Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:13:09

Juby

Sorry, moja pomyłka. Oczywiście dziś mija 30 lat od premiery pierwszego Batmana, rok temu mijało 29.

Leon Kennedy

#196
30 latek ❤️ Wow!!! Kurcze, może w końcu skusze się na ponowny seans, chodź mam z tym dość ciężko i w ostatnich latach wolę sobie zaliczyć coś nowego... A wydanie Blu-ray w tym roku zakupione i tak sobie leży 🙃

Cytat: undefinedAle ogólnie ten film zawsze będzie dla mnie kultowym. Będzie też przypominał razem z serią Supermanów z  Christopherem Reevem, że DC kiedyś było na szczycie ze swoimi filmami, zostawiając Marvela sto lat za murzynami. Marvel robił w podobnych czasach filmy co najmniej tragicznie obciachowe. DC jako pierwsze potrafiło zatrudnić do filmów superbohaterskich prawdziwe gwiazdy kina i korzystać z naprawdę nowatorskich efektów specjalnych. Scenariusze też były o niebo lepsze

Szkoda, że dużo osób już o tym zapomina. I jak wypominają filmą z DCEU to potrafią jechać po całości. Wszystkie filmy są do kitu i tyle. No ok coś tam pochwalą np. Aquaman. Wtedy staram się im przypomnieć, że DC robiło dobre filmy na laaataaa przed Marvelem i wypadałoby się do edukować, bo DC to nie tylko MoS w górę, ale i wcześniej sporo świetnego kina było nam dane.

Juby

Z okazji zbliżającego się DC FanDome, Warner Bros. opublikowało w sieci dokument o fenomenie filmu Tima Burtona, do tej pory dostępny tylko w limitowanym wydaniu Blu-ray z 2014 roku.


Juby

Ciekawa przeróbka pierwszego Batmana Burtona w wersji kina niemego.

https://archive.org/embed/batmanthesilentmotionpicture

LelekPL

Świetny pomysł do filmów Burtona! Myślę, że i do Schumachera by pasowało. Szkoda tylko, że ktoś bawił się w stylowe odzwiercidlenie kolorowania niemych filmów jak to miało miejsce w przypadku niektórych produkcji w tamtym czasie. Wolałbym chyba prsote czarno-białe zdjęcia, z akcentem na gotyckie cienie.

MysiaParasolka

Cytat: Juby w 03 Listopad  2022, 12:47:51Ciekawa przeróbka pierwszego Batmana Burtona w wersji kina niemego.

https://archive.org/embed/batmanthesilentmotionpicture

Doceniam pomysł, ale wykonanie mocno leniwe. Wygląda jak zwykły film z kolorowym filtrem, brakuje większej zabawy kontrastem, klatkażem oraz charakterystycznych dla kina niemego przepaleń. Wiem, że mówimy o fanowskiej robocie i nie ma co porównywać, ale jestem świeżo po "Werewolf by Night" od Marvela i tam pokazano jak to powinno wyglądać.
W każdym razie oba Burtony w takiej wersji z chęcią bym przytulił :)

LelekPL

#201
Zabarwianie filmu (te filtry według Ciebie) to technika bardzo popularna w kinie niemym, więc jest to bardzo wierne tym filmom. Myślę, że twórcy odnosili się do Nosferatu i Caligariego w których takie zabarwienie zostało wykorzystane,. Czy wygląda to lepiej niż czarno-biała wersja? Może i nie, ale to czy powinien zostać czarno-biały czy zabarwiony to już kwestia gustu, a nie wierności stylu.

Werewolf by Night w ogóle do kina niemego się natomiast nie odnosił, a bardziej do filmów Universal Monsters z lat 30tych i 40 tych, które nie były nieme. Więc nie, WbN wcale nie pokazał jak powinno odnosić się do kina niemego.

Wracając do wersji, to jak Jack przełącza te wajchy w Axis Chemicals jak policja go ściga to wygląda jak szalony doktor z kina niemego, niemal jak wyrwany z Caligariego czy Metropolis.

Juby


DC przed godziną udostępniło nowy zwiatsun do pierwszego Batmana. W opisie video zachęcają do powtórki filmu po latach. Mnie nie muszą namawiać ;)

Leon Kennedy

Zapewne mało kogo do tego muszą namawiać 😉 Trailerek fajny, aż się przypomniało jak za dzieciaka biegałem do kolegi piętro niżej po Gacka na VHS, oczywiście 😄 Często, bardzo często, hehe.