Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

Juby

Polega na tym, że jest to strasznie głupia scena, zrobiona tylko bardzo dobrze efektami specjalnymi, tak dla picu, aby ta akcja wydawała się bardziej spektakularna.

Leon Kennedy

Wreszcie dzisiaj zobaczyłem ten film. Bardzo się bałem, że będzie słaby i głupi, ale wiecie co... Spodobał mi się bardziej niż Terminator 3. Cały film bardzo wciąga, jest mega efektowny i zaskoczył mnie bardzo faktem, że Connora jest w nim bardzo mało, ale mimo wszystko jego postać jest mega istotna dla całego filmu i całkiem fajnie pokierowana. A Bale wywiązał się bardzo dobrze z powierzonej roli i miał świetnie zachrypnięty głos ;).

CytatPolega na tym, że jest to strasznie głupia scena, zrobiona tylko bardzo dobrze efektami specjalnymi, tak dla picu, aby ta akcja wydawała się bardziej spektakularna.

I co z tego skoro była świetna, jak wszystkie sceny akcji w tym filmie :). Niektórzy mówią, że ten film to same efekty, ale ja się z tym nie zgadzam, nie mam owy o przeroście formy nad treścią, bo Terminator zawitał do takiego punktu gdzie nie ma odwrotu, bo walka jest tuż za rogiem, a wróg jeszcze bliżej... I to dostałem. Nieustanną walkę o przetrwanie ludzkiego gatunku. Czekam na kontynuację :D 

LelekPL

Wydaje mi się, że to jeden z tych filmów, które będą przez ogół oceniane lepiej z czasem. Jego największą wadą było to, że mógł być jeszcze znacznie lepszy i te wymagania często przyćmiły niektórym fakt, że jest to naprawdę dobre wejście do sagi, z kilkoma błędami, mniejszymi lub większymi, jak wspomniałem nie do końca wykorzystanym potencjałem, ale mimo wszystko bardzo przyzwoite kino akcji z ambicjami na coś więcej...

Juby

Po raz trzeci obejrzałem sobie TS, tym razem screenera na małym monitorze 17'' i rozumiem ludzi krytykujących ten film. Mimo wszystko odbiega on od poprzednich części serii, ma słaby scenariusz i reżyserię, no i nawet zauważyłem w ilu miejscach bohaterom pomaga ta mała Star, co wcześniej dotkliwie wypominał Crane. :P
Chyba dopiero teraz, kiedy nie byłem tak podniecony seansem w kinie, rozumiem o co chodzi z tym, nie do końca wykorzystaniem potencjału filmu. Po przemyśleniach i porównaniach, jednak wolę część trzecią od Ocalenia (chyba za Arnolda), ale choć dostrzegam w nim teraz wszystkie te zarzucane mu wady, nadal uważam go za udaną kontynuację i w miarę dobry filmik. Aktualnie oceniam filmy według własnej skali w gwiazdkach, ale gdybym miał ocenić go teraz w skali 1-10, to dałbym mu tak z 6+/10, no może łaskawie 7-/10, ale tego raczej nie jestem pewien.

Uaktualniłem swoją recenzję, jeśli ktoś che się zapoznać, a wkrótce uaktualnie pozostałe. ;)

Leon Kennedy

#454
Ta mała niemowa... Film widziałem raz i nie zauważyłem tych jej zdolności... Co do scenariusza, to faktycznie nie powala na kolana... Masa uproszczen. Oby w ewentualnej kontynuacji było lepiej. Jeśli idzie o reżyserię... No cóż również na nogi nie powala, ale również nie była aż taka tragiczna. Oceniam ją tak powiedzmy na -4.

Juby

#455
Cytat: Leon Kennedy w 21 Lipiec  2009, 15:50:39
Ta mała niemowa... Film widziałem raz i nie zauważyłem tych jej zdolności...

Myślałem, że zabrała ona ze sobą tylko ten detonator na końcu, dzięki któremu Connor wysadził Skynet. Ale ona zawsze ładowała broń Kyle'owi (akurat gdy było to mu potrzebne, np. do zestrzelenia Mototerminatora), kiedy Marcusa plan z wysadzeniem stacji nie wypalił, ona znalazła racę i mu ją grzecznie pożyczyła itd.

Prawdę mówiąc gdyby nie bardzo klimatyczna, końcowa walka z T-800, z filmem byłoby krucho.

PS: Leon z twojej recenzji wydawało się, że film ci się podobał, a oceniasz go tylko na -4, gorzej od takiego "Spider-Mana 3"?

Max

Moimi ulubionymi częściami są pierwsza i trzecia. Moje oceny prezentują się mniej więcej tak:

"Terminator" - 9+/10

Świetny film. Nikomu przy nim (a przynajmniej mnie) nie będzie grozić nuda. Dużo akcji, i świetne efekty specjalne, jak na lata 80. Uważam że również scenariusz jest świetny. Chętnie będę do niego wracał.

"Terminator II Dzień Sądu" - 8-/10

Myślę że ten film, jest zdecydowanie gorszy od pierwszego Terminatora. Tutaj według mnie twórcy skupili się na efektach specjalnych które bądź co bądź są bardzo dobre. Jednak gorzej jest tutaj z fabułą - bo nie jest taka wciągająca jak w pierwszej części. Film chwilami naprawdę czasami... nudził mnie.

"Terminator III Bunt Maszyn" - 9/10

No i tutaj jest zdecydowanie lepiej, niż w drugiej części. Choć film nie jest tak dobry jak jedynka to mniej więcej spełnia moje wymagania. Nie ma nudy jak w dwójce i jest dużo akcji jednak nie jest to tak jak w dwójce, jest dużo akcji i wciągająca fabuła. No i ten przeciwnik, Kristiana Loken. Mmmmm...

Czwartej części jeszcze nie oglądałem, ale po tych wszystkich recenzjach które przeczytałem jakoś niezbyt podchodzę do "Terminator Ocalenie". Mam nadzieje że mimo wszystko czwórka nie będzie aż tak zła :-\. Po saga Terminatorów to naprawdę niezłe filmy.



Why so Happy, Members?

Juby

Cytat: Max w 21 Lipiec  2009, 21:04:30
"Terminator II Dzień Sądu" - 8-/10

Myślę że ten film, jest zdecydowanie gorszy od pierwszego Terminatora. Tutaj według mnie twórcy skupili się na efektach specjalnych które bądź co bądź są bardzo dobre. Jednak gorzej jest tutaj z fabułą - bo nie jest taka wciągająca jak w pierwszej części. Film chwilami naprawdę czasami... nudził mnie.

Miło, że na forum znalazł się kolejny fan tej serii, i mimo wszystko polecam zapoznanie się z czwartą częścią.

A co do twojej oceny T2, to nie rozumiem o co chodzi ci z fabułą? Przecież film opiera się na tym samym założeniu co w pierwszej części (jeden ma go uratować, drugi znaleźć i zabić) i nawet kopiuje niektóre elementy scenariusza. Z tym, że fabuła do T2 jest o wiele bardziej rozbudowana i ma masę wątków, przez co film jest, no długi (146' w wersji reżyserskiej), przez to możesz się nudzić. Ale nie zapominajmy, że zawiera on najwięcej akcji, ze wszystkich części i są one fenomenalne. A co do efektów, to chyba Oscar mówi sam za siebie. ;)

Leon Kennedy

#458
Juby faktycznie film mi się podobał i to bardzo, ale tylko za pierwszym razem... Wtedy byłem tak pochłonięty oglądaniem, ze nie zauważyłem tego sera szwajcarskiego... scenariusza, który ma całą masę głupich wpadek... zostały one już tutaj wymienione np: przez Ciebie i Crane'a. Szkoda potencjału, bo wystarczyło bardziej dopracować scenariusz i moglibyśmy mieć naprawdę porządny film, a tak to jest tylko dobry i to w gruncie rzeczy dzięki akcji i bajeranckim efektom, a no i dzięki nim... Bale i Worthington.

Juby

Informacje na temat wydania DVD i Blu-ray, a mianowicie dodatków:

Blu-ray™ High DefBonus Material

   * "Re-Forging the Future" – Go behind the scenes of Terminator Salvation with an exclusive set tour.
   * "The Moto-Terminator" - See how the Terminator Salvation visual effects crew and Ducati partnered to create the slick and deadly Moto-Terminator!
   * Maximum Movie Mode featuring director McG deconstructing the film's key moments.
   * Picture (PiP) commentary with cast and crew interviews, storyboards, still galleries, timeline and more
   * Plus, 11 mini featurette focus points spotlighting how the ground-breaking special effects were created!

BD LIVE Content Includes:

   * "Resist Or Be Terminated" Tech Com videos (nine viral videos from the theatrical campaign and four new videos from the Home Entertainment campaign)
   * "The Final Resistance" video – access the secret plans of Skynet
   * CINECHAT – BD-Live technology that lets viewers around the world chat live about this, or any other CINECHAT enabled BD disc, from Sony Pictures International Home Entertainment!




Film ma na rynku DVD w Polsce ma pojawić się bodajże, DOPIERO 8 GRUDNIA! :P Dla przykładu w UK 23 listopada (choć to i tak późno).

PS: I gdzie w dodatkach te wycięte sceny? :P

Juby

No dobra może nie będzie wydania zbiorczego Terminatorów, bo T2 ma Vision... Ale nie zapominajmy, że w czasie wyjście do kin T3, to Imperial wypuścił T1 i T2 w paku 2VHS, którego nawet posiadałem. Czy nie ma szans coś z tego być? A nawet jeśli nie, to czy nie zostaną wydane w jakimś nowym wydaniu trzy terminatory? :P

Wiem, że właśnie wypuszczono nowe jednopłytówki T1 i T3 (jedynka z minimalną korektę okładki, a trójka po prostu bez jednej płyty). :P

Dopytuje się tak, bo chce je kupić w najbliższym czasie (oczywiście poza T3, bo jest nieopłacalny, lepiej poszukać 2DVD), i nie wiem, czy nie będzie tak, że ja kupię te stare wydanie, a za 2 miesiące wyjdą nowe 2DVD. Jutro jadę pojeździć po sklepach, bo mam zaoszczędzone 90zł i poszukam w empikach, czy nie ma gdzieś wszystkich trzech części.

PS: Czy ktoś nie wie, gdzie mogę zamówić T2 2QDVD, bądź T3 2DVD w przystępnej cenie, z dostawą do domu i płatnością przy odbiorze (bo nie kupuje na allegro)?

Arkham

Chyba jeszcze nie oceniałem Terminatorów.

Terminator - 10/10
Terminator 2 Judgment Day - 9/10
Terminator 3 Rise of the Machines - 8/10
Terminator 4 Salvation - 7/10

Najsłabszą częścią niestety jest Salvation. Choć nie jest w moim guście złym filmem, to przy choćby świetnym pierwszym Terminatorze, czy drugim, to niestety słabo wypada ten film. Najlepszy jest zdecydowanie najlepszy pierwszy T. Na drugim miejscu stawiam drugiego, który jest ciut gorszy od jedynki, z powodu paru niedociągnięć. Potem stawiam trojkę, i na końcu czwóreczkę.

Ogólnie, wyliczając średnią, całej serii stawiam ----> 8,5/10

Juby

#462
Arkham pod danymi masz napis "T-800", a przecież na awatrze i sygnaturce ustawiłeś T-600. ;D Fajnie, że znalazł się kolejny fan serii. ;)

Posted on: 26 Lipiec  2009, 21:04:11


Synopsis:
In the highly anticipated new installment of The Terminator film franchise, set in post-apocalyptic 2018, Christian Bale stars as John Connor, the man fated to lead the human resistance against Skynet and its army of Terminators. But the future Connor was raised to believe in is altered in part by the appearance of Marcus Wright (Sam Worthington), a stranger whose last memory is of being on death row. Connor must decide whether Marcus has been sent from the future, or rescued from the past. As Skynet prepares its final onslaught, Connor and Marcus both embark on an odyssey that takes them into the heart of Skynets operations, where they uncover the terrible secret behind the possible annihilation of mankind.

Gieferg

mcG obiecywał 30-40 minut scen wyciętych. I gdzie one są? Zamiast tego na B;lu-Ray (i tylko na Blu-Ray) bedzie dir cut dłuższy o...tadam!...3 minuty  :D

CytatPS: Czy ktoś nie wie, gdzie mogę zamówić T2 2QDVD, bądź T3 2DVD w przystępnej cenie, z dostawą do domu i płatnością przy odbiorze (bo nie kupuje na allegro)?

Nigdzie.

CytatTerminator - 10/10
Terminator 2 Judgment Day - 9/10
Terminator 3 Rise of the Machines - 8/10
Terminator 4 Salvation - 7/10


Oceniam prawie tak samo z tym że T2 9,5 a T:S 6/10.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Crane

Cytat: Juby w 26 Lipiec  2009, 17:33:50Czy ktoś nie wie, gdzie mogę zamówić T2 2QDVD, bądź T3 2DVD w przystępnej cenie
Cena T2 przystępna nie jest, ale warto:
http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/282
http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/10

Cytat: Gieferg w 10 Październik  2009, 18:33:56mcG obiecywał 30-40 minut scen wyciętych
Ten palant obiecywał też że zrobi dobry film. Gadać to on sobie może.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.