względu na nas są te obostrzenia. Myślisz, że ja się boję o swoje zdrowie? :P One są po to, żeby ratować życie starszych, naszych rodziców/dziadków oraz chorych, jak również aby dbać o szpitale, żeby się nie przepełniały i żebyśmy mieli czas tych chorych jednak leczyć, a nie pozwalać im umierać.

@Funky

Właśnie zauważyłem na facebooku, że Twoje poglądy się nieco zmieniły na bardziej lewicowe i liberalne.

Jeśli chodzi o mnie to przyznam się szczerze, że nie znam się na ekonomii, ale jeśli miałbym postawić się po którejś ze stron to pewnie bliżej mi do lewicowca. Chociaż sam przyznam, że bardziej określiłbym się idealistą. Strasznie nie lubię egoizmu i nierówności jaką mamy teraz, gdzie pojedyńcze osoby skupiają tak olbrzymie majątki. Jednak realnie patrząc zawsze będą chciwi ludzie, którzy nie zgodzą się na pełen socjalizm. Jak widzimy obecnie to nie jest tak, że kapitalizm działa, bo też nie. Na przyszłość będzie potrzebna jakaś alternatywa dla obu, ale pewnie dopóki ktoś nie stworzy magicznego  replikatora ze Star Treka :P to na taką przyszłość nie ma co liczyć.

Wiem, że są firmy, których wszyscy pracownicy są jej właścicielami i dzielą się zyskiem. Nie każda firma może tak funkcjonować, ale może jest to pomysł wymagający większego zgłębienia.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 kwiecień 2020, 18:56:16
Spokojnie my unikamy ludzi, ale wyjść z domu czasem trzeba. Rozumiem też, że to wszystko ma nam pomóc i uratować co niektórym życie. Nawet starsze osoby mają spore szanse na wyzdrowienie. Z tym, że u mnie potrafią starsi przychodzić po kilka razy dziennie, bo trza totka puścić, a potem sobie gazetę kupić. Tak czy siak uważam, że wcale nie jest tak mega tragicznie jak mówią, a najgorsze jest to, że wirusem bardzo łatwo się zarazić i nawt nie wiedząc robić to samo, trza uważać owszem, ale nie popadać w paranoje i przez cholera wie ile siedzieć tylko w domu. Co do grypy jest szczepionka, ale dalej zbiera żniwa, jak i nie jedna choroba na swiecie. Zatem jeszcze raz w tym trudnym czasie po trzeba nam rozwagi i spokoju, a nie zamykania na trzy spusty na cholera wie ile miesięcy, a w tym czasie znosić wiele zakazów, które się pojawiły, brak tu konsekwencji, tyle.

Ps: Polecam Ci ten filmik, a zobaczysz jakie są szanse na wyzdrowienie, a są w sumie ogromne,. Nawet dla starszych. https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=SNgsnFh8YmQ
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 kwiecień 2020, 19:50:01
Ehhh, a ty ciągle przywołujesz grypę, która nie ma nic wspólnego z naszą sytuacją. Nie ma paniki z powodu grypy bo mamy szczepionkę. Proste jak konstrukcja cepa. Na nowego koronawirusa nie mamy i nie mamy jak zapobiec się jego rozprzestrzenia. Dlatego potrzebne są drastyczne środki jak izolacja. Po raz kolejny, te dwa wirusy są ze sobą zupełnie niekompatybilne.

I proszę Cie, nie podawaj mi filmiku kolesia z youtube'a, który na samym początku już można usłyszeć, że nie jest obiektywny. W ramach ścisłości, śmiertelność koronawirusa jest oficjalnie znacznie większa (7% i to jest BARDZO dużo) niż wcześniej zakładano (2% i tak dużo). Oczywiście oficjalne statystyki są zapewne większe niż rzeczywistość, ale o ile tego nie wiemy i wiedzieć nie będziemy dopóki testy nie będą ogólnodostępne. Poza tym wskaźnik śmiertelności osób starszych może sięgać nawet 27%. I jeśli chcesz się bawić w źródła to warto podawać te sprawdzone, takie jak WHO czy CDC: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6912e2.htm
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 kwiecień 2020, 21:15:28
Dla ciebie od razu nieobiektywny, a dla mnie ciekawy filmik. Zresztą przykładów jest wiele więcej w których nie tylko anonimowe osoby twierdzą, że sytuacja wcale nie musi wyglądać tak jak jest nam przedstawiana. Tak czy siak nie mam zamiaru ulegać panice, którą media szerzą, a rząd sam sobie zaprzecza swoimi decyzjami.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 kwiecień 2020, 21:42:50
Rząd chce na siłę ratować gospodarkę. To jest oczywiste i dlatego jest niekonsekwentny. Jak zawsze najlepiej jest się słuchać ekspertów, w tym wypadku tych medycznych. Na pewno nie randomów z internetu, w tym też i nie mnie. Warto natomiast skontaktować się z dostępnym ekspertem i zobaczyć co on nam powie.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 kwiecień 2020, 10:37:14
Mamy o tyle szczęścia, że i jak, i moja ukochana, pracujemy w biurach, a przy nagłośnieniu pandemii, i ją i mnie wysłali na home office. Tak więc pracujemy z domu, od poniedziałku do piątku praktycznie 24h na dobę w mieszkaniu, nie musimy wychodzić, nie mamy psa, 100% bezpieczeństwa. Stay at home!

Oczywiście raz na jakiś czas jedziemy na większe zakupy, żeby mieć co jeść i pić przez kolejny tydzień, a na weekend zdarza nam się zjeżdżać do domów rodzinnych (dziewczyna jest ze wsi, gdzie wszyscy domownicy praktycznie 24/7 są w domu, gdzie nie ma szans, żeby ktoś przyniósł wirusa, a jest masa pola, po którym można spacerować), ale tak jak mówię, komunikacja miejska, praca, i inne elementy życia, przez które miliony osób codziennie się naraża, akurat nas nie dotyczą, z czego się bardzo cieszę.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 26 kwiecień 2020, 14:33:49
(https://s6.ifotos.pl/img/wynikipng_qaaaesr.png)

politicaltest.net

Czyli tak jak myślałem socjaldemokracja :)

@Lelek - Mi się marzy system skandynawski w którym kapitalizm jest słodkim pudelkiem a nie agresywnym rottweilerem :P . System który patrzy na drugiego człowieka i któremu obcy jest darwinizm społeczny.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 26 kwiecień 2020, 15:45:16
To ciekawe bo my od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad wyjazdem do Skandynawii na jakiś czas (do 5 lat). Między innymi dlatego podjąłem nową pracę w banku, żeby coś lepszego tam znaleźć znając tylko podstawy szwedzkiego. Ten 6 godzinny dzień pracy jest bardzo kuszący ;) tym bardziej z myślą o dzieciach. No i liczę, że odłożę na dom w Polsce.

Mi też wyszedł socjaldemokrata:
(https://i.imgur.com/0IQCzBF.jpg)

Dobrze wiedzieć, że w większości tematów jesteśmy zgodni. Pozwoliłem sobie też edytować Twój poprzedni post, żeby wstawić zdjęcia i je dokładnie przeanalizować i wyszło mi, że nie zgadzamy się tylko w punktach:
- O wzmocnieniu tożsamości narodowej - też się zgadzam, że bycie patriotą jest istotne i uwielbiam w większości naszą kulturę, ale te wzmocnienie mi nie pasowało, bo w sumie u nas dość mocno ta kultura jest pielęgnowana. A nie uważam np, że Halloween dzień przed świętem zmarłych z czymś koliduje.
- przyjmowanie imigrantów zarobkowych - tutaj oczywiście też mam ale, po pierwsze powinni przyjechać pracować, a nie po zasiłki (po co do Polski w takim razie :P ). Czyli od razu rejestrować się w urzędzie pracy. No i dwa powinni pracować na czysto, a nie zaniżać sztucznie stawki dla np kelnerów i innych zawodów. Ale powinniśmyy ich przyjmować chociażby ze względu na zróżnicowanie kulturowe i przez to nasz rozwój społeczny jako narodu i oczywiście, że tak jest fair jeśli my też wyjeżdżamy za lepszym zarobkiem za granicę. Skoro my możemy i chętnie to robimy, to nie chcę innym tego zabraniać.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 26 kwiecień 2020, 18:46:32
CytujO wzmocnieniu tożsamości narodowej - też się zgadzam, że bycie patriotą jest istotne i uwielbiam w większości naszą kulturę, ale te wzmocnienie mi nie pasowało, bo w sumie u nas dość mocno ta kultura jest pielęgnowana. A nie uważam np, że Halloween dzień przed świętem zmarłych z czymś koliduje.

Meh, pytania na Latarniku wyborczym były zby ogólne. Oczywiście nie miałem na myśli wzmacniania tożsamości narodowej w stylu naszej katoprawicy czy nacjololo. Miałem na myśli to że w państwo polskie powinno być dumne ze szlachetnych kart historii (AK, ratowanie Żydów) ale i mówić o sprawach haniebnych (szmalcownicy). Oczywiście też jestem zdania że Halloween nie koliduje ze świętem zmarłych.

Cytujprzyjmowanie imigrantów zarobkowych - tutaj oczywiście też mam ale, po pierwsze powinni przyjechać pracować, a nie po zasiłki (po co do Polski w takim razie :P ). Czyli od razu rejestrować się w urzędzie pracy. No i dwa powinni pracować na czysto, a nie zaniżać sztucznie stawki dla np kelnerów i innych zawodów. Ale powinniśmyy ich przyjmować chociażby ze względu na zróżnicowanie kulturowe i przez to nasz rozwój społeczny jako narodu i oczywiście, że tak jest fair jeśli my też wyjeżdżamy za lepszym zarobkiem za granicę. Skoro my możemy i chętnie to robimy, to nie chcę innym tego zabraniać.

No i znów pytanie na Latarniku było zbyt ogólne, tak zgadzam się z tym że powinniśmy przyjmować imigrantów zarobkowych (demografia i brak rąk do pracy). Nie jestem fanem masowego napływu imigrantów z państw bardzo odmiennych pod względem kulturowym. Uważam że w Polsce za duży wpływ na politykę i społeczeństwo ma konserwatywna religia (Katolicyzm). Nie chciałbym aby obok katolików (w tym tak szurniętych jak ci od zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej) byli muzułmanie którzy lobbowaliby za swoimi rozwiązaniami. Widzę za duże podobieństwo do akcji w stylu publiczny różaniec czy modły w stronę Mekki na ulicy Paryża. Świetnie się czułem kiedy było tak dużo obcokrajowców w czasie EURO 2012. Tylko ludzie którzy chcą być w Polsce muszą wiedzieć że najważniejsze jest świeckie państwo i szacunek do kobiet i mniejszości seksualnych. Niestety trzeba to też ciągle przypominać konserwatywnym katolikom. Dlatego multikulti ale ze świeckich państw ;)
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 26 kwiecień 2020, 19:22:32
W takim razie zgadzam się w pełni. Sorry, nie mam nic do muzułmanów. Ba, pracuję nawet z kilkoma, ale sposób traktowania kobiet w tej kulturze mi stanowczo nie odpowiada i nie uważam, że powinni używać religii czy kultury jako wymówki do szowinizmu. U nas też kobiety nie miały praw jeszcze nie tak dawno, ale jednak świat idzie i powinien iść do przodu.

Sama religia mi w żaden sposób nie przeszkadza, jeśli komuś pomaga w byciu lepszym człowiekiem. Sam jestem agnostykiem, ale uważam, że w życiu może być miejsce na coś więcej niż to co przyziemne, coś "magicznego". Dla mnie to może się określać jako miłość, dla kogoś innego wiara w siłę wyższą.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 kwiecień 2020, 09:28:02
Cytat: LelekPL w 26 kwiecień  2020, 19:22:32Sama religia mi w żaden sposób nie przeszkadza, jeśli komuś pomaga w byciu lepszym człowiekiem. Sam jestem agnostykiem, ale uważam, że w życiu może być miejsce na coś więcej niż to co przyziemne, coś "magicznego". Dla mnie to może się określać jako miłość, dla kogoś innego wiara w siłę wyższą.

Również jestem agnostykiem i mam dokładnie taką samą postawę! Piąteczka.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 30 kwiecień 2020, 00:41:12
Cytat: Funky w 25 kwiecień  2020, 13:23:17(https://files.tinypic.pl/i/01003/54szxt8ltycc.png)
(https://files.tinypic.pl/i/01003/mysqwdjzl739.png)
(https://files.tinypic.pl/i/01003/tn2xsbzqbs7c.png)

Mój światopogląd się zmienił od 2016 roku, dzięki Kai Godek i szur katolikom zobaczyłem czym jest skrajny konserwatyzm i jak jest niebezpieczny dla ludzkiej wolności. W kwestiach gospodarczych jestem socjaldemokratą i chciałbym sprawiedliwszego świata tak aby różne Bezosy, Trumpy troszkę się podzielili swoim bogactwem (dotyczy to też Bruce`a Wayne`a :P ) z resztą amerykańskiego społeczeństwa (gdzie tak wielu nie ma ubezpieczenia medycznego). To co mi pozostało po prawicy to patriotyzm (normalny nie w wersji nacjololo) i niechęć do pewnego rodzaju negatywnego multikulti gdzie dotyczy to religii bo nie liczy się dla mnie czy ktoś jest czarny, zółty, biały. W kwestiach światopoglądowych jak pokazał pewien test jestem w 70% lewicowy a w 30% prawicowy ;)

Niezła zmiana, Funky. Z tego co pamiętam, kiedyś byłeś w innej skrajności, a takie przeskoki są zrozumiałe w pewnym wieku, lub pod wpływem np jakichś własnych przeżyć.
Znamy się chyba już trochę, więc podejrzewam że się nie obrazisz – takie mam żarty, ale co się zmieniło? Musiałeś przejść na rentę lub wybrałeś karierę bezrobotnego?  ;)  Nie obwiniaj mnie za takie teksty, tylko moje dziwne poczucie humoru. Nie panuje nad tym, musisz to wiedzieć. :D

Ale wiesz, że te gadki o magicznej wolności lub równości, które dla każdego mogą co innego znaczyć, chyba że działa się w pewnej wspólnotowości, to są bez żadnej wartości jeśli nie weźmie się pod uwagę pewnej rzeczy. Można siedzieć sobie w parku i pożyczać kasę na wino od innych i mówić sobie: o żyję naprawdę jak wolny człowiek. Można też prosić ludzi o pieniądze na na przykład książkę. Cel nie jest ważny.
Ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział, że nie można być wolnym jeśli tej wolności nie można lub nawet nie potrafi się samodzielnie wypracować. Wtedy jest się niezależnym i robi się na serio to co się chce.

Ale to nie znaczy, że jak się pracuję to jest wszystko OK. Bo są różne prace. Te pożyteczne, zbyteczne, ale i szkodliwe dla innych. A dalej jest zdaje się tak, że pieniądze dostaje się za coś konkretnego lub za napieprzanie np w solitairy. Każdy uważa przy tym, że pracuje, bo poświęca przecież swój czas.

Dalej wchodzi kwestia zarobku i wyzysku. Faktycznie trzeba coś zrobić z takimi Bezosami czy Gatesami. Dobrze widać teraz, że kapitalizm sam w sobie nie był nigdy zasadniczo wydajny. Zawsze potrzebuje paliwa w postaci wyzyskiwanych, a to ludzi z koloni i ich bogactw, które Zachód kradł i na tym jedzie jeszcze jakoś. Lub tych małych żółtych rączek, które robią za Europejczyków, my w większości nie mamy przemysłu. Ludzie z resztą pewnych rzeczy od 50 lat nie chcą już wykonywać, bo z kolei fajni socjaldemokraci powiedzieli im miłe słówka. No kurde, na cholerę będziecie pracować. To uwłaczające. Sprowadźmy imigrantów, może któryś z nich jednak zechce pójść do szklarni zbierać ogórki czy inne malinowe pomidorki. A, i przy okazji UE jest jeszcze bardziej święta niż zakładano, nie ma przemysłu, nie ma emisji CO2. I kogo to obchodzi, że większość RTV, samochodów itp, z których korzystamy, jest produkowana w tych kopcących Chinach.

Hm... nie wiem czy dalej się rozpisywać. Może zrobię to na drugą nóżkę.

HA! Nie martw się Funky, w jakimś internetowym teście wyszło mi, że powinienem zagłosować na PSL. Kurde, dobre! :o
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 30 kwiecień 2020, 03:07:33
CytujNiezła zmiana, Funky. Z tego co pamiętam, kiedyś byłeś w innej skrajności, a takie przeskoki są zrozumiałe w pewnym wieku, lub pod wpływem np jakichś własnych przeżyć.
Znamy się chyba już trochę, więc podejrzewam że się nie obrazisz - takie mam żarty, ale co się zmieniło? Musiałeś przejść na rentę lub wybrałeś karierę bezrobotnego?  ;)  Nie obwiniaj mnie za takie teksty, tylko moje dziwne poczucie humoru. Nie panuje nad tym, musisz to wiedzieć

Zmiana nastąpiła w 2016 roku kiedy Ordo Iuris wyszło z inicjatywą zmiany ustawy antyaborcyjnej. Po tym środowisko skupione wokół Kai Godek chciało jeszcze raz zmienić ustawę. Wtedy zobaczyłem czym są konserwatywne grupy nacisku i jak dla zwykłej ludzkiej wolności jest to niebezpieczne. Nigdy nie byłem przesadnie konserwatywny (nawet przed 2015) i w kwestiach obyczajowych byłem letni. Do dzisiaj uważam że nie jest to "klu programu" dla takiej lewicy. Oczywiście chciałbym innej relacji na linii państwo-Kościół Katolicki czy legalizacji związków partnerskich ale nie cierpię politycznej poprawności mocnej u lewicy (ale też na prawicy). Uważam to za dramat wszelkich ideologii że są pewne ścisłe dogmaty i tematy tabu.

Co do przemysłu to niestety jest to ogromny błąd że w Chinach tyle się produkuje kosztem Europejskiego przemysłu i też widzę że od iluś lat Europejczycy nie chcą wykonywać pewnych prac (temat dla socjologów). Tutaj kapitalizm potrzebuje nowych niewolników bo zawsze chodzi aby zmniejszyć koszty produkcji (dlatego bogate firmy zainwestowały w ChRL swego czasu, praca za miseczkę ryżu). Do kwestii tożsamości narodowej mam trochę inne zdanie niż typowa Europejska socjaldemokracja. Wiadomo że finansjera i biznes wymusili napływ taniej siły roboczy. Socjaldemokracja była za bo chodziło o "różnorodność" (zapraszając najbardziej konserwatywną i patriarchalną kulturę i religię :P ) i do dzisiaj tożsamość i patriotyzm nie jest popularny tematem na lewicy. A każdy kto ma inne zdanie jest posądzany o ciągoty rasistowskie i ksenofobiczne. Uważam że Stary Kontynent nie ucieknie od pytania jak ma wyglądać jego tożsamość i jak zasymilować rzesze ludzi dla których świeckie państwo i prawa człowieka przegrywają z religijnymi dogmatami.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 18 maj 2020, 21:00:22
Zawsze uważałem siebie za osobę apolityczną. Nie żebym był jakoś z tego dumny, po prostu pojmowanie tych wszystkich kwestii przychodziło mi z pewnym trudem, toteż i nie wchodziłem w temat póki nie było potrzeby. No ale chyba potrzeba się pojawiła. Polityka wzięła sobie coś, co od lat było w moim domu i sercu, a pokoleniu moich rodziców towarzyszyło znacznie dłużej. Gdy dla wielu osób stacja radiowa nie znaczy więcej niż puszczenie rmf-ki, gdzie klasyka i plastik mieszane są ze sobą niczym wielki bigos z dodatkiem krzykliwych konkursów i żartów na siłę, dla mnie zawsze liczyła się tylko Trójka. Dobra muzyka, do której zawsze podchodzono z szacunkiem. Redaktorzy, którzy nigdy nie musieli krzyczeć i błaznować. Jeśli poczucie humoru, to na poziomie. Miejsce dla starszych i młodszych pokoleń, choć nigdy nie czuć było żadnego rozgraniczenia. Tradycja piątkowej Listy Przebojów, na które od lat czekałem - dla mnie zaledwie kilka lat, ale przecież nie brakuje tych, którym towarzyszyły przez większość życia. No i świąteczne licytacje, jedyna rzecz na świecie, przy której magia świąt była realna. Jeśli rozmowa zeszła na Trójkę, widziałem że mam do czynienia z człowiekiem na poziomie.
Luty? Marzec? Jakoś niedługo przed szałem pandemii wyrzucono Annę Gacek, moją ulubioną redaktorkę. Jej poniedziałkowy Aksamit był intymną chwilą dla siebie na początku każdego tygodnia. Zainspirowała mnie do zakupu kilku soundtracków zaklętych na taśmie magnetofonowej i chciałem, by inspirowała dalej. Nie będzie. Nie w Aksamicie, nie w Trójce.
Wkrótce po niej odszedł Wojtek Mann i kilku innych. A w sobotę wydarzyło się coś, w co po prostu nie wierzę. Co pozwoliło mi, naiwnemu dziecku czasów demokracji i wolności, poczuć ostry chłód komunizmu i cenzury. Komunikat na stronie głównej, bezczelne kłamstwo o jakimś nieuprawnionym głosowaniu i wieść, że odszedł nawet Niedźwiedź, człowiek-legenda stacji. Serio, miałem doła jakby mi zmarł kumpel, bo tamtego dnia dla mnie i dla wielu innych Trójka ostatecznie przestała istnieć. Artyści zbojkotowali szczątki stacji, a mi podobni słuchacze zostali bezdomni. Nie chcę innych stacji, nie chcę puszczać online zapowiadanego przez ex-trójkowiczów Nowego Świata. Chciałbym żeby było jak dawniej.

W niedzielę rano jeszcze włączyłem stację. W audycji popkulturalnej miałem szczęście wysłuchać Narodzin Pingwina Elfmana i uznałem, że niech to będzie ostatnia melodia na częstotliwości 99 i 1. Przynajmniej na razie. Może kiedyś znów przyda mi się odbiornik i odkopię kubek przeznaczony na piątkowe wieczory. Może. Może też w końcu trochę zainteresuję się polityką.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 02 czerwiec 2020, 08:51:15
A tymczasem w USA... jest chyba dokładnie tak jak niektórzy sobie wyobrażali czwarty rok kadencji Trumpa :P

Protesty, zamieszki, może nawet zalążek rewolucji patrząc na to co się dzieje pod Białym Domem. Mówię zalążek bo takich protestów w Stanach było masa i po jakimś czasie media się tym znudziły, ludzie się znudzili i nic z tego nie wyszło *ehmm*occupy wall street*ehmm*

I o ile jestem za sprawą w której protestują i zachowanie policji szokuje, o tyle nie mogę być hipokrytą. Termin tych protestów nie jest najrozsądniejszą decyzją w obliczu pandemii, która właśnie najgorzej się ma w tej chwili w dużych miastach w Stanach, a jeszcze gorsze żniwa zbiera w biednych społecznościach, które właśnie protestują. Można tu dyskutować na temat sposobu tych protestów: zamieszki (czy zaczynają je protestujący czy bardzo agresywni policjanci?), czy wandalizm (czy jest to potrzebne lub czy wysyłane są prawicowe jednostki, aby wzniecić zamęt?) miały pewne historyczne uzasadnienie przy innych rewolucjach, ale też i pokojowe protesty się sprawdzały. Ale takie gromadzenie się cofa ich bardzo w walce z wirusem i wszystkie te obostrzenia szlak weźmie.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 02 czerwiec 2020, 11:43:21
Wydaje mi się, że w przypadku takich demonstracji zawsze trafią się tacy co chcą na tym coś ugrać... Nie da się tego uniknąć, niestety. I oczywiście co za tym idzie wielu krzyczy, że bydło robi rozruby z byle powodu, bo jak czarny policjant zabije białego, to nikt nic nie robi... A jakie będą konsekwencje tych masowych wyjść na ulicę względem panującej pandemii, zobaczymy w najbliższych tygodniach.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 03 czerwiec 2020, 02:14:59
Policjant który zabił tego faceta niczym nie różnił się od Scharführera w niemieckim KL lub od strażnika w Sowieckim łagrze. Niebywały akt sadyzmu (k**** dusić przez ok 2 minuty?) który doprowadził do wybuchu. A powody do zamieszek były już od dawna, rozwarstwienie społeczne (Bezos się wzbogacił w czasie pandemii kiedy inni ledwo wiążą koniec z końcem) i rasizm Policji który nie jest nowością plus konflikty kiedy obok siebie mieszka tyle grup etnicznych. Ameryka musi pójść drogą zmniejszenia różnic społecznych, nie może być tak kiedy mała grupka Trumpów, Bezosów, Clintonów, Bidenów ma miliardy a kobieta z pasa rdzy czy czarnej dzielnicy nie ma na jedzenie czy opiekę lekarską. Neoliberalizm doszedł do ściany i ten system musi upaść.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 czerwiec 2020, 09:02:51
Cytat: LelekPL w 02 czerwiec  2020, 08:51:15o ile jestem za sprawą w której protestują i zachowanie policji szokuje, o tyle nie mogę być hipokrytą. Termin tych protestów nie jest najrozsądniejszą decyzją w obliczu pandemii, która właśnie najgorzej się ma w tej chwili w dużych miastach w Stanach, a jeszcze gorsze żniwa zbiera w biednych społecznościach, które właśnie protestują. Można tu dyskutować na temat sposobu tych protestów: zamieszki (czy zaczynają je protestujący czy bardzo agresywni policjanci?), czy wandalizm (czy jest to potrzebne lub czy wysyłane są prawicowe jednostki, aby wzniecić zamęt?) miały pewne historyczne uzasadnienie przy innych rewolucjach, ale też i pokojowe protesty się sprawdzały. Ale takie gromadzenie się cofa ich bardzo w walce z wirusem i wszystkie te obostrzenia szlak weźmie.

(http://giffiles.alphacoders.com/288/28.gif)

W listopadzie wybory w USA. Będę w szoku jeśli Trump wygra po tym, co spotyka USA w 2020 roku. Najpierw pokpili sprawę z wirusem, przez co w ich kraju bezrobocie wskoczyło na niespotykany za mojego życia poziom, a śmierć poniosło ponad 100 tyś. ludzi (horror!), a teraz jeszcze to. Niektóre nagrania pokazywane w telewizji przypominają sceny z Wojny światów Spielberga. Wstrząsające, i nie widać żeby sytuacja miała się poprawić.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 05 czerwiec 2020, 00:21:05
Żeby przerwać ten festiwal wafelkowania sobie, to ja zaprezentuję drugą nóżkę.  :)  Tam się odbywa kompletna paranoja. Kurde, policjanci i biali cywile teraz zaczynają klęczeć przed czarnymi. Dosłownie. I czemu ma to służyć?  Lewicowe bojówki dopuszczają się pobić i kradzieży. Antifa jest praktycznie bezkarna. Trump jak zwykle dużo krzyczał a nic konkretnego nie zrobił. Antifa już dano temu powinna być wpisana na listę organizacji terrorystycznych. I tu się potwierdzają słowa pewnego człowieka, który sam nazywa się dyletantem.  ;)  Rewolucję może poprzeć tylko społeczeństwo ciemne, niewykształcone, nie potrafiące zarobić na własną wolność. Lewica zaś oferuje darmową wolność. Zresztą jest to jasno napisane w Manifeście Partii Komunistycznej. Żadna nowość, wystarczy tylko znaleźć i przeczytać.

Dobrze powiedział Pawlak w Kochaj albo rzuć: ludzie dzielą się nie na czarnych czy białych, a na mądrych i głupich. Tu trzeba by dodać jeszcze, że dzielą się na tych, którzy chcą i potrafią pracować i na tych co mają to gdzieś. Ale jeść trzeba, plazma na ścianie też by się przydała.

Szkoda tego człowieka, który został zabity. Kompletny zwyrol go zabił. Niby teraz się mówi, że znali się oni wcześniej z pracy w jakimś klubie i mieli ze sobą zatarg, ale jeśli nawet, to nic nie zmienia. Typ w mundurze przyczynił się do tej śmierci. Pamiętać też trzeba jednak o tych zabijanych policjantach. Oni naprawdę nie wiedzą na kogo trafią.

Funky, trochę się z tobą zgadzam, ale trochę też nie. No żeś teraz dopier... z tą śmiercią głodową w Stanach. Trzeba naprawdę cierpieć na jakiś debilizim, żeby umrzeć w Ameryce z głodu. Kurde, jest przecież właściwie powszechna polityka bonowa, w większych miastach to już w ogóle. Oczywiście, że w Stanach jest cholerna nierówność, tylko co byś zaproponował w zamian? Socjalizm? Ludzie bez własności nie będą przecież pracować, skoro nie mieliby żadnego wpływu i korzyści z efektu swojej pracy. Poczytaj trochę o Katolickiej Nauce Społecznej (nie mylić z katolicką nauką Kościoła, bo to co innego) i o realnych oraz najbardziej efektywnych programach wychodzenia ludzi z biedy. No i o jej wpływie na różne społeczeństwa, nawet te gdzie społeczność katolicka była mniejszością. Powstał jednak na tyle atrakcyjny program, że zachęcał inne grupy do zainteresowania się tym. No i w ten sposób powstało kilka cudów gospodarczych w dziejach współczesnej cywilizacji. Ale to już zostało dawno zamiecione pod dywan.

Oczywiście, że liberalizm jest antyludzki, bo w gospodarce wolnorynkowej wolno wszystko. Można kogoś wziąć, wymiętolić jak szmatę a później wyrzucić na śmietnik i następny do golenia proszę. No ale taka jest Ameryka. To nie jest kraj dla starych ludzi i dla niepracujących. Jak jest się młodym i zdrowym oraz jeszcze z jakimiś twardymi umiejętnościami, to Stany są zajebistym miejscem. Ale tylko naiwniak, lub może kto się jednak ogromnie dorobił, zostałby tam na starość i tam chorował.

USA ma pewne zalety ale i ogromne wady. W Polsce nie kupisz nowego auta z salonu za siedem miesięcznych pensji. Jedzenie jest tanie, tylko pytanie co to za g... z Monsanto, a obecnie z postnazistowskiego Bayeru. Paliwo jeszcze w miarę. Ale za chałupę inaczej się płaci jak w Polsce. U nas jest podatek gruntowy, a u nich oceniają wartość budynku, więc nie ma się co dziwić tym domom z płyt gipsowych. Prąd jest tani, dlatego ogrzewa się mieszkania w ten sposób, u nas prawie każdy by zbankrutował na elektryczności.
Mieszkania są dosyć drogie. A dorabianie się drugiego domu, żeby na starość go sprzedać i mieć pieniądze na leczenie jest w Stanach naprawdę bardzo częste.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 05 czerwiec 2020, 04:06:43
@Johnny Napalam - Uważam Antifę za organizację skrajną i agresywną, klękanie białych to jakaś głupota która zamazuję istotę problemu. Pisząc o jedzeniu użyłem pewnego skrótu myślowego na zasadzie "opłaty, leki lub jedzenie" (emeryci w Polsce). Wiadomo że w Stanach nie ma głodu ale jedzenie jest tak potwornej jakości że ludzi biednych nie stać na lepsze i wpieprzają ten cały "junk food" który jest najtańszy (epidemia otyłości). W zamian chciałbym Europejską socjaldemokrację która walczyłaby z wykluczeniem społecznym (dobry przykład Republiki Federalnej Niemiec czy Skandynawii). Ten system jest tak antyludzki że grupka uprzywilejowanych facetów jest bogatsza niż wszystkie kobiety w Afryce (miliarderzy) a szwaczki zapierdalają w nieludzkich warunkach w Bangladeszu. Albo nastąpi zmiana lub ludzkie wkurwienie będzie jeszcze większe skoro protesty w przeszłości nic nie dały (oczywiście nie popieram niszczenia miast i infrastruktury). Bo kiedy nie ma nadziei to ludziom pozostaje już tylko wściekłość.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 05 czerwiec 2020, 07:54:01
Zgadzam się, że Antifa to totalnie debilna organizacja. Terrorystyczna? Sam nie wiem, ale totalnie niepotrzebna i totalnie nie mająca nic wspólnego z poglądami lewicy. I na tym kończę się zgadzać :P

Czemu policjanci mają niby nie klękać w geście solidarności czy skruchy? Ewidentnie nawet bym powiedział, że MUSZĄ to robić w tej chwili, po tym co wyczyniają już od dłuższego czasu czarnym i co wyczyniają na tych protestach. Duża część zamieszek, które wybuchły była z powodu nadmiernej agresji policji, z ich winy. No i nie oszukujmy się, że w Stanach policja jest silnie zmilitaryzowana, przygotowana nie po to by "bronić i służyć", ale tępić. Jest pewien typ człowieka, który wstępuje do takiej jednostki i nie jest to dobry typ. Poza tym proszę: https://mappingpoliceviolence.org/
Policja nie ma w tej sytuacji nawet odrobiny mojej sympatii, sorry. Oczywiście, że nie każdy policjant jest zły, i nie jestem nastolatkiem krzyczącym CHWDP, ale ta instytucja zdecydowanie nie dba o to kogo przyjmuje w swoje szeregi, jak również nie dba o zdrowie psychiczne tych, którzy tam już są. I takie postępowanie stworzyło sytuację w której dochodzi do nadmiernej przemocy.

Co do białych, którzy klęczą... Oczywiście, że nie muszą, ale korona z głowy też im nie spada. Różne symbole ludzie robili w geście solidarności i jeśli ktoś chce wspierać walkę z rasizmem w ten sposób to niech tak robi. W czym problem, bo ja żadnego nie widzę? Ja też nie czuję potrzeby, tak samo jak nie czuję potrzeby wstawiania czarnego kwadracika na instagramie w solidarności z czarnymi Amerykanami będąc Polakiem w Olsztynie :P , bo nie oszukujmy się, jesteśmy oddalonym od sytuacji hermetycznym społeczeństwem, gdzie ani nasz głos tam nie dociera, ani ten problem nas specjalnie nie dotyczy (rasizm oczywiście jest i przejawia się często w rozmowie, ale nie ma okazji ku temu, żeby się okazywał w czynach, skoro społeczeństwo jest w 99% białe), ale czemu denerwuje Cie to, że inni chcą? Niech sobie klęczą.

A z tymi pieniędzmi od rządu w czasach pandemii wcale tak nie jest w USA. Ludzie czekają na check w długich kolejkach, wielu nadal go nie dostało pomimo zarejestrowania. Więc wcale nie trzeba być "debilem". Mam kilku wykształconych znajomych w Houston i Chicago, i stracili pracę w czasie wirusa, zgłosili się po zasiłki i dopiero jedna coś dostała. Wirtualne kolejki w urzędach są w tej chwili olbrzymie, dodzwonić się nie da. Duże firmy mają czelność starać się o zapomogę dla małych firm i nawet na tym wyzyskują biednych w USA. USA nie jest zajebisty dla nikogo w tej chwili, to istny "shitshow" jak to mówią Amerykanie. Mają prezydenta, który totalnie zwalił sytuacje wirusa, głównie ze względu na swoje poglądy i tożsamość polityczną, i teraz cierpią prawie wszyscy. A najbardziej biedni, bo dla wielu nie ma obiecanych pieniędzy i nie ma też pracy, a bardzo by chcieli do niej wrócić. Rewolucji nie będzie, bo Amerykanie mają narodowe ADHD, niedługo się tym znudzą i przejdą do innej kontrowersji, ale jest to ewidentnie moment, który takową mógłby gdzie indziej spowodować, a będzie jeszcze gorzej po tym, jak za dwa tygodnie wyjdzie ilość zachorowań po tych protestach i ponownie zamkną część kraju.

No i z Funkym się zgodzę, że obecnie skandynawska socjaldemokracja jest najlepszą alternatywą. Pewnie można wymyślić jeszcze lepszy system, ale na chwilę obecną, z tego co mamy, tam bym szukał wzoru.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 05 czerwiec 2020, 21:32:36
Policja zachowuje się się fatalnie, powinna zostać przeprowadzona reforma tej instytucji z naciskiem na to kogo przyjmują. Co do klęczenia to jak ktoś chcę proszę bardzo, tylko że biały i czarny jest skrzywdzony przez system i ten 1% który posiada wszystko. Uważam że to możni tego świata powinni klęczeć przed skrzywdzonymi i biednymi. Nie chciałbym aby te protesty były sprowadzone TYLKO i wyłącznie do rasizmu. Owszem zawinił rasizm ale ludzki wkurw wziął się z niemocy, klasizmu i nierówności społecznych i oczywiście rasizmu. Gdyby w Ameryce nierówności byłyby mniejsze te protesty też nie byłyby tak gwałtowne. Najgorsze jest to że nie widzę nikogo kto chciałby zmienić ten system. Trump i Biden to kandydaci Wall Street którzy chcą utrzymać status quo. Co prawda jest Bernie Sanders ale jest już starszym panem i za parę lat nie będzie go wśród żywych. Nie widzę wsród tamtejszej elity (Republikanie jak i Demokraci) żadnej refleksji, Tylko władza i kasa.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 08 czerwiec 2020, 01:01:44
Cytat: LelekPL w 05 czerwiec  2020, 07:54:01Zgadzam się, że Antifa to totalnie debilna organizacja. Terrorystyczna? Sam nie wiem, ale totalnie niepotrzebna i totalnie nie mająca nic wspólnego z poglądami lewicy.

Z tego co czytałem to Antifa powstała w 1932 roku jako zbrojne ramie KPD – SA była zbrojnym ramieniem NSDAP – więc nie wiem czy coś może być bardziej lewicowego i mieć cokolwiek wspólnego z poglądami lewicy. LOL  ;)


No i to jest właśnie ten problem. Ktoś przedstawia pewne fakty, nawet w zaokrągleniu, bo nie wierzę w te dobijanie do 25% lub 75%, ale jednak w samo zasygnalizowanie pewnych problemów lub tendencji. Po zaprezentowaniu pewnych faktów lub udokumentowanych tendencji następuje ich odrzucenie z automatu, bo nie zgadzają się one z czyimiś wyobrażeniami na świat. Trudno, fakty są sobie same winne, bo są faktami. Czarny konserwatysta  ;)  przynajmniej powiedział coś sensownego o związku z brakiem ojca i wychowania a narastającą patologią. Czym więcej niepełnych rodzin tym większe wydatki socjalne na rodziny w trudnym położeniu.

Ten protest na serio wydaje się nie dotyczyć samego rasizmu, a posługiwania się nim ze względów ideologicznych. No i tu przypomina mi się któraś zielona szkoła w liceum, to było już dawno, kiedy były odgrywane jakieś pierdy integracyjne. Wszystko fajnie, spoko do czasu. Nagle pojawił się jakiś ziutek-animator kultury. Typ ładnie, pięknie do nas gada po czym wyskakuje z pomysłem żebyśmy zaczęli wykrzykiwać jakieś hasła a potem tańczyć pewne określone etniczne tańce. Ktoś odważniejszy się spytał czy jest to obowiązkowe. Hasło: nie, ale... No to z 30-40% zaczęło wychodzić – większość została –i nie ważne z jakiego powodu, może nie chcieli tam zwyczajnie siedzieć. A ten stary brodaty pryk rzuca do nas, że asfalt powinien leżeć na ulicy! Tak?! No gościa poje... Co to w ogóle miało wspólnego z reakcją ludków? Nikt nie użył tzw złego słowa, nie komentował, ale brodaty pierdziel wiedział i tak co mieliśmy na myśli. No i teraz, dobra od czterech lat, wiem, że to nazywa się tolerancją represywną.

Cytat: LelekPL w 05 czerwiec  2020, 07:54:01Czemu policjanci mają niby nie klękać w geście solidarności czy skruchy? Ewidentnie nawet bym powiedział, że MUSZĄ to robić w tej chwili, po tym co wyczyniają już od dłuższego czasu czarnym i co wyczyniają na tych protestach.

Cytat: LelekPL w 05 czerwiec  2020, 07:54:01Co do białych, którzy klęczą... Oczywiście, że nie muszą, ale korona z głowy też im nie spada.

No to w końcu muszą czy nie muszą klęczeć?  :D

Przeczytałem szybko całe dwa swoje wcześniejsze posty w tym temacie. Nic nie wspominałem o pandemii, ale może za szybko czytałem. Jak coś mówiłem to odszczekam. Mówiłem coś pobieżnie o Social Security w USA. No i coś o bonach, które były naprawdę wiele wiele lat przed koronawirusem.Sorry Funky, lubię Cię, ale mówisz ostatnio takie rzeczy, że zastanawiam się czy to trollowanie czy jakiś eksperyment społeczny, który realizujesz na studiach. Wiadomo, że nikt, kto zna życie, nie jest tak zje..ny żeby likwidować wszelką pomoc socjalną. Ba! Mój pierwszy staż, po którym poszedłem do pracy, był realizowany w ramach programu z UE. Chociaż normalne państwo coś takiego samo by prowadziło. Ten Bernie Sanders byłby jednak zjedzony bez problemu przez Trumpa. I o tym wiedzieli nawet najwięksi Demokraci, dlatego się go pozbyli, żeby mieć jakieś szanse.
Co by nie mówić o dziwacznym Trumpie to on zapoczątkował przynajmniej pytanie lub rozpoczął pewien ruch w celu powrotu produkcji do własnego kraju. Czy go się lubi czy nie, ja go nie lubię ale z innych powodów, ale on chcę żeby ludzie w Stanach sami pracowali na swój dobrobyt, albo na swój poziom życia. Tak, żeby nie być zależnymi w pełni np od Chin.
Kurde, czy ktoś w ogóle pamięta to wystąpienia sprzed lat Xi Jinpinga, który dostał kolejną kadencję w Komunistycznej Partii Chin? Przecież jasno jest zapowiedziane, że na stulecie ChRL ma być ostatecznie wprowadzony socjalizm. No i wtedy ciekawe co zacznie dziać się na świecie.
Aż mam ochotę złapać Cię za kołnierzyk i wywinąć metkę. Zobaczylibyśmy z pewnością nie te uciemiężone szwaczki z Bangladeszu lub Chin.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 czerwiec 2020, 08:03:53
Historia, a obecna rzeczywistość to dwie inne sprawy. Nic lepiej tego nie obrazuje niż to jak zmieniły się poglądy Republikanów i Demokratów w USA. Kiedyś to Republikanie byli progresywni (Lincoln był Republikaninem), a teraz jak wiadomo to zatwardziali konserwatyści bez kszty logiki jeśli chodzi o takie sprawy jak nauka.

Także Antifa mogła sobie zacząć jako zbrojna organizacja lewicy, ale gdy w demokratycznych krajach lewica stoi za równouprawnieniem i tolerancją, ANTIFA nie ma z nią nic wspólnego.

Statystyki mają to do siebie, że mogą być manipulowane przez wszystkie strony. Też mogę podać filmy ze statystykami:
https://www.youtube.com/watch?v=R3LbZEQW_58
https://www.youtube.com/watch?v=Sp_oZl34Xik
https://www.youtube.com/watch?v=WZtK31DIElw
A nawet podać stronę, gdzie dane osoby z Twojego filmu są poddane analizie i właśni wskazane jest zakłamanie tych statystyk:
https://www.politifact.com/factchecks/2020/jun/05/larry-elder/larry-elder-mislabels-statistics-fatal-shootings-p/

Znam to ze śledzenia NBA. Gdzie można znaleźć tak zaawansowane statystyki, żeby wykazać, że którykolwiek z obecnych graczy jest tym najlepszym. Mogę pokazać, ze jest to Steph, LeBron, Kawhi, Durant czy Davis. Suche statystyki wydają się być nieodpartym faktem, ale tylko takim się wydają, bo życie jest bardziej skomplikowane niż czyste procenty i statystyki i jeśli zaczniemy dodawać jedne względne, a innych nie, nagle je zakłamujemy. Podam kolejny przykład, na którym znam się lepiej niż na polityce - filmy. Najbardziej dochodowym filmem w historii są ostatni Avengers. Pieniądze są nieubłagane i są "faktem" w tym temacie? Ok, ale teraz ktoś powie "ale nie uwzględniasz inflacji, jeśli uwzględnisz inflację to Przeminęło z wiatrem jest najbardziej dochodowym filmem". Ok, mamy pierwszą względną. Ale czy to jest teraz ten poprawny sposób na obliczenie? No nie, bo nie bierzemy pod uwagę innych względnych, takich jak np. średnia cena biletów kinowych do średnich zarobków, gdzie bilety były kiedyś znacznie mniejszym wydatkiem niż obecnie więc więcej osób mogło sobie na nie pozwolić i częściej. Ok, powie druga strona, ale kiedyś było też mniej kin i ekranów, żeby to zobaczyć. A wtedy tamci powiedzą, ok, ale była też mniejsza konkurencja, nigdy nie było wypuszczanych tyle filmów co teraz, itd, itp.

Nie mówię, że statystyki to opinia, mówię tylko, że można nimi z łatwością manipulować i żyć w swojej konserwatywnej lub liberalnej bańce, zwłaszcza z algorytmami, które sugerują nam tylko jeden punkt widzenia.

Osobiście uważam, że lepiej się zastanowić po której stronie lepiej być ocenianym z perspektywy przyszłości. Czy być po stronie większości czy mniejszości. Czy słuchać się statystyk, które mogą być zakłamane, czy słuchać się ludzi, którzy też mogą zakłamywać stan rzeczy. W sytuacjach socjalnych, społecznych wolę się słuchać społeczeństwa.

Cytat: Johnny Napalm w 08 czerwiec  2020, 01:01:44No to w końcu muszą czy nie muszą klęczeć?  (http://www.forum.batcave.com.pl/Smileys/default/cheesy.gif)
Wybacz Johnny, ale tutaj byłem bardzo jasny. Policjanci muszą, biali protestujący nie muszą. Policjanci narobili taki bałagan, że muszą teraz stanąć po stronie społeczeństwa, żeby sobie innych zjednać. Dalsza eskalacja do niczego dobrego nie doprowadzi. Biali protestujący nie muszą zupełnie, nie ma powodu, aby to robili, ale jak chcą to czemu Ci to przeszkadza? Naprawdę nie mam tam braku logiki, trzeba tylko czytać ze zrozumieniem. I teraz się totalnie niepotrzebnie powtórzyłem, bo wystarczyło, żebyś dokładnie przeczytał post. A wiesz jak bardzo nie lubię się powtarzać.

Cytat: Johnny Napalm w 08 czerwiec  2020, 01:01:44Przeczytałem szybko całe dwa swoje wcześniejsze posty w tym temacie. Nic nie wspominałem o pandemii, ale może za szybko czytałem. Jak coś mówiłem to odszczekam. Mówiłem coś pobieżnie o Social Security w USA. No i coś o bonach, które były naprawdę wiele wiele lat przed koronawirusem.
A ja zaznaczyłem, że bony może były jak nie było dziesiątek procent bezrobotnych. Teraz ich brakuje, więc Twój punkt, że trzeba być "debilem", żeby sobie w stanach nie radzić, jest... no cóż, nie chcę używać Twojego słownictwa, ale jest co najmniej nieaktualny.

Cytat: Johnny Napalm w 08 czerwiec  2020, 01:01:44Aż mam ochotę złapać Cię za kołnierzyk i wywinąć metkę. Zobaczylibyśmy z pewnością nie te uciemiężone szwaczki z Bangladeszu lub Chin
Pewnie z Indii :P Ten argument jest bez sensu i nie ma nic wspólnego z tym co mówi Funky o skandynawskiej socjaldemokracji.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 10 czerwiec 2020, 21:52:11
W moim odczuciu Amerykanie mieli to nieszczęście że wmawiano im że darwinistyczny kapitalizm to jedyna droga do szczęścia i bogactwa i nie ma żadnej alternatywy. Na szczęście część nie łyka tego neoliberalnego szitu że jak będziesz wcześniej wstawać i ciężej zapierdalać to staniesz się bogaty. Mam nadzieję że ktoś w partii Demokratycznej przejmie elektorat Berniego. Berniego który domaga się czegoś co jest normalnością w Socjaldemokratycznej Europie. Bo dzięki socjaldemokracji, związkom zawodowym kapitalizm udało się ucywilizować. Co do metki to widzisz problem z tym systemem jest taki że żyjemy w kapitalizmie korporacji, wszystko jest produkowane w Azji od tanich koszulek z Lidla po drogie za 500 zł od Hugo Bossa. Korporacje szukają najtańszych niewolników i jak najmniejszych kosztów produkcji, doprowadziło to do gigantycznego wyzysku i zalegalizowanego niewolnictwa. Co do Trumpa też widzę w nim pewne plusy (większa obecność US Army w Polsce) ale to jest facet którego klasa społeczna i kumple uczyniły Republikę Ludową wielką. W imię większej produkcji i niskich kosztów pracy. To zachód przez swoją głupotę i chęć zysku sprawił że dyktatura jest supermocarstwem. I proszę cię jaki socjalizm w Chinach? (nawet w przyszłości) :P To państwo marzenie Korwina Krula (brak państwowej emerytury), autorytarny reżim z wolnym rynkiem  w którym zapierdalasz albo cię nie ma. Nigdy nie wprowadzą socjalizmu bo sami przywódcy musieliby żyć o wiele skromniej, nie po to zmienili swoją politykę po śmierci Mao żeby do niej wracać. Tak samo jak w przypadku Rosji i Putina gdzie czerwona gwiazda dobrze wygląda 8 maja na Placu Czerwonym. Ale byliby największymi antykomunistami (Rosjanie i Chińczycy) gdyby miały skurczyć się ich majątki.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 11 czerwiec 2020, 00:56:28
Cytat: LelekPL w 08 czerwiec  2020, 08:03:53Historia, a obecna rzeczywistość to dwie inne sprawy.

Przepraszam, ale już na wstępie, chciałbym tylko zadać pytanie jakie studia skończyłeś LelekPL, gdzie i na jakim Uniwersytecie wykładasz. Pamiętam, że kiedyś o tym pisałeś, ale nie mogę tego znaleźć. Nie musisz odpisywać na ten temat, bo to bardzo prywatne sprawy, ale było by fajnie. Jak chcesz zachować prywatność w tej kwestii to też miło i to oczywiście akceptuję.

Teraz, tak dla sportu, postanowiłem zdawać na Historię, kiedyś od czapy zdawałem na Stosunki Międzynarodowe. Heh, w tydzień do egzaminu, ale bawiłem się dobrze. No, coś tam ukończyłem później w każdym razie.
Kiedyś też dla hecy startowałem na ASP, no i ktoś do mnie – co mnie niby interesuje. A ja opowiadam, a później tekst – to po co zdajesz, komuś miejsce możesz zabrać?! No tak, bo mogę?

ANTIFA też się zmieniła na przestrzeni lat, czerwony sierp i młot jest mniejszy niż 70-lat temu a czarna flaga jest z lepszego materiału.  :)

Dobra do tematu. Jak diametralnie zmieniły się poglądy Republikanów przez 159 lat? Nie no, podaj jak możesz jakieś przykłady. Jestem ich bardzo ciekaw. Ja coś tam wiem, ale pewnie niewiele wiem, ale chętnie się dowiem.

No, pięknie. W tym czasie Demokraci przeszli z reprezentantów Południa, na.... reprezentantów Południa. Ho! Kurde! A to sprytnie wymyślone. W ogóle to są NAJBARDZIEJ GENIALNE pomysły w dziejach Świata. To zawsze się sprawdza. To jest zajebiste, wpaść na pewną oczywistość i odwrócić zwyczajnie pewne tematy na inne. Demokraci zamienili się z największych fanów niewolnictwa, jako klasa panująca na południe od Wirginii – kiedy Republikanie byli za abolicją – obecnie na fanów utrzymywanie w nędzy – jak to lewica – swoich wyborców. Ale to jest sprytne. Hehehe.

Zaczyna mnie to bawić, więc będę szedł dalej. Była taka Szkoła Frankfurcka, pewnie wiesz LelekPL. No i tam działały wielkie mózgi. Naprawdę wielkie i to bez żadnej szydery. Ci ludzie mieli głowę na karku i trzeba ich doceniać. Pytanie do czego ją wykorzystywali. Nie umniejsza to w niczym ich olbrzymiego potencjału intelektualnego. Dobra, skracam. Co do tej niby zmiany historycznej względem Demokratów/Republikanów, przypomina mi to załapanie przez Frankfurtczyków tego co proponował kiedyś Wilhelm Reich – trzeba powiedzieć, że zboczeniec seksualny, ale trzeba to zrozumieć, bo córka kiedyś mówiła, że on sam był molestowany w dzieciństwie. Z manii o pełnym wyzwoleniu seksualnym, po którym by nastało wprowadzenie komunizmu (to lajtowa socjaldemokracjas). Ale było tam paru chłopa: Adorno, Marcuse (1968 rok i darcie mordy 3xM: Marx, Mao, Marcuse w Paryżewie), Horkheimer no i Fromm. Ziutki wpadli na ten sam pomysł co Demokraci, dymajmy od dupy strony. Tzn od drugiej strony.  :P

KURDE, TROCHĘ DŁUGO WYJAŚNIAM, ale nie piszę tylko do LelkaPL. Może kogoś to też zainteresuje.

Trzeba przyznać, że Republikanie w większości z liberalnych społecznie i gospodarczo idiotów, przeszli na pozycje liberalnych i gospodarczych idiotów. Jak to protestanci. Heh, o to są protestanci? i co Za tym społecznie idzie? Nie wiem. Może się dowiem na studiach lub na kiblu z encyklopedią w ręku, żeby później wyrwać z niej kartki.  :o

Cytat: LelekPL w 08 czerwiec  2020, 08:03:53a teraz jak wiadomo to zatwardziali konserwatyści bez kszty logiki jeśli chodzi o takie sprawy jak nauka.

O kurde! Arnold i Clint muszą teraz odszczekać, że mieli cokolwiek wspólnego z Republikanami, jako zwolennicy popełniania aborcji.  :P  Też jestem jak Funky, oburzony, że jakieś zj*bane auto jeździ po mieście i z megafonów leci tekst z taśmy. Słychać tekst: aborcja zabija. No to chyba dobrze? A co ma niby robić? To by było bez sensu, gdyby na przykład uperda..ła tylko nóżki. To logiczne. Clint jest na tyle progresywny, że jest też za "małżeństwami" homoseksualnymi. No i za adoptowaniem dzieci przez progresywną mniejszość, też jest to logiczne. Niestety, są w mniejszości i mają wśród Republikanów jako jedyni trochę kRZty logiki jeśli chodzi o takie sprawy jak nauka.  ;D
 

Cytat: LelekPL w 08 czerwiec  2020, 08:03:53Nie mówię, że statystyki to opinia, mówię tylko, że można nimi z łatwością manipulować i żyć w swojej konserwatywnej lub liberalnej bańce, zwłaszcza z algorytmami, które sugerują nam tylko jeden punkt widzenia.

Przynajmniej Czarny konserwatysta podał jakieś statystyki, albo się je obala lub ma się inne. Ale pewnie pewnie ch... wiedział, jeszcze nikt go skutecznie nie oświecił.

DOBRA, SKRACAM.

Cytat: LelekPL w 08 czerwiec  2020, 08:03:53Wybacz Johnny, ale tutaj byłem bardzo jasny. Policjanci muszą, biali protestujący nie muszą. Policjanci narobili taki bałagan, że muszą teraz stanąć po stronie społeczeństwa, żeby sobie innych zjednać. Dalsza eskalacja do niczego dobrego nie doprowadzi. Biali protestujący nie muszą zupełnie, nie ma powodu, aby to robili, ale jak chcą to czemu Ci to przeszkadza? Naprawdę nie mam tam braku logiki, trzeba tylko czytać ze zrozumieniem. I teraz się totalnie niepotrzebnie powtórzyłem, bo wystarczyło, żebyś dokładnie przeczytał post. A wiesz jak bardzo nie lubię się powtarzać.

Dobra, ostatecznie, nie chciałbym żyć w świecie, gdzie ludzie obawiają się własnych współobywateli. Jak policja jest zje..na to można łatwiej ją zmienić niż zje...ne społeczeństwo.

Tylko, LelekPL, podaj w końcu te przykłady jak czarna społeczność jest niby dyskryminowana, TYLKO KONKRETNIE. GDZIE TE ZASRANE STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ SYSTEMOWO UPADLAJĄ SPOŁECZNOŚĆ MURZYŃSKĄ? Gdzie to jest zapisane? Gdzie przez tych Republikanów – uważam też, że powinni klęczeć – Afroamerykanie są tak dużą liczbą penitencjariuszy pewnych zakładów, sprawcami roz... A nie, a nie! Przepraszam! Kurde! Fakty, fakty są najgorsze! Przepraszam... :'(

A ch... odpiszę jeszcze Funkemu, bo aż mnie zastanawia od kiedy tak solidnie wszedł w historię. Odpowiedz mi, Funky, czym różni się liberalizm od neoliberalizmu? Muszę koniecznie poznać Twoje zdanie na ten temat.

DOBRA, NA RAZIE TYLE, BO SPAŁEM W PILE.

LOL ;D
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 11 czerwiec 2020, 01:07:09
Aż sie zastanawiam czy usunąć ten post czy nie... Ale zostawię, żeby pokazać na jakim bełkocie ta dyskusja się skończyła.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 11 czerwiec 2020, 01:10:07
A co Cię tak bardzo boli, że chciałbyś cenzurować?

Ja jestem zwolennikiem wolności słowa. Czy socjalistycznego – po środku centrystyczno-demokratycznego – a nawet tego na f...

Ale to chyba nie było na F. Może dla niektórych...
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 11 czerwiec 2020, 01:24:32
Neoliberalizm traktuję jako pejoratywne określenie na darwinistyczny kapitalizm XX (od czasów Reagana i Thatcher*) i XXI wieku. Od siebie dodam że nie ma nigdzie w prawie systemowego rasizmu. Ale kurczę coś jest na rzeczy skoro od tylu lat wykluczenie i brutalność policji dotyczy tej grupy. Oczywiste jest to że czarni mają swoje problemy i nie są święci (nikt nie jest, dotyczy to każdego) ale dlaczego doświadczają aż takiego zła?. Można to porównać do sytuacji Polaków w RFN-ie na początku lat 90. W konstytucji Niemiec nie ma żadnego rasizmu a wiadomo jakie było nastawienie do Polaków (do czego w jakimś stopniu się przyczyniliśmy i daleko było do świętości) ale w ludzkich umysłach było wtedy wdrukowane "Polak-złodziej". Co przekłada się na ludzkie zachowania i gesty. Każda ze stron powinna coś dać od siebie ale nie da się przeoczyć faktu że coś jest nie tak z tamtejszą policją (USA). Mam tylko nadzieję że kiedyś nie dojdzie do podobnych ekscesów z Ukraińcami w Polsce. Wykonują bardzo ciężką pracę a nie widzę w Polakach szacunku i równego traktowania (wystarczy poczytać internet i cały ten rasistowski ściek w ich kierunku).

*Ok jestem im w stanie oddać to że pomogli rozwalić Sowiety ale dla mnie na tym kończą się ich zasługi.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 11 czerwiec 2020, 01:25:22
Cytat: Johnny Napalm w 11 czerwiec  2020, 01:10:07A co Cię tak bardzo boli, że chciałbyś cenzurować?
Absolutnie nic. Co do redakcji tekstu może sam zauważysz w czym problem jak już się wyśpisz czy jak poprawi się cokolwiek co Ci dolegało jak to pisałeś.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 11 czerwiec 2020, 01:34:03
Nie no, Lelek PL. Szczyt bezczelności z Twojej strony. Zwyczajne chamstwo z Twojej strony, mam nadzieję, że nie usuniesz swojego własnego tekstu. Dolegało? Dzięki.  :)  Warto go pokazać innym zainteresowanym. Gdybyś jednak był wewnętrznie zmuszony do cenzury, to bardzo proszę nie na PW tylko tutaj o podanie twardych dowodów które by Ciebie to do tego ZMUSIŁY?

Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 czerwiec 2020, 08:33:46
Oho. Zaczyna się to, czego obawiałem się po tym temacie...

(https://media.giphy.com/media/3otPoLJJdKNEZQw9jy/giphy.gif)
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 16 czerwiec 2020, 23:07:28
Cytat: Juby w 26 kwiecień  2020, 10:37:14Mamy o tyle szczęścia, że i jak, i moja ukochana, pracujemy w biurach, a przy nagłośnieniu pandemii, i ją i mnie wysłali na home office. Tak więc pracujemy z domu, od poniedziałku do piątku praktycznie 24h na dobę w mieszkaniu(...)

Heh, a jak ktoś właśnie tak ma. On i ona pracują w domu, to jak w międzyczasie się poprzytulają lub coś więcej, to jest to już romans, mobbing, czy już molestowanie w miejscu pracy?  ;)
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 czerwiec 2020, 08:12:41
Heh, nie doprecyzowałem. Pracujemy w różnych biurach, w różnych firmach, w ogóle w innych zawodach. Także jeśli nawet coś w trakcie pracy, to o żadnym molestowaniu nie może być mowy. ;)

Poza tym, ten wpis jest już nieaktualny. Moja firma zaczęła wdrażać powrót pracowników do biura. Byłem w nim w dniach 8-10 oraz 15-17 czerwca (czyli dziś), a od najbliższego poniedziałku wracam na stałe. Z oczywistych względów, jest nas może 1/3 załogi, a ja siedzę w pokoju z jedną koleżanką, choć stoi tu 8 biurek.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 17 czerwiec 2020, 08:27:54
Ja chyba wracam w lipcu. Nie wiem czy się cieszyć czy smucić. Z jednej strony na pewno łatwiej będzie się skupić na pracy, ale z drugiej jak jestem w domu z kotem i psem to przyjemniej się żyje człowiekowi i będę bardzo za nimi tęsknił teraz w pracy. Ale może wcześniej będę kończył pracę. Na pracy zdalnej zauważyłem, że rozwalam sobie dzień pracując często do 19, zamiast kończyć planowo o 16. Na pewno to pomoże jak wrócę do uczenia w szkole. No i dom znowu stanie się oazą spokoju nie związanego z pracą. Wracam i odpoczywam... a potem zmywam i odkurzam ;)
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 17 czerwiec 2020, 21:57:39
Cytat: Juby w 17 czerwiec  2020, 08:12:41Heh, nie doprecyzowałem. Pracujemy w różnych biurach, w różnych firmach, w ogóle w innych zawodach. Także jeśli nawet coś w trakcie pracy, to o żadnym molestowaniu nie może być mowy. ;)

No to nie mobbing uprawiasz, tylko wrogie przejęcie.

Cytat: undefinedWrogie przejęcie – proces uzyskania kontroli nad spółką poprzez nabycie jej akcji w liczbie wystarczającej do kontroli i zarządzania nią, który to proces nie zyskał akceptacji kierownictwa spółki przejmowanej (...)
To na końcu to chyba o rodzinie lub o przyjaciołach spółki.


Ja to dzisiaj jakieś challenge pomagałem filmować już od 6.55, bo ktoś nominował kogoś do czegoś, robiąc to ok. 16.00 w poniedziałek, a challenge można wykonać tylko w 48 godzin. I tak się bawią i innych włączają – spontanicznie – w takie akcje.

Cytat: LelekPL w 26 kwiecień  2020, 15:45:16To ciekawe bo my od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad wyjazdem do Skandynawii na jakiś czas (do 5 lat). Między innymi dlatego podjąłem nową pracę w banku, żeby coś lepszego tam znaleźć znając tylko podstawy szwedzkiego. Ten 6 godzinny dzień pracy jest bardzo kuszący ;) tym bardziej z myślą o dzieciach. No i liczę, że odłożę na dom w Polsce.

A dlaczego chcecie później wracać do Polski?Skandynawia jest piękna, te pola fiordów są urocze. Lofoty są naprawdę urzekające, opowiadała mi o tym kuzynka, córka chrzestnego mojej mamy już nie żyjącej tu, którą kiedyś tam wywiało. Wspaniałe krajobrazy. Laponia i okolice Kiruny po prostu zapierają dech w piersi. Szkoda tylko, że wszystkie państwa skandynawskie żyją na wysokiej stopie rozwoju dzięki grabieży.

Wszystkie państwa skandynawskie skorzystały na Drugiej Wojnie Światowej, bez wyjątku. Dania broniła się całe dwie godziny przed Nazistami (nie Niemacami, oni nie winne), dwóch zginęło. Norwegia szybko zrobiła rząd kolaboracyjny (Vinduq Quisling – synonim idealnej kolaboracji) i rozpoczęła eksport swoich obywateli wyznania mojżeszowego w głąb Rzeszy. Filnadnia, wiadomo. A w Szwecji też było zabawnie, niby neutralni, a wysyłali tych tzw ochotników na front wschodni. Eksportowali rudę żelaza do zasilania III Rzeszy. IKEA jakoś zaczęła powoli się zbierać ku kiełkowaniu. Ba! Ingmar Bergman ze swoim ojcem lubili się przechadzać po mieście i rysować swastyki po domach – odsyłam do biografii reżysera.

Cóż za wspaniały świat! Odcinajmy kupony!

JEDEN POST WYSTARCZY NA DZIEŃ JEŚLI NIKT NIE ODPOWIEDZIAŁ!
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 18 czerwiec 2020, 07:53:28
Cytat: Johnny Napalm w 17 czerwiec  2020, 21:57:39A dlaczego chcecie później wracać do Polski?
Bo tutaj mamy rodzinę? To chyba oczywiste :P
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 29 czerwiec 2020, 21:28:55
Wczoraj ponownie spełniłem swój obywatelski obowiązek. Niestety, nie jestem zadowolony z wyników. Z różnych powodów odpuszczam drugą turę. Powiedzmy, że biorę przykład z Netflixowego Wiedźmina.

(https://i.pinimg.com/736x/b8/3b/9c/b83b9c0ac7d8c94afdf6d80e87f8b463.jpg)
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 29 czerwiec 2020, 22:14:45
Ja nawet się specjalnie nie wacham. Głosuję na Trzaska w drugiej turze. Lepszy pionek progresywnych centrystów niż pionek katololów. Poza tym, w Polsce prezydent to w dużej części funkcja reprezentatywna, a Trzask jest w tym wypadku o jakieś srylion razy lepszy od Dudy :P Jedyne w czym lepszy jest Duda to... memy! Zwłaszcza w ostatnich tygodniach.

Co do wyników to cieszy mnie, że Duda nie wygrał w pierwszej oraz, pomimo mojej sympatii do niego, wszystkie memy o ilości głosów na Biedronia :P Szkoda, ale ewidentnie nie radził sobie w debatach i jego serce nie było w tych wyborach od samego początku. Lewica powinna znaleźć sobie kogoś bardziej merytorycznego, kto lubi debatować na różne tematy, a nie pozostawać monotonnym na LGBT, które w Polsce niestety nadal z jakiegoś powodu jest tematem taboo (choć nie wiem na ile to była wina Biedronia, a na ile manipulacji mediów i przeskakiwania na ten temat za każdym razem gdy on się pojawiał). A tymczasem temat środowiska został prawie pominięty w tych wyborach. Energetyka też bez konkretów. No i jeszcze lewica nie wyszła z konkretnymi programami socjalnymi co powinno być kluczem do ich wyborów. No cóż, maybe next time.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 30 czerwiec 2020, 00:49:13
Ja nie idę na II turę (zagłosowałem na Witkowskiego), Trzaska nie poprę za to co się działo w Wawie (reprywatyzacja) i jest to neoliberał jak wszyscy w PO. Lewica się skompromitowała wystawiając kandydata znanego z jednego tematu i dopóki nie postawią na przekaz socjalny (sprawy obyczajowe to domena bogatych i sytych) to wiecznie będą w opozycji. Ale żeby to zmienić to trzeba zaorać i pogrzebać SLD i wszystko co reprezentowała ta partia po 89 roku. Dla mnie to farbowane lisy a nie żadna lewica.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 02 lipiec 2020, 01:59:52
Również byłem na wyborach i na drugą turę raczej nie pójdę. Bawienie się w mniejsze ZŁO jakoś mnie nie krzepi.

Bawienie się w ostentacyjną propagandę rządową i propagandę wafelków Sorosa, jakoś nie jest wyborem. Propaganda rządowa zawsze była – "Tow. Lis" ze swoim "sto lat" dla Tuska i tym "ja tego nie zaplanowałem" – ale teraz to już idzie po bandzie. Teraz to nawet nie ma żadnych niuansów, wszystko na chama.

Oczywiście Czaszkowski ma swoją własną nietykalną tubę – TeFałeNy, Wyrtualne i Łonety. Ooo... O właśnie, jeszcze ta tuba MyszniMika. Coś na g... To była pierwsza gazeta od czasów PRL, która sprzedawała w swoich wydaniach karty do zbierania głosów dla jednego z kandydatów. Tfuu...!

Duda reklamuje bandę cwaniaków, którzy uczepili się władzy. Jak rzep psiego ogona. Długo czekali na swoje spółki i po chamsku w to weszli. W dodatku jest to dosyć prymitywne. Ekonomiczni analfabeci, z resztą tak samo jak i społeczni.

Ale Trzask przy tym jest podobnie kijowy. Stypendysta Sorosa – cholernego spekulanta, który za swoje kradzieże zdaje się, że ma kilka wyroków śmierci w Azji Południowo-Wschodniej. Soros to ideowa menda, skrajny lewicowy progresywista, śmiertelny wróg całej Europy. Za kradzione pieniądze wychowujący tych swoich lewicowych wafelków, gotowych pójść za nim w ogień, kiedy przyjdzie taka pora.

Olejmy jednak osoby i popatrzmy na ten wybór strategicznie. Kontynuacja rządów PiS będzie prowadziła do ekstremalnego rozdawnictwa, czyli upadku gospodarczego oraz ekstremalnego osłabiania gospodarki przy jednoczesnym szerzeniu mentalności typu "nam się należy". Perspektywa lekko mówiąc kijowa, aczkolwiek z tą zaletą że drastyczne pogorszenie warunków jest najlepszym remedium na głupotę, więc im dłużej będą rządzić tym bardziej ich działania będą ludziom otwierały oczy. W przypadku Trzaskowskiego czyli najgorszego prezydenta Warszawy w znanej historii oczekiwać gospodarczego rozsądku to jak oczekiwać od leniwca ze zostanie sprinterem.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 04 lipiec 2020, 13:30:22
Bardzo mnie śmieszy to zaangażowanie sytych – ok, tylko z lekką nadwagą – Europejczyków, siedzących na swoim tyłku przy biureczkach przed swoimi laptopami, smartfonami w kwestię naprawy niesprawiedliwości świata, a w szczególności tych strasznych rasistowskich Stanów Zjednoczonych. Koszulki z Bangladeszu, buty z Wietnamu i jedziemy przed ekranami. Juuupiii!

W czerwcu zabito Davida Dorna w USA. Był on emerytowanym policjantem, czarnoskórym – gdyby dla kogoś ta informacja miała zasadnicze znaczenie. Byłego kapitana policji zastrzelił... hmm... mądrzejsze jest nie wspomnieć o to.  :P

W każdym razie facet, który bronił sklepu przed kradzieżami ruchu lewicowego z Black Lives Matter, został po prostu ukatrupiony. Ciekawe czy w związku z jego śmiercią również powstanie jakiś... hehe, spontaniczny ruch typu BLM, żeby upomnieć się o jego życie? Funky, co miałeś na myśli pisząc:
CytujOczywiste jest to że czarni mają swoje problemy i nie są święci (nikt nie jest, dotyczy to każdego) ale dlaczego doświadczają aż takiego zła?.

O jakie "aż takie zło" chodzi obecnie?

Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 lipiec 2020, 14:31:31
Ostatni dzwonek przed wyborami... już wspominałem na kogo głosuję. Nie jestem super szczęśliwy z tym wyborem, bo czuć, że Trzaskowski jest trochę "produktem" speców od marketingu swojej partii (pracowało się w marketingu :P ), ale mimo wszystko jest mi bliżej do jego poglądów i tak jak wspominałem jest zdecydowanie bardziej reprezentatywny niż obecny prezydent. Poza tym kolega anglista to niech mu będzie ;) Ale nie o tym...

Ciekawy jestem kto wygra na tym etapie. Ja osobiście czuję, że wygra Duda. Wydaje mi się, i są to przekonania tylko z własnych obserwacji, a nie statystyk, że liberałowie na ogół raczej nie są tak przejęci polityką i mniej chętnie głosują od konserwatystów, którzy często głosują chociażby ze strachu, że ktoś im Polske pozmienia, a strach to dość silna motywacja. Może macie inne spostrzeżenia, ale na ogół mocne zainteresowanie polityką i historią to w moim kręgu znajomych domena prawaków. Poza tym ilość reklam, które widziałem na youtubie z Dudą! No co chwila się pojawiają. Sondaże niby pokazują wyrównaną walkę, jedne wskazują Dude, drugie Trzaska, ale zdziwiłbym się gdyby Trzaskowski wygrał.

Może to i dobrze... Jak przyjdzie z rozliczenia się z kryzysu po koronie przy kolejnych wyborach parlamentarnych przynajmniej PiS nie będzie miał kozła ofiarnego... tzn i tak zwalą winę na opozycję, bo na kogo by innego :P ale przynajmniej będzie to jeszcze bardziej absurdalne.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Kaz w 11 lipiec 2020, 16:49:48
(https://i.imgur.com/2I7PzqU.png)

Spoiler
(https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/12/aas.gif)
A tak poważnie, to już przestaje być śmieszne :(
[Zamknij]
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 lipiec 2020, 07:57:40
Widzę że niektórym słonko mocno przygrzało... ::)

Czy płyny / proszki / kapsułki do prania białych ubrań też są rasistowskie? Może białe koszule powinienem prać w tych do ciemnych ubrań?
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 12 lipiec 2020, 13:32:16
Jedno słowo, tylko jedno słowo POJEBANI.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 13 lipiec 2020, 22:50:20

Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 05 sierpień 2020, 23:42:48

Które z małp mają chwytny ogon? Czy wszystkie małpy mają chwytne stopy? Poprawcie mnie, jeśli nie tylko gibbonowate. Jak to jest, zaznaczać swój teren poprzez rozrzucane fekalia i zapachy z mięśni poprzecznych krocza?
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 06 sierpień 2020, 08:10:01
Nie wiem co Ty tam piszesz, ale film przypomniał mi o innym pajacu z tą piosenką :P
Ten fake jest jeszcze słaby, ale teraz są tak dobre, że jak Duda robił ten swój "rap" to byłem pewien, że to jest deepfake. Dopiero potem ktoś mi powiedział "nie, to jest na serio" i wtedy byłem zdziwiony.


Co nie jest deepfakem natomiast to ta absolutnie komiczna rozmowa Trumpa z HBO.

Tutaj są tylko fragmenty bo youtube cały wywiad zablokował w naszym kraju, ale i tak można go obejrzeć gdzieś indziej, a w Polsce będzie dostępny też na HBO Go 10 sierpnia. Nic odkrywczego tam nie ma, ale przynajmniej można się pośmiać (popłakać albo łączyć się w bólu jak kto woli) jakiego błyskotliwego prezydenta sobie USA wybrało.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 wrzesień 2020, 14:37:32

Straszne co sie dzieje. Świat spóźnił się tylko rok za Blade Runnerem.
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 wrzesień 2020, 16:30:44
Kto mi powie co ja właśnie obejrzałem?
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 wrzesień 2020, 17:33:23
Pożary w Kalifornii i Oregonie i jak przez nie San Francisco wygląda
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 wrzesień 2020, 17:46:34
No racja. Smutne to wszystko co się tam dzieję...
Tytuł: Odp: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 25 wrzesień 2020, 18:53:48
Smutne, ale nie kompletnie niezwykłe. To w końcu Zachodnie Wybrzeże, czyli jest sucho i mało opadów. Ludzie niepotrzebnie w nadmiarze ściągają do Kalifornii i zasiedlają tereny wyrywane przyrodzie na siłę. Każdy amerykański dandys marzy o życiu w San Francisco lub blisko.


Żeby było coś w nawiązaniu jednak do tematu około komiksowego, to polecam wywiad Jima Lee dla Gotham w Deszczu:
https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/jim-lee-wywiad/ (https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/jim-lee-wywiad/)
San Francisco i okolice nawet bez tej łuny z pożarów są czerwone – to taka ironia.  ;)  Kurczę, fajny był ten fragment o mieszkaniu Jima Lee w Berkeley koło Cisco i rysowaniu Punishera oraz presji liberalnego otoczenia.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 listopad 2020, 16:29:54

Udało się, jedna wiedźma pokonana  ;D  Mam nadzieję, że u nas też się uda kiedyś, choć w najbliższym czasie, nawet po protestach nie widzę szansy na zmianę. Sytuacja z koroną musiałaby mieć katastrofalny efekt dla polski w najbliższych latach, a tego nie życzę nam, nawet ze względu na niechęć do władzy.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 08 listopad 2020, 17:39:18
Mam nadzieję, że zwycięstwo Bajdena nie wpłynie na całkowite zniknięcie Aleca Baldwina w roli Trumpa w SNL. Bo w sumie tylko tego Donalda będzie mi brakować. :)
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 listopad 2020, 18:12:29
Do stycznia jeszcze zostanie, ale dla mnie super, że teraz Jim Carrey dołączy do obsady na stałe jako Biden ;)
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: elwis1982 w 09 listopad 2020, 10:04:15
Cytat: LelekPL w 08 listopad  2020, 16:29:54Udało się, jedna wiedźma pokonana


Hej, czy mógłbym prosić o rozwiniecie dlaczego tak uważasz?. Mnie osobiście raczej polityka Amerykańska nie interesuje, ale z faktu posiadania 3 dzieci i tego jak Trump jest zaangażowany w walkę z pedofilia, która gardzę ponad wszystko, jego osoba i to w jaki sposób jest on przedstawiany przez amerykańskie media (a jest to obraz zakłamany i nie mający raczej nic wspólnego z prawda) jest mi bardzo dobrze znane. Zanim rozwinę swoją wypowiedz chciałbym zaznaczyć, że jestem raczej osoba, która nie rozmawia na tematy, na które nie ma pojęcia i zawsze jak coś mówię to są to informacje przeze mnie sprawdzone i zweryfikowane. A więc do rzeczy, poniżej przedstawię dokonania Trumpa za jego kadencji jako Prezydent Stanów Zjednoczonych.

– Wynegocjował cztery porozumienia pokojowe na Bliskim Wschodzie, coś́, czego nie osiągnięto przez 71 lat interwencji politycznych i niekończących się̨ wojen.
– Był pierwszym prezydentem, który od czasu Eisenhower nie wmieszał Stanów Zjednoczonych w wojnę̨.
– Miał największy wpływ na gospodarkę̨, przyniósł miejsca pracy i obniżał bezrobocie amerykanów, a przede wszystkim czarnych i latynoskich ludności, którą spowodował inny prezydent.
– Odkrył głęboką, powszechną i wieloletnią korupcję we FBI, CIA, NSA oraz partie republikańskie i demokratyczne.
– Wprowadził zmiany w NATO i pozwolił partnerom sojuszników zacząć płacić swoje opłaty.
– Zneutralizował zapędy Korei Północnej, powstrzymał ich przed tworzeniem nowej energii jądrowej, wysyłaniem rakiet do Japonii i zastopował zagrożenie dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
– Przekształcił stosunki z Chińczykami i przywrócił setki biznesów do Stanów Zjednoczonych.
– Ukończył mianowanie trzech sędziów Sądu Najwyższego i prawie 300 sędziów federalnych.
– Ujawnił powszechną pedofilię w rządzie i wśród producentów i filmowców Hollywood oraz ujawnił światowy handel nieletnimi.
– Pracował za darmo i wydał ponad dwa miliardy dolarów na służ̇bę z własnych pieniędzy.".
Wydaje mi się, że lista jego dokonań mówi sama za siebie, nie znam jego życia prywatnego i oceniam go tylko na podstawie tego czego dokonał jako prezydent. Jeśli porówna się go np. z takim Obama to to wychodzi na to, że był najlepszym prezydentem od wielu lat, a poprzedni wygląda przy nim jak zwykły zbroniarz (zresztą którym jest), ale to już temat na inną dyskusję, pozdrawiam :).
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 09 listopad 2020, 11:55:48
Ok. Nie chcę tu długiej dyskusji, więc moje krótkie komentarze, przy Twoich:
– Wynegocjował cztery porozumienia pokojowe na Bliskim Wschodzie, coś́, czego nie osiągnięto przez 71 lat interwencji politycznych i niekończących się̨ wojen. (Palestyna nadal nie jest zadowolona, i te "niekończące się wojny" nadal trwają m.in w Libii:
https://www.washingtonpost.com/world/2020/09/15/trump-deals-bahrain-uae-kosovo-serbia/)
– Był pierwszym prezydentem, który od czasu Eisenhower nie wmieszał Stanów Zjednoczonych w wojnę̨. (tu się zgadza... nie żeby nie kontynuował poprzednich ale nowej nie rozpoczął. Za to brawa i jak można zobaczyć niżej, tylko za to)
– Miał największy wpływ na gospodarkę̨, przyniósł miejsca pracy i obniżał bezrobocie amerykanów, a przede wszystkim czarnych i latynoskich ludności, którą spowodował inny prezydent. (stopa bezrobocia malała od rządów Obamy, za którego kadencji amerykanie wyszli z krachu. Za Trumpa tempo wzrostu miejsc pracy SPADŁO, a następnie po tym jak katastrofalnie zajął się sytuacją pandemii, stopa bezrobocia jest najwyższa od czasu wspomnianego krachu na Wall Street - też za niekompetentnego republikanina:
https://tradingeconomics.com/united-states/unemployment-rate)
– Odkrył głęboką, powszechną i wieloletnią korupcję we FBI, CIA, NSA oraz partie republikańskie i demokratyczne. (To jego działania zostały poddane pod impeachment i jak skończy się jego prezydentura i immunitet będzie prawdopodobnie za nie sądzony)
– Wprowadził zmiany w NATO i pozwolił partnerom sojuszników zacząć płacić swoje opłaty. (pozwolił partnerom płacić swoje opłaty? co to jest za zdanie? to wcześniej nie mogli czy po prostu nie chcieli?)
– Zneutralizował zapędy Korei Północnej, powstrzymał ich przed tworzeniem nowej energii jądrowej, wysyłaniem rakiet do Japonii i zastopował zagrożenie dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. (z rozmów nic nie wynikło https://www.reuters.com/article/us-northkorea-kim-trump/trump-hails-kim-reappearance-but-north-korea-denuclearization-prospects-bleak-idUSKBN22F00D / a Kim jest nadal dyktatorem w opresyjnym kraju gdzie więźniowie polityczni są nadal mordowani)
– Przekształcił stosunki z Chińczykami i przywrócił setki biznesów do Stanów Zjednoczonych. (zwiększenie cła na Chiny spowodowało, że biznesy po prostu przeniosły się do innych krajów, a nie do USA. Tylko 3% firm deklarowało się na powrót w 2019 roku - kluczowe słowo - deklarowało - najwięcej zyskał Wietnam i co ciekawe Meksyk. Korna też wpłynęła na odejście od Chin bardziej niż Trump, a jednak nadal najbardziej zyskują inne kraje:
https://www.cnbc.com/2019/09/01/trump-ordered-us-firms-to-ditch-china-but-many-already-have.html)
– Ukończył mianowanie trzech sędziów Sądu Najwyższego i prawie 300 sędziów federalnych. (tak i wsadził najgorszych konserwatywnych sędziów, którzy są za zdelegalizowaniem aborcji i pochodzi z chrześcijańskiej sekty:
https://www.theguardian.com/us-news/2020/oct/26/amy-coney-barretts-past-calls-into-question-her-pledges-of-impartiality)
– Ujawnił powszechną pedofilię w rządzie i wśród producentów i filmowców Hollywood oraz ujawnił światowy handel nieletnimi. (największy potwierdzony pedofilski skandal był powiązany właśnie z nim, a właściwie z jego kolegą Jeffrey Epsteinem. Bo mam nadzieję, że nie mówisz o Pizza Gate - mit, który został obalony:
https://www.snopes.com/fact-check/pizzagate-conspiracy/
https://www.nytimes.com/interactive/2016/12/10/business/media/pizzagate.html?mtrref=en.wikipedia.org&gwh=75EBA6F9E0E67E7308AA50C101E8B4BA&gwt=regi&assetType=REGIWALL)
– Pracował za darmo i wydał ponad dwa miliardy dolarów na służ̇bę z własnych pieniędzy." (tu też się zgadza - nie jest pierwszym prezydentem, który to zrobił - Kennedy i Hoover też to zrobili, taki przywilej bycia miliarderem, który zachował prawa do swoich nieruchomości podczas prezydentury w których gościł zagranicznych dygnitarzy i miał z tego dochód. Ale zgadza się)
W sumie: 2/10. To nawet w podstawówce nie przejdzie jako zaliczenie, a co dopiero na studiach ;)

A więc nie, nie był dobrym prezydentem. Jego komentarze i niekompetencja podczas pandemii to najlepiej obrazują. Ale również jego nieludzkie traktowanie emigrantów, anty-naukowe podejście do medycyny i środowiska oraz ogólnie konserwatywna polityka. I tu pewnie jest pies pogrzebany. Ty jesteś zapewne konserwatystą i będziesz np. jego nominacje na sędziego najwyższego widział pozytywnie, a ja się z tym absolutnie zgodzić nie mogę. Kto ma rację? No ja, ale poważnie to zależy od punktu siedzenia, bo jakości człowieka nie udowodnisz empirycznie.

Także tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia. Kontynuować nie chcę, bo to będzie tylko strata czasu mojego i Twojego, i nikt z nas zdania zapewne nie zmieni, ale mam nadzieję, że przynajmniej dostatecznie wyjaśniłem jak ja to widzę. Oczywiście jeśli chcesz to śmiało coś dodaj, ale z mojej strony to byłoby wszystko i więcej odpowiadać na ten temat nie będę.
 
PS odnośnie filmu: Zabawne, że celebracja ze Star Wars miał takie pokrycie w rzeczywistości w której ludzie faktycznie wyszli na ulice świętować jego odejście, jakby to był koniec tyranicznego imperatora :D Nie jest to nigdy dobry znak, że ludzie świętują Twoje odejście
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: elwis1982 w 09 listopad 2020, 15:10:59
Zdecydowanie uważam, że nie ma sensu wdawać się w głębsza polemikę i że jest to strata naszego czasu :). Z mojej wypowiedzi wcześniej można wywnioskować, że uważam Trumpa za rycerza na białym koniu, ale zdecydowanie tak nie jest i jak każdy polityk czy tam biznesmen ma swoje za uszami. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że media pokazują go tylko w negatywnym świetle i że jest to po prostu krzywdzące dla niego.
Odnośnie przyklejenia Trumpowi łatki przyjaciela Epsteina to była to gra przedwyborcza i tylko po to, żeby mu nabrudzić, bo koniec końców nic z tego nie wynikło i żadnych brudów na niego nie znaleźli.
Pizza Gate to jest tylko teoria spiskowa co nie znaczy, że coś podobnego nie miało miejsca tym bardziej biorąc pod uwagę zachowanie Pani Clinton, ale to już temat na całkowicie inna dyskusje, która wydaje mi się też nie ma najmniejszego sensu :P.
Nie jestem ani konserwatywnym radykałem ani liberałem i tak naprawdę nie ma żadnej partii politycznej, z którą mógłbym się utożsamiać, bo niestety nie ma nic po środku jest tylko lewo albo prawo.
Z mojej strony też kończę temat.

Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 09 listopad 2020, 17:37:27
Kolejne dobre wieści:
https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/szczepionka-na-covid-19-dziala-w-90-proc-euforia-na-rynku/4d9h1z0

Z twittera firmy farmaceutycznej Pfizer:
CytujUPDATE: We are proud to announce, along with @BioNTech_Group, that our mRNA-based #vaccine candidate has, at an interim analysis, demonstrated initial evidence of efficacy against #COVID19 in participants without prior evidence of SARS-CoV-2 infection.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 09 listopad 2020, 19:05:20
Stronię od polityki, zwłaszcza amerykańskiej, która w tak małym stopniu mnie dotyczy, ale dorzucę swoje 3 grosze.

Trump na pewno nie był najgorszym prezydentem w historii USA i nie wszystko co robił, było złe. Ale trudno będzie mi go wspominać inaczej, niż jako wyszczekanego, często przeczącemu samemu sobie błazna, który bardzo dużo mówił i oskarżał (bez poparcia dowodami), a ostatecznie w ostatnim roku swojej kadencji, który powinien być najmocniejszy aby mógł zachować urząd, działa tak źle, że USA jest najbardziej dotkniętym krajem koronawirusem na świecie. Już za sam okres marzec-październik tego roku, nie dziwi mnie, że amerykanie postanowili głosować częściej na kontrkandydata.

Wieści o szczepionce cieszą, ale sądzę, że jak zwykle będą opóźnienia, dostaniemy ją najwcześniej w lutym, a nie w styczniu jak zapowiadają, a zanim zaszczepią osoby priorytetowe (czyli bogaczy, polityków, a także pracowników służby zdrowia i wszystkich walczących z wirusem) i dojdzie do szczepień zwykłych kowalskich, może minąć kolejne ciężkie lato. Niemniej, choćby miało być źle nawet do września i znowu będzie rok bez urlopu, trzymam kciuki, aby w końcu udało się uwalić sku*#%&yna, żeby życie zaczęło wracać do normy.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 09 listopad 2020, 19:33:18
Oj poczekamy jeszcze na pewno. Sama firma stopowała optymizm mówiąc, że liczą zaszczepić masowo ludzi do KOŃCA 2021, ale przynajmniej pojawiło się światełko w tunelu i to cieszy. Jak również skuteczność szczepionki. Aż 90% na pierwszą szczepionkę to według specjalistów BARDZO dużo.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 11 listopad 2020, 18:41:41
Hola, kto mi zmienił w mojej wypowiedzi z 25 września w tym temacie termin z faggot na gej? I dodatkowo doszło podkreślenie tego słowa, którego sam przecież nie użyłem. Nie miałem na myśli żadnych gejów. O co kaman? Już poprawiłem.

Co do wyborów w USA, nie interesują mnie za bardzo, ponieważ nie mam na nie żadnego wpływu. Dziwi mnie tylko to, że już teraz jest tylu ludzi, którzy kierują się samymi emocjami, które nie są nawet ich własnymi. Nie wiem czy jest tam obecnie wystarczająco dużo ludzi potrafiących, przed podjęciem decyzji, wziąć kartkę i długopis i spisać sobie to za czym tak naprawdę są sami.

Tu mnie akurat Goebbels Stanu Wojennego trochę rozśmieszył – zgodnie z orzeczeniem sądu, wolno używać tego terminu – sam utkałem dla niego przezwisko Uszatek Syberyjski:


Świetne podsumowanie tego żyjącego trupa. Normalnie The Walking Dead. Podobno Józio Biden może ustać tylko 50 minut przed kamerami, a żeby gadać w miarę z sensem to ma 25-30 minut, później narkotyki zaczynają z niego schodzić. Joe Biden jest starszy od Trumpa nie całe cztery lata, a życia w nim już zupełnie nie ma. Taka chodząca mumia, idealna do sterowania przez Establishment. Życzę mu dobrze, oby robił mądrzejsze rzeczy niż głosił w celu odróżnienia się od Trumpa. Nie mam zamiaru źle mu prorokować, ale wydaję mi się, że z powodu stanu zdrowia może nie dożyć końca kadencji.

Wówczas prezydentką zostanie Kamala Harris. Przynajmniej jest jakaś konkretna. Czy się z nią zgadzam bądź nie, nie ma to żadnego znaczenia. Tak jak powiedziałem, nie mam na to żadnego wpływu. Dwa razy udało mi się przewidzieć pewne rozstrzygnięcia – nie jestem prorokiem i za takiego się nie uważam – w 2008 roku mówiłem, że jedynie Andrzej Duda ma jakiekolwiek szanse na ubieganie się na urząd prezydenta z tego archaicznego PiSu. W tym roku też się zabawiłem i w czerwcu napisałem kto wygra i jaką różnicą głosów. Założyłem się ze swoim przełożonym w pracy. Obstawiłem Czajkowskiego, więc przegrałem w głównym temacie, ale o dziwo okazało się, że niemal dokładnie podałem różnice pomiędzy tymi dwoma kandydatami.

Podsumowując te ich wybory – Trump by nie zbawił Polski, ani nic by nam nie dał za darmo. Biden, wbrew ciepłym marzeniom miejscowych lewicowych kluch, nie zbombarduje Kaczorowi willi na Żoliborzu i nie otruje mu kota.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 11 listopad 2020, 19:08:53
Ja zmieniłem i zmieniam jeszcze raz bo jest wbrew regulaminowi forum.
Cytujnie będziesz wysyłał/a żadnych treści, które są fałszywe, zniesławiające, niedokładne, obraźliwe, wulgarne, wyrażające nienawiść, napastliwe, obsceniczne, profanujące orientację seksualną, grożące, naruszające prywatność, przeznaczone dla dorosłych lub jakkolwiek naruszające polskie lub międzynarodowe prawo.

Jeśli nie chodzi o homoseksualistów to zmień jeszcze raz, ale nie na słowo, które jest obraźliwe.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 17 listopad 2020, 22:52:29
W czasie kiedy lampart ryczy, że skrobać się chce – ale nie słyszałem o zaobserwowanych przez naukowców przypadkach partenogenezy u ssaków, więc raczej tu nie będzie takiego ryzyka – zostaje przyjęta interesująca ustawa przez Sejm RP. Ciekawe czy ktoś to zauważył podczas tego bezsensownego harmidru.

Żaden fejk, bo można to sobie samemu znaleźć na stronie Dziennika Ustaw – dziennikustaw.gov.pl, gdzie Sejm ma obowiązek publikować teksty ustaw, lub na stronie Infor – www.infor.pl.

Więc tak – Dziennik Ustaw:
https://dziennikustaw.gov.pl/DU (https://dziennikustaw.gov.pl/DU)

Dalej –> Archiwum Dziennika Ustaw –> rok 2020 –> Pozycje 1801-1850 –> Pozycja 1845 –> tekst: W sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000184501.pdf (https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000184501.pdf)

Jest wiele smaczków, jak chociażby:
Art.36.1.22)Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom  sanitarnym,  kwarantannie  lub  izolacji obowiązkowej hospitalizacji,  a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.

3.Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.


Ale polecam przeczytać samemu całość.

Żeby jasno na początku powiedzieć, nie jestem tzw zwolennikiem teorii spiskowych – jeden tu na forum mi nawet takie coś wmawiał, tylko nie wiem jaki dałem ku temu powód. Choroby koronawirusowe istnieją. Wirus SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19 bezapelacyjnie istnieje i niestety wielu ludzi na to cholerstwo zmarło. Szczepionka na to jest potrzebna.

Jednak, jako zwolennik wolności osobistej i samodzielnego ponoszenia odpowiedzialności za własne decyzje dorosłych osób, nie podoba mi się aż tak ogólny tekst tej ustawy – to nie jest ustawa stricte napisana pod tą chorobę wirusową, to nie jest napisane pod koronawirusa – dowolność interpretowania, wymieszanie wielu tematów z różnych dziedzin, zwolnienie urzędników z konsekwencji kosztów swoich błędnych decyzji – brak możliwości ubiegania się o odszkodowania przez obywateli – tzw bezkarność. Dalej, szczepienia powinny być dobrowolne, oprócz tych obowiązkowych i sprawdzonych przez lata, które są przewidziane tylko dla dzieci i które zlikwidowały naprawdę wiele dziecięcych chorób. Na grypę nie ma przymusu szczepień, a nawet w XXI wieku było wielokrotnie podczas sezonów grypowych nawet po kilka milionów zakażonych Polaków.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 26 grudzień 2020, 09:50:44
Żeby nie było, że Grinch, ale Komisja Europejska w końcu przetłumaczyła ulotkę szczepionki, która została już zamówiona. Więc 22 grudnia obywatele UE dostali tak jakby prezent. Cała ulotka jest na stronie Komisji Europejskiej.

Polecam, jak zawsze, samemu zapoznać się z tym tekstem.

Ja podam tylko co poniektóre dane:

Jednak nie jest to tak jak informowano wcześniej, że podawanie szczepionki jest dozwolone od 12 roku życia, a jednak dopiero od 16-tu lat wzwyż. Czyli wynika z tego, że dopiero po okresie dojrzewania.
No wiadomo, zawsze przestrzega się przed możliwościami wystąpienia reakcji anafilaktycznej.
Szczepionkę trzeba będzie przyjąć dwa razy w odstępie 21 dni, jeśli nie zauważy się u siebie po pierwszym podaniu niepożądanych objawów. Szczepionka podawana domięśniowo – ramię lub dupa, co kto woli.

Jak w każdej ulotce podzielono działania niepożądane na częste lub rzadkie. "Bardzo częste" to ból głowy, stawów, mięśni, zmęczenie, możliwość wystąpienia gorączki i dreszczy no i czasem obrzęk wokół miejsca wstrzyknięcia. Te częste objawy niepożądane są liczone na występujące u więcej niż 1 osoby na 10.

Rzadziej spotykane negatywne skutki to możliwość wystąpienia narkolepsji, bezsenności no i powiększone węzły chłonne. U maks. 1 osoby na 1000, ale nie więcej niż u 10 osób na 10000 może dojść do chwilowego ostrego obwodowego porażenia nerwu twarzowego, który jak zaznaczono będzie raczej tylko chwilowy i powinien ustąpić szybko.

Producent zaznacza, że szczepionka nie została przebadana dokładnie pod kontem kobiet w ciąży, osób z obniżoną odpornością oraz dzieci. Zwierzęta na których testowano szczepionkę podobno nie wykazywały nadmiernych negatywnych objawów i ich funkcje rozrodcze nie zostały zaburzone.

No i podano informację, że lek jest dopuszczony warunkowo, ze względu na pandemię koronwirusa.

W każdym razie, jak mówił minister zdrowia, możliwe negatywne konsekwencje, zgodnie z umową podpisaną między KE a producentem szczepionki, w przypadku wystąpienia niepożądanych skutków przyjęcia sczepionki biorą na siebie skarby państw członkowskich UE.

https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2020/20201221150522/anx_150522_pl.pdf (https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2020/20201221150522/anx_150522_pl.pdf)
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 grudzień 2020, 14:30:41
W ogóle na razie nie interesuje się szczepionką. Dopiero dziś zaczęli w PL, więc zanim zaszczepią wszystkie bardziej priorytetowe grupy ludzi (czyli praktycznie wszystkich, bo jestem zdrowym mężczyzną w kwiecie wieku), minie z rok i będę wiedział, czy szczepionka przynosi coś niechcianego na przykładzie setek milionów ludzi już zaszczepionych.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 27 grudzień 2020, 14:35:49
Dla mnie najważniejsze, żeby moi rodzice i teściowa się zaszczepili. O siebie się nie boję, choć oczywiście też się zaszczepię jak będzie taka możliwość, ale jak już starsi i chorzy będą zaszczepieni, życie wróci mniej więcej do normy - będziemy mogli się spotykać bez ryzyka dla nich. Liczę, że Wielkanoc spędzimy tym razem normalnie, rodzinnie. Moja siostrzenica będzie zaszczepiona jeszcze w tym roku chyba, najpóźniej na początku przyszłego (studentka medycyny). Szwagier tak samo (mundurowy). Więc się ruszyło i oby drugi etap szczepienia starszych przyszedł jak najszybciej.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Funky w 27 grudzień 2020, 19:43:15
Ciekawe jakie będzie zainteresowanie? jeśli duże to polski pierdolnik tego nie udźwignie i będzie tak jak z dostępnością do testu (w październiku byłem chory i nie było szansy na test). Jeśli małe i wygra tradycyjne "p****** mam to w dupie" to pandemia w Cebulandii szybko się nie skończy a szczepienia trzeba będzie rozłożyć na dłuższy czas i rząd szybko nie zdejmie obostrzeń.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 07 styczeń 2021, 10:55:51
Totalnie... NIEszokujące wydarzenia w Stanach. Zbierało się na to i będzie jeszcze zbierać poprzez radykalny elektorat Trumpa. A ten w ostatnim tygodniu "popisał się" telefonem, który jest nawoływaniem do zfałszowania wyborów, a teraz miał swoją rękę w ataku terrorystycznym na kapitol. Jeśli on nie będzie za to sądzony to nie rozumiem co jeszcze musiałby zrobić.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 07 styczeń 2021, 10:59:50
Dla Amerykanów rok 2021 rozpoczął się tak, jakby 2020 wcale się nie skończył. Wciąż katastrofa.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 20 styczeń 2021, 22:53:13
Heh, te ostatnie wydarzenia powinny skutkować stworzeniem Dnia Hipokryty – jak to ktoś słusznie zauważył. Kurde, rozpierduchy lewicowe z BLM – gdzie też były ofiary – które trwały wiele tygodni są Ok, bo są "słuszne" i "biali powinni klękać". No i czarnoskórzy Amerykanie – heh, mały szczegół, że większość Antifiarzy jest biała i bynajmniej z niebiednych domów – mają prawo do wyrażania buntu, bo...
CytujOczywiste jest to że czarni mają swoje problemy i nie są święci (...) ale dlaczego doświadczają aż takiego zła?
Jak Bill Cosby "był jeszcze fajny", bo nie gwałcił, no i był jakimś autorytetem dla wielu ludzi w USA – w końcu Bill Cosby Show naprawdę przez wiele lat dominował liczbą widzów nad wszelką konkurencją i był pierwszym serialem o Afroamerykanach, którzy odnieśli sukces – to powiedziało mu się, że młode pokolenie Afroamerykanów przeżywa regres w stosunku do swoich starych i dziadków, którzy chcieli wyjść z biedy i szukali swojej szansy na karierę w Stanach. Cosby rzekł nawet, że młodzi czarnoskórzy Amerykanie z prapradziadkami już w USA mają mniejszy zasób słownictwa od byle wieśniaka z Europy Wschodniej, który przyjechał do USA pół roku wcześniej.

Trump już sobie odleciał no i rządzi dziadek Biden. Hm... kurczę, aż musiałem później odnaleźć film z inauguracji, bo nie mogłem uwierzyć w to co usłyszałem na żywo. Podniecona tą wiekopomną chwilą babka otwierająca przemówienia na serio podkreślała/wytykała Kamalii Harris pochodzenie. No to ludzie są równi bez względu na pochodzenie, czy jednak pochodzenie jest atutem? Żeby nie było, takie podkreślanie mogą sobie robić publicyści, eksperci itp, a nie na oficjalnym wydarzeniu politycy – chyba, że są obłudni i wykorzystują tzw mniejszości do walki politycznej – bo to zabrzmiało mniej więcej tak: "A my mamy egzotyczną kobietę, a wy nie, terefere". :P

Biden ma 78 lat, a rocznikowo 79, a każdy prezydent wybrany po raz pierwszy myśli o dwóch kadencjach. Ja wiem, że medycyna poszła do przodu a w USA za kasę lekarze robią cuda, ale weźcie sobie obliczcie ile on miałby lat na koniec drugiej kadencji. A już teraz mu się pierniczy i obiecuje pensje minimalną ze stawką godzinową w wysokości 15 milionów dolarów. ::) Biedak, szybko się poprawił na 15 dolarów. Może ci wyborcy, o których powyżej wspominał Cosby, uwierzyli w pierwsze słowo?  ;)

Dobrze, że chociaż ma dobrych doradców i montuje świetną ekipę. Ta pani w sumie może myśleć za niego i na pewno nakieruje jego politykę na właściwe tory:
(https://1.bp.blogspot.com/-LJYboJ9ViCg/YAifAsDdkoI/AAAAAAAAAog/UB3V4wEoRRU4GN7LnlOpltWOwAJklhofQCLcBGAsYHQ/s627/kh.jpg)

Ta pani pomoże w Izbie Reprezentantów przepchnąć zapewne mądre przepisy:
(https://1.bp.blogspot.com/-AA6XW9U2pNw/YAidG8TDxLI/AAAAAAAAAoM/YSF_u_aSWS4wXLVyb8_L9tTtQ9diuQaTwCLcBGAsYHQ/s1024/np.jpg)
Chociaż jest jeszcze starsza od Bidena. Kiedyś się nie wypominało kobietą wieku, ale jest przecież równouprawnienie.

A ta pa... pani? No ta pani pomoże w tematyce opieki zdrowotnej jako sekretarz – kurde, jak to sfeminatyzować? Bo przecież nie sekretara – ds. zdrowia i opieki społecznej w gabinecie Joego Bidena. Przepraszam, będzie zastępczynią sekretarza:
(https://1.bp.blogspot.com/-g8nvSD_wrKM/YAidG-dkSeI/AAAAAAAAAoI/vX7SpSRGQ5s5DkP_vBdpFMli0ssI-xX2ACLcBGAsYHQ/s925/rl.jpg)
Chociaż jest pewne, że ma wieloletnie doświadczenie w tematyce medycyny, tak czuję. Trzeba jednak pamiętać, że Polacy nie gęsi i swoją Grodzką też mieli, tylko w tej Cebulandii się nie poznali na skarbie jaki los zesłał i nie dali jej wysokiego stanowiska w rządzie. Polaki-Robaki. Także Amerykanie może i pierwsi byli na księżycu, ale niech się jeszcze uczą od Starego Kontynentu.
A jeszcze raz na dokładkę:
(https://1.bp.blogspot.com/-vZxTD07Zdb0/YAilOJP9IrI/AAAAAAAAAos/UVrUMJ0_fhIIt_7CdrQ6SUsdnLl4NSX1QCLcBGAsYHQ/s800/rl2.jpg)A tak z poważnych rzeczy. Zmusiłem się i przeczytałem w końcu Manifest Komunistyczny. Tak naprawdę pełna nazwa to Manifest Partii Komunistycznej – można sprawdzić w Bibliotece Narodowej. Dobrze, że Engels był bardziej przebiegły, bo nagrzany Marks już chciał to nazwać Katechizmem Komunizmu i od razu przywalić tzw kazaniami.

Kurde, to jest na swój sposób genialna książka. Nie wiem ilu lewicowców tak naprawdę przeczytało Biblię Lewicy? W każdym razie Marks, chociaż bandyta, to był wizjonerem w pewnym sensie.

Przewidział coś takiego jak globalizacja świata – przypominam, książka z 1848 roku. Tak samo jak strategiczny sojusz między liberałami gospodarczymi i lewicą, gdzie każda ze stron myśli, że wykorzystuje tą drugą stronę. No i tutaj kłania się to BLM i gigantyczne wsparcie finansowe i propagandowe tego ruchu od tych gigantycznych koncernów – medialnych, usługowych, itd. No, bo czy ktoś widział, żeby ci "aż tak źle traktowani czarni" niszczyli siedziby Google, Microsofta, czy Amazona? Lepiej podjechać jeepem pod prywatny sklep i wynieść z niego towary pierwszej potrzeby typu nowe adidasy, plazmy czy konsole.

Dobra, to jest dłuższy temat to może innym razem. W każdym razie do przeczytania tego zmusiło mnie to, że trafiłem na informację, że Leszek Kołakowski – marksista, kreowany na następce Horkheimera i Fromma –  powiedział, że ani Lenin ani Stalin nie popełnili błędów, tylko zrealizowali dokładnie to co Marks powiedział. Łącznie z zaplanowaną pracą przymusową, terrorem i kołchozami. No i koniecznie trzeba zniszczyć tradycyjne komórki społeczne typu rodzina. No i jeszcze pamiętał o wolnej miłości. Juuupi! Wspaniały człowiek.
Acha, Marks jeszcze sam zauważył, że socjalistyczna gospodarka ostatecznie musi się skończyć biedą. No i lewicowe pomysły gospodarcze są bezsensu. Przynajmniej szczery. Niestety, ale nikt lub prawie nikt tego przecież nie czytał.

Ale teraz to jest fajny ziomek z fajną brodą – hipster? – który przecież chciał dobrze, tylko ludzie tego nie zrozumieli. Nie poznali się. Wieśniaki-cebulaki. Dobrze, że elity UE są mądrzejsze.
CytujJean-Claude Juncker określił Karola Marksa jako ,,patrzącego w przyszłość filozofa z twórczymi aspiracjami". Przewodniczący Komisji Europejskiej przemawiał w Trewirze podczas obchodów 200. rocznicy urodzin autora ,,Manifestu komunistycznego".
CytujUroczystość w katedrze w Trewirze zainaugurowała obchody 200. rocznicy urodzin Karola Marksa. W trakcie obchodów zostaną otwarte wystawy poświęcone Marksowi, odsłonięty zostanie także jego pomnik - dar władz Chin dla Trewiru.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 styczeń 2021, 08:24:49
Jak to czytam, to aż lżej mi na sercu, że kompletnie nie interesuję się polityką (no, w jakimś stopniu polską, bo nie da się jej uniknąć, ale też podchodzę do wielu spraw z dużym dystansem). Bill Cosby, BLM, kto coś tam powiedział na inauguracji Joe Bidena, ile on ma lat, kto mu będzie doradzał, kto jaką postawę przyjął w czasach Lenina, Stalina..? Sprawy, które w tak bliskim zera stopniu wpływają na moje życie i wiedza, której tak bardzo do niczego nie potrzebuję... Czy nie lepiej nie zaprzątać sobie głowy tym głowy cieszyć się życiem? Rozumiem osoby, które pracują na stanowiskach, na które może mieć wpływ wybór Bidena, albo mieszkają / mają rodzinę / znajomych w USA, ale cała reszta? To wybór tego narodu, to oni będą musieli z nim żyć i to oni decydują, czy jakaś sprawa jest dla nich ważniejsza, podobna, czy ktoś powiedział coś nie tak, czy też nie. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 24 styczeń 2021, 23:33:56
Jubego chyba ogarnął lekki nihilizm, zwany potocznie tumiwisizmem.
O proszę, jestem zaskoczony, że słowo tumiwisizm nie jest podkreślane już jako błąd. To krótka dygresja. Bez obrazy, Juby – że pozwalam sobie na takie spostrzeżenie – wobec ciebie po przeczytaniu nie tylko powyższego posta, ale też o tej sensowności oceniania filmów w trakcie ich oglądania. Masz jak spora część forumowiczów ukończone 18 lat już kilka lat temu. Przy tej okazji dostaje się tzw prawa wyborcze i warto wiedzieć jak się nimi suwerennie posługiwać. Tak, żeby emocje nie grały zawsze głównej roli, itd. To raczej nie tumiwisizm Jubego, tylko zrozumiała chęć spokojnego życia. 

Wiem o co ci chodzi tu, bo polityka to zawsze szambo i lepiej samemu do niego nie wchodzić, jak nie trzeba. I ja tu piszę w większości dla tzw hecy w tym temacie, czasem coś może za mocno punktując lub wyśmiewając. Jednak zawsze robię to szczerze i zgodnie ze swoją wiedzą, bez jakiegokolwiek wprowadzania w błąd.

Pewnie, że należy cieszyć się życiem i światem, który jest jednak nie tak głupio skonstruowany. Czasem jednak niektórzy chcą to ludziom zepsuć i robią to z głupiego/niegłupiego powodu, chęci władzy. Uwaga, dygresja – Gandhi mówił w swoim czasie, że nasz świat może przyjąć miliard lub więcej do siebie, ale nie może przyjąć choć jednego chciwego i pazernego człowieka więcej.

Najgorzej, że z czasem już ma się świadomość niektórych zaplanowanych procesów, które później zaczynają nieco śmieszyć, że to jest w tak prosty sposób, lub prostacki, wymyślone, że aż ciężko tego nie zauważyć.

Co do samej polityki, moim pomysłem na zminimalizowanie pewnych negatywnych skutków demokracji byłby cenzus wiedzy. Spoko, to byłoby coś banalnie prostego. Najlepiej zapisanego w konstytucji, żeby nie było tak łatwo tego psuć i robić pod ekipę aktualnie rządzącą, chociaż wiemy, że i tu można naginać te sprawy jak się chce. Jednak zawsze to jakaś kłoda pod nogi dla naginaczy. Byłby to taki prosty egzamin dla wyborców. Byłoby to 10 pytań, przed możliwością wzięcia karteczki do głosowania. Czyli 10 prostych pytań. Mogłoby być tak z 70% z tzw Wiedzy o Społeczeństwie, a reszta z Historii. A do przepuszczenia do możliwości głosowania mogłoby być nawet 5/10 punktów. Nawet dobrze by było, żeby to przy każdych wyborach były te same pytania, żeby pozbyć się radykalnych debili nie potrafiących się nauczyć czegokolwiek nawet na pamięć, przy okazji następnych wyborów. Proponowałbym jakiś konsensus – ale to cały czas mówię o swoim marzeniu, heh – większość akceptuje zapis o tych samych pytaniach, niewrażliwych światopoglądowo. Pytania typu: ilu posłów jest w Sejmie, ile trwa dana kadencja, od kiedy można samemu kandydować na prezydenta, itd. Z historii: kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie. Tak, żeby wyeliminować debila z Lewicy – Jońskiego.

Heh, jednak nie jestem obiektywny. Niech ktoś inny ustala te pytania.  ;)
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 styczeń 2021, 08:15:08
Cytat: Johnny Napalm w 24 styczeń  2021, 23:33:56Masz jak spora część forumowiczów ukończone 18 lat już kilka lat temu. Przy tej okazji dostaje się tzw prawa wyborcze i warto wiedzieć jak się nimi suwerennie posługiwać. Tak, żeby emocje nie grały zawsze głównej roli, itd.

Staram się nimi posługiwać jak tylko potrafię. Kiedy zbliżają się jakieś wybory, sprawdzam kandydatów, sprawdzam programy partii, nie robię nic na czuja. Z tym, że gdy po wyborach opada kurz, wyniki są już znane, przyklepane i przybite, uważam że swoją pracę wykonałem i staram się odstawić tę część życia jak najdalej od siebie. Szkoda czasu / nerwów. Mam wiele zainteresowań, politycy i polityka nigdy nie będą jednym z nich. Tyle.
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 22 marzec 2021, 17:49:59
Tata w końcu się zaszczepi. Ma termin na czwartek. Mame umawiamy jutro. Jak już oni się zaszczepią będę spokojniejszy i to powinno na razie mi wystarczyć bo w obecnym tempie nie wygląda na to, żebym ja szczepionki doczekał się w tym roku :P
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 marzec 2021, 17:54:10
Dziś potwierdzono całe 9795 szczepień. Minister Zdrowia chciał zaszczepić w marcu 3,5 miliona Polaków, ale jak chciał to osiągnąć, skoro przez weekendy prawie nic nie szczepią (więcej dziś potwierdzono zakażeń). ::)
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 22 marzec 2021, 17:56:53
A w USA już 100 milionów dobili... dobrze, przynajmniej kina powinny się niedługo otworzyć na dobre, to i latem może w naszych coś będą puszczali. Nawet jeśli sporo ciekawych tytułów trafi na HBO Max to i tak niektóre wolałbym obejrzeć w kinie, głównie Diune i Matrix 4. Poza tym Marvel będzie mógł się ogarniać powoli z filmami. No i jeszcze Top Gun, M:I7 i horrory (Halloween Kills, Candyman i Quiet Place 2)
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 marzec 2021, 08:23:11
Maverick, M:I:7 i horrory też chętnie odhaczyłbym w kinie, ale Diuna, odcinanie kuponów od Matrixa i tegoroczne Marvele są mi obojętne.

Nawet nie wiedziałem, że tak dobrze idą szczepienia za Atlantykiem. W UK też podobno już 50% dorosłego społeczeństwa zaszczepili. W naszym tempie, Polska będzie "bezpieczna" na jesieni... 2022 roku. ::)
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 21 sierpień 2021, 16:36:36
Zobaczcie, z Kabulu do Warszawy jest ponad 5000 km. Talibowie rządzą tydzień, a media głównego nurtu mówią, że Afgańczycy na piechotę doszli pod polską granicę i nawet kot za nimi przybiegł, bo się stęsknił.

Na piechotę mi wyskoczyły na google maps 43 dni na szybkie przejście tych kilometrów. A przecież TVN mówi o dzieciach, staruszkach i kobietach w ciąży... 🤔
Tytuł: Polityka i światopogląd
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 sierpień 2021, 20:56:49
Ja jednak odpuszczam jakąkolwiek dyskusję w tym wątku. Na każdym forum jakie znam, gdy dochodzi do tematów światopoglądowych i polityki, także w wątkach specjalnie do tego przeznaczonych, prędzej czy później robi się nieprzyjemne bagienko. BatCave - póki co - to nie spotkało, przez ponad rok istnienia tego wątku była i jest kultura, ale obawiam się, że kiedyś balon pęknie i wyleje się z niego coś, czego nie chcę być uczestnikiem... ani świadkiem.