Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Year One

Zaczęty przez XIII, 15 Lipiec 2010, 10:43:43

XIII

Co myślicie o planach stworzenia tej animacji ? Niby komiks ma tylko 88 stron ale wątpie aby można go było wiernie przedstawić w animacji trwającej 70 minut.

Leon Kennedy

A właśnie, że nie :). Komiks nie jest jakoś mocno rozbudowany i po drobnych zmianach można by lekko przenieść na mały ekran i w ciągu 70 minut pokazać to co najważniejsze ;). Oby tylko nie próbowali zrobić z tego produkcji akcji...
Posted on: 15 Lipiec  2010, 12:13:46

 Bruce Timm podał, że obsada będzie iście fantastyczna... Jak myślicie kogo możemy się spodziewać? Starzy znajomi z małych ekranów czy może ktoś nowy z dużego ekranu??

PS: Wiadomo również, że ma to być bardzo wierna adaptacja i dobrze :)

kelen

Oby wierna. Martwi mnie tylko to, że zrobią z tego głównie film akcji i dodadzą jej aż za dużo.

Leon Kennedy

Na szczęście Year One to nie jest typowa opowiastka z dużą ilością akcji i jeśli na serio ma to być maksymalnie wierna adaptacja, to nie boję się o tą zbyt dużą ilość akcji, bo jej tam po prostu nie ma i co najlepsze... jest niepotrzebna :)

(A)nonim

Ta Leon tyle że oni mogą ten komiks przerobić na akcyjniak.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Wiesz jak jest, a co za tym idzie mogą, ale nie muszą ;). Trza być czasem optymistą, co nie?  :D

Hydro

Cieszy?bym si? gdyby komiks zrealizowano w stylu TAS.

Ostatnio od?wie?y?em sobie YO, przetwarzaj?c ka?dy kadr komiksu na TAS'owsk? animacj?, i gdyby twórcy poszli za tym pomys?em, wysz?o by (wed?ug mnie) bardzo dobrze.
It's a funny world we live in.

(A)nonim

Podejrzewam ze zrealizują go w tym samym stylu co wszystkie ostatnie animacje z DC. TAS to nie jest, ale źle nie będzie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mr.G

Year One kojarzy mi się z historią statyczną, spokojną, poważną. Bardzo chętnie obejrzałbym film nawet animowany na podstawie tej opowieści, ale obawiałbym się, że przy choćby największym szacunku dla fanów twórcy musieliby dodać kilka nowych elementów, by ten film był jednak łatwo przyswajalny dla bardzo szerokiej publiki, w tym dla ludzi nieco młodszych.
Jednakże użyłem wyrażenia "obawiałbym się" zamiast "obawiam się" nieprzypadkowo, gdyż widziałem Under the Red Hood, który był po prostu świetny pod względem emocji, klimatu oraz zawierał dobrze dawkowaną przemoc. Niech twórcy, tworząc Year One, czerpią ze swojego najbardziej udanego dziecka, jakim jest UtRH, a stworzą coś czego obejrzenia naprawdę nie będziemy żałować.

LelekPL

Myślę, że w tym wypadku jest jakaś tam szansa na wierną adaptację. Gdyby postanowili zrobić z tego akcyjniaka rezultat mógłby być zbyt podobny do Batman Begins i mogłoby radzić niezapoznanego z komiksem widza, a tego raczej nie chcą. Obawiam się jednak, że wątki fabularne Kobiet Kot i romansu Gordona raczej zostaną pominięte. Graficznie nie przeszkadzałoby mi gdyby styl był podobny do ostatnich inkarnacji animowanego Batmana, natomiast ciekawie by mogło być, gdyby przenieśli kreskę z komiksu, podobnie jak w Justice League New Frontier, na co są jednak małe szanse... może uda się z Batman: Hush

Juby

Obejrza?em niedawno SUPERMAN/BATMAN: PUBLIC ENEMIES i strasznie si? zwiod?em. Pod?ug komiksu zasz?a ca?a masa zmian, pomini?to praktycznie zwi?zek Metallo z Bruce'm i postawiono wy??cznie na godzin? akcji. Komiks bardzo lubi?, ale film okaza? si? gorszy nawet od tego z 1998 roku, a jego najwi?kszym plusem by?y jak dla mnie ?wietne rysunki, niemal wyj?te z komiksu.

Batman: Rok Pierwszy to jedne z moich ulubionych, jak nie ulubiony komiks Batmana, wi?c póki co podchodz? do pomys?u jego realizacji bardzo sceptycznie. Je?li pomin? w?tek romansu Gordona to nic si? nie stanie, ale wol? aby by?o to jak najbardziej zgodne z komiksem. Kreska powinna by? podobnie jak przy S/B:PE ?ywcem wyj?ta z komiksu, podobnie jak i poszczególne uj?cia (tak aby wygl?da?y jak kadry). Je?li zwi?ksz? ilo?? akcji te? nic si? nie stanie, ale mam nadziej?, ?e nie przesadz? tak jak w Under the Red Hood, gdzie z ka?d? kolejn? minut? coraz mniej podoba? mi si? film. Je?li chodzi za? o d?ugo?? komiksu, to s?dz?, ?e w filmie ok. 80 minut da rad? wi?kszo?? upchn??. Zaczn? ocenia? czy im wychodzi, gdy zobacz? jakie? pierwsze foty.

Manigoldo


Q



Znana jest już również obsada: Bryan Cranston (James Gordon), Ben McKenzie (Bruce Wayne/Batman), Eliza Dushku (Catwoman), Katee Sackhoff (Sarah Essen) i Alex Rocco (Carmine Falcone). Za reżyserię odpowiadają Lauren Montgomery i Sam Liu, a scenariusz przygotował Tab Murphy.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Wszystko wygląda świetnie (jak przeróbki oryginalnych kadrów z komiksu), a "Year One" jest chyba moim ulubionym komiksem o Batmanie (zdecydowanie czołowa piątka), więc historia też nie zawiedzie. Jednak martwi mnie obsada, bo nikogo jakoś nie kojarzę i smutno mi z powodu braku Kevina Conroya. :P Jednak czekam do września z niecierpliwością.

Manigoldo

Oj tam, oj tam, nie ma ludzi niezastąpionych, joker w under the red hood był świetny, to i tu też raczej się nie zawiodę.