Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

Juby

O właśnie, dobrze że mi przypomniałeś. Planowałem wrócić do gry po kilku miesiącach, gdy udostępniony zostanie mod, w którym Batman ma mój ulubiony filmowy strój (z Batman Begins), a Batmobile jak Thumbler. Niestety, Thumbler był, ale Warner wydał sondę gdzie można było głosować, który strój z trylogii Nolana chcą fani. . . A ci wybrali ten gorszy. :( Szczupły kombinezon z TDK i TDKR w ogóle nie pasował mi do tego Batmana, przez co do gry nie wróciłem.

LelekPL

Wybrali ten lepszy... ups, poprawka, wybrałem ten lepszy bo byłem jednym z głosujących ;)

Ale i tak można mi dziękować za ten strój bo chciałbym przypomnieć, że Rocksteady najpierw próbowało wypuścić Tumblera bez stroju. Ja byłem jednym z najczęstszych krytyków tej decyzji,, udzielając się na oficjalnym forum i Twitterze i rozmawiając z ich Community Leaderem Gazem Deavsem w prywatnych wiadomościach.

Juby

Lepszy / gorszy - wiadomo, kwestia subiektywna. Dla mnie Batsuit z BB to chyba jego najlepsze filmowe wdzianko, z kolei strój z TDK jeden z brzydszych. Jednak, co by nie było, cieszyłbym się i na ten, gdyby pasował do sylwetki Arkhamowego Batmana. Z tym, że nie pasuje, bo to smukła wersja Batmana, o wiele lepiej pasowałby tutaj bardziej zwierzęcy, potężniejszy strój z pierwszego filmu i pierwszych 25 minut TDK.

LelekPL

Tak więc tym bardziej ten strój wyróżnia tego skina i czyni go unikalnym.

Juby

I jeszcze jedna rzecz przemawiająca za tym, że to kostium z Begins powinien się znaleźć w Arkham Knight - w filmach Nolana, Batman jeździł Thumblerem miesiącami właśnie w tym stroju. W drugim tylko podczas pościgu za Jokerem, kiedy pojazd został wysadzony. :P

LelekPL

Ten argument miałby sens gdyby nie używał Tumblera w ogóle w tym stroju. Używał, więc Tumbler pasuje do tego i tego.

Juby

Użył, nie "używał". ;) Do tego stroju mogli wstawić Bat-poda.

Q

Granie w gry kilka lat po premierze ma pewne zalety. W wersji dostępnej poprzez Epic Games nie było żadnych problemów z grywalnością, oczywiście sprzęty obecne lepiej sobie radzą ze starymi grami. Jeden poważny zgrzyt miałem tylko przy okazji ukończenia DLC z Batgirl, gdzie po zakończaniu gra się wyłącza.

Jeśli chodzi o same wrażenia, to na początku od razu można narzekać na walki z udziałem Batmobila. Zamiast usprawniania Batmana, trzeba się zająć jego pojazdem, by te czołgowe monotonne starcia nie stały się koszmarem. Innym koszmarem jest ostatni tor Riddlera. Jednak istnym dobiciem gracza jest konieczność zebrania wszystkich trofeów, by mieć pełne zakończenie. Zdecydowanie za dużo tego i zabiera to przyjemność, z gry, zwłaszcza gdy zbliżamy się do końca.

Sama gra jednak na plus. Kilka rzeczy to miłe zaskoczenie. Nowe możliwości walki czy efektowna walka w duetach. Niestety kilka razy twórcy źle podchodzą do pewnych rzeczy. Kiedy odblokowujemy nowy gadżet irytujące jest że na każdym kroku jesteśmy zmuszenie z niego korzystać.

Z jednej strony zadania w trybie łowcy stały się bardzo banalne, ale już przy trybie Rzeczywistości Rozszerzonej z wymaganiami co do zastosowanych walk nie jest tak łatwo. Na plus wprowadzenie nowych rodzaju przeciwników, czy też medyków, ale grając w wersji na PC momentami ma wrażenie że tryb walki jest bardziej przyjazny użytkownikom konsol, co tycze się też sterowania Batmobilem przy torach wyścigowych.

Sama fabuła gry jest OK, chociaż postać Arkham Knighta rozczarowała mnie, też sprawa z Barbarą była do przewidzenie. Pozytywna okazała się obecność Jokera. Mam pewne zgrzyty co do zakończenie, niby jest to ładne zwieńczenie działań Batmana, ale jednak czegoś zabrakło. Problemu tego nie rozwiązuje też dodatkowe DLC, które praktycznie poza misją Batgirl to tylko dodatkowe lokalizacje, bez większego fabularnego zaangażowanie.

Oczywiście brak starcie z bossami, to duże rozczarowanie, chociaż mniejsze gdy równocześnie wypełnia się misje w ramach DLC Season of Infamy. Niemniej jednak, kiedy podczas misji z Two-Face'em załatwiamy po kolei jego ludzi, i na koniec jakby nigdy nic samego Harveya, to jest wilce niewykorzystana szansa. Do plusów gry zaliczyłbym też przy tej okazji możliwość sterowania innymi urządzeniami, czy zrzucania żyrandoli itp.

Ogólnie "Arkham Knight" nie jest najlepszą grą z serii, ale ma kilka ciekawych rozwiązań i jest dosyć wciągająca, nie brak jednak pewnych mocno irytujących rozwiązań.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Cytat: Q w 18 Marzec  2020, 18:55:14Ogólnie "Arkham Knight" nie jest najlepszą grą z serii
Bardzo mało powiedziane o NAJGORSZEJ grze w serii :P

Red Robin

Dlaczego twierdzisz, ze jest to najgorsza część serii?
Musze się przyznać, że jest to jedyna część w którą nie grałem z przyczyn słabego PC na ktorym gra by mi ledwo chidziła a jakoś nie miałem okazji kupić gry na konsole.
A z tego co wiem ludzie tak na Arkham Knight nie narzekają.

Gothamite

#310
Na pewno jest najbardziej irytującą grą z serii z uwagi na Batmobil i zbyt częstą konieczność korzystania z niego w głównych i pobocznych questach. Następnie bossowie których zawsze było sporo we wcześniejszych grach a w Arkham Knight prawie ich nie ma i zakończenie tej gry to jakaś kpina. Wspomnianą grę przeszedłem wiele razy ale nie umywa się do Asylum i City.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

LelekPL

Cytat: Red Robin w 18 Marzec  2020, 19:37:30Dlaczego twierdzisz, ze jest to najgorsza część serii?
Musze się przyznać, że jest to jedyna część w którą nie grałem z przyczyn słabego PC na ktorym gra by mi ledwo chidziła a jakoś nie miałem okazji kupić gry na konsole.
A z tego co wiem ludzie tak na Arkham Knight nie narzekają.
http://www.batcave.com.pl/gry/batman-arkham-knight/recenzje/recenzja-2-pc/

Prosze moją recenzje zobaczyć. Masz tam wszystkie odpowiedzi.

Red Robin

Co do jednego się nie zgodzę bo postać Tima Drake`a jest super a reszta przydupasów Batka jest ok...  ;) 

A tak na poważnie to widzę, że wiele nie straciłem nie kupując tej gry
Sam gameplay batmobilu odstrasza tak jak ten kiepski port na Pc
I mimo wszystko nie ma niczego innowacyjnego w porównaniu do poprzednich części.
No i ta fabuła, lekkie rozczarowanie (I TAK Z FABUŁĄ SIĘ JUŻ WCZEŚNIEJ ZAPOZNAŁEM)
Dzięki za odesłanie do tej recenzji.

Juby

Cytat: Red Robin w 18 Marzec  2020, 19:37:30Dlaczego twierdzisz, ze jest to najgorsza część serii?

Tutaj moja odpowiedź dlaczego.
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1425.msg69673#msg69673

Wydałem na tę grę kupę kasy, a zagrałem raz, utknąłem na 90% fabuły i nigdy do niej nie wróciłem. Będąc w pełni szczerym, od tamtej pory nie grałem w żadną fabułę single player w ogóle! Asylum i City uwielbiam, Origins też dobrze wspominam, a Knight... tak bardzo mnie wkurzyło i rozczarowało, że straciłem zainteresowanie w gry.

Ale co jakiś czas, zwłaszcza w ostatnim roku, łapię się z myślą, żeby dać jej drugą szansę. Problem polega w... braku komputera. Złożyłem stacjonarkę z młodszym bratem, na której AK poszłoby na najwyższy ustawieniach bez problemów (chyba, pamiętam gigantyczne bugi, których problem nigdy nie został rozwiązany), a kilka miesięcy później przeprowadziłem się do innego miasta, w którym mieszkam do dziś. Tu nie mam swojego komputera, a z tego, którego korzystam na pewno nie pogram w nic z taką grafiką. Dlatego potrzebowałbym dłuższego urlopu, w trakcie którego mógłbym zjechać do domu i spędzić kilkanaście godzin na rozgrywkę. Niestety, w ostatnich latach nie było ku temu okazji i w tym też nie wiem czy się uda. Może prędzej kupię nowy komputer tutaj i w końcu zagram. Z chęcią powtórzyłbym w sumie wszystkie 4 gry.



Gothamite

W ogóle te ostatnie gry były rozczarowujące. Po genialnym Asylum, City i Origins ten ostatni Batman był taki sobie a Batman od Telltale Games to jedno wielkie nie porozumienie. Pozostaje jedynie czekać na zapowiedź nowej gry od WB Montreal.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!