Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Altair

Nie, logo z AC nie będzie ładne :D

RafBat

(PPM->pokaż obrazek)
Ok, na razie daje tylko jedną stronę z komiksu (mam już kilka stron gotowych pod względem rysunku ale jeszcze ich nie wykończyłem tekstem... :P), prawdopodobnie będzie to tak wyglądało-pojedyncze strony wrzucane raz na jakiś czas (póki nie stracę cierpliwości... Crash, miałeś racje, właśnie z tym jest największy problem ;)). Może to wyglądać trochę tak jakbym się solidnie opierd@%ał przy robieniu tego komiksu, ale na serio, kulawo u mnie z czasem. W każdym razie czekam na Wasze opinie (...to jest mój pierwszy komiks od naprawdę długiego czasu, trochę wyszedłem z wprawy). Ok, patrzcie, oceniajcie i piszcie, Pozdrawiam, hey!

Gooralek

Love Joker ! :)

Mam nadzieję, że będzie on często występował w Twoim komiksie.

Tylko wydaje mi się, że w pierwszym kadrze jego udo jest trochę za długie... Nie rzuca się to w oczy, ale jakoś tak zauważyłem. To tylko taka drobna sugestia ;)

Roy_v_beck

Alan Moore :) Bardzo ładne. Liternictwo kulawe, ale graficznie naprawdę fajnie, zwłaszcza na ostatnim kadrze.

RafBat

#574
CytatLove Joker !  :)
Tia... wszyscy go uwielbiamy. :)
CytatMam nadzieję, że będzie on często występował w Twoim komiksie.
Na pewno, w końcu mój komiks jest pastiszem kultowego The Killing Joke (mam nadzieje tylko, że nie narażę się przez ten swój "żart" z tego komiksu jego "wyznawcą"... tego bym nie przeżył ;)), a Joker był głównym bohaterem TKJ.
Cytat
Tylko wydaje mi się, że w pierwszym kadrze jego udo jest trochę za długie... Nie rzuca się to w oczy, ale jakoś tak zauważyłem. To tylko taka drobna sugestia ;)
Spox, nie obrażam się za takie zwracanie uwagi. I tak dobrze, że tylko to udo "kuleje" z anatomii u mnie na tej stronie. Nigdy nie uważałem siebie za jakiegoś speca od rysowania, który już nie popełnia błędów (tych jest pewnie więcej niż to udo, bo najzwyczajniej... jestem amatorem a nie zawodowcem, lub kimś kto choćby w jakimś małym procencie aspirował do bycia kimś takim). :)
CytatAlan Moore Uśmiech Bardzo ładne. Liternictwo kulawe, ale graficznie naprawdę fajnie, zwłaszcza na ostatnim kadrze.
Thanks, litery w komiksie (podobnie jak same dialogi) nigdy nie były moją mocną stroną. Postaram się coś zrobić żeby na kolejnych stronach były nieco lepsze (ale nie daje na to głowy...).
Hehe, a jak oceniacie "oczoje%ne" kolory? Sam byłem zaskoczony końcowym efektem. :P Na kolejnych stronach kolory będą jeszcze bardziej "wykręcone".

Crash

Ale wy sie czepiata tego liternictwa :PP  hehe nawet spoko wyglada kolorki zawsze daja te lepsze wrazenie :D 

PS: az zal ze tak wiele jest rysownikow co sa o wiele lepsi niz coniektorzy ,,oryginalni" a nie maja szans na kariere w USA :D

Stawiam 100 ze kazdy z nas co rysuje , gdyby mial szanse to by dzis byl o wiele lepszym rysownikiem, bo by trenowal i mial w tym jakis wiekszy cel nie tylko fanart :< A tak sam na swoim przykladzie wiem ze marnuje sie to co uczylo sie przez wiele lat.

m2reily

Rafbat, Zabrzmię jak totalny noob, ale czego używasz do nadawania stronom koloru (chyba, że robisz to ręcznie) chodzi mi o to, iż sam pracuje nad moim własnym projektem
i powiedzmy tak, szkice stron i paneli robię odręcznie, wiec jeśli mam to później przerzucić na formę elektroniczną, to jak najlepiej i możliwie najszybciej nadać ilustracjom kolor.
Mam nadzieję, że nie wyjdę na idiotę pytając o takie rzeczy, ale trudno muszę się dowiedzieć, także przepraszam jeśli się wygłupiłem.

             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Mihcim

Pracuje nad komiksem o zombie.
Będzie on skończony prawdopodobnie we wrześniu albo wcześniej bo chce z niego zrobić coś na prawde fajnego. Komiks będzie też moją pracą na plastyke.

RafBat

Cytatczego używasz do nadawania stronom koloru (chyba, że robisz to ręcznie)
Dokładnie, rysunki koloruje ręcznie (co chyba w sumie widać, moje kolorowanie nie jest zbyt dokładne). Dodatkowo zawsze w jakimś stopniu na tym ucierpią kontury (zawsze je "zajadę" kredkami/farbami akwarelowymi).
Cytatwiec jeśli mam to później przerzucić na formę elektroniczną, to jak najlepiej i możliwie najszybciej nadać ilustracjom kolor.
Hmm... nie jestem znawcą programów graficznych (znam tylko te najbardziej "oklepane"), ale w przypadku kolorowania skanów (samych konturów) w grę wchodzi umiejętne posługiwanie się warstwami (w photoshopie lub gimpie). Sam dopiero się tego uczę (w końcu kupiłem kurs ps... ;D), więc jakiejś konkretnej rady nie mogę ci dać, sorry. Nie chcę wskazywać palcem, więc nie powiem ci, że specami od grafiki komp. na tym forum są Mel i Altair i może warto się do nich zwrócić w tej sprawie ;) Ale tego nie wiesz ode mnie oczywiście. :D
CytatPracuje nad komiksem o zombie.
Będzie on skończony prawdopodobnie we wrześniu
ulala... długo każesz czekać na swój komiks, ale ok, oby był szokująco-wstrząsający, krótko mówiąc... zayebisty. :D

Mihcim

Nie malowałem już od ponad dwóch lat i jakoś ciężko mi się do tego zabrać.
Praktycznie brak też czasu bo mam inne ważniejsze przedmioty do zdawania.

Altair

Kolorowanie ma dopiero sens na PC jak posiadasz tablet. Myszka to katorga ;p Ale jak słusznie zauważył Raf, trzeba umieć się posługiwać warstwami i filtrami oraz odrobinę orientować się w maskach. Bez tych rzeczy ani rusz ;)
Posted on: 18 Listopad  2010, 21:34:40

 http://allegro.pl/tablet-pentagram-thintype-p2006-najtaniej-24h-i1312123665.html
Warto brać? Mel?

Mel

Pentagram to zło. Wierz mi na słowo. Ładnie wygląda, cena wygodna dla kieszeni, ale lepiej jest wydać więcej na Wacom i zaoszczędzić nerwów. Tablet w cale nie musi być sporego formatu, bo jest zasada, że czym mniejszy tym mniej się na nim "namachasz" piórkiem, ale jak jesteś super duper ultra i w ogóle digital artist i odwalasz corel painterowe Bitwy Pod Grunwaldem, to dla podkarmienia ego warto sie postarać o format A4 z screenem zamiast touchpada.

Altair

Aha, no dobra, widz?, ?e s? jakie? Wacomy za ok. 7 stówek. A4, czy A5 nie ma dla mnie akurat ró?nicy bo przy rysowaniu i tak na jedno wyjdzie. Screenem powiadasz, czyli normalne urz?dzenie a'la iPad, czy co?, tak? BO nie wiem za bardzo czym si? takie ró?nice je. ;)

Mel

#583
No wielkość akurat robi różnice w detalach, ale też przy tych mniejszych nie przemęczysz zbytnio nadgarstka. Z screenem może być np taki wacom Cintiq (moje marzenie, choć nie mam predyspozycji do tworzenia na czymś takim stosownych artów), ale nie oszukujmy się - to już cięższa zabawka dla prawdziwych weteranów artystycznej strony photoshopa i corela.
Ps: Tego cudeńka używa nawet Frazer Irving.

Btw, do kolorowania w photoshopie nie musi być potrzebny tablet. Słusznie, zauważył Altair, że trzeba się orientować w warstwach, ale całym kluczem do sukcesu czy tabletem, czy bez jest zmiana kanału obrazu na CMYK, a potem to sama przyjemność kolorować taki skan myszą i przy użyciu różnych form lasso toola oraz kubła z farbą. Nie trzeba dotykać wymyślnych pędzli, wystarczą zabawy z filtrami i patternami do uzyskania efektu profesjonalnego obrazu.

Roy_v_beck

To tak raczej nie jest profesjonalne, ale w Gimpie też można całkiem ładnie pokolorować obrazek.

to właśnie w Gimpie zrobiłem, niestety nie udało mi się już znaleźć oryginału (bo czarnobiałą wersję Ottley narysował), takie coś się całkiem prosto robi, kwestia wyobraźni i pomysłowości to jest, no i obsługi warstw.

Też starsza praca tutaj, gdzie zapomniałem na początku zrobić tła, przez co taka biała linia oddzielająca jest, ale porównanie z oryginałem można zrobić.
http://4.bp.blogspot.com/_1YrxJ9smaUY/SNwFZMXliaI/AAAAAAAAABM/7AG5Ys4r2vk/s1600-h/blackandwhite.jpg - oryginał
http://1.bp.blogspot.com/_1YrxJ9smaUY/SNwFQxCzFtI/AAAAAAAAABE/W15TgYMCpi4/s1600-h/Hellboy_cover_small.jpg - pokolorowane przeze mnie.