Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kinowe filmy na podstawie komiksów

Zaczęty przez Juby, 13 Kwiecień 2008, 15:44:08

Rado

Johnny, dla mnie Blade te? jest spoko nawet i dzisiaj. Nie wiem czy to mo?e sentyment, ale z wielk? przyjemno?ci? ogl?dam go za ka?dym razem jak trafi? w tv. Snipes to normalnie urodzony Blade. Idealnie pasuje do roli czarnoskórego ?owcy znanego z kart komiksów. Dwójka to zupe?nie inny klimat moim zdaniem, ale równie ?wietnie si? ogl?da. Co? w tym jest, ?e tak mrocznego Marvela ju? raczej nie dostaniemy. Praktycznie zero g?upkowatych ?artów co sekund?, akcja dzieje si? g?ównie w nocy, pe?no obrzydliwych stworów itd.

Co do Hellboya, to tutaj te? podzielam zdanie Lelka. Dla mnie bomba. Aczkolwiek te? mam du?o zastrze?e? co do filmowej wersji w stosunku do komiksowej. Pocz?wszy od takich szczegó?ów jak brak kopyt, które zosta?y zast?pione zwyk?ymi butami, poprzez idiotycznie wpleciony na si?? w?tek romansu Hellboya. ?e niby dziecko razem maj? mie??! Wtf, przecie? to jest kurde potwór z piek?a. Poza tym, ten romans by? naprawd? zrobiony na si??, zapewne na ?yczenie hollywoodzkiej wytwórni. Bo przecie? "g?ówny bohater musi mie? swoj? mi?o?? za któr? bez przerwy biega". Posta? tej kobiety w komiksach pojawi?a si? dos?ownie mo?e w dwóch tomach i jakiej? specjalnej roli na d?u?ej nie odegra?a. Ma?o tego, w jednym ze wst?pów do Hellboya Mignola przyznaje, ?e chcia? u?mierci? posta? Liz, gdy? uznawa?, ?e jest ma?o interesuj?ca. Kolega go jednak przekona? by tego nie robi?.

PS. Podczas pisania tego posta dowiedzia?em si?, ?e moja druga po?ówka nie ogl?da?a Blade'a. Ta zniewaga krwi wymaga. ?migam wi?c zatem do wypo?yczalni, heh.

PS2. A je?li chodzi o najgorsze adaptacje komiksu. to dla mnie Ghost Rider 2 zajmuje to zaszczytne pierwsze miejsce. Potem chyba Blade 3 i pewnie FF.

LelekPL

#76
W tym roku doszły aż trzy nowe filmy i być może jeden lub dwa trafiły na moją listę najlepszych filmów komiksowych. Tym razem jednak postanowiłem zmienić nieco reguły i podzielić te filmy na dwie listy: filmy o "superbohaterach" i "inne" gdyż w sumie ciężko jest postawić Drogę do zatracenia obok na przykład takiego Iron Mana. Dwa kompletnie różne filmy!

A więc, oto moja lista najlepszych filmów o superbohaterach:
1) The Dark Knight (2008)
2) The Dark Knight Rises (2012)
3) Batman Begins (2005)
4) Dredd 3D (2012)
5) Blade (1998)
6) Watchmen (2009)
7) Iron Man (2008)
8 ) X-Men: Days of Future Past (2014)
9) Blade II (2002)
10) X-Men: First Class (2011)
11) Avengers (2012)
12) Batman (1989)
13) Guardians of the Galaxy (2014)
14) X2 (2003)
15) The Incredible Hulk (2008)
16) Spider-Man 2 (2004)
17) Superman Returns (2006)
18) Thor (2011)
19) The Amazing Spider-man 2 (2014)
20) Batman (1966)
21) Spider-man (2002)
22) Man of Steel (2013)
23) Punisher: War Zone (2008)
24) The Wolverine (2013)
25) Captain America: The Winter Soldier (2014)
26) Batman & Robin (1997)

A oto pozostałe. Niektóre nadal posiadają elementy z bohaterami, ale nie należą raczej do głównego nurtu.
1) Road to Perdition (2002)
2) V for Vendetta (2005)
3) Sin City (2005)
4) 300 (2007)
5) A History of Violence (2005)
6) Snowpiercer (2014)
7) Kick-Ass (2010)
8 ) The Crow (1994)
9) Hellboy II: The Golden Army (2008)
10) Weird Science (1985)
11) Men in Black (1998)
12) Timecop (1994)
13) Kick-Ass 2 (2013)
14) 300: Rise of an Empire (2014)
15) Teenage Mutant Ninja Turtles (1990)
16) Scott Pilgrim vs the World (2010)

Rado

Dla Snowpiercera nie znalazłeś nigdzie miejsca?

LelekPL

Nie wiedziałem, że jest na podstawie komiksu. Świetny film, więc miejsce się znalazło ;)

Funky

My?la?em Lelek ?e z trylogii Nolana najbardziej lubisz ''The Dark Knight Rises'' no i jak na li?cie jest Schumacher to mog?e? jednak da? ''Batman Forever'' (który jest zno?ny w porównaniu z ''Batman & Robin'')

LelekPL

Nie. The Dark Knight Rises uwielbiam, ale podobał mi się najmniej z całej trylogii. Ma pewne elementy lepsze od pozostałych dwóch filmów, ale koniec końców nie jest tak komiksowy jak Begins, ani tak dojrzały jak TDK.

Co do B&R to nie ukrywam się z opinią, że znacząco preferuję go od Forever, który jest miałkim Batmanem dla całej rodziny na niedzielne popołudnie, jak również Returns, który choć stylistycznie ciekawy, to ostatecznie jest po prostu nudny. B&R natomiast wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Arnold ma tam absolutnie okropne teksty, ale za to lubię ten film. Zastanawiałem się czy nie dać Supermana 3 w to "rezerwowe miejsce" ale ostatecznie pijany Superman i wyprostowanie krzywej wieży w Pizie uległo ogółowi Schwarzeneggera i Barbarze Pennyworth z jej iście brytyjskim akcentem.

Jeśli mam wybierać między Forever a i Robin, to od słabego filmu, który był robiony pod wszystkich, wolę film, który był robiony dla nikogo ;)

Rado

Lelku, a Noe Aronofsky'ego widzia?e??

LelekPL

Nie widziałem. Nie interesowały mnie specjalnie zwiastuny, Aronofsky zawsze dla mnie osiągał mieszane rezultaty. Kiedyś sobie zobaczę w telewizji

LelekPL

Widziałem Noe, ale raczej na moją listę nie wskoczy. Nie żeby był słabym filmem, miał fajne elementy fantasy, oraz ciekawy i wiarygodny dramat rodzinny. Podobało mi się, że to z Noe zrobili antagonistę w pewnym momencie, ale zakończenie to trochę spieprzyło. Ja z resztą cały czas byłem team "Tubal-cain" jak na prawdziwego fana Batmana przystało - jestem zdania, że człowiek, jeśli bardzo chce, może zawsze odmienić swój los.

LelekPL

#84
Lista 91 filmów o superbohaterach:
http://letterboxd.com/lelekpl/list/superhero-movies/detail/

Pierwsza 30tka wygląda w ten sposób:




I tutaj mam pytanie do Was, a zwłaszcza do tych co widzieli tegoroczny film Split:
Spoiler
Czy powinienem dodać ten film do listy? Sam mam z tym problem.
[Zamknij]

Juby

Zorro superbohaterm? :P

Sporo kontrowersyjnych ustawień, ale fajnie, bo od razu widać, że to twoja lista, nie przejmujesz się opinią innych.

TDKR > BB - You fail so much.


Ode mnie, idealny w tym temacie, bardzo fajny felieton o bardzo dużym problemie DCEU:
! No longer available

LelekPL

A kim niby jest Zorro jeśli nie superbohaterem?

Czy są takie kontrowersyjne? Sam nie wiem. Dużo niespodzianek raczej nie ma, wszystkie filmy w czołówce są wysoko oceniane przez krytykę, a na dole nisko. Po środku jest może i "oryginalnie" ale tak by było w wypadku czyjejkolwiek listy.

TDKR jest MINIMALNIE lepszy. Bane przeważa skalę, no i nadal uważam, że Bale jest nieco lepszy w TDKR niż BB.

A co do felietionu to był już wrzucany w odpowiednim temacie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1636.msg67239#msg67239

Q

Co do "Split":

Spoiler
Co prawda akcja "Split" i "Niezniszczalnego" rozgrywa się w tym samym uniwersum, a i Bestia ze swoimi zdolnościami może być uznawana za kogoś kto jest niczym superbohater, to jednak znaczna część filmu jest w innym stylu. Końcówka filmu jest więc superbohaterska, ale trudno jednoznacznie umieścić cały film w gatunku superbohaterki. Gdyby nie ta jednak scena łączą go z "Niezniszczalnym" wtedy raczej nawet nie brałbym takiej możliwości pod uwagę.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: LelekPL w 30 Styczeń  2017, 10:41:03
TDKR jest MINIMALNIE lepszy. Bane przeważa skalę, no i nadal uważam, że Bale jest nieco lepszy w TDKR niż BB.

Gdyby mi się zachciało układać taką listę (w sumie fajny pomysł, może jak będę miał wolny dzień), BB i TDK byłyby na pierwszych miejscach, a TDKR nie załapałoby się pewnie nawet do drugiej dziesiątki.

IMO:
Bane > Ras
Selina > Rachel (Holmes)
I to tyle w kwestii "czym wym wygrywa TDKR z BB". Pod każdym innym względem lepszy jest ten pierwszy. No, TDKR wygrywa jeszcze pod jednym względem - najgorzej nagranych scen walk w historii superhero movies:



;) :P

LelekPL

Pod wzgl?dem najgorsYch walk najlepszy jest BB. Nic tam nie wida? 😋 A walka Batman-Bane niszczy wszystko co by?o w pierwszej cz??ci.