Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

LelekPL

Moja recenzja jest już na stronie. Zapraszam do przeczytania i komentowania:
http://www.batcave.com.pl/batman-v-superman/recenzje/recenzja-1/

Recenzja jest w większości bezspoilerowa. Wstrzymałbym się tylko jeśli nie oglądaliście żadnych zwiastunów.

Juby

No to mój komentarz odno?nie box office'owego otwarcia BvS.

USA: $170,1 mln - szósty najlepszy OW. Plan minimum, czyli nowy rekord Warner Bros. i pobicie wyniku THG po uwzgl?dnieniu ró?nicy w cenach biletów, wykonany. Ale gdyby w 2013 roku kto? mi powiedzia?, ?e szykowany film "Batman/Superman" zarobi na otwarcie mniej od solowego Iron Mana 3, i to po roku, w którym 3 filmy wywalczy?y 4 najwy?sze weekendy otwarcia w historii (w tym dwa rekordy JW i TFA), to bym nie uwierzy?. Frekwencj? BvS przegrywa z dwoma wcze?niejszymi filmami o Batmanie.

Reszta ?wiata: $254 - pi?ty najlepszy wynik w historii, pobite Furious 7, czyli ponownie plan minimum wykonany, powiedzia?bym nawet, ?e to znakomity wynik, cho? widz?c, ?e film mia? premier? praktycznie wsz?dzie... mog?o by? jeszcze lepiej.

Wynik ogólno?wiatowy: $424,1 mln - czwarty wynik w historii, lepszy od F7, wszystkich adaptacji komiksu i drugi najlepszy dla Warner Bros. To równie? ?wietne otwarcie.

Ile film mo?e wywalczy? po takiej premierze? Nawet przy tak z?ych recenzjach i ?rednich ocenach widzów, film bez praktycznie ?adnej konkurencji przez nast?pne 5 tygodni MUSI przekroczy? miliard, tak wi?c Snydera poklepi? po pleckach, a nie pokrzycz?. Najlepszy wariant: film b?dzie mia? niez?e nogi, w USA wyci?gnie $420 mln, poza USA przekroczy $700 mln, ogólnie pobije TDKR i troch? przekroczy $1,1 mld worldwide. Czy to super wynik? Nie. Potencja? by? na najbardziej dochodowy film WB ($1,4 mld, mo?e nawet $1,5 mld), a film Snydera mimo wy?szych cen biletów, korzystniejszej premiery w Chinach, najdro?szej reklamy w historii, 3D i braku strzelaniny podczas czwartkowych pokazów nocnych, MO?E przebije TDKR, a pewnie gdyby spojrze? na frekwencje nie pobije nawet TDK, który w ogóle nie mia? premiery w Chinach. No i ciekawe czy wygra z pojedynkiem Kapitana Ameryki z Iron Manem.

Tak wi?c, swoje zdanie o z?ym marketingu i niewykorzystaniu pe?nego potencja?u podtrzymuje. Kwoty, które zarabia BvS to po prostu solidne liczby, które film ze s?owami "Batman" i "Superman" w tytule musia? zarobi?.


Sorry, ?e news o otwarciu globalnym pojawi? si? dopiero dzisiaj przed 11, ale by?em w ?wi?ta u dziewczyny i nie mog?em wcze?niej napisa?. ;)

Rarian

@Juby - TDKR i TDK uderzały do ogromnego fandomu Nolana i nie były stricte komiksowymi filmami; tutaj mamy typowo komiksową stylistykę, która nie przemawia do widzów, którzy gardzą takim właśnie kinem. Co innego jak 40letni facet usłyszy, że "Nolan nakręcił nowy thriller psychologiczny z Balem w roli głównej, a no, i to jest batman tak w ogóle, ale i tak ci się spodoba!" a co innego jak usłyszy, że "DC zaczyna nowe uniwersum, jak marvel! podobno flash, aquaman i cyborg mają cameo!". BvS ma, wbrew pozorom, trochę inny target niż filmy Nolana. Powinno je się porównywać właśnie do hitów Marvela i to porównanie wytrzymują bardzo dobrze :).

Cieszy mnie, że pomimo tej szkaradnej średniej film dużo zarabia, bo po prostu jest tego warty i liczę, że Snyder będzie mógł dalej rozwijać uniwersum.

Jolly_Roger

Ja to chyba za stary jestem i b?d? marudzi?, ale to ile film zarobi? ma jakie? znaczenie dla nas na tym forum? Chcia?em co? poczyta? o wra?eniach i fabule, ale nie mog? si? przebi? przez wyniki box office'u.
Filmy Marvela, DC, Star Wars itd. s? skazane na sukces komercyjny, nie ma innej opcji ni? zarobek w okolicach kilkuset milionów. Co nie ma nic wspólnego z ich jako?ci? pozawizualn? (?e tak powiem). Czy film typowo rozrywkowy czy komiksowy nie mo?e by? bardzo dobry? Pewnie, ?e  mo?e. Jakie? 20% jest na dobrym poziomie, reszta ledwo do obejrzenia na raz. Czy musz? by? wysokobud?etow? Niekoniecznie - polecam ka?demu nieskomplikowany, ale wyj?tkowo dobry film: "Dredd". Przekonacie si? sami.
Dziwna sytuacja moim zdaniem - Marvel w komiksie jest dla mnie niestrawny. Ju? w liceum nie by?em w stanie tego czyta?. Filmowy Marvel jest praktycznie zawsze przyzwoity i wci?gaj?cy. Natomiast DC odwrotnie. Czytam ju? te komiksy od 20 lat (zw?aszcza Vertigo) i jest super. Natomiast filmowo hu?tawka nie do ogarni?cia. Po "Batmanie i Robinie" obieca?em sobie, ?e wi?cej nie obejrz? filmu komiksowego. Opu?ci?em wszystkie filmy z superbohaterami lat 1998 - 2013. Nolana obejrza?em pierwszy raz jakie? 2 lata temu  i troch? potem nadrobi?em.
Ko?cz?c uwa?am, ?e seriale s? lepsz? form? ekranizacji dla komiksów ameryka?skich, zazwyczaj mocno rozbudowanych fabularnie. Z drugiej strony Amerykanie raczej b?d? unikali bardziej drastycznych scen czy w?tków, bo musz? mie? ogl?dalno??. Ale co ciekawe, szybciej takie w?tki poka?? w serialu ni? w kinie, bo film kinowy musi zarobi? szybko, bo inwestycja w niego jest wi?ksza.

Q

O wra?eniach po obejrzeniu "Batman v Superman: Dawn of Justice" mo?esz przeczyta? w tym temacie - http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1642.0

W serialach te? nie wszystkie w?tki poka??, to zale?y czy jest robiony dla TV ogólnodost?pnej, czy kablowej lub te? Netflixa czy innej platformy.

Co do ca?ej analizy z box office'u, to opinie i recenzje a tak?e raczej mroczny nastrój sprawi?, ?e film nie b?dzie tak kasowym przebojem. Jednak nale?y pami?ta?, ?e jeszcze przed wej?ciem na ekrany producenci sporo zyskali od ró?nych sponsorów.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

blueflower

bez spoilerów:

byłem w kinie dzisiaj. przeczytałem wcześniej tutejszą negatywną recenzję,czego żałuje-zmieniła moje podejście i oczekiwania do filmu.

ogólnie film uważam za bardzo dobry...affleck wspaniały,atmosfera świetna. walka, aktorzy-wszystko na plus.

zgodzę się że było za dużo wątków,przez co część filmu była chaotyczna. za bardzo rozbudowana została rola pani senator, gdyby uciąć jej 90% scen lub w ogóle wyciąć jej postać to nic by się w filmie nie zmieniło....podobnie z lois lane,której jest tak samo dużo jak tytułowej dwójki. dla mnie te obecność tych dwóch postaci była przesadzona i nie pozwoliła na wyjaśnienie pewnych wątków fabularnych.

minusem jest też za dużo nawiązać do men of steel- mimo że mój kumpel widział ten film, to nie łapał o co chodzi (nie jest fanem). osoby spoza światka nie mogli nacieszyć się tym filmem nawet w 60-70%

muzyka także nie podkreślała świetnych scen, duży nie wypał.

natomiast sam film uważam za bardzo dobry i za świetny wstęp do JL. jestem tylko ciekaw co wymyślą w solowym filmie batmana.

Rarian

Cytatnatomiast sam film uważam za bardzo dobry i za świetny wstęp do JL. jestem tylko ciekaw co wymyślą w solowym filmie batmana.
O to, to. Mało kto podkreślił jak bardzo, bardzo, bardzo dobrą rolę wstępniaka pełni ten film. Doskonale rozbudowuje status quo DCEU i świetnie pozwala wczuć się w ten świat przed sequelami i solowymi filmami bohaterów :).

LelekPL

Cytat: Jolly_Roger w 28 Marzec  2016, 21:18:29
Ja to chyba za stary jestem i b?d? marudzi?, ale to ile film zarobi? ma jakie? znaczenie dla nas na tym forum? Chcia?em co? poczyta? o wra?eniach i fabule, ale nie mog? si? przebi? przez wyniki box office'u.
Filmy Marvela, DC, Star Wars itd. s? skazane na sukces komercyjny, nie ma innej opcji ni? zarobek w okolicach kilkuset milionów. Co nie ma nic wspólnego z ich jako?ci? pozawizualn? (?e tak powiem). Czy film typowo rozrywkowy czy komiksowy nie mo?e by? bardzo dobry? Pewnie, ?e  mo?e. Jakie? 20% jest na dobrym poziomie, reszta ledwo do obejrzenia na raz. Czy musz? by? wysokobud?etow? Niekoniecznie - polecam ka?demu nieskomplikowany, ale wyj?tkowo dobry film: "Dredd". Przekonacie si? sami.
Dziwna sytuacja moim zdaniem - Marvel w komiksie jest dla mnie niestrawny. Ju? w liceum nie by?em w stanie tego czyta?. Filmowy Marvel jest praktycznie zawsze przyzwoity i wci?gaj?cy. Natomiast DC odwrotnie. Czytam ju? te komiksy od 20 lat (zw?aszcza Vertigo) i jest super. Natomiast filmowo hu?tawka nie do ogarni?cia. Po "Batmanie i Robinie" obieca?em sobie, ?e wi?cej nie obejrz? filmu komiksowego. Opu?ci?em wszystkie filmy z superbohaterami lat 1998 - 2013. Nolana obejrza?em pierwszy raz jakie? 2 lata temu  i troch? potem nadrobi?em.
Ko?cz?c uwa?am, ?e seriale s? lepsz? form? ekranizacji dla komiksów ameryka?skich, zazwyczaj mocno rozbudowanych fabularnie. Z drugiej strony Amerykanie raczej b?d? unikali bardziej drastycznych scen czy w?tków, bo musz? mie? ogl?dalno??. Ale co ciekawe, szybciej takie w?tki poka?? w serialu ni? w kinie, bo film kinowy musi zarobi? szybko, bo inwestycja w niego jest wi?ksza.

Wr?cz przeciwnie. Nasze gadanie o jako?ci filmu tak naprawd? ma mniejsze znaczenie ni? informacje o wynikach kasowych. Mo?emy ten film skre?li? lub wychwala?, ale to jak? przysz?o?? b?d? mia?y filmy z Batmanem i uniwersum DC, zale?y od wyników finansowych. Wi?c te wiadomo?ci s? BARDZO wa?ne.

Sam poda?e? ?wietny przyk?ad - Dredd. Te? uwielbiam ten film... ale okaza? si? totaln? klap? finansow? i nigdy nie zobaczysz sequela do tego filmu. A takie filmy, jak Transformers czy Piraci z Karaibów, które s? mieszane z b?otem zarówno przez krytyków i du?? cz??? fanów, owe kontynuacje maj? - bo na siebie zarabiaj?.

Post Merge: 29 Marzec  2016, 01:24:14

Cytat: Rarian w 28 Marzec  2016, 23:17:41
O to, to. Ma?o kto podkre?li? jak bardzo, bardzo, bardzo dobr? rol? wst?pniaka pe?ni ten film. Doskonale rozbudowuje status quo DCEU i ?wietnie pozwala wczu? si? w ten ?wiat przed sequelami i solowymi filmami bohaterów :).

Je?li
Spoiler
ogl?danie filmików na youtubie przez Wonder Woman
[Zamknij]
to ?wietne wprowadzenie do Justice League, to mi... brakuje s?ów.

Rarian

Cytatto świetne wprowadzenie do Justice League, to mi... brakuje słów.
Nie no, chodziło mi ogólnie o status quo uniwersum po zakończeniu tego filmu :).

Chodzi o (uwaga spoilery i to takie grube jak cholera):
Spoiler
Śmierć supka, która zadziała jak czynnik jednoczący, to, że Lex dzięki statku Kryptonian ujrzał nadchodzącego Darkseida, całą tę intrygę Luthora ze zbieraniem materiałów o meta-humans i to, że materiały dotyczące niej są teraz w rękach Batka i WW.
[Zamknij]


Miszczu

Czy tylko ja wyszedłem z kina zadowolony?
Przez cały film cieszyłem michę i o dziwo - dwie ostatnie walki były absolutnie niesamowite. Takich zwrotów akcji nie widziałem jeszcze nigdy w żadnym filmie. Sceny iście Dragon Ballowe. Na dodatek sporo scen z komiksu The Dark Knight Returns. Szczególnie jedna zapadła mi w pamięć związana z Supermanem (ale nie będe spoilerował).


Swoją drogą - w Multikinie 31.08 ma się odbyć maraton nocny Batmana w Krakowie. Mają puścić trylogię Nolanowską oraz ... Batman v Superman... Pomijam fakt, że BvS to kontynuacja MoS, ale, żeby łączyć BvS z Nolanowskim Batmanem?  No cóż...
Ale dla mnie to dobra okazja, żeby pójść i zobaczyć BvS po raz kolejny :D

Rarian

CytatCzy tylko ja wyszed?em z kina zadowolony?
Nie tylko :D by?em z mam?, z dziewczyn?, gada?em ju? z pi?tk? znajomych i wszystkim ten film si? podoba? :). Tak?e, don't worry, you're not alone.

Jolly_Roger

Grzybiarzu, jak zwykle dobrze czyta się twoje recenzje. Niestety moje obawy co do filmu się potwierdziły - nie żebym miał satysfakcję. Mam podobne wrażenia co ty - Marvel zmuszony kryzysem znacznie lepiej zaplanował i wykonał plan "komiksy na ekranie".

Shadow of the Bat

Po wyjściu z kina po seansie przedpremierowym miałem mieszane uczucia. Jak zawsze oznacza to, że niektóre rzeczy były dobre, a inne w niemal równym stopniu złe.

Zrobiłem wideorecenzję na swoim kanale na youtube w której przedstawiam swoją opinię. Zapraszam do jej obejrzenia. Oczywiście ciekaw jestem Waszych wrażeń.

https://www.youtube.com/watch?v=vu72LtE2O0A

Juby

Nowe wydanie filmu z trochę zmienioną kolorystyką i IMAXowym aspect-ratio w scenach kręconych takimi kamerami zaplanowano na 23 marca 2021.



https://www.wowhd.co.uk/batman-v-superman-doj-ue/883929741199