Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kinowe filmy na podstawie komiksów

Zaczęty przez Juby, 13 Kwiecień 2008, 15:44:08

Mel

A wlaśnie..ma ktoś jakiś dostep do Tank Girl? Jakiś torrent? Przyznam, ze nie widzialam tej nisko ocenianej kaszany, a mimo wszystko chcialabym sie  z tym zapoznac.

A moze ktoś by mi mógl powiedziec, czy w ogóle sie oplaca tego szukac?

van hellsing

naj
Cytat: Grim Knight w 24 Czerwiec  2008, 20:29:07


Uuuch, van hellsing, najstarszy Batman? Ten zaraz po wojnie krecony znaczy? :D

Chodzilo mi o ten z 1989 roku.
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Grim Knight

"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Firm

I DLATEGO NIE OCENIA SIe FILMÓW PO FRAGMENTACH!

Kurde przepraszam ale to jest zalosne co zostalo napisane o walce Hulka z Blonskim...to oczywiste, ze zaden czlowiek tak nie skacze i to jest wytlumaczone w filmie dlaczego jest tak a nie inaczej....nie oceniaj filmu po jednym cholernym fragmencie jak nie wiesz co dzieje sie przed i po tej scenie...

Bo oceniasz film slowem "beznadziejny" a ja ci mówie, ze jest świetny...a dlaczego tak mówie?







....Bo go obejrzalem...

Grim Knight

Tzn. film jest dośc zgrabny, interesujący i momentami trzymający w napieciu, przemycając nieco zbyt lopatologicznie podaną, niemniej trafną teze o konieczności mezczyzn do odgrywania roli macho w spolecze?stwie.

Niemniej walka z Abominationem jest jedną z gorszych scen z tym filmie.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Juby

#50
Dobra, zalozylem wątek, trzeba coś napisac ;). Nie mam duzo czasu, wiec póki co opisze tylko kinowe adaptacje komiksów Marvela i jak je oceniam. Po krytykujecie troche mój gust, a pó?niej dopisze jeszcze kinówki DC. No to zaczynam. :)

NIEAKTUALNE

Gieferg

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat w/w filmów to wygląda to tak:

X-men- bardzo dobra i trzymająca poziom trylogia. Powszechnie uwaza sie ze dwójka jest najlepsza a trójka najslabsza, cóz, moze i tak, ale jak dla mnie cala trylogia trzyma równy (i wysoki) poziom, przy czym najbardziej lubie chyba cześc pierwszą.

Ocena - 8/10 dla wszystkich trzech filmów.

Hulk - nie oglądalem zadnego, poczekam az sie pojawi jakaś rozszerzona wersja nowego Hulka (dir cut albo fanedit)

Fantastyczna Czwórka - naiwny, infantylny gniot jedyni dla dzieci, sequela nie widzialem bo nie widze takiej potrzeby, a cześc pierwszą oceniam na 2/10

Blade - takiego podejścia do wampirów nienawidze. Jeśli wampiry to tylko Wywiad z Wampirem i Dracula Coppoli. Blade w ogóle nie przypadl mi do gustu a po sequele juz nie siegalem.

3/10

Punisher - w zasadzie lubie obydwie wersje, choc te nowszą jednak troche bardziej. Kazdej jednak sporo brakuje zeby ją nazwac naprawde dobrą adaptacją Punishera.

7/10 dla filmu z 2004 roku,
6/10 dla tego z Lundgrenem

Spider-man - dwie pierwsze cześci to udae adaptacje komiksów, trzecia czesc niestety nie spelnila pokladanych w niej nadziei - zmarnowany Venom, kilka bardzo glupich rozwiąza? fabularnych, ale mimo wszystko dobrze sie to ogląda.

8/10 dla dwóch pierwszych filmów
6/10 dla trójeczki

Iron Man - bardzo dobry film, którego  przyjemnością jeszcze obejrze no i czekam na sequel.

8/10

Daredevil,. Elektra, Ghost Rider - nie widzialem, a czytając opinie o tych filmach nie czuje sie do ich oglądania zbytnio zachecony.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Maxie Zeus

CytatBlade - takiego podejścia do wampirów nienawidze. Jeśli wampiry to tylko Wywiad z Wampirem i Dracula Coppoli
Przymierzają sie do ekranizacjii gry ''Castlevania''. Moze wreszcie zobaczymy jakiś dobry film o wampirach..

Cytat...którzy przeczytali tego posta do ko?ca, bo to chyba najdluzszy post w historii forum BC
Sory BAT, ale ten tytul nalezy jak na razie do mojego opowiadania w ''Wasze osobne opowiadania...'' ;)

Juby

Cytat: Maxie Zeus w 21 Sierpień  2008, 21:50:16
Sory BAT, ale ten tytul nalezy jak na razie do mojego opowiadania w ''Wasze osobne opowiadania...'' ;)

Trudno, przezyje Maxie przezyje. ;)

I przy moich Marvelovskich opisach zapomnialem dodac film "Sedzia Dredd" (Bo on chyba tez wywyodzi sie z komiksów Marvela). Film uwazam, za średni, nawet moze byc, ale w niektórych momentach jest po prostu glupi.

Ocena:
"Sedzia Dredd" - 5/10

Leon Kennedy

Do grona jednych z najlepszych filmów na podstawie komiksu dolączyl Hellboy 2: The Golden Army. Musze przyznac, ze pierwsza cześc byla calkiem dobra... chod? te wszystkie efekty specjalne byly troche przytlaczające :-\. Po prostu za duzo tego bylo ;). Jednak nastepna cześc to moim skromnym zdaniem świetny film :D. Ten caly fantastyczny świat, świetnie uchwycone postacie, sceny walk wrecz w bijające w fotel i nutka humoru sprawily, ze na tym fimie nie da sie nudzic :). Duza w tym zasluga  Guillermo del Toro, który wrecz rewelacyjnie czuje ten caly bajkowy klimat. Ja juz chce zobaczyc trzecią cześc :D.

(A)nonim

CytatBlade - takiego podejścia do wampirów nienawidze. Jeśli wampiry to tylko Wywiad z Wampirem i Dracula Coppoli. Blade w ogóle nie przypadl mi do gustu a po sequele juz nie siegalem.
Jedynka byla calkiem przyjemna, chociaz racja, nienawidze jak wampiry traktuje sie jak zombie lub mieso armatnie (i ta glupota dysko-rze?nia pelna wampirów i... dwie ofiary). Co do filmów o wampirach to polecam jeszcze Tobie "Zagadke Nieśmiertelności" i "Near Dark", chociaz ko?cówka jest zalosna, ale warto dla sceny w barze.
CytatPrzymierzają sie do ekranizacjii gry ''Castlevania''. Moze wreszcie zobaczymy jakiś dobry film o wampirach..
Juz sie boje. Jakby ktoś nie mógl sie wziąc za Maskarade, albo Requiem w podobnym stylu co z "Wywiadem".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

van hellsing

o ile dobrze pamietam dredd jest z dark horse
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Leon Kennedy

Wczoraj nareszcie zobaczylem ''The Incredible Hulk''. Musze tutaj od razu zaznaczyc, ze "Hulk" Anga Lee bardzo przypadl mi do gustu. Mimo, ze z początku troche przynudzal. W najnowszej odslonie Zielonego nudy jest jeszcze wiecej :-X. Prawie pierwsze 45 minut to sama nuda. Film rozkreca sie tylko na chwile, gdy wojsko wpada na trop Bannera. Nastepnie akcja znowu staje i pojawia sie slabiutki i nudniawy wątek milosny z okropnie brzydką Liv Tyler. W filmie widac poprawe tylko ze strony wyglądu Hulka i glównego czarnego przeciwnika, który zostal świetnie zagrany przez Tima Rotha ( najlepszy zaraz obok Nortona... jednak nadal mi zal Erica Bana), a jego alter ego jest świetne :). Ogólnie w filmie mamy trzy sceny walk z Hulkiem, trzeba tutaj dodac, ze kazda jest lepsza od poprzedniej, ale to jednak za malo... film jak pisalem po prostu nudzi. Momentami wrecz koszmarnie. Zatem zastanawiam sie czy powstanie nastepna cześc? W filmie otwarto sobie dwie fajne szufladki, które mozna ciekawie wykorzystac, ale czy warto?

Hulk: 7/10

''The Incredible Hulk'' 5+/10  Plus za wygląd Hulka.

isild87

#58
Wiecie,z tymi ekranizacjami komiksów róznie naprawde wychodzi i rzadko kiedy taki film jest nie tyle ciekawy co w miare nie oglupiający widza.

1.Constantine (2005) - adaptacja świetnego komiksu,twórcy jednak Hellblazer dokonali kilku istotnych zmian - np.zamiast blondwlosego Brytyjczyka obsadzili Keanu Reevesa w roli glównej,no i miejsce akcji - Los Angeles zamiast ponurego Londynu.
Ale o dziwo sam film mi sie podobal.Nie jest rewelacyjny,ale calkiem dobry,i ma wielką zalete w postaci dwóch epizodycznych postaci - Gabriela i Lu - bez nich ten film juz nie bylby taki sam,no i to sarkastyczne poczucie humoru tytulowego Constantina  ;)
7/10

2.Hellboy 1(2004)  i  2 (2008) - pierwsza czec mocno średnia wedlug mne,a druga juz o wiele lepsza,choc tez nie bez wad.
Nie wiem czemu,ale oczekiwalam po twórcy rewelacyjnego Labiryntu Fauna czegoś lepszego.Z calego filmu najlepszy byl zdecydowanie zly (??) ksiąze Nuada
Hellboy 1 - 4/10, Hellboy 2 - 6/10

Fantastyczna Czwórka(2005) - Raczej fantastyczna Kastastrofa ??? Szkoda gadac,ten film oprócz nieco nuzących efektów nie mial w sobie nic ciekawego,postaci tak niedojrzale,mdle i idiotyczne dialogi,a czarny charakter...no comments
2/10

Spiderman 1,2 i 3 - Zaczne od zalet: w pierwszej cześci nie podobal mi sie Tobey Maguire w roli Parkera,mniejsza z tym ze fizycznie i ogólnie z wyglądu nie pasowal mi,ale na szczecie jego postac dojrzewa i ewoluuje,no i juz w cześci 3 naprawde nie wyobrazalam sobie juz nikogo innego na Spidermana.Z kolei Kirsten Dunst strasznie irytowala,Mary Jane w komiksie byla piekna,silna i odwazna a zamiast tego w fillmie dostajemy beznadziejną  i na  kazdym kroku drewnianą,przecietna dziewczyne która nie ma nawet wlanego zdania,eh... A najwieksze zastrzezenia dotycza takze najwiekszego chyba rozczarowania w Spidermanie 3 - Venoma oczywiście! Ot tak pojawil sie i zniknąl chyba po 10 minutach pod koniec filmu...
1 - 5/10
2 - 6/10
3 - 7/10

X-Men 1,2 i 3 - tak jak juz napisal kolega,jedynka nie byla za ciekawa,za to dwójka jest obecnie najlepsza z calej tej trylogii.
Trójka miala okazac sie rewelacyjna,ale moze zmiana dotychczasowego rezysera na innego sprawila,ze film zwyczajnie dostarcza rozrywki,ale juz tak nie zachwyca.Mimo to ja uwazam,ze filmy o X-Menach to jedne z najlepszych ekranizacji  o superbohaterach.
1- 5/10
2 - 8/10
3 - 7/10

V jak Vendetta(2005) - jak na razie obok serii Batman moja ulubiona ekranizacja komiksu  ;D
Bracia Wachowscy pokazali kolejny raz,ze nie brakuje im innowacyjnych pomyslów i potrafią pozytywnie zaskoczyc widza. Wiadomo,nie kazdemu ten film sie podoba,z powodu tematu jest kontrowersyjny,jednak naprawde pokazuje cholernie realistycznie altenatyną wizje przyszlości.Świetne role Natalie Portman i Hugo Weavinga(pod maską jako V) - intrygujący i sugestywny
9/10

Kadaver