Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Lego Batman Movie

Zaczęty przez Rarian, 06 Luty 2017, 14:11:48

LelekPL

Mi si? nawet podoba?o. Lepsze i zabawniejsze ni? LEGO Movie. Ale trzeci akt wypada do?? s?abo i jak na tak krótki film zacz??o si? d?u?y?.

Nie jest to oczywi?cie ?adna "rewelacja". Film by? dobry jak na LEGO film. Bazowa? jednak znacznie bardziej na odniesieniach do historii Batmana i innych filmów ni? na w?asnej jako?ci. Nawi?zania by?y bardzo przyjemne, no ale to tylko nawi?zania. Je?li mia?bym co? pochwali? z tego filmu to na pewno muzyk?, która wypad?a ?wietnie i te?, co dziwnie jest komplementowa? w animacji LEGO, niektóre sceny akcji.

Przes?anie, podobnie jak w pierwszym LEGO Movie, by?o niestety do bólu wbijane dzieciom do g?owy. Ca?y trzeci akt bazowa? na tym, aby Batman si? nauczy? wspó?pracy i znaczenia rodziny i chyba dlatego wypad? tak s?abo.

Robin za to wypad? ?wietnie i to jest chyba jedyne miejsce dla niego w ?wiecie Batmana - w parodii. Zarówno to jak i Return of the Caped Crusaders zdaj? si? to potwierdza?.

Ocena: 7/10

PS. Jestem ciekaw czy niektórzy b?d? równie oburzeni zwi?zkiem Bruce'a i Barbary jak po Killing Joke? :P

Leon Kennedy

Tutaj to raczej Bruce był tą osobą, która chętnie związek z Barbarą by skonsumowała i był to fajny i zabawny wątek. Batman któremu odjęło mowę był przezabawny. Sama animacja super, niezła historia, fajnie ukazane postacie zarówno z DC jak i z szeroko rozumianej pop kultury, zajebista akcja, niezła muza, smaczki, snaczki i jeszcze raz smaczki oraz Gacek na pierwszym planie! 8/10 leciutko dostaję.

CytatReturn of the Caped Crusaders

To już wyszło??

LelekPL

Wyszło... a przynajmniej jest "osiągalne" ;)

Leon Kennedy

No to kurczę muszę to jakoś ogl  ;D Krótko i zwięźle. Fajne??

LelekPL


Juby

Powtórka na Blu-ray po niemal czterech latach od kinowego seansu. Wrażenia minimalnie lepsze niż w kinie (może to zasługa oryginalnej wersji językowej, w końcu obejrzałem z napisami).



Wszystkie smaczki i podśmiechujki z mitologii Batmana na wielki plus. Kompletnie zapomniałem jak genialnie wypada sama animacja, postacie nie wyglądają jak CGI, a jak poruszające się plastikowe klocki, bardzo realistyczne, bardzo namacalne. To chyba druga pod względem technicznym najlepsza animacja po Toy Story 4, w dodatku wykonana za niespełna połowę budżetu filmów Pixara. Szacun. Gorzej z resztą. To nie jest tak, że dla mnie liczy się jedynie poważny, mroczny Batman, a wersji komediowej nie trawię. Wręcz przeciwnie, chętnie bym się z niego pośmiał, ale humor w Lego Batmanie raz we mnie trafia, dwa razy nie. W dodatku sama konwencja i ogrom szalonej akcji sprawiają, że po pewnym czasie film robi się męczący, myślę że tylko by mu pomogło odchudzenie o dobry kwadrans. Po kinie było 5/10, niech będzie zmiana na sześć na szynach, bo mimo wszystko wizualnie jest to na tyle zachwycająca animacja, z porządnym przesłaniem i story arkiem Nietoperza, że nie chcę mieć jej ocenionej w dolnej połowie skali.