Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Mask of the Phantasm

Zaczęty przez Arkard, 29 Lipiec 2008, 17:31:13

KillingJoke87

Swietny film, zastanawia mnie jedno, oglądałem go miesiąc temu w tv na .....tv puls o godzinie 9 rano w niedziele, i tak sobie myśle że to najpoważniejszy film jaki do tej pory wyświetlali biorąc pod uwage ich ramówke. Dzięki bogu był wyświetlany z lektorem a nie jakimś durnym dubbingiem, tak jak TAS na zig zapie. Pamiętam jeszcze stare czasy kiedy TAS leciał na tvp 2 z jak najbardziej profesjonalnym lektorem, małolat mimo iż nie rozumiał za bardzo angielskiego tła orginalnych dialogów to już wtedy głos Marka Hamilla robił na mnie ogromne wrażenie
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

kendzi76pl

 Zapraszam na moj kana gejmer 45 ł  na yt mam mask of the phantasm w dubbingu nagrane na canal + jakies 15 lat temu  ^^

http://www.youtube.com/watch?v=JraOAPAucLE&feature=plcp

Miszczu

Czy ogłądał ktoś może wczoraj na Cartoon Network Mask of the Phantasm? Jaką wersję puścili? Z dubem C+, z lektorem czy nowym dubem? I jak się ta wersja ogólnie sprawdziła?
A może jakaś dobra duszyczka zgrała cały film i mogłaby gdzieś wrzucić? :P

kubala102

Była emitowana wersja lektorska znana z VHS

Juby

#49
Powtórka na Blu-ray po wielu latach.



To taki dłuższy, dobry odcinek serialu animowanego, w którym twórcy pozwolili sobie na znacznie więcej niż w telewizji - morderstwa (tutaj naprawdę giną ludzie!), bohaterowie krwawią, uprawiają seks, palą papierosy/cygara - do tego pojawia się w nim wiele mrocznych kadrów, których zupełnie nie pamiętałem. To animacja dla trochę "starszego widza", więc nic dziwnego że WB przejechało się na niej w Box Office, szczególnie że wypuścili ją do kin w okresie świąt Bożego Narodzenia. :P

Największe plusy Mask of the Phantasm to oczywiście muzyka Shirley Walker, a także przedstawienie originu Mrocznego Rycerza BEZ pokazania sceny zabójstwa Thomasa i Marthy Wayne'ów, którą inni twórcy wałkują tysiąc pięćset sto dziewięćset razy we wszystkich możliwych mediach. Za to należy im się pomnik! W ogóle fabularnie to może być najlepszy film o Batmanie do czasu trylogii Nolana, w którym skupiono się zdecydowanie bardziej na tytułowym mścicielu, aniżeli na jego przeciwnikach.

Nie jest to jedna z bajek mojego dzieciństwa, pierwszy raz ją obejrzałem chyba w wieku 16 lat, dopiero w "czasach Internetu", dlatego nie darzę jej szczególnym sentymentem. Mimo to, renomę najlepszej długometrażowej animacji o Batmanie uważam za nieprzesadzoną, choć po powtórce (obejrzałem ją w całości bodajże trzeci raz) nie jestem pewny, czy ustawiłbym ją na najwyższym stopniu prywatnego podium.

Q

Cytat: Juby w 07 Czerwiec  2021, 11:29:49Mimo to, renomę najlepszej długometrażowej animacji o Batmanie uważam za nieprzesadzoną, choć po powtórce (obejrzałem ją w całości bodajże trzeci raz) nie jestem pewny, czy ustawiłbym ją na najwyższym stopniu prywatnego podium.

To, jakie jeszcze animacje znalazłby się na podium i która byłaby na 1. miejscu?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Dużo w tym ironii, ale chyba* Batman i Superman z 1997 roku. Ironii, bo gdy dostałem go na kasecie (był to drugi oryginalny film z Batmanem, jaki stanął na mojej półce) z absurdalnych powodów średnio mi podszedł i przez lata z animowanych filmów z Nietoperzem podobał mi się najmniej (można nawet znaleźć mój post na forum, w którym oceniam wszystkie pełnometrażówki z Mrocznym Rycerzem i większość ma oceny 7-8/10, a ta tylko 5/10).

*Chyba, bo zamierzam go powtórzyć jak tylko skończę TNBA i wtedy zobaczymy jak wypadnie po kilku latach przerwy. ;)

Podium najprawdopodobniej uzupełniłaby antologia Batman: Gotham Knight z 2008 roku. Z nowszych największe szanse na załapanie się miałoby Gotham by Gaslight.

newtime

Batman i Superman z 1997 roku nie był czasem tylko zlepem 3 odcinków połączonych razem z Superman tas? W sensie nie wiem czy można go uznawać jako pełnometrażową oddzielna animacje skoro była ona wzięta z serialu animowanego 

Juby

#53
Można, bo nią jest. :) Warner wydał ją w 1997 jako jeden film, pozbawiając odc. 1-2 napisów końcowych i wszystkich czołówki. To w sumie największy zgrzyt jaki z nim mam, bo można było dorobić filmowej wersji pełnoprawną czołówkę, której brakuje, a także inaczej zmontować telewizyjne momenty "zaciemnienia" obrazu pod reklamy. Ale poza tym - nie kojarzę drugiej animacji z Batmanem, do której wracałbym tyle razy i z czasem tylko zyskiwałaby w moich oczach.

Gieferg

Obejrzałem sobie po raz pierwszy wychwalane przez niektórych Batman: Mask of The Phantasm i... cóż, no ujdzie w tłoku, ale miałem zdecydowanie zbyt wysokie oczekiwania. A końcówka to już wyjątkowo mętna. Mam rozumieć, że niby co się stało z Jokerem?

6/10
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

newtime

Cytat: Gieferg w 06 Listopad  2022, 15:56:46Obejrzałem sobie po raz pierwszy wychwalane przez niektórych Batman: Mask of The Phantasm i... cóż, no ujdzie w tłoku, ale miałem zdecydowanie zbyt wysokie oczekiwania. A końcówka to już wyjątkowo mętna. Mam rozumieć, że niby co się stało z Jokerem?

6/10

A co sie dzieje z Jokerem podczas serialu? Nic, wyjdzie jak zawsze z beznadziejnej sytuacji ;)

Juby

#56
Opinia o Mask of the Phantasm bez słowa o muzyce Shirley Walker jest nic nie warta  :P

@Gieferg
Włącz sobie Batman i Superman między sezonami TNBA. Jest lepszy od MotP, o BvS Snydera nie wspominając.

Leon Kennedy

CytatObejrzałem sobie po raz pierwszy wychwalane przez niektórych Batman: Mask of The Phantasm i... cóż, no ujdzie w tłoku, ale miałem zdecydowanie zbyt wysokie oczekiwania.

Ujdzie w tłoku czyli w sumie średni 😱 No tego to się nie spodziewałem dziś przeczytać 😄

PS: Joker wszystko przeżyje...

LelekPL

Też uważam, że film jest lekko przereklamowany. Nie jest zły, jest stylowy i klimatyczny, z resztą jak cały TAS, ale też mało odkrywczy i bardzo prosty. Było sporo odcinków TAS, które były lepsze niż ten film.

newtime

Przy okazji premiery Tas na hbo, odświeżyłem sobie ten film i jeśli miałbym wybrać swój jeden ulubiony film z batmanem bez podziału na kateogrie, to byl by właśnie Mask of the Phantasan, najlepszy według mnie romans batmana na ekranie, świetna muzyka, dużo Bruca Wayne i naprawdę solidna historia
Cytat: LelekPL w 15 Grudzień  2022, 23:31:51Też uważam, że film jest lekko przereklamowany. Nie jest zły, jest stylowy i klimatyczny, z resztą jak cały TAS, ale też mało odkrywczy i bardzo prosty. Było sporo odcinków TAS, które były lepsze niż ten film.

Przy takich produkcjach zawsze trzeba pamiętać skąd wzięła się jego kultowość oraz w jakich czasach powstawał. Jeśli jako dziecko lat 90 oglądało się te wszystkie kreskówki super hero która większości były na prawdę słabe i nagle do telewizji trafia Tas który jest zdecydowanie czymś innym, poważniejszym, klimatyczne z świetna muzyka postaciami i gra aktorską  przy czym okazuje się ze również rodzice oglądając, to mogą znaleźć wiele dla siebie i cała rodzina świetnie się bawi razem przy jakieś kreskówce, to zaczynamy idealizować dane dzieło, . Jasne jeśli ktos po latach sprawdza tego rodzaju produkcje z oczekiwaniami który nikt nie miał jak to pierwszy raz oglądał 20 lat temu, to najczęściej się rozczarowuje, podobnie jest z filmami.  A batman tas i jak i ten film po latach wciaż zyskuje nowych fanów i dalej jest oglądane przez starych  czego nie można powiedzieć o innych serial animowanych super hero wiec myśle jego fenomen jest w pełni uzasadniony