Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Mask of the Phantasm

Zaczęty przez Arkard, 29 Lipiec 2008, 17:31:13

heros65

No chyba że TVN mogłoby coś dać prócz filmów z nim. 8)

Leon Kennedy

Ok. Jeśli chcesz zobaczyć animowanego Gacka to zerknij sobie Zigzap... Ostatnio jest go tam pod dostatkiem, a jeśli nie masz tego kanału to poproś mamę lub ojca o prezent na święta.

Anarky

Najlepszy film animowany o Batmanie, zagadkowy, mroczny, tajemniczy a nawet groteskowy.Wielkim plusem tej produkcji jest jednak motyw przewodni, który otwiera sam film. ?adnie wkomponowano tu motyw znany motyw przewodni i chór (naprawd? jak si? tego s?ucha g?o?no ciarki przechodz? po ciele). Na plus równie? fabu?a, cofamy si? w przesz?o?? a przy okazji mamy tu nie?le wpleciony w?tek Jokera. A przy okazji pana ''J'' jego ?miech na ko?cu filmu, przera?aj?cy. I co najwa?niejsze Mask of the Phantasm, nadal po wielu latach dobrze si? ogl?da.
Ja wam pokażę!

Anarky

I jak do tej pory najlepszy ze wszystkich, poza tym po co mówisz o jakiś minusach skoro sam uważasz że żadnych nie ma. Swoją drogą postać Phantasma była po poniekąd wzorowana na postaci Mysterio z Marvela, obu zresztą towarzyszy mgła.
Ja wam pokażę!

Cowboy

Ostatnio przypomniałem sobie film na TV Puls. I nadal trzyma poziom. Ze wszystkich filmów animowanych jest najlepszy i zdecydowanie lepszy od dwóch ostatnich filmów z Batmanem Schumachera - "Batman Forever" i "Batman & Robin". Jest klimatyczny, mroczny, a całość jest przynależna do najlepszej kreskówki z Gackiem - "Batman The Animated Series". Przy okazji odświerzam też inne filmy animowane i pewnie moje kontrowesdyjne zawyżone oceny zmienią się przez pryzmat tego filmu - czyli wiemy że można zrobić dobry, poważny film animowany.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

BD96

Podobnie jak Cowboy ostatnio oglądałem film na TV Puls. W każdym razie kiedyś muszę go dołączyć do filmów dvd. Ale mniejsza z tym, Batman: Mask of the Phantasm jest najlepszym filmem animowanym, i zaraz po B89, TDK, BR, BB, najlepszym filmem kinowym, i zdecydowanie bije na głowę Batman Forever i Batman & Robin. Powróciliśmy to Tasowskich korzeni Batmana, poznaliśmy jego genezę, pierwsze "wyskoki" na Gotham. Wszystko tworzy świetny klimat wraz z nieśmiertelną muzyką i wyostrzoną kreacją Jokera z którego zrobiono prawdziwego psychopatę... można by powiedzieć Pan J. można ewoluował w porównaniu do jego roli w Batman TAS. Phantasm mam wrażenie jest podobny do postaci z Batman Year Two. Film ten jest moim zdaniem majstersztykiem jeśli chodzi o film animowany, i szczerze wątpię aby kiedyś zrobiono lepszy film.

Ocena: 9+/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Riko

To dla mnei chyba najlepsza czesc filmow z Batmanem. Historia Jokera przedstawiona wysmienicie, pozniejsza kreacja czarnego charakteru rowniez niczego sobie. A co do całości? Historia trzyma sie kupy i bardzo czesto nas zaskakuje. Film dla mnie epicki. Smiech Hamilla miazdzy po raz kolejny. Z czystym sumieniem wystawiam 10/10.

JaRo II

 Ju? kiedy? si? wypowiada?em o tym filmie w innym temacie...
Có?, nie podzielam opinii przedmówców, mnie ten film nigdy za bardzo nie zachwyca?. Sama fabu?a jako? nie przypad?a mi do gustu. Zupe?nie rozczarowa? mnie fina?, a posta? Anio?a ?mierci zupe?nie chybiona, poza tym nie jest ?adnym zaskoczeniem odkrycie kto si? kryje pod jego przebraniem.
Jedyne co tak na prawd? mi si? spodoba?o to muzyka bardzo utrzymana w stylu Burtona i Joker- mroczny i przera?aj?cy. Jest tak?e sporo scen, które zapadaj? w pami?? (walka Bata i Jokera na tle miniatury Gotham).
Zawsze czego? mi w tym filmie brakowa?o, jakiego? tempa, 'powera' i ciekawszego fina?u.

Moja ocena: 5/ 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Leon Kennedy

Ocena 5/12 jest bardzo niska, a stwierdzenie, ?e brakowa?o tempa do?? chybione, bo co prawda akcja nie rwa?a si? jako? niesamowicie do przodu, ale nudnych przestojów brakowa?o. Sam fina? mnie usatysfakcjonowa?, a ju? na pewno potyczka z Jokerem i oczywi?cie miejsce by?o ?wietnie wybrane + ciutk? nostalgiczne ostatnie minuty ( wybuchy, nurkowanie w kana?ach, jaskinia, Andre'a, dachy Gotham i znak roz?wietlaj?cy mroki miasta ).

RafBat

 Heh, te? do??czy?em do grona (sporego jak czytam) ludzi, którzy nap?dzili ogl?dalno?? tego filmu na TV Puls. Przyznam si?, ?e po raz pierwszy ten film ogl?da?em dosy? dawno (chyba na prze?omie '95-96.), no i cz??? fabu?y mi po prostu ulecia?a z pami?ci (nie ogl?da?em ju? tego filmu od tamtego czasu), niestety nie do ko?ca (przez co zepsu?em sobie cz??? zabawy z ogl?dania tego dzie?a po tylu latach...). Co mo?na powiedzie? o samym filmie, to to, ?e jak na czas w którym zosta? on stworzony by? mega nowatorski (w samej technice wykonania) i dosy? oryginalny-po raz pierwszy w przypadku ("popowego") filmu animowanego mia?em do czynienia nie tylko z filmem "akcji". Film ten zawiera? w sobie elementy melodramatyczne, mo?e te? takie stricte sentymentalne (przez co móg? si? wydawa? nieco "nudnawy", szczególnie wtedy kiedy ogl?da?em go pierwszy raz. Teraz, moim zdaniem jednak te elementy tylko wzbogacaj? ten film). Mimo wszystko akcji w tej produkcji jest sporo (genialny pojedynek Batsa z Jokerem, opisany juz przez Jarego II, czy te? "polowanie" policji na Bruce'a).
Podsumowuj?c, film g??boko zapada w pami??. Przyczynia si? do tego te? genialna oprawa muzyczna, która po prostu mia?d?y. Shirley Walker zna si? na rzeczy (ma poj?cie czym jest Gotham i sam Batman). Heh, no i nie mo?na nie wspomnie? o mistrzu Marku Hamill'u, to dopiero "debe?ciak".

Anarky

Cytat: JaRo II w 03 Wrzesień  2010, 15:15:59
Sama fabuła jakoś nie przypadła mi do gustu. Zupełnie rozczarował mnie finał, a postać Anioła Śmierci zupełnie chybiona, poza tym nie jest żadnym zaskoczeniem odkrycie kto się kryje pod jego przebraniem.

Chyba nie muszę pisać że całkowicie się z tym nie zgadzam..., fabuła uważam jest dobra bo tak naprawdę sięga mocno do przeszłości. Ni z stąd ni zowąd pojawia się Joker, który też jest w to wszystko zamieszany. Finał jest niesamowity, wybuchy i śmiech Jokera oraz pewna nutka tajemniczości. Nie ważne że łatwo się domyślić kto kryje się pod maską Phantasma, ważne że ta postać wypada bardzo dobrze. Aczkolwiek żałuje że nie została wykorzystana przez twórców szeżej...
Ja wam pokażę!

JaRo II

 Kwestia gustu, mnie ten film zupełnie nie oczarował, uważam, że jest ostro przereklamowany i dziwi mnie ten zachwyt fanów. Czasem mam wrażenie, że chwalicie ten film z tego powodu, że klimatem bardzo przypomina TAS i odzywa się w Was sentyment.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

(A)nonim

Nie to po prostu 100% Batmana, nieszcz??liwa, bardzo dojrza?a jak na animacj? historia, troch? taki Obywatel Kane TAS'u, ?wietna muzyka (nawet do reklamówki Wampira j? wzi?li), i zielone ?wiat?o dla brutalnych scen których w serialu by? nie mog?o. Ten film mo?e by? spokojnie stawiany obok fabularnych.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

RafBat

 Dokładnie (A)nonim, także dla mnie scenariusz z tego filmu animowanego mógłby być równie dobrze wykorzystany w fabularnej produkcji, bo jest w nim wszystko (różni się od typowych TASowych produkcji, nastawionych głównie na samą akcje).

franek

Ten film to czysty geniusz. Sam kiedyś oglądałem z wypożyczalni "Białe wydanie" na VHS. Teraz film co jakiś czas na TV Puls maltretują w godzinach wieczornych. Kiedyś jak byłem w antykwariacie to widziałem tam wcześniejsze polskie wydanie tego filmu. Bez białego paska u góry i z innym tytułem "Batman - Maska Upiora". Niestety nie miałem kasy, a jak wróciłem z nią to filmu już nie było.


Show Must Go On!!!